Etleboro.org - Trazoi politikën shqiptare/ Veliu tregon pse ndihet i tradhëtuar nga Partia Demokratike
balkanweb.com
Pandjeshmëria si burimi të gjitha të këqijave
Bashkëjetesa politike Shqiptaro-Maqedonase
ina-online.net
22 vjeçarja shqiptare ka arritur të fitojë në zgjedhjet lokale në Belgjikë
Ahmetaj: Sfidoj Bashën të publikojë qoftë edhe një document për koncensione landfillesh
lapsi.al
Detajet/ “Stresi” u arrestua në një dhome hoteli me kokainë, armë dhe një vajzë
periskopi.com
Instituti qesharak nga Sllovenia sërish me sondazhe për Kosovën – ja pse nuk duhet të merret seriozisht
koha.net
Irinej në Kosovë: Këtë vend nuk e japim
Balla: Me Mond Begon udhëtova vetëm një herë. Ju të gjithë keni pirë kafe në lokalin e tij
Top Story/ Ligji që solli mbi 4000 pika bastesh në terren. Ja lidhjet e forta të politikës me kumarin!
cna.al
Kotzias la postin e Ministrit të Jashtëm/ Reagon Bushati
kallxo.com
Promovohen pesë libra për historinë e Skënderbeut dhe mesjetën shqiptare
Balla: Rrezikoj 5 vite burg ...
Arrestohet sërish Stresi
Kundërspin: Drejtësia është problemi kryesor i VMRO-DPMNE-së
Dosja “Habilaj”, dalin në gjyq dy të arrestuarit
Vuçiq: Në Kosovë po ballafaqohemi me pavarësinë e saj
tesheshi.com
Ankth në politikën e Shkupit dhe Athinës: orë të vështira për Marrëveshjen e Prespës
gazetaexpress.com
Lluka: Edhe LDK'ja është pro ndërtimit të 'Kosovës së Re', s’do të ndalet projekti
kallxo.com
 Lirohen për mungesë provash të akuzuarit për grabitje
epokaere.com
Nis Java e bizneseve të diasporës
Arsyet pse Apeli e ktheu në rivendosje rastin e Donjeta Pajazitajt
insajderi.com
Vuk Jeremiq refuzon intervistën me Insajderin: Ma kanë ndaluar të flas për Kosovën
Llogaridhënia publike, vijojnë takimet në të gjithë vendin
gazeta55.al
Pse e falënderon Bushati Kotziasin, për varret apo për zhdukjen e Çamërisë?
cna.al
"Bixhozi pastron paratë e krimit"/ Artan Hoxha ka disa pyetje për Ramën
Kosova bëhet me Federatë të Golfit
Top Story/ 4000 sallone bastesh informale nuk kontrollohen nga Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit
gazetablic.com
Gjykata në Istog me dënim jo propercional, 300 euro gjobë për 24 vjeçaren që vodhi mbi 2 mijë euro në vendin e punës (Dokument)
cna.al
“Mbyllet qepeni hapet i-phoni”/ Çfarë fshihet pas propozimit të Ramës për bixhozin
Andrej Kovatcev: Nuk e kuptojmë VMRO-DPMNE-në (Video)
Bushati: Ballkani t’i rikthehet dialogut dhe t’u shmanget konflikteve
Komisioni për Punë të Jashtme kritikon raportin qeveritar për dialogun (VIDEO)
Elbasani si “teqe” elektorale
kallxo.com
Ahmeti: Duhet me çdo kusht ta ndalojmë vendimin e dëmshëm për importimin e veturave të vjetra
Rruga dixhitale, Afrim Qendro në Report Tv: Qytetari më pranë nesh, të gjitha ankesat do të shqyrtohen - Shqiptarja.com
