Turizmi në Turqi – Ksanthi dhe Letoni (Xanthos-Letoon)
indeksonline.net
Vazhdon djegia e maleve në Podujevë dhe Viti!
lajmifundit.al
E hoqën nga PD, Majlinda Bregu tregon për jetën e re në Sarajevë
Zgjedhjet vendore/ Rama kërkon sondazh me votuesit për kandidatët në disa bashki. Kush nuk janë konfirmuar ende
boldnews.al
Mbyllet vetingu për dy gjyqtarë, arsyeja…
KPK nxjerr në dritë problemet me figurën dhe pasurinë e prokurorit Fatmir Lushi
botasot.info
Ekonomi: Basha të japë llogari në Prokurori për fondin e pajustifikuar të fushatës
ina-online.net
Zaev e Mickoski në panik: Shqiptarët po shtohen shpejt e maqedonasit po zvogëlohen shumë
balkanweb.com
Unaza 142 ditë në protestë, banori: Nuk biem preh e provokimeve
newsbomb.al
Nga moçal në oaz ku gjallëron jeta, çfarë mrekullie ka bërë pensionisti me duart e tij
lajmpress.com
Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori
boldnews.al
Elisa e Skënderbeut, Don Kishotit dhe Sanços, i përmend Bashës Migjenin dhe Sokratin por…
Mandati i Arben Ndokës, Këshilli i Imuniteteve mblidhet javën e ardhshme
Çavusoglu: ShBA-ja injoroi edhe një herë të drejtën ndërkombëtare
exit.al
Pavarësisht moratoriumit, vazhdon prerja masive e pyjeve
preshevajone.com
Edhe shefi i OKB-së Guterres kishe mbeshtetur bombardimet e NATO-s. Ja cfarë tha ai për qytetaret e Luginës së Preshevës
Milva Ekonomi flet për marrëdhënien e Veliajt me Ramën
balkanweb.com
Nisin kërkimet për të pushkatuarit në Dajt dhe Ballsh (Video)
shqiptarja.com
Kongresi i PS, të ftuar tek '5 Pyetjet' Ylli Rakipi e Ervin Salianji
Një pasdite në Tiranë me Mbretin e Karikaturave Stefan Popa Popa’s
shqiptarja.com
Historiani Uran Butka boton librin 'Masakra e Tivarit edhe përgjegjësia e shtetit shqiptar'
koha.net
Menaxhmenti i Telekomit vendos të ndalojë punësimet e reja në këtë ndërmarrje
preshevajone.com
Serbët, tri vjet pasi hangrën bukën nga dhjetë gishtat e shqiptarëve që e bënë shqiponjën, më në fund i kërcnuan dhe i përzunë
Pompeo: Prezenca e ushtrisë ruse rrit tensionet në Venezuelë
boldnews.al
Jemi pa Gjykatë Kushtetuese, jo për shkak të Vettingut, por për shkak të Edi Ramës
Servet Pëllumbi: Antiplumbi i Berishës është vjetruar. Reagon opozita: Familjarët e Pëllumbit ministra, deputetë dhe kryebashkiakë
lajmi.net
Edhe 200 banesa ende të uzurpuara, priten vendimet e gjyqit për të larguar uzurpatorët
Vuçiç: Ishim vetëm para NATO-s, na morën territorin tonë!
Prokuroria heton opozitën dhe nuk thërret asnjë ministër për korrupsionin
botasot.info
Emrat/Aluizni: 1100 personat që marrin tapitë e shtëpive në Qarkun e Tiranës
indeksonline.net
Cili ishte mendimi i Donald Trump për bombardimet e NATO-s në vitin 1999?
sot.com.al
Trondit Artan Hoxha, zbulon biznesmenin e përfshirë në trafikun e drogës
lajmifundit.al
Skafisti i Balilit: Ja kush është biznesmeni që më pagoi për trafikun në Greqi
vizionplus.tv
Incidente në festën e Greqisë, Tsipras: Na provokuan avionët turq
VIDEO: Momenti kur Berisha e quante braktisjen e parlamentit koncept monist
periskopi.com
Mediat serbe pështjellin diçka me një intervistë të Trumpit për bombardimet e NATO’s
balkanweb.com
Vizita blic në Shkodër e Edi Rejas, zbulohet prapaskenat!
UNDP dhe ShKÇAK çertifikojnë Ekspertët e Licencuar të Forenzikës Financiare
gazetainfokus.com
Kolonizimi i veriut po ndodh, 300 shtëpi u ndërtuan te “Lugina e Diellit”
noa.al
CIA zbardh intervistën e Mbretëreshës Geraldinë: Ja atentatet që i bëheshin Ahmet Zogut dhe pse vendosa të martohesha me të

Ja kush e kishte përgatitur dhe kush është vrasësi i Enver Malokut sipas Fatmir Limajt

Kosova Sot 11.01. 13:28

Ja kush e kishte përgatitur dhe kush është vrasësi i Enver Malokut sipas Fatmir Limajt

Sot janë bërë 20 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish udhëheqës i QIK-ut, anëtar i LDK-së dhe bashkëpunëtor i afërt i Ibrahim Rugovës. Edhe pse vrasja e tij ende nuk është zbuluar, kreu i Nismës Socialdemokrate të Kosovës, Fatmir Limaj, në dëshminë e tij e kishte përmendur Lutfi Ajazin, i cili s»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano