Tramp poslao brutalan ultimatum Iranu
Sjedinjene Američke Države zatražile su od Irana da javno potvrdi da je Ormuški moreuz otvoren za međunarodnu plovidbu i da se obaveže da će obustaviti napade na komercijalne brodove. Prema njihovim navodima, poruka je Teheranu preneta posredstvom regionalnih posrednika, nakon incidenata u kojima s»»»
Bivša ministarka brutalno ubijena u svojoj kući, policija i dalje traga za ubicom
Slušaj vest Bivša britanska ministarka i nekadašnja poslanica En Vidikomb pronađena je mrtva gotovo 24 sata nakon što je, kako se sumnja, brutalno napadnuta u svom domu u mestu Hejtor, na području Dartmura u Engleskoj. Istražitelji veruju da je 78-godišnja političarka napadnuta oko 12.30 časova u s»»»
LEŽALA MRTVA SKORO 24 SATA, NIKO NIJE ZNAO ŠTA JOJ SE DOGODILO! Bivša ministarka brutalno ubijena u svojoj kući, policija i dalje traga za ubicom
Slušaj vest Bivša britanska ministarka i nekadašnja poslanica En Vidikomb pronađena je mrtva gotovo 24 sata nakon što je, kako se sumnja, brutalno napadnuta u svom domu u mestu Hejtor, na području Dartmura u Engleskoj. Istražitelji veruju da je 78-godišnja političarka napadnuta oko 12.30 časova u s»»»
Pavkov: Sa našim mladima na Drini na najbolji način završavamo ekološku kampanju
PERUĆAC - Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov danas je u Perućcu u opštini Bajina Bašta, sa stotinama mladih volontera učestvovala u završnoj akciji nacionalne kampanje za mlade "Priroda nema alternativu. Zato deluj i ti!" i tom prilikom istakla da to nije poslednja akcija čišćenja, uređ»»»
Poruka iz Srebrenice: Obećajmo da nećemo biti naivni i od drugih očekivati samilost, kada znamo da nje neće biti
Memorijalni centar u Potočarima polako se prazni nakon završetka komemorativnog programa obilježavanja 31. godišnjice genocida počinjenog nad Bošnjacima u Srebrenici. Danas je svoj vječni smiraj pronašlo deset žrtava, odnosno mladića i muškaraca koji su pogubljeni u genocidu koji su počinile vojne »»»
DRAGAN BURSAĆ: Jedan Čovjek protiv rulje, jedan cvijet protiv zločinca Mladića - Autonomija
„Pisac Vladimir Arsenijević danas je pretučen u centru Beograda dok je pripremao komemoraciju žrtvama genocida u Srebrenici. Upravo će odnos prema njemu i podrška ili izosatana iste postati mjera današnje Srbije, mnogo više od bilo kakvog saopštenja vlasti. Studenti, opozicija, profesori, umjetnici»»»
"TO JE BILA PORUKA AMERICI": Boško Jakšić o velikom spektaklu posle smrti iranskog lidera
Slušaj vest Državna sahrana iranskog vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneja, održana od 3. do 10. jula 2026. godine, pretvorila se u jedan od najvećih političko-religijskih događaja u novijoj istoriji Islamske republike. Nakon što je Hamnej ubijen 28. februara 2026. u zajedničkom vazdušnom napadu SA»»»
SRS plakatima u Novom Sadu veliča Ratka Mladića na dan sećanja na Srebrenicu
Na više lokacija u Novom Sadu jutros su osvanuli plakati Srpske radikalne stranke (SRS) u znak podrške bivšem komandantu Glavnog štaba Vojske Republike Srpske (VRS) Ratku Mladiću, osuđenom za zločine u Srebrenici. Na plakatima SRS vidi se generalska šapka Ratka Mladića, i poruka “Đenerale, tvojoj m»»»
"TO JE BILA PORUKA AMERICI": Boško Jakšić o velikom spektaklu posle smrti iranskog lidera
Slušaj vest Državna sahrana iranskog vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneja, održana od 3. do 10. jula 2026. godine, pretvorila se u jedan od najvećih političko-religijskih događaja u novijoj istoriji Islamske republike. Nakon što je Hamnej ubijen 28. februara 2026. u zajedničkom vazdušnom napadu SA»»»
Putinov najveći neprijatelj: "Ako milion ljudi krene ka Crvenom trgu, gotov je"
Rastuća nepopularnost ruskog predsednika Vladimira Putina u Rusiji znači da ne može sebi da priušti okončanje rata u Ukrajini jer, prema rečima jednog od njegovih najvećih neprijatelja na Zapadu, mogli bi da ga svrgnu sopstveni građani. Bil Brauder, istaknuti antikorupcijski aktivista i bivši menad»»»
U Memorijalnom centru u Potočarima održana komemoracija
Blic Zvaničnici iz BiH, Crne Gore, Turske, Italije, Pakistana i Saveta Evrope odali su poštu žrtvama UN je proglasio 11. jul za Međunarodni dan sećanja na žrtve Srebrenice Slušaj vest 0:00/ 0:00 U Memorijalnom centru u Potočarima završena je komemoracija povodom 31, godišnjice stradanja Bošnjaka to»»»
POZNATA INFLUENSERKA (26) POGINULA U DUBAIJU: Pala sa 27. sprata zgrade, bila u stanu sa svojom devojkom! Policija pronašla MISTERIOZNU glasovnu poruku! (FOTO)
Slušaj vest Brazilska influenserka Kauana Biljar (26) poginula je nakon što je pala sa 27. sprata luksuzne stambene zgrade u Dubaiju, a policija istražuje okolnosti njene smrti, uključujući i glasovnu poruku koju je, prema navodima medija, neposredno nakon tragedije poslala njena partnerka Barbara »»»
Natalni Topalko! Narode, pevač pukao na blokadama, pa promenio profesiju - Postao astrolog i otkrio novi znak (VIDEO)
Poznati pevač narodne muzike Milan Topalović Topalko, koji je u jednom trenutku odlučio da postane blokader, pa i u tom "zanimanju" veoma brzo puk'o k'o lajsna zbog čega je nedeljama kukumavčio na društvenim mrežama, odlučio je da se, verovali ili ne, baci u sferu astrologije. Topalko je to obeloda»»»
Zinula zadnjica za platu? Šabić i kompanija se vraćaju u REM
Četiri člana Saveta Regulatornog tela za elektronske medije koji su podneli ostavke - Roboljub Šabić, Dubravka Valić Nedeljković, Ira Prodanov Krajišnik i Mileva Malešić, vraćaju se u REM. Ovu vest brže bolje preneli su tajkunski mediji, podsećajući da su oni podneli ostavke 19. decembra 2025. godi»»»
Otvaranje Letnje umetničke škole „SolidARTno” večeras u Galeriji umetnosti - KoSSev
Letnja umetnička škola Univerziteta umetnosti u Beogradu „SolidARTno” biće svečano otvorena večeras u 19.30 časova u Galeriji Fakulteta umetnosti u Kosovskoj Mitrovici. Domaćin programa je Fakultet umetnosti Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici, koji ć»»»
Srbija i 31 godina od Srebrenice: Vučić o pijetetu, plakati Mladiću, napad na Arsenijevića i cvetovi sećanja - KoSSev
„Danas treba da pokažemo pijetet prema bošnjačkim žrtvama u Srebrenici. Ja to činim i ovog puta. I uvek ćemo da činimo. Mi, za razliku od drugih, pokazujemo poštovanje i uvek se duboko naklonimo žrtvama. To je naša obaveza, jer time pokazujemo da smo ljudi“ – ovim rečima predsednik Sr»»»
31. GODIŠNJICA STRADANJA BOŠNJAKA U SREBRENICI: Sutra parastos Srbima ubijenim na Petrovdan 1992. godine
U Memorijalnom centru u Potočarima završena je komemoracija povodom 31. godišnjice stradanja Bošnjaka u Srebrenici tokom poslednjeg rata u BiH, nakon koje će uslediti koektivna sahrana još 10 žrtava. U Potočarima ove godine nije bilo visokih evropskih i svetskih zvaničnika, a neki od njih su se obr»»»
Durov uporedio Evropsku uniju sa "banana republikama"
MOSKVA - Osnivač Telegrama Pavel Durov kritikovao je Evropsku uniju zbog načina na koji je, prema njegovim navodima, usvojeno zakonodavstvo koje se odnosi na nadzor elektronskih komunikacija, i uporedio je sa "banana republikama". Durov je u objavi na društvenoj mreži Iks, komentarišući objavu jedn»»»
Erdogan povodom 31 godine od genocida u Srebrenici: Mir i sigurnost Balkana ne mogu se posmatrati nezavisno od Bosne i Hercegovine
Poruka turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana pročitana je na današnjoj komemoraciji žrtvama genocida, penosi agencija Patria. Poruku prenosimo u celosti: „Dragi Bosanci i Hercegovci, Poštovane majke šehida i porodice šehida, Draga braćo i sestre, Pozdravljam vas s najdubljim osećajima, poštov»»»
Vučić obišao radove kod Leskovca: Rešen višedecenijski problem građana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je završne radove na modernizaciji opštinskog puta na deonici između Gornjih i Donjih Sinkovaca Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je danas završne radove na modernizaciji opštinskog puta na deonici između Gornjih i Donjih Sinkovaca. Vučić će obići d»»»
Vučić: Srbija će nastaviti ekonomski da se razvija, čuvaćemo mir i stabilnost
LESKOVAC - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je meštanima Gornjih i Donjih Sinkovaca kod Leskovca da je za jug Srbije potrebna još jedna velika fabrika, kapitalno intenzivna, koja će omogućiti podizanje standarda i razvitak u tom delu zemlje i istakao da će Srbija nastaviti ekonomski da se»»»
Vučić obšao radove kod Leskovca: Rešen višedecenijski problem građana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je završne radove na modernizaciji opštinskog puta na deonici između Gornjih i Donjih Sinkovaca Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je danas završne radove na modernizaciji opštinskog puta na deonici između Gornjih i Donjih Sinkovaca. Vučić će obići d»»»
"SREĆAN SAM, ZNAM DA TO ZNAČI ŽIVOT NAŠEM NARODU": Vučić obišao završne radove na deonici između Gornjih i Donjih Sinkovaca (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obišao je danas završne radove na modernizaciji opštinskog puta na deonici između Gornjih i Donjih Sinkovaca. Obraćanje predsednika Vučić je na početkuo braćanja svim okupljenim meštanima istakao da je uvek srećan kada se otvaraju putevi, posebno lokalni putevi. -»»»
Na godišnjicu genocida u Srebrenici radikali Novi Sad oblepili plakatima podrške Ratku Mladiću
Novosadski odbor Srpske radikalne stranke na Međunarodni dan sećanja na genocid u Srebrenici, oblepilo je plakate podrške bivšem komadantu Glavnog štaba Vojske Republike Srpske (VRS) Ratku Mladiću na nekoliko mesta u Novom Sadu. Na plakatima podrške Mladiću koji je osuđen za genocid u Srebrenici, v»»»
"Penzioneri su kamen spoticanja, ne treba da glasaju" Novi blokaderski udar na najstarije građane!
Nakon objavljivanja istraživanja prema kojem više od 800.000 penzionera podržava predsednika Srbije Aleksandra Vučića, na društvenim mrežama pojavio se veliki broj uvredljivih komentara na račun najstarijih građana, od strane blokadera. Pojedini korisnici penzionere nazivaju pogrdnim imenima, ospor»»»
Novi blokaderski udar na najstarije sugrađane: "Penzioneri su kamen spoticanja, ne treba da glasaju"
Pojedini korisnici penzionere nazivaju pogrdnim imenima, osporavaju im pravo da odlučuju na izborima i iznose poruke u kojima se priželjkuje njihov biološki nestanak. Nakon stabilizacije javnih finansija usledila su povećanja penzija od 10,9 odsto, a potom i novo povećanje od 12,2 odsto, koje je ve»»»
Ukrajina će proizvoditi rakete za Patriot – šta to znači?
Nakon samita NATO, Kijev bi trebalo da dobije finansijsku i tehnološku podršku iz SAD, kao i licencu za proizvodnju raketa Patriot. Ali pitanje je pod kojim uslovima… Na samitu u Ankari članice NATO dogovorile su obiman paket vojne pomoći za Ukrajinu u ukupnoj vrednosti od 140 milijardi evra. Osim »»»
Dramatična poruka iz Moskve o kraju rata u Ukrajini: "Biće ispisano krvlju i barutom"
Zamenik predsednika Saveta Ruske Federacije Konstantin Kosačov izjavio je danas da će se sukob u Ukrajini završiti pregovorima, ali da će dokumenti koji budu usvojeni biti posledica situacije na liniji fronta. "Na kraju krajeva, sve će biti odlučeno za pregovaračkim stolom. Samo što će dokumenti ko»»»
Radikali u Novom Sadu veličaju genocid u Srebrenici, bez reakcije nadležnih službi - Autonomija
Na Međunarodni dan sećanja na genocid u Srebrenici, u kojem je ubijeno 8372 Bošnjaka Na više lokacija u Novom Sadu jutros su osvanuli plakati sa potpisom Srpske napredne stranke (SRS) u znak podrške bivšem generalu Vojske republike Srpske (VRS) Ratku Mladiću, osuđenom za genocid u Srebrenici, koje »»»
Monstruozna poruka! Nije samo pravo glasa: Blokaderi za penzionere imaju jeziv plan
Prljava blokaderska kampanja protiv penzionera dostiže vrhunac. Na ovaj zaključak upućuju silne blokaderske objave na društvenim mrežama u kojima zgubidani pozivaju na oduzimanje prava glasa najstarijim sugrađanima. Međutim, blokader koji stoji iza Iks profila Ratnik otišao je i korak dalje i pozva»»»
Analitičari: "Penzioneri znaju kako su živeli nekad, a kako žive sada, to je ono što ne odgovara blokaderima"
Najavljene mere državne pomoći, s posebnim akcentom na pomoć penzionerima i drugim osetljivim kategorijama društva, ponovo su otvorile političku polemiku u Srbiji. Dok predstavnici vlasti ističu da je reč o nastavku ekonomske politike koja je obezbedila stabilne javne finansije i omogućila novu pod»»»
POZNATA INFLUENSERKA (26) POGINULA U DUBAIJU: Pala sa 27. sprata zgrade, bila u stanu sa svojom devojkom! Policija pronašla MISTERIOZNU glasovnu poruku! (FOTO)
Slušaj vest Brazilska influenserka Kauana Biljar (26) poginula je nakon što je pala sa 27. sprata luksuzne stambene zgrade u Dubaiju, a policija istražuje okolnosti njene smrti, uključujući i glasovnu poruku koju je, prema navodima medija, neposredno nakon tragedije poslala njena partnerka Barbara »»»
PENZIONERI NAJVIŠE ZADUŽILI ZEMLJU Analitičari: Blokaderi nemaju pravo da im zabrane učešće u društvenom i političkom životu
Najavljene mere državne pomoći, s posebnim akcentom na pomoć penzionerima i drugim osetljivim kategorijama društva, ponovo su otvorile političku polemiku u Srbiji. Dok predstavnici vlasti ističu da je reč o nastavku ekonomske politike koja je obezbedila stabilne javne finansije i omogućila novu pod»»»
Janjić o poseti predsednika Albanije jugu Srbije: Ovo nije ležerna poseta kao 2014. kad je dolazio Edi Rama
Poseta predsednika Albanije Bajrama Begaja Preševu i Bujanovcu u Srbiji je prošla skoro neopaženo jer pored nedostatka bilo kakvog državnog protokola skoro da nije bilo ni izveštavanja u medijima. Predsednik Foruma za etničke odnose Dušan Janjić to tumači kao vrhunac zablude srpskih političara da j»»»
Pala poslednja maska! Blokaderi penzionerima poželeli smrt zbog podrške Vučiću: "Jedva čekamo da pou
Nakon istraživanja o podršci predsedniku Aleksandru Vučiću, društvene mreže preplavili su uvredljivi komentari na račun najstarijih građana. Nakon objavljivanja istraživanja prema kojem više od 800.000 penzionera podržava predsednika Srbije Aleksandra Vučića, na društvenim mrežama pojavio se veliki»»»
Dok Vučić povećava penzije, blokaderi vređaju penzionere: Najstariji građani postali meta političke mržnje
Dok država godinama povećava penzije i kroz jednokratne pomoći nastoji da poboljša standard najstarijih građana, deo predstavnika blokaderskog pokreta sve otvorenije penzionere predstavlja kao politički problem, a njihove glasove kao prepreku promenama koje zagovaraju. Odnos prema penzionerima jeda»»»
Irena Joveva: Neki bi u Briselu pre da otvaraju klastere nego oči pred dešavanjima u Srbiji - Autonomija
"Takva nedoslednost ne pomaže ni Srbiji ni Evropskoj uniji. Naprotiv, ona stvara konfuziju i dodatno narušava poverenje građana u evropski projekat" Dok bi neki u Briselu još uvek da pre otvaraju klastere nego oči pred onim što se u Srbiji dešava već gotovo dve godine, da ne kažem i duže, Evropski »»»
„Neki bi u Briselu pre da otvaraju klastere nego oči pred dešavanjima u Srbiji“: Irena Joveva za Danas o odnosu EU i Srbije
Dok bi neki u Briselu još uvek da pre otvaraju klastere nego oči pred onim što se u Srbiji dešava već gotovo dve godine, da ne kažem i duže, Evropski parlament o tim problemima ipak govori dosledno i bez ulepšavanja. Mi stvari nazivamo pravim imenom, kaže za Danas slovenačka evroposlanica Irena Jov»»»
Novopazarac upoznao lepu Kubanku preko aplikacije: Svadba trajala 3 dana
Ljubavne priče često počinju sasvim neočekivano, ali rijetke uspiju da savladaju prepreke poput različitih jezika, udaljenosti od nekoliko hiljada kilometara i potpuno različitih kultura. Upravo takvu životnu priču ispisali su Igor iz Novog Pazara i Eli sa Kube, koji danas zajedno žive u Srbiji, uv»»»
Dalić već našao novi posao selektora? - Vesti - Fudbal - B92.sport - B92.net
Bivši selektor Hrvatske Zlatko Dalić veoma brzo nakon odlaska sa klupe "vatrenih" mogao bi da započne novi reprezentativni angažman. Prema pisanju medija iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, tamošnji Fudbalski savez postigao je dogovor sa hrvatskim stručnjakom, koji bi uskoro trebalo da preuzme seniors»»»
Izrael najavio moguć treći napad na Iran: Vojska spremna za još žešći odgovor
Izrael je spreman da se ponovo pridruži američkim napadima na Iran ako Vašington to zatraži, dok raste napetost posle novih udara na iranske vojne ciljeve. Izrael je spreman da se pridruži budućim američkim napadima na Iran ukoliko Vašington to zatraži, objavio je Njujork post, pozivajući se na izv»»»
NUNS: Zastrašivanje urednika portala Žig info od funkcionera opštine Grocka
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) najoštrije je osudilo zastrašivanje glavnog i odgovornog urednika portala Žig info Željka Matorčevića od strane pomoćnika predsednika opštine Grocka Bojana Pitulića, nakon što je taj portal objavio tekst o njegovoj karijeri. Kako navodi redakcije Žig info,»»»
DOK VUČIĆ POVEĆAVA PENZIJE, BLOKADERI PENZIONERE NAZIVAJU "STOKOM"! Posle uvreda žele da "poumiru" i traže da im se ukine pravo glasa
POSLE istraživanja o podršci Aleksandru Vučiću, deo društvenih mreža preplavile su uvrede na račun penzionera, pozivi na ukidanje biračkog prava i poruke kojima se priželjkuje njihov biološki nestanak. Dok država godinama povećava penzije i kroz jednokratne pomoći nastoji da poboljša standard najst»»»
Marinika u centru pažnje! Isplivala nova svađa blokadera
Javnost je do sada imala priliku da se upozna sa likom i delom muškarca koji je na društvenoj mreži „Iks“ poznat pod nadimkom Kristal Met Dejmon (Marko M.) Marko M. podržava blokadere, a bio je i hapšen zbog toga što je objavio broj telefona visokog državnog zvaničnika. Sada, blokader se ostrvio na»»»
Đurić: Samit u Rimu iskoristili za dodatno pozicioniranje Srbije u Evropi
Blic Posebna pažnja posvećena je značaju Srbije u regionalnim odnosima, bezbednosti i sprovodjenju reformi, kao i važnosti proširenja EU u aktuelnom geopolitičkom kontekstu. Na samitu je istaknuto i zajedničko pridružvanje Mađarske grupi prijatelja Zapadnog Balkana Slušaj vest 0:00/ 0:00 Ministar s»»»
Istorija se ponavlja: Mundijal u SAD, kiks Kolumbijca i pretnje smrću - Vesti - Fudbal - B92.sport - B92.net
Slučaj sa Hamintonom Kampazom koji se odvija ovih dana nažalost podseća na najtragičniji događaj kolumbijskog fudbala. Kampazo poslednjih dana dobija pretnje smrću zbog promašaja protiv Švajcarske u finišu produžetka četvrfinala na svetskom prvenstvu. O tome je javnost upoznao Kamilo Pinto, novinar»»»
Sme li banka SMS poruke da zameni push notifikacijama kojima obaveštava klijente
2 Većina korisnika tekućih računa, sa redovnim prihodima, opredelila se da putem klasičnih SMS poruka bude obaveštena o svakom prilivu i odlivu novca. Danas sve više banaka svojim klijentima uvodi i takozvane push notifikacije, koje idu kroz aplikacije mobilnog bankarstva, što nekima od njih – ne o»»»
UBICA ČARLIJA KIRKA PRIZNAO ZLOČIN: "Zaplakao je i rekao da žali zbog onoga što je uradio, hodao je kako bi skrenuo misli", novi detalji sa suđenja (FOTO/VIDEO)
Slušaj vest Osumnjičeni za ubistvo konzervativnog aktiviste Čarlija Kirka priznao je svom cimeru da je počinio zločin, zaplakao po povratku u stan i rekao da "žali zbog onoga što je uradio", rečeno je na ročištu u američkoj saveznoj državi Juta. Novi detalji izneti su tokom saslušanja 23-godišnjeg »»»
Glavni tužilac za organizovani kriminal Nenadić u Parizu imao sastanak o razmeni skaj poruka
Glavni tužilac za organizovani kriminal u Srbiji Mladen Nenadić sastao se u Parizu sa tamošnjom glavnom tužiteljkom Nacionalnog tužilaštva za borbu protiv organizovanog kriminala Vanesom Pere, potvrđeno je za N1. Na sajtu Evrodžasta (Eurojust) objavljeno je da ova evropska agencija zadužena za prav»»»
"Kina je direktno upozorila Rusiju"
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da su kineske vlasti upozorile Rusiju da ne koristi nuklearno oružje kao odgovor na ukrajinske napade na rusku teritoriju. "Mislim da ste čuli glasove u ruskim medijima: 'Šta ako odgovorimo na ukrajinske napade nuklearnim oružjem?' Čini mi s»»»