lexo.com.al
Shenjat e horoskopit më të zjarrta në se ks
balkanweb.com
‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë
Lars-Gunnar Wigemark merr detyrën e shefit te EULEX Kosova
klankosova.tv
Daçiq i përgjigjet Grenellit: Ndërprerja e fushatës për çnjohjet s`mund të jetë kompromis për taksën
portalb.mk
RMV, si erdhi te “ringjallja” e antisemitizmit
gazeta-shqip.com
“Fatura e tërmetit 1 mld euro”/ Rama zbulon planet: Javën tjetër takoj Merkel!
24-ore.com
Rama në Itali: Konferenca e Donatorëve do të jetë një sukses, deri tani rreth 1 miliard euro për Programin e Rindërtimit
koha.mk
Grenell: Kosova ta heqë taksën, Serbia ta ndalë fushatën kundër njohjeve
klankosova.tv
Info Magazine: Thirrjet e Richard Grenell 
cna.al
Çfarë halli ka Luli që po del doktori
shqiptarja.com
Kokaina, gazetari investigative apo gazetari politike?
portalb.mk
Lazarevski: Koncensionari i “Drisllës” ishte i detyruar të investonte 70 milionë euro, por na la me grumbuj mbeturinash
balkanweb.com
30 mijë USD për të shkuar në SHBA e Kanada, ja sa vite burg rrezikojnë 35 anëtarët e grupit të strukturuar kriminal që trafikuan mbi 1 mijë persona
lexo.com.al
”Turizmi i lindjes” përballet me kufizime të reja nga DASH
epokaere.com
Krasniqi: Vizita e Grenellit mos ka të bëjë me termocentralin ‘Kosova e re’ dhe ‘Trepçën’
cna.al
Richard Grenell “ultimatum” Kosovës dhe Serbisë
ekonomiaonline.com
Andrewvs: Kosova model për vendet e rajonit se si trajtohen të burgosurit
aa.com.tr
Media saudite nuk heq dorë nga gjuha akuzuese ndaj Katarit
gazetablic.com
Mushkolaj: Vetë ardhja e Grenell, është sinjal që LDK-ja e VV-ja duhet të bëhen bashkë
klankosova.tv
Mesazhet e Richard Grenellit në Kosovë: Heqja e taksës, tejkalimi i përplasjeve politike
Zhvillohet faza finale e konkursit të interpretuesve të fjalimeve parlamentare. Fjalimet e viteve 1920-1924 rikthehen në Kuvendin e Shqipërisë
shqiptarja.com
Nallbani tregon dokumentin për qiranë e Asllan Rusit: Reka dhe Demi të paaftë, të kthejnë topat e volejbollit
Rama nga Roma: Italia ndër miqtë më të afërt pas tërmetit
tetovasot.com
“A bën ta bëjmë një dua që kjo marrëveshje u arrit”, Thaçi rrëfen bisedën me Ismail Bardhin dhe Adnan Ismailin (VIDEO)
aktuale.mk
Kurti ia shuan shpresat Nismës, siguron numrat për formimin e Qeverisë
shqiptarja.com
‘Unitetit politik në Preshevë i bashkohet një parti tjetër’, Cakaj takon Arifin: Të bashkuar për interesin kombëtar
shqiptarja.com
Hapet qendra e re shëndetësore e Gostimës, Manastirliu: Premtim i mbajtur, standard i ri shërbimi për 13 mijë banorë
Braçe i “hakërrehet” futbollit: S’ka para pa garë, ulërijnë pa paguar taksa!
lexo.com.al
Ndihma për tërmetin/ Rama mesazh pas takimeve me Conte e Di Maio: Momentet e vështira s’do ti kapërcenim pa ju
Amnistia, përfitojnë edhe ata që janë dënuar deri në 31 dhjetor
boldnews.al
“E thithte kokainën si i pangopur”/ Salianji-Allës: Hiq dorë nga droga se po ngatërron edhe njerëzit…
kosova-sot.info
Ja kush e quan antishqiptar Edi Ramën, kjo është kërkesa për Kosovën
Petrit Vasili: Rama me paketën anti – shpifje kërkon të mbulojë skandalet e qeverisë
shqiptarja.com
Nga çmimet e stolisura te dollitë me shampanjë, kush e meriton letërsinë?
boldnews.al
Banka e Shqipërisë, e pashqetësuar për oligarkun e Putinit në “OPT Bank Albania”
shqiptarja.com
'Po gënjeni', Gjonaj debate me Fatjona Dhimitrin tek 'Media' për dekretin e Metës: Nuk jam në Prokurori'Media' rrëzon dekretin e Metës për paketën 'An

A mund t’i besojë sërish Evropa Amerikës?

CNA 06.12.2019. 09:28

A mund t’i besojë sërish Evropa Amerikës?

Nga Ivan Krastev “The New York Times” * Në vitin 1991, gjatë vizitës time të parë në Shtetet e Bashkuara, shkova në Detroit. Pritësit e mi atje, nga Agjensia e Informacionit e Shteteve të Bashkuara, një institucion që tani nuk ekziston më, ishin të vendosur të më tregonin mua dhe bullgarëve të tjer»»»

cna.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining