insajderi.com
Rastet kur policia dështoi t`i mbrojë viktimat që përfunduan me vdekje
telegrafi.com
PSD: E dënojmë ndërhyrjen brutale të kryeministrit ndaj Këshillit Shtetëror të Cilësisë
tetovasot.com
Pastrohet lokacioni i destinuar për stacion pastrimi të ujërave të zeza në Tetovë (FOTO/VIDEO)
cna.al
Video-Vasili mesazh Metës/ Po flet kot, nuk të kanë informuar këshilltarët
telegrafi.com
Ministrat e Financave të G7-së pritet të diskutojnë për rreziqet e kriptovalutës Libra
kallxo.com
Skandali: I kërkuari i Interpolit merr letërnjoftim në Skenderaj
gazeta-shqip.com
‘Burri bërtiste o Moza, o Moza’, pamje të rënda nga shpërthimi që tronditi Vlorën (Fotot)
aa.com.tr
SHBA sërish mbështet ULS-në në jug të Sirisë
kosova-sot.info
Edhe Abazi i del kundër Veselit, ja si ironizon me të
shekulli.com.al
Ish-të përndjekurit, gati kësti i tretë për 520 trashëgimtarë
shekulli.com.al
Pronat shtetërore, shtyhet ligji i “oligarkëve”
gazetaexpress.com
Austriakët e PANEUROPA: Më lehtë e merr vizën një oligark jashtë Evropës, se një punëtor kosovarTe fundit
cna.al
Skandal tek Krimet e Rënda/ Humbasin fashikujt e dosjes "Tahiri"
Katica dhe vrasja e drejtësisë!
periskopi.com
Daçiq shkon në Amerikë: Do të mburret se sa shumë respektohet feja në Kosovë  
Pse Paundi po vijon të humbasë kuota këto ditë? Ndikimi i ngjitjes së Boris Johnson, Brexit dhe frika për rritjen ekonomike
Intervista/ Rrëfimi i ish-Drejtorit të Përgjithshëm i RTSH, shkrimtarit, publicistit, Marash Hajati: Enver Hoxha ka poseduar cilësi të spikatura në fu
lajmi.net
Ministria e Pal Lekajt bën dallavere me tenderë dhe ligji shkelet “për hir të interesit publik”
Meta uron Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen
shekulli.com.al
Konfirmohen 15 prokurorët për SPAK, KLP “ngel” krerët e Krimeve
koha.mk
Pacolli në Uashington në forum për liritë fetare
Policia e Kosovës kap disa lypëse rome, pritet depërtimi i tyre për Shqipëri - Arbresh.info
vizionplus.tv
Ilir Meta: Stop kapjes së institucioneve, tre palë zgjedhje në 13 tetor
kohajone.com
“Ushtarët fluturues mund të jenë e ardhmja e betejave”
rtsh.al
Floq, nis ndërtimi i 124 shtëpive të dëmtuara nga tërmeti
shekulli.com.al
Macron i mbyll dyert Ballkanit: S’do pranojmë asnjë anëtar të ri!
gazetamapo.al
Si t’i lexojmë votat për Erion Veliajn e Tiranës artificiale
shekulli.com.al
Malaj: Shkarkimi im nga BSH, akt politik i Partisë Socialiste
boldnews.al
Gara për Kushtetuese/ Detajet “djallëzore” të ligjit që cënojnë garën
Myfit Guxholli: Epopeja e lavdishme e Pojkës, 16 korrik 1943
Titujt kryesor ekonomikë të shtypit të shkruar – E Mërkurë, 17 Korrik 2019
syri.net
Gratë e kryeministrave në Londër, Anita e Ramushit lë në hije Lindën e Edit! Komentet
Qytetari dixhital/ IKMT letër Berishës: Nuk ia urojmë askujt katandisjen tuaj
rtsh.al
Nis zbatimi i Planit Operacional për luftën kundër informalitetit
VestiSa sednice Komisije za evropsku integraciju
rtsh.al
ShBA-të mbështesin në mënyrë absolute hapjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE për anëtarësim në tetor
koha.mk
Si dukej bota më 1919, 100 vjet më parë
boldnews.al
Aleati i Bashës bën paralajmërimin e fortë/ Rrëzimi i Ramës, në shtator nis …
ina-online.net
Kasami kishte refuzuar takimin me Zaevin pa Selën dhe Rekën, ja kush zbardhë detaje?!
sot.com.al
Urdhri i prerë i Ramës 1 ditë më parë, ministrja e Financave nis super-aksionin (Çfarë po ndodh?)

Spartak Ngjela: Ndryshimi i 30 qershorit thirrje për anarki, nëse Meta shpërndan Parlamentin e pret burgu i përjetshëm

Sot 16.06. 08:35

Spartak Ngjela: Ndryshimi i 30 qershorit thirrje për anarki, nëse Meta shpërndan Parlamentin e pret burgu i përjetshëm

Avokati Spartak Ngjela e sheh dekretin e presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar datën 30 qershor si datë zgjedhjesh si një lëvizje për të futur vendin në kaos. Gjatë një interviste televizive, ai deklaroi se presidenti nuk ka të drejtë të ç’dekretojë datën e zgjedhjeve. Sipas tij, nëse diçka e til»»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano