mia.mk
Салвини: Не може Франција и Германија сами да ја креираат миграциската политика
mia.mk
Косово: Уапсен Србин осомничен за воени злосторства
kanal5.com.mk
Ципрас и Мицотакис се скараа за Преспанскиот договор
press24.mk
Пендаровски: Мицкоски смета дека сега не е момент да се сретне со мене
sitel.com.mk
Оставката на Харадинај поздравена од САД
alsat-m.tv
За ВМРО-ДПМНЕ, Вилма Рускоска е неприфатлива
alsat-m.tv
Александар Вучич: Оставката на Харадинај политички трик
kanal5.com.mk
Гудачкиот квартет „Асасело“ музицираше на „Охридско лето“
kanal5.com.mk
Како Ким Џонг Ун успеа да набави два блиндирани Мерцедеса?
mia.mk
САД му честитаат на Харадинај за одлуката да се јави на суд
mia.mk
Телефонски разговор Трамп – Макрон за Иран и оданочување на дигиталните гиганти
mia.mk
Мета: Горд на Харадинај, нема притисок што ќе го скрши државникот и национaлен херој
mia.mk
Хуманост и гостопримство за близу 60 илјади луѓе
mia.mk
Баша: Харадинај ја стави својата татковина над се
mia.mk
Мајко: Харадинај поднесе оставка како вистински државник
mia.mk
Азески-Рукичи: Само со зголемен ангажман на државата и бизнисот до поголем обем на размена
press24.mk
Откриено од каде доаѓаат луксузните лимузини на Ким Џонг Ун- Тајната рута започнува во Европа
makfax.com.mk
Скот: Ако можеме на Месечината, можеме и да го обновиме дијалогот
press24.mk
Жештините ги надминуваат сите рекорди: Истражувачите со нови најави - земјата „се вари“
Неуспешен обид за лидерска средба
kurir.mk
Иран му одговори на Трамп: Мислиме дека сте срушиле ваш дрон, наш не е
mia.mk
САД со нови санкции кон Русија поради задржаните украински морнари
kapital.mk
100-те најуспешни екс-ЈУ компании лани заработиле 100 милијарди евра
kapital.mk
„Гранит“ наместо „Трансмет“ ќе го догради автопатот Кичево – Охрид
mia.mk
Русија на Турција и ги понуди своите надзвучни ловци Су-35
Метлата влезе во државните институции
makfax.com.mk
Турција: Одлуката на САД е против духот на НАТО
makfax.com.mk
Краток спој во трансформаторот на руска нуклеарка, радијацијата нормална
mia.mk
Кандидати за еврокомесари во идниот состав на ЕК
mia.mk
МВР Билтен
kapital.mk
Дали Лондон ќе остане финансиски центар и по Брегзит?
kurir.mk
Владата разреши 70-тина функционери, Васко Ковачевски нов директор на ЕСМ
Обраќање на претседателот Џафери на Форумот на Демократското партнерство на Претставничкиот дом на Конгресот на САД
press24.mk
Синдикат на УВМК: Бараме поголеми плати и подобри услови за работа и чување на матичните книги
mia.mk
Вучиќ – Волтерс: Комуникацијата на Војската на Србија и КФОР клучни за стабилноста
makfax.com.mk
Лидерите на 35 земји го потврдиле учеството на самитот Русија-Африка
makfax.com.mk
Лагард поднесе оставка: Тоа е во најдобар интерес на ММФ
kapital.mk
Трамп планира да го слабее доларот, Банката на Америка предупреди од валутна војна
press24.mk
Бранко Героски: Уништен е сонот дека СЈО ќе биде новиот лик на македонската правда
kapital.mk
Преку трансакција на црногорската берза, ОТП ја купи Societe Generale Montenegro

Отец Ивица Тодоров: Што ќе се случи ако се излезе да се гласа, а што ако се бојкотира?

Kurir 24.04. 01:03

Отец Ивица Тодоров: Што ќе се случи ако се излезе да се гласа, а што ако се бојкотира?

Пишува: Презвитер Ивица Тодоров 1. Ако се гласа за Стево П. и СДС предавството на темелните македонски интереси се циментира! Предавството се претвара во триумф и прифатлива политика! Договорот од Преспа и целиот пакет од и со него станува причина за Нобелова награда. За кратко време кај 99% од аме»»»

kurir.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano