ina-online.net
Muharrem Salihu në ‘betejën’ për rikthimin e shpresës dhe perspektivës në Medvegjë
shqiptarja.com
Lufta e dronëve mes Izraelit dhe Iranit, ‘Ylli i Davidit’ shkakton 30 viktima
Komplikohet projekti i gazsjellësit të Mesdheut Lindor
kosova-sot.info
Fetah Rudi synon kandidimin për postin e deputetit të Parlamentit të Republikës së Kosovës
gazetaexpress.com
BDI ka propozuar Hisen Xhemailin për ministër të InvestimeveTe fundit
Qeveria në largim në kaos me funksionet dhe vendimmarrjen
monitor.al
Shkëmbimet e energjisë serbe-hungareze, operacionet nisin në fund të 2019-ës
shekulli.com.al
Rezervimi 1900 euro, hoteli konfirmon faturat e Gjonajt
shekulli.com.al
Plan për 3 koncesione të tjerë, dyfishohen faturat e taksapagueseve
lapsi.al
Qeveria “injoron” FMN-në, PPP-të kthehen në normë. Jepen 3 konçesione të tjera
kohajone.com
Dhoma e gjumit e ministres Etilda Gjonaj dhe dhomat me euro të qeverisë!
Qeveria në largim në kaos me funksionet dhe vendimmarrjen
gazetablic.com
Hashim Thaçi e rehatoi nipin në Telekom
balkanweb.com
Për pushime në Siri – Debat për refugjatët sirianë?
insajderi.com
Meghithatë Boris Johnsonit ka plan sekret për Brexitin
syri.net
Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore Komentet
balkanweb.com
Floriana Garo shtatzënë për herë të dytë, zbulon gjininë e bebit
shekulli.com.al
Paga dhe honorare luksi për deputetët në parlament
ekonomiaonline.com
Në UPZ sot mbahet konferenca shkencore ndërkombëtare ICONST
epokaere.com
LDK-ja sot pritet ta zyrtarizojë kandidatin për kryeministër
infoglobi.com
Ky ishte debati i parë i përbashkët televiziv i Presidentit Rugova dhe Hashim Thaçit
infoglobi.com
Kuazi demokracia dhe “liria”
Ngjarjet e datës 26 gusht - RTV21
“Jemi në hiçkund dhe po ushqejmë idenë se jemi më të mirët”
ina-online.net
VOTA PËR SHPËTIMIN E MEDVEGJËS!
Ekskluzive: LDK-ja cakton kandidatin për kryeministër
shqiptarja.com
Gola dhe surpriza, Roma shënon tre gola për një pikë, shkëlqen Lazio
syri.net
GRAFIKA/ Ditët e kryeminstrave në Kosovë, ja kush është më jetëgjati dhe më jetëshkurtëri
Rrebesh shiu në shumë rajone të Kosovës, Peja preket edhe nga breshëri - Arbresh.info
gazetamapo.al
Heshtja e Ramës për Kajmakun dhe çfarë pritet të publikojë PD
Edhe kryetari i degës së LDK-së në Vushtrri mbështet Vjosa Osmanin për kandidate për kryeministre
periskopi.com
Ky është polici që ndërroi jetë tragjikisht
insajderi.com
Alpbach-u, ‘momenti historik’ i idesë së keqe për ndryshim të kufijve të kosovës
lexo.com.al
Max Frischi në Deçan
koha.mk
Njihuni me gipserin shqiptar që bën 12 milionë franga qarkullim vjetor (FOTO)
gazetablic.com
Hapet palestra sportive gjermano- kosovare më e madhja në vend, pronë e Gani Dreshajt
kosova.info
Avancimet e “drejta” në Policinë e Kosovës
javanews.al
A do të vdesë e fundit demokracia?
shqiptarja.com
Kosovë/ Qeveria në largim në kaos me funksionet dhe vendimmarrjen
insajderi.com
Zyrtari i LDK-së sulmon AAK-në: Disa injorantë të qeverisë në ikje, do tentojnë të grabisin vota

Muhaxhiri: Aktualisht, politika e Kosovës nuk ka fuqi për vendimmarrje të rëndësishme institucionale

Klan Kosova 18.07. 21:52

Muhaxhiri: Aktualisht, politika e Kosovës nuk ka fuqi për vendimmarrje të rëndësishme institucionale

Analisti politik Artan Muhaxhiri ka thënë se Kuvendi dhe Qeveria e Kosovës nuk janë duke funksionuar siç duhet në raport me përgjegjësitë institucionale shtetërore. Në Info Magazine të Klan Kosovës ai është fokusuar edhe tek zgjedhja e kryetarit të LDK-së, proces i cili do të mbahet më 3 gusht. “Nd»»»

klankosova.tv
You can read more about this at Osservatorio Italiano