rtsh.al
Franca kundër Gjermanisë për Brexit
shqiptarja.com
Raketa amerikane që mund të ringjallë luftën e ftohtë. Rusia dhe Kina kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të KS
koha.mk
A u çel vërtet shkolla e parë shqipe në Korçë?
indeksonline.net
Beqiri: Sot shpërndahet Kuvendi, VV-ja të mos vërë kushte, PDK-ja e ka bllok nga ne!
gazetainfokus.com
A do të jap dorëheqje Behgjet Pacolli nga AKR-ja?
sot.com.al
Po tentonte të kalonte nga Porti i Durrësit me dokumente false, Policia i zbulon skemën turistit dhe e arreston
shqiptarja.com
Dalin fotot/ U 'zhduk' për disa ditë, Basha kthehet nga Holanda
portalb.mk
Franca kundër Gjermanisë për çështjen e Brexit-it
ina-online.net
MOS E PROVOKO SHKODREN EDI RAMA!
rtsh.al
Pompeo kritikon veprimet e Iranit në Lindjen e Mesme
aktuale.mk
PDK sfidon e vetme koalicionet parazgjedhore, bashkimin PSD-AAK e quan “pa nuancë”
Cisterna iraniane - rrezik konflikti mes SHBA e Greqisë
boldnews.al
Merkatoja e verës, ja të gjitha lëvizjet e kryera deri më tani në Superiore
boldnews.al
Rrëfimi i italianit Lerda: Partizani im një Ferrari, nuk duroj kur më nxjerrin si kukull
boldnews.al
“Mjaft me arrogancën, nuk jam si Panuçi”, Lerda: Ja si do të jetë Partizani im…
shekulli.com.al
Përgjimet e Dibrës, Prokuroria e Krimeve të Rënda heq dorë
Duhet Shqipëria të gatitet strategjikisht për një epokë post-BE?
koha.net
Opozita e konsideron partiak planin zhvillimor të Pejës
shekulli.com.al
Mitsotakis: Minoriteti grek, kusht për negociatat me Shqipërin
gazeta-shqip.com
Nis ‘reprezalja’/Trump paralajmëron heqjen e nënshtetësisë për fëmijët që lindin në Amerikë
Agim Bahtiri i bashkohet Vetëvendosjes - RTV21
shqiptarja.com
Aksident i trefishtë në Lezhë, 4 persona në gjendje të rëndë, dërgohen me urgjencë në spitalin e Traumës
sot.com.al
Plas në Fondacionin BESA, ja si janë zhvatur 3.7 milionë euro nën hundën e Gent Sejkos, 7 persona të arrestuar
sot.com.al
Skandali i “Veneto Banka”, italianët kërkojnë të hetohen kontratat mes “SGA” dhe “Tranzit”, ja loja e dyshimtë e Gent Sejkos
ekonomiaonline.com
Zgjedhjet e parakohshme më 6 tetor, shpallen menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendit
mia.mk
Makron dhe Micotakis sot do të takohen në Paris
sot.com.al
Lufta kundër informalitetit, bllokohen 550 ton naftë në Ballsh, reagon kryeministri Edi Rama
sot.com.al
IKMT shemb restorantin“Panorma” të Mihal Kokëdhimës: Ishte pa leje, do të vijojmë aksionin me ndërtesa të tjera
sot.com.al
Krimet e Rënda heqin dorë nga dosja “184”, nuk gjenden prova për grup të strukturuar kriminal, çështja kalon në Prokurorinë e Dibrës
sot.com.al
Shpërthen sherri mes Metës e Idrizit, çamët akuza presidentit se po dekoron ata që përdhosën shqiptarët
shqiptarja.com
'Grushti i shtetit' në Moskë, shpërbërja e BRSS dhe prapaskenat e Jelcinit ndaj Gorbaçovit
sot.com.al
Ne qytetarët, politika dhe "teatri" i saj!
sot.com.al
Të gjithë vrapojnë t'i veshin shtatorit qyrkun e tmerrit
gazetablic.com
Deputeti i VV-së e ‘publikon’ një sondazh: Albin Kurti po prin për kryeministër
koha.net
Mosplotësimi i kërkesave çon në grevë 24-orëshe punëtorët e Aeroportit
infoglobi.com
A po shpërndahet sot Kuvendi i Kosovës
ekonomiaonline.com
Fisnik Ismaili lë politikën pasi Bahtiri iu bashkua VV-së
Kurthi i 13 marsit kundër UÇK-së në Strazhë të Likovës
periskopi.com
Pacolli: Agim Bahtiri nuk mund t’i bashkohet VV’së, kemi bërë shumë për të
koha.mk
Labinot Tahiri e Resul Sinani nesër aderojnë në AAK

Edhe vija hekurudhore edhe autostrada drejt Shqipërisë shkaqe për “shqetësim të madh” të UNESKO-s për Ohrin

Portalb 22.05. 00:37

Edhe vija hekurudhore edhe autostrada drejt Shqipërisë shkaqe për “shqetësim të madh” të UNESKO-s për Ohrin

Trasetë e dy projekteve kryesore infrastrukturore për hekurudhën drejt Shqipërisë dhe për autostradën Trebenishtë – Ohër kanë kontribuar konsiderueshëm që UNESKO të rekomandojë Ohrit të regjistrohet në listën e trashëgimisë së rrezikuar botërore. Raporti i hartuar duhet të shqyrtohet në Sesionin 43»»»

portalb.mk
Balkanweb 05.07. 17:46

Foto/ Liqeni i Ohrit, shpallet pasuri e UNESCO-s

Liqeni i Ohrit, shpallet pasuri e UNESCO-s Një tjetër Zonë e Mbrojtur shpallet pasuri e UNESCO-s. Liqeni i Ohrit, përfshirë pjesën shqiptare ka sot vëmendjen dhe statusin sit i UNESCO-s. Në tre vitet e fundit nën ombrellen e UNESCO-s janë vendosur 3 site natyrore, pyjet mbi 100-vjeçare të ahut në R»»»

balkanweb.com
Lexo 05.07. 17:24

Liqeni i Ohrit, shpallet pasuri e UNESCO-s

Një tjetër Zonë e Mbrojtur shpallet pasuri e UNESCO-s. Liqeni i Ohrit, përfshirë pjesën shqiptare ka sot vëmendjen dhe statusin sit i UNESCO-s. Në tre vitet e fundit nën ombrellen e UNESCO-s janë vendosur 3 site natyrore, pyjet mbi 100-vjeçare të ahut në Rajcë, Shalë, së fundi edhe liqeni i Ohrit, »»»

Bold News 05.07. 18:10

Pjesa shqiptare e liqenit të Ohrit futet në UNESCO

Liqeni i Ohrit, shpallet pasuri e UNESCO-s Një tjetër Zonë e Mbrojtur shpallet pasuri e UNESCO-s. Liqeni i Ohrit, përfshirë pjesën shqiptare ka sot vëmendjen dhe statusin sit i UNESCO-s. Në tre vitet e fundit nën ombrellen e UNESCO-s janë vendosur 3 site natyrore, pyjet mbi 100-vjeçare të ahut në R»»»

boldnews.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano