makfax.com.mk
(Видео) Заев од форумот Европа-Вахау: Уверен сум дека годинава ќе добиеме датум за почеток на преговорите
mia.mk
Палмер: Русија сака да го блокира евроатланскиот пат на БиХ
makfax.com.mk
И Британија го обвини Иран за нападот на танкерите
kurir.mk
Стоилковски: Јавноста чека одговор од Заев за договорот со Ахмети за политичко редефинирање и исцртување на нови граници во Македонија
alfa.mk
ВМРО ДПМНЕ: Заев без консултации со опозицијата насилно турка попис на матични броеви
makfax.com.mk
АСОМ: Законот за игрите на среќа де факто значи бришење на една цела стопанска гранка
alfa.mk
Јавноста се чуди-каде Заев виде датум?
sitel.com.mk
Вучиќ го замоли Трамп да води „поинаква политика“ во однос на Косово
kapital.mk
Одлука за стартот на преговорите со ЕУ ќе носат министрите за надворешни на Унијата
alfa.mk
Каде “исчезна” пријателството со Бугарија и Грција?
Трамп, Путин и Кралицата Елизабета му испратија честитки на Пендаровски
Заев: Знаеме како избега Груевски
kanal5.com.mk
Честитки од светските државници по повод изборот на претседателот на Македонија Стево Пендаровски
makfax.com.mk
ВМРО-ДПМНЕ: Нема датум за преговори, а Заев со лаги ја пустоши државата
makfax.com.mk
Трамп размислува за санкции за „Северен тек 2“ за да ја заштити Германија од Русија
Процесот на пристапувањето кон ЕУ е процес на демократија
kapital.mk
Ги видовме на терен ефектите од Проектот на УСАИД за развој на деловни екосистеми
mia.mk
МД „Илинден“ со свој штанд на саемот на ФУЕН во Словачка
press24.mk
Сијарто го бранеше Груевски во унгарскиот парламент: Ни дава информации за Западен Балкан
alfa.mk
Летово нема датум за преговори, Меркел му објаснила на Заев дека во септември ќе дојдеме на дневен ред
makfax.com.mk
Ангеловска-Бежоска на Конференција на ЕЦБ
ЈАВЕН ОГЛАС
mia.mk
Франција со пет НБА играчи на СП 2019
makfax.com.mk
Борисов: Бугарија е спремна да го штити воздушниот простор на Северна Македонија
alfa.mk
Владата не демантира за договорот на Заев за политичко редефинирање на државата
alsat-m.tv
Косово денеска ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО
alsat-m.tv
ДУИ: Не го копираме СДСМ со одлуката за промени во партиските ограноци
mia.mk
Макрон: Би ја поддржал Меркел за претседател на Еврокомисијата
alfa.mk
Туск реален: Нема подготвеност за отпочнување на преговори во наредните денови
mia.mk
Палмер: Белград и Приштина да се угледаат на Скопје и Атина
kapital.mk
Нов ризик од нов пад на цените на нафтата под 40 долари за барел
press24.mk
Пендаровски: Станавме позитивен пример на Балканот преку интензивен дипломатски ангажман со кој успеавме да решиме децениски прашања
press24.mk
ФОТО: Совршено тело и облини - Македонката Марија сподели фотографии во бикини
Америка работи заедно со Грција С. Македонија што поскоро да влезе во ЕУ
makfax.com.mk
МНР: Одбиените кандидати за дипломати имале непотполна или грешна документација
Дваесет години од влегувањето на НАТО на Косово
alsat-m.tv
Макрон: Време е за приближување на односите меѓу ЕУ и Русија!
makfax.com.mk
Макрон: Ќе ја поддржам Меркел ако сака да биде на чело на ЕК
makfax.com.mk
Рама: Сонувам за нешто големо, а тоа не е голема Албанија
Пораката од Меркел ќе ги одлучи идните чекори на Владата
alfa.mk
Случајот „Таргет-Тврдина“ без материјални докази
kapital.mk
Капитал учествуваше на престижна конференција во Варшава, Полска

Контродикторни изјави на иранскиот ајатолах Хамнеи

MIA - Makedonska Informativna Agencija 15.05. 14:02

Контродикторни изјави на иранскиот ајатолах Хамнеи

Иранскиот врховен лидер ајтолахот Али Хамнеи на синоќешната ифтар вечера имаше контроверзни изјави Техеран, 15 мај 2019 (МИА) – Иранскиот врховен лидер ајтолахот Али Хамнеи на синоќешната ифтар вечера имаше контроверзни изјави. Ајатолахот Хамнеи истакна дека „никој не сака војна“, но и оти на Ислам»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining