kapital.mk
Меркел: ММФ и Светската банка треба да се реформираат
alsat-m.tv
„Мој брате, главата горе!“ Ердоган и Путин со поддршка за Мадуро
mia.mk
Што се случува во Венецуела?
makfax.com.mk
САД одбиваат да ги повлечат дипломатите од Венецуела
press24.mk
Алими од ДУИ: Совет до Премиерот Заев, да го следи примерот на Рама
mms.mk
Законот за јазици ги подели СДСМ и ДУИ – од Владата тврдат нема конфликти
kapital.mk
Најиновативните земји во светот денес според Bloomberg
makfax.com.mk
Папата за изградбата на ѕидот меѓу САД и Мексико: Стравот нè прави луди
Адвокати ги оспоруваат истрагите на СЈО и обвинението за „Талир“ пред Врховниот суд
vecer.mk
Влатко Ѓорчев се пријави на огласот на ВМРО-ДПМНЕ за претседателски кандидат
kapital.mk
Филип Морис го гледа пазарот на канабис како “премногу ризичен”
kanal5.com.mk
Ахмети се придружи на „антикоцкање“, се чекаат Заев и Мицкоски
kapital.mk
Помпео очекува добар исход во разговорите со Кина
kanal5.com.mk
„Само Вистина“ вечерва со Никола Мицевски и Дамјан Манчевски
makfax.com.mk
Трамп: Работниците во јавните служби кои работат без плата се патриоти
makfax.com.mk
(Видео) Планови за изградба на модерна патна инфраструктура - граѓаните ќе патуваат побезбедно низ земјава
makfax.com.mk
Вес Мичел поднесе оставка, идниот месец заминува од Стејт департментот
Вес Мичел си поднесе оставка – Силен поддржувач на Македонија и Договорот од Преспа
press24.mk
Мајлинда Брегу ја поддржа европската реформска агенда на Македонија
vlada.mk
Одговори на новинарски прашања на премиерот Заев, заменик-претседателот на Владата, Анѓушев, министерот за транспорт и врски, Сугарески и директорот н
makfax.com.mk
Малите партии бараат една изборна единица, па потоа избори
sitel.com.mk
Годинава ќе почне да се работи на 400 километри патишта во вредност од 236 милиони евра
kapital.mk
Повеќе од една милијарда евра инвестиции во патната инфраструктура најави Владата
Ципрас: Договорот од Преспа е историски чекор за цела Европа
kapital.mk
Германија го отпиша долгот на Србија од 18,5 милиони евра
kapital.mk
Меркел и Макрон денес потпишуваат нов договор
kurir.mk
Србија на чекор до вонредни парламентарни избори
mia.mk
Нов пакт меѓу Франција и Германија
ЛАДНОТО ЛИЦЕ НА ПУТИН ВО МАКЕДОНСКАТА САЛАТА
ГОРКА И ГОРДА ОДЛУКА
АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ ЌЕ ГЛАСАШЕ ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР
СТО ГОДИНИ ОД УБИСТВОТО НА РОЗА ЛУКСЕМБУРГ
КОМЕРСАНТ: МАКЕДОНИЈА ПОБЛИЗУ ДО АФОКЕФАЛНОСТ НА МПЦ А ПОДАЛЕКУ ОД ГАСОВОДОТ
ДЕБИ ДИНГЛ: САД ЌЕ РАБОТАТ МАКЕДОНИЈА ПОБРЗО ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО
kapital.mk
ММФ повторно ја намали прогнозата за економски раст во еврозоната и светот
vlada.mk
Заев за ДВ: Ниеден процес не смее да ја урне правната држава!
Груевски во шопинг на подароци, обвинителство во шопинг по уште сведоци за неговото бегство
alsat-m.tv
Престижниот Самит во Давос без САД, Русија и Кина
makfax.com.mk
Помпео ќе се кандидира за сенатот догодина?
mia.mk
Самитот во Давос без „петката“ од Советот за безбедност на ОН
kanal5.com.mk
Дачиќ: Не го идеализирајте Тачи, таксите се идеја на неговите соработници
vlada.mk
Премиерот Зоран Заев во интервју за Цивил Медиа: Граѓаните нема да дозволат нов авторитаризам
kurir.mk
За Заев не било спорно што законот за двојазичност е објавен без потпис од претседателот
vecer.mk
Ова е планот на ЕУ за Америка
kanal5.com.mk
Дачиќ: Вонредни избори ќе има ако нема поважни државни интереси
СВЕТСКА БАНКА: Нафтата во просек ќе чини 67 долари за барел во 2019 година
САД и Русија со меѓусебни обвинувања за ИНФ
Милер: „Турски поток“ низ Србија ќе биде изграден до крајот на годината
Нова нијанса: ВМРО-ДПМНЕ „инсистира“ на парламентарни избори
alfa.mk
Русија прифати набљудувачи во Керчански Залив
mia.mk
Маас: Русија може да го спаси договорот ако се откаже од крстосувачките ракети
mia.mk
САД и во 2019 ќе доминираат како прв производител на нафта во светот
alsat-m.tv
Весели: Русија се движи кон признавање на Косово
mia.mk
Европа се подготвува за хаотичен брегзит без договор
press24.mk
Петер Сијарто: Службата му даде азил на Груевски, донесе независна одлука
kapital.mk
Шефот на Гаспром: делницата на Турски тек во Србија ќе се изгради до крајот на 2019 година
mia.mk
Милер: „Турски поток“ низ Србија ќе биде изграден до крајот на годината
mia.mk
Путин во Белград-Поддршка за Вучиќ, за косовското прашање и за енергетиката
makfax.com.mk
Ѕверот на тркала на Путин атракција на белградските улици
kapital.mk
Посетата на Путин е тест за Белград
press24.mk
Kонсензуалниот кандидат за претседател на ДУИ и СДСМ нема да биде Албанец - Заев е последна опција
kanal5.com.mk
Подарокот за Путин е подготвен!!
kapital.mk
Трка за лидер на Светска банка: првиот избор на Трамп е бившата шефица на Пепси, Индира Нури
makfax.com.mk
(Видео) Путин пристигна во Белград
vecer.mk
Српските Ноќни Волци ќе го пречекаат Путин пред храмот Свети Сава
kurir.mk
Разобличени лагите на Заев и Димитров: Допис кој докажува дека по нивниот договор престанавме да бидеме Македонци (ФОТО)
kapital.mk
Полска започна да продава марихуана за медицински цели
mms.mk
Македонското МНТ во Вербалната нота појаснува што значи „Македонец“ и „македоснки јазик“
makfax.com.mk
Путин во Белград со двајца двојници
press24.mk
Од сиромашно момче, до Руски цар: Двајцата браќа на Путин починале, а мајката едвај ја кренал од мртвите:
makfax.com.mk
Планот на САД за Блискиот Исток: 90 отсто од Западниот Брег за Палестина и поделен Ерусалим
Вице Заев бара 500 евра отштета од Александар Николовски
mia.mk
Бгарскиоп Парламент одобри купување осум борбени авиони „Ф-16“ од САД
mia.mk
Чанак:На Србија не и треба “да клекне пред Путин“
mia.mk
Брнабиќ: ЕУ не е загрижена од посетата на Путин, Србија нема да биде погодена од квотите за увоз на челик
kurir.mk
Бугарското Собрание ќе решава за набавка на американски Ф-16
makfax.com.mk
Паравојска ќе ја чисти јужна Либија од исламски милитанти и банди
makfax.com.mk
Американскиот  Стејт департмент: Американските граѓани во странство се цел на терористите од ИД и Ал Каеда
kanal5.com.mk
Тврдеше дека знае како Русите му помогнале на Трамп ,а сега е окована во синџири на Тајланд
kurir.mk
„Заев преку двојазичноста тргува со гласовите на Албанците, реално неподобрувајќи ја нивната положба“
mia.mk
Отворена косовска царинска испостава во Драч
mia.mk
Турција со „црвена потерница“ за Енес Кантер
Дрецун: Мора да прифатиме дека голема Албанија ќе биде создадена
Лес: Република Српска конечно треба да се одвои од БиХ
Помпео бара Ријад да ги казни убијците на Кашоги
Трамп: Економски ќе ја уништиме Турција ако ги нападне Курдите
alsat-m.tv
Со Путин неделава во Србија ќе допатуваат и Лавров и Рогозин
makfax.com.mk
ВМРО-ДПМНЕ не нуди алтернатива, продолжува да игра на картата за спас на името
kurir.mk
Мухамед Зекири од СДСМ со опомена до ДУИ: Немојте да се китите со туѓи перја!
kapital.mk
Железнички договор вреден 230 милиони евра ќе се потпишe за време на посетата на Путин
press24.mk
Трамп „ја спушти топката“: Разговарав со Ердоган за Сирија“
ЗА МИЦКОВСКИ ИЗБОРИТЕ СЕ САМО НОВО ДЕЛЕЊЕ НА КАРТИТЕ
КОГА ТРАМП МОЖЕ ДА ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА?
ПИРОМАНСКИ ИГРИ СО ГРАНИЦИ НА БАЛКАНОТ
ПРВИТЕ ПУКНАТИНИ НА ТВРДИНАТА НА СЛОБОДНАТА ТРГОВИЈА (1)
mia.mk
„Ал Џазира Балканс“: САД не му дадоа виза на Харадинај
mia.mk
Рама: Албанија го охрабрува постигнувањето договор меѓу Белград и Приштина
kurir.mk
Дачиќ: Приоритети на Србија во 2019 се Косово и зачленувањето во ЕУ
kurir.mk
Вучиќ: Изборите зависат од опозицијата, нека кажат еден збор и тие ќе бидат
press24.mk
Германските Зелени во ЕП со критики до Вебер поради Македонија
kapital.mk
САД им сѐ закануваат со санкции на германски компании поради рускиот гасовод
kurir.mk
Помпео: Заканата по Турција ја покажува приврзаноста на САД кон партнерите
kapital.mk
ОПОРАВУВАЊЕ НА БЕРЗИТЕ: Силен раст на цените на нафтата од почетокот на годинава
press24.mk
ФОТО: Во Преспав го глуми сопругот на Ула - актерот сосема поинаков во реалноста
kanal5.com.mk
Отворен патот за НАТО и ЕУ, опозицијата бара избори, власта ќе размисли
puls24.mk
Како МиГ-15 ја запре американската надмоќ на небото
kanal5.com.mk
САД им се закани со санкции на сите кои учествуваат во изградбата на Германско – рускиот гасовод
alsat-m.tv
Владата на Заев најавува поголема посветеност на домашните прашања
mia.mk
„Вашингтон пост“: Трамп криел детали од разговор со Путин
mia.mk
Од воената база Пашалиман однесена поголема количина оружје  и муниција
puls24.mk
Бачев: Иванов да ги извести ООН дека договорот од Преспа е невалиден!
vlada.mk
Одговорите на премиерот Заев на прашањата на новинарите на прес-конференцијата во Владата на Република Македонија
Економски ефекти од решавањето на спорот ќе има, сега Владата е на потег да испорача реформи
kanal5.com.mk
Нимиц: Договорот од Преспа е историски за двете земји
mms.mk
Заев: Ќе го отвориме прашањето за предвремени парламентарни избори
kanal5.com.mk
Албанскиот претседател Мета го поздрави усвојувањето на уставните измени
press24.mk
Официјален Берлин: Очекуваме дека и грчкиот Парламент ќе даде согласност за договорот од Преспа
Честитки за Македонија и премиерот Заев од Могерини, Хан, Столтенберг, Ципрас
makfax.com.mk
Додека се гласаат уставните промени, пред Собранието едвај стотина граѓани
kanal5.com.mk
Два германски владини авиони расипани останаа во Африка
mia.mk
Русија ја спасува економијата на Венецуела за стратешкo влијание во регионот
press24.mk
Поранешниот шеф на ЦИА го пофали Путин: Да не беше тој немаше ни да постои НАТО алијансата
makfax.com.mk
(Видео) Ќе отпаднат ли бомбите на СЈО поради истрагите за Али Ахмети и Бујар Османи?
press24.mk
Заев и Беса се договорија- пратениците се враќаат во собраниската сала
makfax.com.mk
Кинез вработен во „Хуавеј“ и експерт за кибернетика уапсени во Полска
puls24.mk
Бачев тврди дека тројца пратеници се заклучени во Собрание и врз нив се врши притисок
mia.mk
Рама: Го подржуваме дијалогот Косово-Србија гарантиран од САД и ЕУ
Груевски со апел до пратениците: Подобар и пофер договор е возможен, од вас зависи
makfax.com.mk
„Форд“ затвора илјадници работни места во Европа
makfax.com.mk
Бачев: Бејли и Стивенсон вршат притисок врз пратеници заклучени во Собрание
makfax.com.mk
Чавушоглу: Операцијата против Курдите не зависи од повлекувањето на САД
mia.mk
Помпео пристигна во Египет во рамки на турнејата на Блискиот Исток
press24.mk
Заев: Нема да дозволиме нов 27. април, Мицкоски само штети на Македонија
kurir.mk
Азири потврди дека Заев прифатил сѐ само да се смени името
kapital.mk
Лондон топ дестинација во Европа за технолошки инвестиции
kurir.mk
Странските инвестиции кои ги донесе ВМРО-ДПМНЕ го полнат буџетот
makfax.com.mk
Укината забраната за камиони на планинскиот премин Буково и Ѓавато
kurir.mk
Состојба на патиштата: Сообраќајот се одвива во зимски услови, забрана за тешки товарни возила има на повеќе места и еден граничен премин
press24.mk
Ивон Величковски: Голема е веројатноста претседателските избори да бидат извор на криза
vecer.mk
Љубчо Георгиевски: За бегството на Груевски крива е меѓународната (ВИДЕО)
sitel.com.mk
Светска банка прогнозира раст од 2,9%
kurir.mk
Ивор Мицковски за изјавите на Кирацовски и Заев: Ако не можеш со генсекот на твојата партија да се договориш, је*ига
mia.mk
Петреус: Путин е „најголем подарок“ за НАТО од Студената војна
kurir.mk
Јаневски: Оваа влада e банда која тргува со живи луѓе, на сметка на бизнисите и криминални тендери
makfax.com.mk
Бачев бара од собраниската говорница да се обрати претставник на ,,Македонија блокира"
mms.mk
За уставните измени ќе се расправа без ВМРО-ДПМНЕ
sitel.com.mk
Костадинов: Мицкоски, по стапките на Груевски ги дели и понижува граѓаните
Анкета: Србите најмногу му веруваат на Путин
makfax.com.mk
Австрискиот претседател смета дека европското семејство е нецелосно без Западен Балкан
kurir.mk
За скандал како на Макрадули, вицепремиерот на Хрватска си поднесе оставка
alsat-m.tv
Болтон ги пакува куферите, Ердоган одби да се сретне со него
alsat-m.tv
Новинарката која му го украде срцето на Рамуш Харадинај
ЌЕ ОСТАНЕ ЛИ ЦИПРАС ГОДИНАВА И НАТАМУ ГРЧКИ ПРЕМИЕР
ЗА ПОКРИВАЊЕ НА КОРУПЦИЈАТА СЕ ПОТРЕБНИ СИБИРСКИ СМЕТОВИ
ДАЛИ 5.000 ВОЈНИЦИ НА КОСОВСКАТА ВОЈСКА МОЖАТ ДА ЈА ИСПЛАШАТ СРБИЈА (3)
ПРИЗНАНИЕТО НА ОСМАНИ
НЕКОРИСТЕЊЕТО НА МЕРКИТЕ НА ПРОБАЦИЈАТА ИМ ОЛЕСНИ НА БЕГАЛЦИТЕ ОД ЗАКОНОТ (1)
mia.mk
Светските лидери, како и сиот „обичен свет”
puls24.mk
Медведев: Не цмиздри, Христијан Мицкоски. УМРИ МАШКИ!
alsat-m.tv
Мицкоски ги соопшти очекувањата од претседателските избори
Мицкоски очекува победа на претседателските избори, не открива кои се кандидатите на партијата
mia.mk
Косовскиот тим за преговори отпатува за Брисел откако ја посети Тирана
kurir.mk
Вучиќ ќе добие орден „Александар Невски“
kurir.mk
Белгија: Започнува едно од најголемите судења за тероризам
kurir.mk
Воен брод на САД вплови во Црното Море
kurir.mk
„Вашингтон пост“: Под притисок на САД Тачи ветил укинување на таксите
mia.mk
„Вашингтон пост“: Под притисок на САД Тачи ветил укинување на таксите
kanal5.com.mk
Видео: Рибери на мета на навивачите поради позлатениот бифтек!?
alsat-m.tv
Заев не одлучил дали ќе замине на форумот во Давос
press24.mk
Сите заплакаа од говорот на Бјелогрлиќ: Многу ќе ми недостигаш чале
alsat-m.tv
Македонско државјанство, трнот во окото на БЕСА
kurir.mk
ЛИДЕР: ДУИ ја напушта идејата за консензуален кандидат- ќе го кандидираат Талат Џафери?
mia.mk
Путин се насочува кон Истокот
makfax.com.mk
Трамп: Премногу сум успешен за импичмент
kurir.mk
Пекинг и Вашингтон ќе преговараат за царините на кинеските стоки
Заев во офанзива за обезбедување двотретинско мнозинство
mia.mk
Путин и Нетанјаху разговараа за ситуацијата во Сирија
mms.mk
Со негодување дочекана изјавата на Заев за границите
sitel.com.mk
Социјалната сфера во 2018 година
sitel.com.mk
Сериозна реализација на капиталните инвестиции и раст на платите се очекуваат годинава
kapital.mk
Димитар Ветаџока: Со извоз на пет континенти, брендот Виталиа е вистински амбасадор на Македонија
vlada.mk
Одговори на премиерот Заев и на министерот Тевдовски на прашања од интерес на новинарите на прес-конференцијата во Министерство за финансии
vlada.mk
Премиерот Заев и министерот Тевдовски: 2019 година ќе биде година на повисоки плати, повеќе вработени и повеќе инвестиции
vecer.mk
Заев: Анализирајте малку што е на повидок меѓу Приштина и Белград, треба да си ја осигураме Македонија
alsat-m.tv
Владата размислува какви мерки да преземе за казината и обложувалниците
kanal5.com.mk
Хаос во Белград поради снегот, сообраќајот во прекин (фото/видео)
kurir.mk
Анкета: Вучиќ најпопуларен политичар во Србија
kapital.mk
Банкарите очекуваат подобра 2019
kurir.mk
Криумчарите на мигранти и годинава ја одржуваат жива бегалската маршрута
press24.mk
МО: Година на реформи во одбраната и успешно завршени пристапни разговори за членство во НАТО
kurir.mk
Видеото на Јункер со Заев најголем политички гаф во 2018-та
Катимерини: Скопје ја забрзува ратификацијата на Договорот од Преспа
alsat-m.tv
Бизнисот бара итно завршување на автопатот Охрид – Кичево
Истражување: Ердоган е „најистакнатиот светски лидер“
sitel.com.mk
МВР цела 2018. беше во процес на реформи, годинава се најавува трансформираната УБК
sitel.com.mk
Македонија се врати на патеката кон ЕУ – 2018 година историска за евроинтеграциите
makfax.com.mk
Дејвид Вилан: Брат ми е невин, во Москва дојде на свадба 
makfax.com.mk
Помпео: Повлекувањето од Сирија не влијае на нашата посветеност на Израел
makfax.com.mk
СБ на ОН доби нови пет непостојани членки
БАЛКАНОТ ВО 2019 ГОДИНА
ЗОШТО ТРАМП ИМА ПИК НА КАНЦЕЛАРКАТА МЕРКЕЛ
КУЛТУРАТА ВО 2018 ГОДИНА: УСПЕХ САМО ОНАМУ КАДЕ ИМА ЕНТУЗИЈАЗАМ, ИНСТИТУЦИИТЕ НЕ СЕ ЗАБЕЛЕЖАА
ДАЛИ 5.000 ВОJНИЦИ НА КОСОВСКАТА ВОЈСКА МОЖЕ ДА ЈА ИСПЛАШАТ СРБИЈА? (2)
press24.mk
АРМ подготвена влегува во годината во која НАТО ќе ја добие 30.членка
kanal5.com.mk
Светските метрополи со спектакуларни огномети ја дочекаа 2019 година (видео)
kapital.mk
Драган Тевдовски: Во 2019 година ќе се почуствуваат ефектите од направените реформи
press24.mk
Груевски топ тема во „Њујорк Тајмс": Дали Унгарија му помогна да избега?
kurir.mk
Русија евакуира 30-тина деца на припадници на ИД од Ирак
press24.mk
Последната година од вториот мандат на Иванов - говорот во Собрание помина бурно
mia.mk
Историја на новогодишните дрвца
alsat-m.tv
За владата 2018 година беше добра, а за претседаелот и за опозицијата лоша
makfax.com.mk
Рекордери во тендери за 2018 – секој месец по 2 милиони евра од државата
vecer.mk
Коѕијас за МИА: Иднината му припаѓа на нашето пријателство
vecer.mk
Германски „ФАЗ“: Заев дaва амнестии за да мине Преспанскиот договор, но Грција нема да го ратификува!
mia.mk
Дачиќ: Големите сили веќе разговараат за Косово
Фото – Пулс24
puls24.mk
Иванов: Македонскиот јазол не може да се пресече, туку мора многу внимателно да се разврзува
kurir.mk
Мицкоски за КОХА: Кај нас владее чувството дека Македонците губат
kurir.mk
Повторно затворен патот Приштина-Скопје
kurir.mk
За Европската унија 2018, беше година на предизвици
inpress.com.mk
Балканските ѕвезди со вртоглави суми за настап на Нова година
kapital.mk
Сварени жаби
kapital.mk
Анѓушев: Сите предуслови се создадени за 2019 биде добра економска година
makfax.com.mk
Путин и Меркел телефонски разговараа за состојбата во Сирија
kurir.mk
Ердоган: Турција е против поделба на Сирија, утре состанок во Москва
sitel.com.mk
Пет милиони евра од ЕБОР преку Комерцијална банка за поддршка на малите и средни претпријатија
alsat-m.tv
Рама смени повеќе од половина од министрите
Тачи го потпиша указот за законите за Војската на Косово
kurir.mk
Иванов: На 30-ти септември со негласање, тивкото мнозинство донесе гласна одлука
kurir.mk
Ден на жалост утре во Косово за загинатиот полицаец
kanal5.com.mk
Мишел и Барак Обама е двојката на која Американците најмногу и се воодушевуваат
kurir.mk
2018. беше „добра“ за ширење дезинформации
kanal5.com.mk
Перуанските шамани предвидоа повеќе природни катастрофи во 2019
kurir.mk
„Со измените во Законот за КП се докажува дека Заев сакаше да тргува со правото и правдината“
press24.mk
Мерцедес експлодираше во движење - еден загина, полицијата блокираше улици во Србија
Видео – Пулс24
kurir.mk
Драма при грабеж на банка попладнево: Загинаа полицаец и ограбувачот
kurir.mk
Пад на индексите на Берзата на Волстрит
kurir.mk
КУРИР ТЕМА: Студентите среде зима се бањаат со ладна вода, јадат мувлосан леб, директорот Дарио Николовски се луксузира во Загреб (ВИДЕО)
press24.mk
Мнозинството ги обвини новинарите: Јавноста е лошо информирана - не го менуваме законот поради обвинетите од СЈО
mms.mk
Досега најголемата меѓународна воена вежба во Македонија ќе се одржи летово на Криволак
makfax.com.mk
ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во дебатата за Кривичниот законик
Пиши – бриши со измените на Кривичниот закон, ќе има ли “амнестија” и за обвинети и од СЈО?
kurir.mk
Заев ветуваше враќање на иселените, а сега вели дека ќе се обиде да ја намали бројката
kurir.mk
Убави вести во 2018-та година, кои го направија светот подобар
press24.mk
Заев: Се сомневам дека Мицкоски директно помогнал Груевски да избега
mia.mk
Ердоган: Ќе се сретнам со Путин, Кремљ негира
Тачи: По договорот меѓу Македонија и Грција, на ред е оној меѓу Косово и Србија
kurir.mk
Чавушоглу: Турција е решена да го премине Еуфрат во Сирија
kurir.mk
Горди татковци: Ќерките на Џафери, Бејта и Димитров најдобри во земјава кога станува збор за вработување и стипендии
kurir.mk
Русија го гарантира снабдувањето со природен гас за Европа
kurir.mk
Трамп: Саудиска Арабија прифати да ја обнови Сирија
ДАЛИ 5.000 ВОНИЦИ НА КОСОВСКАТА ВОЈСКА МОЖЕ ДА ЈА ИСПЛАШАТ СРБИЈА?
ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ВО ФИНАЛНИОТ ЧИН
РОБЕРТ БЕЌИРОВСКИ: ФУНКЦИОНЕР НА ЛИЗГАВИЦА
ВИСОКА ПОЛИТИКА
НОБЕЛ ЗА ЦИПРАС И ЗАЕВ?
ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ГО СТРЕЛААТ ЈАДРОТО НА ЕУ
makfax.com.mk
Трамп: Централната банка е единствен проблем на нашата економија
sitel.com.mk
Тревога во НАТО: Албанија објави список на имиња на своите шпиони во Македонија, Србија, Косово, Италија, двајца им седат во Брисел во НАТО
mia.mk
Тачи се сретна со претседавачите на државниот тим за преговори со Србија
И денеска откажани некои летови на Скопскиот аеродром
Потврдена поддршката на САД за членство на Република Македонија во НАТО
kanal5.com.mk
Утрово Македонија се разбуди под магла
alsat-m.tv
Челичната индустрија веќе ги трпи штетите од најавите за царини од ЕУ
kurir.mk
Турција бара истрагата за убиството на Кашоги да ја води ОН
makfax.com.mk
„Друже Лаки, ги поебавме во задња минута“, му вели по полноќ Тодоров на Латас
makfax.com.mk
Нетанјаху до Ердоган: Окупаторот да молчи
makfax.com.mk
Трамп: Ако некој друг, освен мене,  ги вратеше војниците дома среќни и здрави ќе беше херој
makfax.com.mk
Макрон жали поради одлуката на САД за повлекување на војниците од Сирија
kurir.mk
Макрон: Длабоко жалам поради одлуката на САД за повлекување на војската од Сирија
kurir.mk
„Нејшенал Интерест“: Кина и Русија главни закани за Трета светска војна
makfax.com.mk
Груевски ги следи „Реал Мадрид“, Меркел, МПЦ, Здрава бременост
vecer.mk
Колинда Грабар и Николина Пишек бесни на сопствената држава: Ослободен задарскиот монструм кој масакрираше 18 годишно девојче
puls24.mk
Со помош на САД Косовската армија станува помоќна од Македонската!
press24.mk
Радев: Не се согласувам со името Северна Македонија
По Матис уште eден американски функционер поднесе оставка поради Сирија
mia.mk
Прв лет на „Флај Босна“
Неделна анализа „Седмица“ на Алфа Зошто никој не истражува како Димитров оддавал државни тајни?
mia.mk
УЕФА објави рекордни премии за учесниците на ЕП 2020
mia.mk
САД ќе ја зголемат финансиската помош за украинските вооружени сили
makfax.com.mk
Ердоган: Јас го убедив Трамп да ја повлече војската од Сирија
makfax.com.mk
Исламска држава ги напаѓа позициите на курдските сили во Југоисточна Сирија
kapital.mk
Љупчо Николовски: Создаваме конкурентно земјоделство што ќе биде двигател на економијата
Што и се случува на Македонија? Американски копанчиња и крилца, наместо гасовод и брза пруга
ривалите на блискиот исток со заедничка цел за сирија Ердоган и Роухани сакаат зајакнување на соработката во Сирија
kurir.mk
Нетанјаху: Протерувањето на дипломатите јасна порака на Рама до иранскиот режим
Лазаревски и Костовски од обвинети, преку свиркачи, до старото работно место во УБК
Законот за амнестија се’ уште чека на претседателскиот потпис
mia.mk
Трамп му испрати писмо со благодарност на Рама за протерување на иранскиот амбасадор
Амбасадорот Марковски ја посети општина Пустец
Ружин: Ципрас вели – јас и Заев сме како браќа!
press24.mk
ВИДЕО: Новинар го пресече Путин со ова прашања - тој без да трепне му одговори вака
kurir.mk
Милевски револтиран од СДСМ, заборави кој беше до нив 11 години во опозиција
Борјан Зафировски – Македонецот кој посетил 88 држави во светот
Пријавувачите на бомбите, Лазаревски и Костовски, се вратија во МВР
mia.mk
Косовската опозиција бара оценка на уставноста на именувањето на Изборната комисија
mia.mk
Американски сенатори предложија резолуција за кризата во Азовското Море
ВО КИЧЕВО ОДРЖАНА НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО РАМКИТЕ НА ПРОЕКТОТ „БИОЕНЕРГЕТСКИ СЕЛА“
Тачи: Договорот може да се постигне во блиска иднина
makfax.com.mk
Германски медиуми: Што се случува со големиот број мигранти кои Германија ги прими во 2015 година?
mia.mk
САД додаде уште 18 физички и четири правни лица на списокот за санкции против Русија
Москва: Повлекувањето на САД е добро за политичкото решение за Сирија
mms.mk
Заев: Преспанскиот процес може да биде пример за решавање на спорот меѓу Белград и Приштина
mia.mk
Персоналот на Стејт департментот во Сирија ќе биде евакуиран во рок од 24 часа
sitel.com.mk
Адвент во Загреб: Најдобра божиќна дестинација во Европа
40 дена без резултат и одговорност за бегството на Груевски
kanal5.com.mk
Амнестијата чека потпис од Иванов
Германија воведе построги прописи за странско преземање на домашните компании и медиумите
вашингтон во обид да ги намали тензиите со анкара САД одобрија продажба на ракетните системи Patriot на Турција
kapital.mk
Саливан: Русија ќе стори се’ за да го спречи членството на Македонија во НАТО
makfax.com.mk
„Фајненшнл тајмс“ го прогласи Џорџ Сорос за личност на годината
mia.mk
„Политико“: Ова е крај на Европа каква што ја познаваме
Хакираната дипломатска коресподенција откри непријатност за ЕУ, поради Трамп, Русија и Иран
mms.mk
Могерини во Брисел денеска домаќин на балканските лидери
sitel.com.mk
Могерини: Оптимист сум за европската иднина на Србија
sitel.com.mk
Апатурај: НАТО е посветено на регионот на Западен Балкан
kanal5.com.mk
Димитров за Франс 24: Навистина веруваме дека ќе успееме да направиме чудо (ВИДЕО)
mia.mk
Русија, Иран и Турција постигнаа договор за сириската уставна комисија
kanal5.com.mk
СДСМ: Анти НАТО Мицкоски е дел од оние кои сакаат да го поткопаат Договорот од Преспа и членството на Македонија во НАТО и ЕУ
makfax.com.mk
ФБИ започна истрага против ФЕТО, можна е екстрадиција на Фетула Гулен
makfax.com.mk
Шојгу до НАТО: Ниту една воена акција на било која земја не поминува не забележано
kanal5.com.mk
СБ на ООН ,,заглави“ на Косово
makfax.com.mk
Уапсен екстремист кој планирал напад во базиликата Свети Петар
Курц: Не смееме Африка да им ја препуштиме на Кинезите
Бандера – дома на илјадници Македонци
ПОПУЛИЗМОТ И ПОЛИТИКАТА НА ЕМОЦИИТЕ
ЕДЕН МЕСЕЦ БЕЗ ОДГОВОРЕН, МАКЕДОНИЈА СО ГОЛЕМО ПЕТНО
ШEЌЕРИНСКА: НЕМА ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД ОДГОВОРНОСТ НА КРЕАТОРИТЕ НА 27 АПРИЛ
ЖЕСТОКИ ПРОТЕСТИ НА ИНТЕЛЕКТУАЛЦИТЕ И СИРОМАШТИЈАТА ПРОТИВ РОПСКИОТ ЗАКОН
ЗАПАДНИОТ БАЛКАН КАКО КОЛОНИЈАЛНИОТ ДРУГИОТ (5)
ВРЕМЕ НА ДЕЛИКВЕНТИ
makfax.com.mk
Русија ги отфрли обвинувањата за поврзаност со „жолтите елеци“ во Франција
press24.mk
Како на филм: Хрватска политичарка се заљуби во српски келенер - вака таа го освои 10 години помладото момче
kurir.mk
Економистите на линија со Мицкоски, стопанството крахира нема изгледи за раст
Обвинетите сами ќе одлучуваат дали ќе бидат амнестирани
Демократски сојуз: Амнестија по завршување на судскиот процес
kanal5.com.mk
Заев и Ципрас утре ќе бидат номинирани за Нобелова награда за мир за 2019
Следната војна на НАТО и Русија за сфера на влијанието ќе биде најподелената држава на Балканот
makfax.com.mk
Русија ги игнорира санкциите наметнати од САД врз руските бизнисмени
makfax.com.mk
Пјонгјанг: Санкциите од САД може да го блокираат патот до денуклеаризација
Гутереш: Преспанскиот договор е пример за мирно решавање спорови
makfax.com.mk
Австриската владејачка партија бара брзо воведување на законот против политички ислам
vecer.mk
Каракачанов: Ќе гласам против членство на Македонија во НАТО, мојата чаша е прелиена
vecer.mk
Пред автобусот одненадеж излетал автомобил - потоа автобусот изгубил контрола
Вучиќ во ТВ-интервју: Србите на Косово ќе бидат заштитени
Тројца загинати и четворица патници од автобусот се борат за живот
mia.mk
Курти: Власта со резолуцијата за дијалогот со Србија настојува да го намали ентузијазмот за војската
mia.mk
Паѓа популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон
sitel.com.mk
Одлуката на Приштина да формира армија го разбранува регионот
alsat-m.tv
Добра соработката меѓу ДУИ и СДСМ и покрај различните ставови околу војската на Косово
kanal5.com.mk
Каракачанов „збунет“ од историјата! Повторно се заканува со блокади
Убиството на Кашоги Чавушоглу: Нема да се откажеме, ќе одиме докрај
mia.mk
Српската опозиција потпиша документ со кој се бара слобода на медиумите и почитување на изборниот процес
mia.mk
Зошто 2018 не беше година на пресврт во проширувањето на ЕУ
kanal5.com.mk
Бугарија заинтересирана за набавка на американски воени авиони- Саливен во Софија
mia.mk
Конте ја потврди смртта на новинарот Мегалици кој настрада во нападот во Стразбур
Орбан обелодени дека расправата на самитот на ЕУ за миграциите била бурна
kurir.mk
„ДОЈДЕ ЖИВОТ“: Иселувањето фрапантно расте, а власта заборава какви лаги и манипулации им ветуваше на граѓаните
kanal5.com.mk
Кавга пред камери на Меј и Јункер: ,,Ме нарече небулозна”
Со воз до Бугарија од 2027 година
mia.mk
Србија бара итна седница на СБ на ОН поради формирањето Војска на Косово
mia.mk
Состанок на Могерини со лидерите од Западен Балкан
vecer.mk
Србите подготвиле посмртица! Ископале гроб и закажале погреб! Се простуваат од Резолуцијата 1244 (фото)
makfax.com.mk
ЕУ: Процесот за војската на Косово требаше да биде постепен и инклузивен
mia.mk
Приштина: Со војската се заокружува државноста на Република Косово
kapital.mk
Блумберг: Следниот судир за територии на НАТО и Русија ќе биде на Балканот
mia.mk
Ракиќ: Со денешната одлука Косово покажа дека не сака мир
Ракиќ: Србите да не наседнуваат на провокации иако Приштина го загрози мирот
mia.mk
Албанија го поздрави формирањето војска на Косово
mia.mk
Противници на Меј ги сметаат за понижувачки нејзните обиди да добие гаранции од ЕУ
kanal5.com.mk
Косово денеска официјално добива војска
mia.mk
Ердоган: Турција ќе влезе во Манбиџ ако САД не обезбедат повлекување на курдската милиција
kanal5.com.mk
Потпишување договор за грант за втората фаза од пругата кон Бугарија
Малме го елиминираше Бешикташ, Рапид подобар од Ренџерс
Трамп и Путин нема да се сретнат додека не се вратат украинските бродови
mia.mk
САД ја повикаа Унгарија да не ја блокира соработката на Украина со НАТО
mia.mk
Тачи изврши смотра на Безбедносните сили, ден пред гласањето за војската на Косово
mia.mk
Официјална Тирана реагира на обвнувањата на Атина за одземање на имот на албанските Грци
СТРУКТУРНИТЕ РЕФОРМИ КАКО ПРЕДУСЛОВ ЗА ОСТВАРУВАЊЕ ПОГОЛЕМ ЕКОНОМСКИ РАСТ ВО ДРЖАВИТЕ ОД РЕГИОНОТ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН - ОДРЖАНА ТРИБИНАТА: „ПРЕДИЗВИЦИТЕ
puls24.mk
Повеќе од 45 возила на КФОР влегоа на северот на Косово
mia.mk
Заменичката на генералниот секретар на НАТО, Готемелер во Тирана
Захарова: Европа очигледно сака да се грее на дрва
mia.mk
Мицкоски: Немам сознанија дека некој од партијата се сретнал со Груевски, ниту ми е позната неговата логистика
Именуван новиот косовски амбасадор Го донесоа ли „Балканските вештерки“ Ѓерг Дедај во Македонија?
АНАЛИЗА: САД, Русија, ЕУ и Грција
mia.mk
Саудиска Арабија се обидува да изгради сојуз со земјите од регионот на Црвеното Море
Димитров: Крајно време е регионот да почне да се натпреварува на планот на реформи, а не на планот на историја
mms.mk
Груевски се шета во близина на хотелот Риц во Будимпешта
makfax.com.mk
Порошенко: Господине Путин, ова е војна, не е шега
mia.mk
Хоџај: Членките на ЕУ кои не го признаваат Косово придонесуваат за дестабилизација на регионот
mia.mk
Сијарто: Интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ е гаранција за стабилноста
makfax.com.mk
Берлин бара Косово да ги укине тарифите за Србија
mia.mk
Српската опозиција најавува нов протест во Белград
kurir.mk
Власта спротивно на интересите на граѓаните не го поддржа предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за експресен пат Делчево – Кочани
mia.mk
Мисијата на ОН во Либија: Џихадисти од ИД убија шестмина заробеници
Будимпешта се уште без одговор за барањето за испорачување на Груевски
makfax.com.mk
Рот: Меј не може да очекува ветување за нови преговори
mia.mk
„Билд“: Службена картичка на Путин е пронајдена во архивите на Штази
mia.mk
Харадинај го предупреди Брисел за можна дестабилизација на Балканот
makfax.com.mk
Руската шпионка Марија Бутина уапсена во САД призна вина
mia.mk
Состанок на високо ниво на француско-германската иницијатива против трговијата со огнено оружје во земјите од Западен Балкан
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ ДОТЕРАН ДО ЅИДОТ, СЕ ОБИДУВА ДА ГО СПАСУВА СВОЈОТ КАБИНЕТ
ДИЗЕЛ ЗАБРАНИ: ПОРАЗ НА ОБИЧНИТЕ ЛУЃЕ
ПРОТИВНИЦИТЕ НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ГИ ОБЕГНУВААТ ЈАВНИТЕ ДЕБАТИ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ
ПРЕТСТАВНИЦИ НА РУСКИОТ ИНТЕРЕС ВО СКОПЈЕ
ЗОШТО УПОЗ СЕ ЗАКАНУВА СО ШТРАЈК?
МАЛИ СЕ ШАНСИТЕ ЗА ПОЛИТИЧКО РЕШЕНИЕ ПОМЕЃУ КОСОВО И СРБИЈА
ЗАПАДНИОТ БАЛКАН КАКО КОЛОНИЈАЛНИОТ ДРУГИОТ (4)
kurir.mk
Јован Донев за писмото на Груевски: Со одобрениот азил се потврдува тврдењето дека во Македонија има политички прогон!
kanal5.com.mk
Невидено хулиганство : Им фрлиле бомба на противниците (ВИДЕО)
sitel.com.mk
Во Македонија најмногу вработени Роми во однос на регионот
mia.mk
Заев: Продолжуваме со настојувањата за испорачување на Груевски во Македонија
Џафери: Уставните амандмани ќе се гласаат на 15 јануари
makfax.com.mk
Кремљ: Тврдењата за наводното мешање на Москва во протестите на „жолтите елеци" се клевета  
Засилено обезбедување на албанскиот премиер Рама, по заканата од мајката на Кацифас
alsat-m.tv
Ахмети: Невнимателноста на некои институции може да го поткопа процесот на уставни измени
kanal5.com.mk
СБУ: Русите го “направија“ хаосот во Париз, нека се подготват другите
Кирк Даглас во 102-та благодарен за се’ што му пружил животот
vecer.mk
Харадинај испратил покани за церемонија за формирање војска на Косово
mia.mk
Франс Тимерманс кандидат на европските социјалдемократи за претседател на ЕП
vecer.mk
Исчезнала во Германија пред 12 години, а потоа е откриена суровата вистината
alsat-m.tv
Меѓународната истрага за „Диво насеље“ остана само ветување
makfax.com.mk
(Видео) Протести на „Жолтите елеци“ и во Белгија и во Холандија
Европските социјалдемократи го избраа Тимерманс за водечки кандидат на изборите во ЕУ, но без големи шанси
puls24.mk
Соопштение на СеМакедонски Национален Совет- Македониум
puls24.mk
На здравје тоталитаризам, пишува Каракамишева
kanal5.com.mk
Јавната дискусија за нацрт-амандманите влегува во финале
kanal5.com.mk
Полицајка доби ултиматум : Или ќе бидеш секси заводничка или добиваш отказ (ФОТО)
kurir.mk
Кој е тој Андов? Обвинетиот Нинџа за судот и СДСМ порелевантен сведок од Стојан Андов
mia.mk
Путин се надева на затоплување на грчко-руските односи
kanal5.com.mk
Киев: Ја предупредуваме Москва, ќе испратиме воени бродови
Албанија ќе претседава со ОБСЕ во 2020 година
mia.mk
Зеехофер: Меркел е најдобра и ќе ни недостасува
mia.mk
Јеремиќ: Вучиќ со Тачи и Харадинај создаваат атмосфера на војна за да го признаат Косово
Обраќање на претседателот Џафери на Комеморативна седница по повод смртта на Љубиша Георгиевски
kanal5.com.mk
Капут кој е апсолутен хит оваа зима: Ни Џулија Роберт не му одолеа (фото)
САД ја блокираат израелската испорака на дванаесетте „F-16“ за Хрватска
mia.mk
Косовски медиуми: Во јануари првото обвинение за воени злосторства за поранешен командант на ОВК
mia.mk
Лавров: Засиленото присуство на НАТО и ЕУ на Балканот ја дестабилизира Европа
kanal5.com.mk
Синот на Гадафи бара поддршка од Путин
Средба на претседателот Џафери со Делегација од Германскиот Бундестаг 6,12,18
mia.mk
Ципрас: Грција води дијалог со ЕУ за „Турски поток“
inpress.com.mk
Почина проф. Љубиша Георгиевски
Русковска пука во УБК, се тресе Водно
kanal5.com.mk
Потоци солзи на елитната модна писта (ФОТО+ВИДЕО)
kanal5.com.mk
Италијанскиот Суперкуп сепак ќе се игра во Саудиска Арабија
Во Словенија власта и опозицијата се судрија преку истражни комисии
mia.mk
Хоџај: Белград има намера да го дестабилизира Балканот преку медиумите кои ги контролира
mia.mk
Харадинај: Војската е за Авганистан и Ирак, не за војна со Србите
alsat-m.tv
В.Д. градоначалници ги предводат Дебар и Ново Село
mia.mk
Нетанјаху вети наскоро закон против семејното насилство
До петок нов закон за помирување
mia.mk
Руско МНР: Формирањето косовска војска спротивно на Резолуцијата 1244
kanal5.com.mk
НАТО очекува Македонија да биде полноправна членка на пролет 2020 година
Владата на Србија привремено го затвара царинскиот терминал во Прешево
makfax.com.mk
Словачка протера руски дипломат наводно ангажиран во шпионажа
makfax.com.mk
Могерини се огласи по ултиматумот на САД кон Русија за нуклеарното оружје
mia.mk
Будимпешта соопшти дека ќе ја блокира работата на Комисијата Украина-НАТО
Столтенберг со надеж- Македонија да стане 30 земја-членка на Алијансата (видео)
mia.mk
Од воведувањето на таксите, од Србија во Косово влегле 38 камиони со стока
mia.mk
Драстичен пад на бројот на жртвите на терористички напади
Изложба на делата на Константин Качев
mia.mk
Харадинај со писмо до членките на ЕУ ги објаснува причините за таксите кон Србија и БиХ
press24.mk
ВИДЕО: Заев куртоазно се поздрави со Орбан
mia.mk
Мекалистер: Отворањето на преговорите на Албанија со ЕУ  е во интерес  на двете страни
puls24.mk
Самит на ЦЕИ во Загреб
kanal5.com.mk
Скопската Зоолошка чека пред ЕАЗА колку Македонија пред ЕУ
НИТУ СО ЦЕФТА ДО „НОВО ЈАЈЦЕ“
УНГАРСКАТА ОПЕРА Е ПОТОПЕНА ВО ПОЛИТИКА И КОНТРАВЕРЗНОСТИ
ПРОБЛЕМОТ СО РУДНИЦИТЕ – ПРОБЛЕМ НА ДОВЕРБА ВО ДРЖАВАТА
ЕИЈТАН – ТИВКИОТ ЧОВЕК КОЈ ГО УЛОВИ АЈХМАН (3)
mia.mk
Загреб: Истражен затвор за шефот на МОЛ, Орбан на средба со Пленковиќ
mia.mk
Вучиќ: Поради таксите и косовската војска, Србија ќе одлучи дали ќе бара заседание на СБ на ОН
mia.mk
Русија ги пополнува празнините кои ги остава ЕУ на Балканот
mia.mk
Јаблановиќ: Српската листа веќе четири години спие во косовското Собрание, може да преспие уште една ноќ
mia.mk
Чешкото контраразузнавање со обвинување за Москва за кибер напади против Министерството за надворешни работи
mia.mk
Убиен Албанец-командант во терористичката ИД
Столтенберг: Скопје и Будимпешта сами да го решат прашањето за азилот на Груевски
kanal5.com.mk
Столтенберг: Азилот на Груевски е прашање на Скопје и Будимпешта
СРЕДБА СО УПРАВАТА ЗА ЈАВНИ ПРИХОДИ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ВО БИТОЛА
Столтенберг: Поддржуваме договор Приштина-Белград, дури и со корекција на границата
mia.mk
Средба Хан – Вучиќ за таксите воведени од Косово
makfax.com.mk
Пробив за антимигрантската партија VOX на шпанските регионални избори
vlada.mk
Вицепремиерот Aнѓушев на бизнис форум во организација на Италијанската Агенција за трговија - се планира реализација на многу инфраструктурни проекти,
Белград тврди дека и Соломонските Острови го повлекле признавањето на Косово, Приштина негира
makfax.com.mk
Нетанјаху на итна средба со Помпео во Брисел
опсервација на професор Цуцуловски Фројд на дело: Несвесното проговори од Димитров
Telma 11.01. 15:44

Јункер: Скопје и Атина да го направат тоа што историјата го бара од нив

Претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, ги повика Грција и Македонија да го завршат процесот за името во определените рокови. Одговарајќи на новинарско прашање на прес конференција со романскиот претседател, Клаус Јоханис, Јункер изјави дека е “импресиониран од храброста“ на Зоран За»»»

Press24 11.01. 14:00

Јункер ги повика Македонија и Грција: Направете го тоа што го бара историјата од вас

Претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, ги повика Грција и Македонија да го завршат процесот за името во определените рокови. Одговарајќи на новинарско прашање на прес конференција со романскиот претседател, Клаус Јоханис, Јункер изјави дека е “импресиониран од храброста“ на Зоран За»»»

press24.mk
Sitel 11.01. 13:36

Јункер: Скопје и Атина да го направат тоа што историјата го бара од нив

Претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, ги повика Грција и Македонија да го завршат процесот за името во определените рокови. Одговарајќи на новинарско прашање на прес конференција со романскиот претседател, Клаус Јоханис, Јункер изјави дека е “импресиониран од храброста“ на Зоран За»»»

sitel.com.mk
Puls 24 11.01. 13:20

Јункер "импресиониран од храброста" на Заев и Ципрас

На прес-конференција со романскиот претседател, Клаус Јоханис одговарајќи на новинарско прашање претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер изјави дека е “импресиониран од храброста“ на Зоран Заев и Алексис Ципрас. Јункер ги повика Грција и Македонија да го завршат процесот за името во оп»»»

puls24.mk
Kanal5 11.01. 12:29

Јункер: Скопје и Атина да го направат тоа што историјата го бара од нив

Претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, ги повика Грција и Македонија да го завршат процесот за името во определените рокови. Прегледи:34311 јануари 2019, 12:03СподелиСподелиОдговарајќи на новинарско прашање на прес конференција со романскиот претседател, Клаус Јоханис, Јункер изјави»»»

kanal5.com.mk
Makedonsko sonce 11.01. 12:23

Јункер: Скопје и Атина да го направат тоа што историјата го бара од нив

Претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, ги повика Грција и Македонија да го завршат процесот за името во определените рокови. Одговарајќи на новинарско прашање на прес конференција со романскиот претседател, Клаус Јоханис, Јункер изјави дека е “импресиониран од храброста“ на Зоран За»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano