aa.com.tr
Italia nuk pranon emigrantët e parregullt të shpëtuar në Mesdhe
Basha i përgjigjet Ramës: Kam një lajm të keq për ty….
evropaelire.org
Haradinaj: Nuk na duhet liria e izoluar
cna.al
Infrastruktura e rrënuar/ Valbona Mezini takon banorët e Orikumit
epokaere.com
‘Financial Times’: Shqipëria shpreson tek reforma në drejtësi për t’u pranuar në BE
Pasuria e zyrtarëve mbi 1 milion euro, të hyrat vjetore 30 mijë euro! - RTV21
indeksonline.net
20 vjet më parë u largua ushtari i fundit serb nga Kosova
cna.al
“Hajdut dhe injorant”/ Ish-deputetja demokrate: Puna e Veliajt është korrupsioni dhe pastrimi i parave
E drejta dhe Kushtetuta në anën e Presidentit
gazetamapo.al
Selanik/ Balla: Presidenti kur shkel Kushtetutën shkarkohet
starplus-tv.com
SHKODËR, 29 VITE NGA VRASJA NË KUFI E PËLLUMB PËLLUMBIT
cna.al
U shkarkua me mocionin e "çunave të Shijakut"?/ Taulant Balla i përgjigjet Metës
telegrafi.com
Demhasaj: Agjencia Kundër Korrusionit është shndërruar në institucion për administrimin e formularëve
lapsi.al
Blindohet gjykata në Elbasan, çfarë çështjesh po gjykohen
gazetamapo.al
“Ju vraftë zoti nëse votoni”, Rama: Fallxhorja çmendi edhe Cekën
Zaev: Kërkojmë bisedime, jo anëtarësim
periskopi.com
Java e festave, përvëlimit dhe e shitjes së Labinot Tahirit
Demhasaj: Agjencia Kundër Korrusionit, institucion për administrimin e formulareve
Financial Times: Shqipëria shpreson tek reformat gjyqësore për tu pranuar në BE
9 mijë policë stërviten për mbarëvajtjen e zgjedhjeve lokale
rtsh.al
Kosovë, Kadri Veseli rizgjidhet kryetar i PDK-së
kallxo.com
Kadri Veseli i merr 100% të votave për mandatin e dytë në krye të PDK-së
rtsh.al
Vrau 24-vjeçarin, Gjykata e Kurbinit le në burg Emanuel Kocen
rtsh.al
PS vijon fushatën në Maliq, Rama: Ata që pengojnë zgjedhjet do të jenë para ligjit
Rama në Maliq: Në 30 qershor vendoset për Shqipërinë e 30 viteve të ardhshme
Rruga e Arbrit, ritëm i lartë punimesh edhe në tunele
kosova.info
Ves-elizmi - Kosova Info
Veliaj për opozitën: Po kërkojnë të kthejnë politikën e prostatës
insajderi.com
E quajti këngëtar tallavaje - Labinot Tahiri i kundërpërgjigjet Arbana Xharrës
Thirrjet anti-opozitë dhe Grushti i Shtetit, kënga e ri-çiftimit politik Rama-Veliaj
Pa asnjë votë kundër Kadri Veseli rizgjidhet kryetar i PDK-së
cna.al
Përplasje civile me 30 Qershor/ Rama zbulon informatorin e Metës  
Prapa hijeve të çlirimit të Prishtinës

Mosdekretimi i Gent Cakajt, ish-ambasadori: Ja DY zgjidhjet alternative për krizën

Newsbomb 11.01. 19:05

Mosdekretimi i Gent Cakajt, ish-ambasadori: Ja DY zgjidhjet alternative për krizën

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, i pranishëm në mbaledhje e Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë, ku ishte i ftuar edhe ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, mendon se një zgjidhje alternative për të zgjidhur krizën mes presidentit dhe kryeministrit për postin»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano