Dita e parë e shkollës, Nora Malaj: Të çojmë deri në fund reformën në arsim, t’i japim mundësinë të rinjve të punësohen
koha.net
Mali i Zi i pari, Kosova e dyta në rajon për sa i përket hapjes parlamentare
gazetaexpress.com
Bulliqi për deklaratën e Vjosa Osmanit rreth prokurorit Blakaj: Reflektoi frikëTe fundit
rtsh.al
Nënkryetari i PD, Edi Paloka: Shanset për të pasur një marrëveshje PD- PS janë "zero"
shqiptarja.com
Historia e mistershme e zhdukjes së vajzës në '97-ën/ Udhëtimi me të dashurin që familja nuk ja pranoi kurrë
Vendet që do kenë ndërprerje të energjisë elektrikeTë ngjashme
Universiteti i Mitrovicës i mbyllur për këtë vit akademik, AKA-ja nuk i jep dritën e gjelbër
REPORTAZHI: Turizmi një mënyrë shpëtimi për peshkimin në Ballkan
rtsh.al
Kryebashkiaku i Vaut të Dejës, Mark Babani: Kallëzim penal për Gazmend Bardhin
rtsh.al
Negociatat, kreu i KiE, Donald Tusk, nesër në Tiranë
rtsh.al
Sistemohet argjinatura e Bunës, Çuçi: 1200 hektarë tokë në Shkodër nuk do përmbyten më
epokaere.com
DËSHMORËT E KOMBIT NË GJILAN
shqiptarja.com
Paloka: S'ka marrëveshje të fshehtë PD-PS! Skenar nga Rama për të mbuluar skandalet e tij
kohajone.com
Inter përgatitet për duelin ndaj Slavia, Conte “kërcënon” Barcelonën: Nuk do e keni të lehtë!
syri.net
Skandali i radhës/ Fituesi i aeroportit të Vlorës i paracaktuarVIDEO/ Akuzat e PD, reagon Babani: Po më prishin imazhin Komentet
Ky është deputeti i VV-së që e kishte hequr flamurin e Kosovës, Albin Kurti s’e tha të vërtetën sot
shqiptarja.com
Fillimshkollë, kjo ditë pa fjalë të këqija për veshët tanë
ekonomiaonline.com
Totaj viziton BIK-un në Prizren, i premton përkrahje të vazhdueshme
cna.al
KPA lë në fuqi vendimin e KPK/ Shkarkohet nga detyra Prokurori Bujar Hoti
rtsh.al
Kryeministri Rama: Zgjedhjet e reja parlamentare në 2021, hetimit parlamentar për Presidentin do ti shkohet deri në fund
sot.com.al
KPA konfirmon vendimin e KPK, shkarkohet nga detyra prokurori i Apelit në Durrës (EMRI)
Paraburgim për të dyshuarin që ja vuri zjarrin lokalit “Kobra City”Të ngjashme
KPK shkarkon prokurorin e Gjykatës së Apelit në Durrës
Për herë të parë në banka, rruga drejt dijes nis mes lotëve dhe gëzimit
almakos.com
Nuredini u takua me Ministrin e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor të Kosovës Matoshi
insajderi.com
Prishtina, e gatshme për Ligën e Kampionëve
boldnews.al
Vetingu/ KPA shkarkon nga detyra prokuorin e Apelit të Durrësit
klankosova.tv
Magazina Zgjedhore: AAK në zgjedhjet e 6 tetorit
aa.com.tr
Rusia paralajmëron kundër "hapave të nxituar" pas sulmit ndaj Aramco-s
Në Elbasan, hapet edhe një shkollë e Erdoganit
kosova-sot.info
Akuzat tronditëse nga ish agjenti i SHIK-ut: Ja personat që e përbëjnë lidhjen kriminale shqiptaro-serbe
ekonomiaonline.com
Kurz: Austria do ta mbështesë çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, edhe korrigjimin e kufijve
gazeta-shqip.com
Reagon “Gjoka Konstruksion”: Sulmet vijnë nga Sonila Qato, për të favorizuar një kompani tjetër

Zjarre në Shqipëri, Meta kërkon masa urgjente nga kompetentët

Koha 23.08. 21:10

Zjarre në Shqipëri, Meta kërkon masa urgjente nga kompetentët

Tiranë, 23 gusht – Shumë zjarre kanë shpërthyer në territorin e Shqipërisë, ndërsa sipas madhësisë dhe rrezikut që e sjellin është ai në Tepelenë dhe në Shëngjin, ku zjarri po afrohet rreth shtëpive, njofton korrespondenti i MIA-s nga Tirana. Që të dy zjarret janë në terrenin malor të paarritshëm, »»»

koha.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano