kanal5.com.mk
Вучиќ и Хоти на видео самит за Косово со Макрон и Меркел
mia.mk
Во Париз видео самит за односите меѓу Србија и Косово
Заев од Боговиње: Со Касами во владата, ОФИЦИЈАЛИЗАЦИЈАТА НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ЌЕ БИДЕ ЦЕЛОСНА
sitel.com.mk
Избори 2020: Заев ветува забрзан процес на преговори со ЕУ
kanal5.com.mk
Трамп збесна на Твитер по одлуката на Врховниот суд
kanal5.com.mk
Предизборната битка финишира со интензивирање на т.н бомбашки напади
kurir.mk
Скандали одамна се врзуваат за името на Петре Шилегов: Сомнеж дека одамна овозможил бизнис на фирма од кланот Заеви
mia.mk
Жерновски: Стоп за старата политика на новиот будимпештанец
makfax.com.mk
(Видео) Вучиќ од авион: Летам за Париз за да се борам за нашата Србија
mia.mk
Тачи в понеделник заминува за Хаг на интервју во Специјалното обвинителство за Косово
mia.mk
Спасовски: Нема напредок без систем во кој правдата ќе функционира неселективно и транспарентно
netpress.com.mk
Протести во Белград и Нови Сад, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата
kanal5.com.mk
Аеродром воведе опција за лажно патување со авион , веднаш се пријавиле над 7000 ,,патници” (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
Србија: Почна ли падот на „Диктаторот“ Вучиќ, како што го нарекува српската опозиција и демонстрантите? (видео)
sitel.com.mk
ПЦР тестови за граѓани на Србија, Црна Гора, БИХ и Косово, 8 починати, 163 новозаразени
kurir.mk
Полициски возила во колони пристигнуваат во Белград, се очекуваат нови протести (ВИДЕО)
Што видовме, а што не, во ТВ дуелите на Мицкоски и Заев
kanal5.com.mk
Болсонаро: Короната е како дожд, сите на крајот ќе бидат мокри
kurir.mk
Рекордни 60.000 заразени за 24 часа во САД
netpress.com.mk
Црна Гора прогласи епидемија во пет општини поради коронавирусот
mia.mk
Ѓоковиќ: Не сум сигурен дали ќе играм на УС Опен
Вучиќ: Полициски час од петок до понеделник, забрана на јавни собири
makfax.com.mk
Мосад осуетила ирански заговор за напади на израелските амбасади во целиот свет
mia.mk
Царовска: Мицкоски и голем број кандидати на ВМРО-ДПМНЕ се рециклирани кадри на Груевски
Како да не видела ништо: Шекеринска си тера кампања, но два дена молчи за „бомбата“!
mia.mk
Египет, Јордан, Франција и Германија: Анексијата ќе им наштети на нашите односи со Израел
netpress.com.mk
Македонските „екстремисти“ и „терористи“ згрозени, загрижени и горди, бараат расчитување на случајот „Атлантик“

Мас: Ситуацијата во Хонг Конг влијае врз кинеско-европските односи

MIA 01.07. 09:12

Мас: Ситуацијата во Хонг Конг влијае врз кинеско-европските односи

Берлин, 1 јули 2020 (МИА) – Ситуацијата во Хонг Конг ќе влијае врз кинеско-европските односи, изјави денеска шефот на германската дипломатија, Хајко Мас, откако Кина го изгласа и прогласи Законот за национална безбедност за Хонг Конг. – Тоа што се случува таму е крајно загрижувачко, затоа што верув»»»

mia.mk
Net Press 03.06. 14:55

Германија од 15 јуни дозволи патување во европските земји

Германија ќе ги укине предупредувањата за патувања во 26 земји од ЕУ од 15 јуни, рече министерот за надворешни работи, Хајко Мас, додавајќи дека Берлин тогаш ќе донесе одлука за насоки за патување во други земји, вклучително и Турција. Македонија и другите држави од Западен Балкан не се опфатени во»»»

netpress.com.mk
Makfax 09.06. 13:50

Германија нема да го санкционира Израел поради евентуалната анексија

„Германија нема да го санкционира Израел поради планираната анексија на делови од Западниот Брег“, изјави дипломатски претставник во Ерусалим, но додаде дека овој потег ќе предизвика затегнување на односите, пренесува „Тајмс оф Израел“. Берлин нема да воведе санкции против Ерусалим или да преземе ч»»»

makfax.com.mk
Zurnal 10.06. 11:01

Германија со забрана за влез на граѓани кои не се од ЕУ до 31 август

До 31 август Германија планира да ја продолжи забраната за пристигнување граѓани на држави што не се членки на Европската унија, изјавија неименувани извори од германската Влада. Тие нагласија дека таа одлука се очекува да биде објавена денеска. Според нив, Берлин ги советува своите граѓани да не о»»»

zurnal.mk
Puls 24 10.06. 07:34

Германија со план – забрана за влез на граѓани кои не се од ЕУ до 31 август

До 31 август Германија планира да ја продолжи забраната за пристигнување граѓани на држави што не се членки на Европската унија, изјавија неименувани извори од германската Влада. Тие нагласија дека таа одлука се очекува да биде објавена денеска. Според нив, Берлин ги советува своите граѓани да не о»»»

puls24.mk
Kurir 10.06. 08:11

Германија со план – забрана за влез на граѓани кои не се од ЕУ до 31 август

До 31 август Германија планира да ја продолжи забраната за пристигнување граѓани на држави што не се членки на Европската унија, изјавија неименувани извори од германската Влада. Тие нагласија дека таа одлука се очекува да биде објавена денеска. Според нив, Берлин ги советува своите граѓани да не о»»»

kurir.mk
INpress 10.06. 15:17

Германија забрани влез на граѓани кои не се од ЕУ до 31-ви август

Берлин, 10. јуни 2020 (Inpress) – До 31-ви август Германија планира да ја продолжи забраната за пристигнување на граѓани на држави што не се членки на Европската унија, изјавија неименувани извори од германската Влада. Тие нагласија дека таа одлука се очекува да биде објавена денеска. Според нив, Б»»»

inpress.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.