cna.al
Arrihet marrëveshja/ Një tjetër trajner shqiptar përfundon në Kosovë
Mehmeti: Haziri mbrëmë mori “bekimin” e Klanit Pronto për t'u bërë kryetar i LDK-së
indeksonline.net
Petroviq rrëfen për sulmin që iu bë në mëngjes dhe arsyen
gazetablic.com
Petroviq me porosi të qartë për serbët pas sulmit: Askush nuk mund të më detyrojë të kem konflikte me kosovarët
“Jam gati deri te sakrifikimi i jetës sime si Allende”, kush është ish-presidenti që përmendi sot Meta
Shërbimi Informativ Shqiptar, SHISH fotografonte fshehtas Rugovën në Romë
koha.net
50 mijë euro për sistemin e informimit shëndetësor në Lipjan
ekonomiaonline.com
Odat kërkojnë llogari nga ZRrE-ja, ky institucion arsyetohet se veproi sipas ligjit
gazetablic.com
Zbulohet arsyeja pse u rrah Petroviq, nga njerëzit e Listës Serbe
gazetamapo.al
Meta mesazh Ramës: Kuvendi ka 82 deputetë të ligjshëm, të tjerët…
Kusari-Lila: Lista Serbe s’ka rol pasi që Qeveria ka gjetur partner të ri
gazetainfokus.com
Kështu mund të përfitojnë nga 1 milionë euro bizneset kosovare
E FUNDIT/ Humb jetën punëtori i urave në Rrugën e Kombit
ekonomiaonline.com
Punëtorët shëndetësorë në rrezik nga epidemia, Avdyli i quan të padijshëm, i reagon Kadrijaj
lajmi.net
Vetëvendosje në Prizren bleu qumësht më shtrenjtë se PSD-ja në Prishtinë
boldnews.al
Vrasja e Jurgen Kurtit/ Ja kush është prokurori i Durrësit që e “toleroi” në 2017
cna.al
120 vjetori i lindjes së Llazar Fundos/ “Martiri i Demokracisë” që u pushkatua nga Enver Hoxha
portalb.mk
Qeveria e RMV-së është e vendosur: S’ka ndryshim të propozim-Ligjit të Prokurorisë dhe të Katica Janevës
Energjia, çmimi nuk ndryshon
gazetamapo.al
Si ta lexojmë deklaratën e fortë të Ilir Metës
Zëvendësuesja e Merkelit po nis të anojë djathtas
koha.mk
Pogrebnyak: Të zinjtë nuk kanë vend në kombëtare!
Meta i trembur nga 94 vota në Kuvend, teston shkarkimin: Jam gati të jap dorëheqjen, gati të sakrifikoj jetën time
mia.mk
Boshnjakovski: VMRO-DPMNE deri nesër do t’i dorëzojë propozimet për PPS-në, pasnesër takim i ri
Fermerët paguajn kontributet por banda e postës i grabiste
sot.com.al
“Nuk pati b*thë Erion Veliaj të na ...”, protestuesi i Astirit nxjerr prapaskenat e rënda dhe hedh akuzat e forta
syri.net
Plani i Edi Ramës për të zëvendësuar Opozitën, me Shoqërisë Civile të Fugës!Meta: Gati të lë mandatin dhe deri jetën time si Salvator Allende, për zgj
Gramoz Ruçi: Italia, Greqia e Kroacia janë avokatë të Shqipërisë
“Shqipëria 10 vjet në NATO, prapaskenat e Samitit të Bukureshtit në 2008”
ekonomiaonline.com
Tahiri për nepotizmin: Nuk kemi dhënë mesazhe të mira për BE-në
mia.mk
Zeman: Turqia praktikisht është aleate e SHI-së
Kosovarët nuk janë të lumtur
Haxhiu: Uniteti i partive shqiptare e defaktorizon Listën Serbe
gazetamapo.al
“Bomba” e Ilir Metës: Jam gati të jap dorëheqjen
vizionplus.tv
Roli i Shqipërisë në NATO, ambasada e SHBA mesazh për 10 vjetorin e anëtarësimit
Gjykata Kushtetuese nuk mund të zëvendësohet nga partizanët e KQZ
sot.com.al
Gent Cakaj shkarkon ambasadoren shqiptare në Greqi? Zbulohen lëvizjet e bujshme pas skandalit të pasaportave dhe vendimet drastike
portalb.mk
Nepotizmi, më shumë familjarë të punësuar në funksione shtetërore ka Hazbi Lika
cna.al
Ekskluzive-Skandali me lobimet ruse fundos Bashën?/ Konkluzionet dhe shkeljet ligjore
VIDEOMESAZHI/ Veliaj fton qytetarët: Ejani të shtunën në shesh, ta bëjmë realitet Tiranën e ëndrrave
boldnews.al
Policia shoqëron disa persona/ “S’ka b*thë Veliaj me ne”, reagon ashpër banori

Ndërroi jetë bashkëpunëtori i fundit nazist që kishte jetuar në SHBA

Portalb 11.01. 09:19

Ndërroi jetë bashkëpunëtori i fundit nazist që kishte jetuar në SHBA

Mediat gjermane kanë raportuar se ka vdekur personi që mendohet të jetë bashkëpunëtori i fundit nazist që ka jetuar në Shtetet e Bashkuara. Mediat “Frankfurter Allgemeine Zeitung” dhe “Westfaelische Nachrichten” cituan zyrtar gjerman, të cilët njoftuan se Jakiw Palij, 95 vjeçar, ka vdekur më 9 jana»»»

portalb.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano