Vjen reagimi i Sibel Halimit pas disfatës në Ferizaj

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Infokusi Kosovo 18.10. 14:59

Vjen reagimi i Sibel Halimit pas disfatës në Ferizaj

Sipas rezultateve të KQZ-së në Ferizaj ka fituar Agim Aliu i PDK-së me 62,53 %. Pas tij është Valon Ramadani i VV-së me 25.94% Ndërsa në vendin e tretë është kandidatja e LDK-së, Sibel Halimi, me 9.36%. Ajo u shpreh jashtëzakonisht e lumtur që e gjithë fushata dhe dita e zgjedhjeve shkoi ashtu siç,»»»

gazetainfokus.com
Klan Kosova Kosovo 18.10. 14:57

Halimi e LDK-së reagon pas humbjes: Politika ende vazhdon të jetë sfidë për gratë

Sipas rezultateve të KQZ-së në Ferizaj ka fituar Agim Aliu i PDK-së me 62,53 %. Pas tij është Valon Ramadani i VV-së me 25.94% Ndërsa në vendin e tretë është kandidatja e LDK-së, Sibel Halimi, me 9.36%. Ajo u shpreh jashtëzakonisht e lumtur që e gjithë fushata dhe dita e zgjedhjeve shkoi ashtu siç,»»»

klankosova.tv
RTV 21 Kosovo 18.10. 00:36

Sa vota mori kandidati i që propozoi "Miss gjyshen" -

Kandidati i VV-së për kryetar të Komunës së Ferizajt, Valon Ramadani i cili premtoi se do ta organizoi një festival për moshën e tretë “miss gjyshja” ka marrë 25.86% të votave. Në këtë Komunë prinë bindshëm kandidati i PDK-së, Agim Aliu me 62.58% të votave nga 95% e votave të numëruar nga KQZ-ja./ »»»

Kallxo Kosovo 17.10. 22:48

PDK fiton në Ferizaj pa balotazh

Kandidati i PDK-së Agim Aliu pritet të jetë kryetari i ardhshëm i komunës së Ferizajt. Pas numërimit të mbi 70% të votave, Agim Aliu, prin me 63,10% të votave në këtë komunë. Në vendin e dytë është Valon Ramadani nga LVV me 25,17%. Rezultatet e preliminare të zgjedhjeve lokale, mund t’i gjeni në kë»»»

kallxo.com
Lajmi Fundit Albania 17.10. 22:34

Mbeten 41 kutitë e fundit për tu numëruar, PDK po kryeson në Ferizaj

Në Ferizaj janë numëruar aktualisht 103 kuti nga 144 që janë gjithësej. KQZ ka bërë me dije se në kaq vota të numëruara po kryeson kandidati i PDK-së, Agim Aliu. Mbeten akoma 41 kuti të tjera. PDK – 63.15 % LVV – 25.13% LDK – 9.31 % /abcneës ... »»»

lajmifundit.al
Indeks Kosovo 17.10. 21:00

Agimi po fiton bindshëm, ky është rezultati i KQZ-së

Agim Aliu i PDK-së po fiton bindshëm në Ferizaj. Sipas 29% të votave, del se Agim Aliu ka marrë 8.799 vota apo 64,45% ndërsa Valon Ramadani i LVV-së 25,13%. ... »»»

indeksonline.net
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.