Plani i Ramës, Petrit Vasili: Pasi të rrëmbejë lekët e fundit, ikën nga Shqipëria
americaneye.al
“Le Temps” (1939): Pse mbreti Zog anuloi vizitën në fjordet norvegjeze - American Eye
Rama: Shpifësat do ftohen në gjyq të sjellin prova ose të paguajnë
sot.com.al
"Asgjë nuk harrohet", Artan Hoxha publikon videon që trazoi gjithë vendin dhe politikën
Haxhinasto: Ligji kundër shpifjes nuk mund të jetë armë e mazhorancës kundër opozitës
preshevajone.com
Saba Bellça: Shqiprim Arifi te ndal shpifjet, te ecim bashkarisht perpara ta ndertojme Preshevën
‘U kry babush’, njihuni me shqiptaren që triumfoi në zgjedhjet në Belgjikë - Shqiptarja.com
Ambasadorët e Algjerisë dhe Tunizisë në Beograd: S’e njohim Kosovën
gazetablic.com
Intervistë me Pal Lekajn, sonte ora 21:00 në Gazetën Blic
Greqi – Jep dorëheqjen ministri i Jashtëm, Nikos Kotzias
insajderi.com
Intervistë me ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj
Lufta kundër ekstremizmit, zyrtari amerikan vlerëson Shqipërinë
Kurbin/ OSHEE kufizon energjinë elektrike, shkak remonti
Gjiknuri: Do t’i kërkojmë koncesionarit të aeroportit të ulë tarifat
Përse bizneset shqiptare duhet të regjistrojnë shenjat e tyre dalluese si marka tregtare?
rtsh.al
Dorëheqja e Ministrit të Jashtëm grek Kocias, analiza
ina-online.net
Edhe në Greqi gati të bie Qeveria, ja kush paralajmëron
shekulli.com.al
Bosi i kokainës të Meksikës, Amerika jep 10 mln dollarë për “kokën” e tij
Merkel: Do të bëj çmos për marrëveshjen Brexit
Ura bashkëpunimi mes aktorëve të shoqërisë civile në rajon
gazeta55.al
Kush janë veglat e Greqisë në Tiranë që do të japin 1300 km/2 det të Shqipërisë
4 akset prioritetare me PPP përfundojnë në 2021, Gjiknuri: Iku koha e rrugëve elektorale
syri.net
Një ndër themeluesit e PD/ Familja e persekutuar me 5 anëtarë të pushkatuar, vizitojnë ‘Vatrën’ Komentet
ina-online.net
Mickovski i kthen përgjigje Amerikës
Ministrja Gjonaj takon Ambasadorin e posaçëm kundër terrorizmit në DASH
Takim me qytetarët në njësinë 4, Veliaj: Më mirë të flasim për pemë sesa për Babale, po na mbysin budallenjtë
zeriamerikes.com
Rreziqet e reja të ekstremizmit të dhunshëm në Kosovë
kryeministria.al
Projekt-buxheti 2019, më shumë kujdes social, investime dhe punësim real
Stavileci: Kemi përkrahjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave për Kosovën
ina-online.net
Ministri i policisë Spasovski, në Zajazin e Ali Ahmetit
insajderi.com
Kërkesa e ish-ambasadores amerikane në OKB për Kosovën nervozon Vuciqin
insajderi.com
Mohammad bin Salman: Ana e errët e princit të kurorës së Arabisë Saudite
Deputetja e PD, Çupi: Kryeministri del bën humor ndërsa mijera femijë s’kanë mundësi të ushqehen
ina-online.net
Shesheli do të blejë shtëpi në qendër të Preshevës!
Presheva i pergjigjet Sheshelit: Mirë se vjen ne Shqiperi! Para se te nisesh, mesoje shqipen!
cna.al
Marrdhëniet Tiranë- Athinë/ Berisha: Vasale, pa prespektivë
Ministri Bytyqi priti drejtorët e shkollave gjermane
alpenews.al
IZET HAXHIA SULMON GENC POLLON NGA BURGU/ Ku i gjete lekët o “KUQO” që bëre…
Limaj kryetarëve të degëve të Nismës: Bëhuni gati për fitoren e re
Miratohet financimi shtesë i projektit “Siguria e digave”
Shpronësohen pronarët e prekur nga “Rikualifikimi i qendrës Bajzë Kastrati”
Sherri PD-PS në PE, Kukan godet opozitën: Nuk ishte strategji e mirë, problemet zgjidhini në Shqipëri - Shqiptarja.com
Një film amerikan në kinematë e kryeqytetit shqiptar
Balla nuk ndalet, tjetër padi për Bashën, Salianjin e Florenc Hoxhën
Të mos e harrosh kurrë diktaturën
Borchardt: Duhet kompromis për reformën zgjedhore
tesheshi.com
Plani amerikan për largimin e UNMIK-ut, irritohet Vuçiç: pse i themi “Jo”
koha.mk
Nevoja për VETTING në drejtësi dhe politikën e Maqedonisë
Policia operacion gjatë natës, kontrollohen 129 persona, 3 të arrestuar
sot.com.al
“Ministri i Berishës e ktheu zyrën në vend orgjirash me këshilltaret, pse nuk flet për unazën me diamante 300 mijë $, që ia dhuruan gruas së kryemini
Prefekti i Gjirokastrës, takim me përfaqësuesin e pakicës rome
gazetaexpress.com
Shell e vendos Kosovën në nivel tjetër ekonomik
‘KEK’/ Rama: Buxheti i 2019-ës do të jetë më i larti ndër vite. Qato: Prioritet, nxitja e prodhimit dhe përpunimit në vend
Skandali/ Qesarat-Iliras, 3 km në aksin Levan-Tepelenë që kanë “ngrënë” 4 milionë euro e kanë mbetur gërmadhë
Shala takon ambasadorin Chabert: Franca e interesuar për të investuar në Kosovë
Sistemi kriminal, ose sistemi i mosndëshkuemërisë
Ruçi në Ditën e Varfërisë: Problemi ynë nuk janë të pasurit, por të varfërit
“Serbia po pengon anëtarësimin e Kosovës në Interpol për të fshehur gjenocidin e saj”
sot.com.al
Shpërthen në akuza Izet Haxhia nga burgu: Ky është kuqoja i PD-s që ka bërë aktin e turpshëm
Mbyllja e basteve, Rama: 700 milionë euro shkojnë për konsumin familjar
Vuçiqi kërcënon hapur: Tërheqja e UNMIK-ut dhe Ushtria e Kosovës na detyrojnë të mbrojmë popullin tonë në Kosovë
shekulli.com.al
Kroaci, nis gjyqi kundër 29 komandantëve ushtarakë serbë
"Projektligji për mësimdhënësit e të nëntëdhjetave e kolapson vendin""Projektligji për mësimdhënësit e të nëntëdhjetave e kolapson vendin"
Kurti: Të pagjeturit dhe dhunimet e grave, plaga më e rënd e Kosovës
Meta, letër Trump-it: Keqardhje për votën e Shqipërisë!
tesheshi.com
Një ushtarak amerikan në Serbi: pse mbahet i arrestuar Daniel Corbett dhe a u vra ish-avokati i Millosheviçit për shkak të tij?
Kotzias jep dorëheqjen pas akuzave si njeri i Sorosit
cna.al
Përjashtimi i Teatrit nga zonat e mbrojtura/ Ish-ministri i Ramës thumbon Qeverinë
epokaere.com
PULAT DHE GJELAT SERBË, MOS TË MATEN ME HIJEN E MËNGJESIT!
Kujdes: Nëse iu vjen ky mesazh në Viber për ofertë pune në Gjermani, mos e hapni asesi
Nis këtë vit volumi më i madh i investimeve për transformimin e rrugëve
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/02/2018
balkanweb.com
Këngëtarja shqiptare rikthehet në festival pas 17 vitesh mungesë
PD: As në Bruksel, as në Tiranë, opozita nuk ka për të luajtur teatrin që i duhet Ramës
“Himara” zbret në Kuvend, Rama i kërkon llogari Bashës: Çfarë donte PD atje?
Sali Berisha në ABC News!
Pse Arbana Xharra dhe Bajrush Morina u “arratisën” nga Kosova?
koha.mk
Bie numri i luftëtarëve nga Kosova në luftërat në Siri dhe Irak
indeksonline.net
Reçica apel deputetëve: Ejani nesër në seancë ta votoni ratifikimin e dy marrëveshjeve për sigurime socialeTemat:
Haxhiu: Njëri nga dy serbët që e dhunuan Vasfije Krasniqin është polic në Kosovë
Pas Bashës, Salianjit dhe Hoxhës, Balla sërish padi: Të kallzuarve ju shtua me vullnet të plotë shpifësi Gent Strazimiri
Veteranët kërkojnë pagesën e pensioneve sipas Ligjit
alpenews.al
“MIKU I MIRË NË DITË TË VËSHTIRË/ Skandalet në Universitetin e Elbasanit. Nga pedagogët tek sekserët
Misioni Amerikan në Shqipëri/ Peter Lucas: Lidhja e Enverit me komunistët francezë, joshja e të rinjve dhe të varfërve, antipatia për britanikët dhe r
Besim Shyti/ Në nderim të ushtarakëve angleze
M. MADHE, PD NDEZ “MOTORËT” PËR ZGJEDHJET LOKALE
Basket meshkuj/ Teuta debuton në Ligën Ballkanike, ndaj Bulteks objektiv vetëm fitorja
“Terrorizmi”, Xhafaj takim me koordinatorin antiterrorizëm në DASH
Pacolli ftohet në raportim për shkeljet në shërbimin e jashtëm
cna.al
Balla kallëzon në Prokurori Bashën, Salianjin dhe Hoxhën
gazeta55.al
Vettingu e kaloi Prokurorin e shërbimeve të Ramës, por të huajt kërkojnë shkarkimin
alpenews.al
TJETËR PADI NGA BALLA/ Deputeti kallëzon në Prokurori Bashën, Salianjin dhe Florenc Hoxhën
kallxo.com
Prokuroria e Gjilanit nis hetimet pas raportimit të KALLXO.com për punësimet partiake në QKMF
vizionplus.tv
Shkarkime nga puna e kallëzime për disa punonjës të administratës
shekulli.com.al
Tmerri në Krime, kush është vrasësi i shumëfishtë, mbështetës i flaktë i Rusisë së Madhe
kallxo.com
Vuçiq reagon ashpër ndaj kërkesës së Amerikës për largim të UNMIK-ut
Gazetari saudit u torturua dhe iu pre koka në 7 minuta, tmerri në një audio
BERLIN – Merkel: Shpërndarja e drejtë e migrantëve çështje e pazgjidhur
Prof. Dr. Tritan Kalo: Bërja e Shtetit është vetëm një obligim dhe këtë gjë e realizojnë “Burrat” dhe jo “burrecërit” e shtetit
preshevajone.com
Edhe diaspora shqiptare nga Lugina e Preshevës ne SHBA e Zvicra kundër presidentit Thaçi për kufijtë
epokaere.com
Krasniqi: Opozita nuk e ka seriozisht kërkesën për zgjedhje
Nis rehabilitimi i urës në Zharrëz të Fierit
Në Porto Romano të Durrësit plehrat po përhapen më shumë
Balla: Opozita shfaqje të turpshme në Bruksel, t’i japë fund bojkotit
telegrafi.com
Apple, Louis Vuitton, Nike… kompanitë më të vlefshme në botë
cna.al
"57 udhëtime me mikun trafikant"/ Pse hesht Taulant Balla?
rtsh.al
Meta : Më shumë përpjekje në luftën e shoqërisë për të zhdukur varfërinë
aa.com.tr
Erdoğan: Turqia pret mbështetje direkte nga Moldavia në luftën kundër FETO-s
syri.net
Rekrutonte femra për ISIS, Italia dëbon shqiptaren. Ja emriRama i përgjigjet Berishës, por nuk thotë asnjë fjalë për bastet online Komentet
noa.al
Rama: Bastet vdiqën Sali! Opozita e ka humbur bastin me të ardhmen
BRUKSEL – Juncker: Të angazhohemi për një dialog konstruktiv me SHBA
Artur AJAZI/ Të mbash peng Amfiteatrin 3 mijë vjeçar!
Aplikacioni “Rruga dixhitale”, qytetarët raportojnë problemet me rrugët
boldnews.al
Detaje/ Grabitja në Rinas, përfundon hetimi për grupin e grabitësve
gazetainfokus.com
Ndryshimi i projektligjit për importimin e veturave të vjetra në Kosovë përplas deputetët
gazetainfokus.com
Kosova ka buxhet ti rris pagat dhe pensionet
Anëtarë të komisionit parlamentar të Çështjeve Ligjore, Administratës Publike dhe të Drejtave të Njeriut, pritën në takim një delegacion britanik të P
indeksonline.net
”Kastrati Group” hap qendrën e re në Fushë KosovëTemat:
Lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm | Zeri Popullit
cna.al
Edi Rama, sekser i Soros/ Avokati i njohur publikon faktet
Bajram Lamaj: Reforma administrative, KLSH dhe bashkitë
insajderi.com
Vuçiq: Nëse Kosova anëtarësohet në Interpol pasojnë konfliktet në Ballkan
VestiSa sednice Komisije za zakonodavstvo...
alsat-m.tv
Haradinaj: Për ‘korrigjimin e kufijve’ është hedhur shumë e madhe parash
Nga 40 takimet në Bruksel, në Kuvend u raportua vetëm për pesë prej tyre
cna.al
Hapet dhe bëhet i kalueshëm shtegu i Jul Çezarit/ Rikthehen vlerat historike 2 mijë vjeçare të Palasës
Investimi në arsimim, si pjesë e luftës kundër varfërisë
Vasili: Rama, gënjeshtar pa shërim
rtsh.al
Dilemat e investimeve pubilke, në #Përballë Damian Gjiknuri
Lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm, vendimtare për sigurinë rajonale
E ardhmja e Shqipërisë, turizmi dhe agroturizmi
Reforma zgjedhore, Balla: Kemi rivendosur kontaktet me opozitën
presheva.com
Ka filluar realizimi i komedisë Burri në Trëndafil
preshevajone.com
Bondstilli i Kosovës po bëhet me vëlla. Roiters: NATO ne Shqiperi po nderton bazen me te madhe ushtarake ne Evropë
Ky është programi i nesërm në `Mirëmëngjesi Kosovë`
Tregje bio në hyrje të Tiranës – Veliaj: Vetëm gjatë fundjavës fermerët të tregtojnë pa taksa
Lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm, shoqëria civile aleate në ndërgjegjësim
Vezët në Parlament, Ruçi kërkon përjashtimin e deputetëve që qëlluan
Vuçiq pas takimit me presidentin austriak: Për Kosovën kemi qëndrime të ndryshme
koha.net
Bajrami për “The Guardian”: Shkëmbimi i territoreve, spastrim etnik me tjetër emër
preshevajone.com
OIF: Kosova nuk eshte pranuar ne Organizaten Nderkombetare te Frankofonise
preshevajone.com
Thaci dhe PDK si e tradhtoi dhe futi llugave Luginën e Preshevës?
preshevajone.com
Vucic thotë se serbët kanë frikë në Kosovë nga ushtria ende pa u bërë, kurse shqiptaret e Preshevës që nga koha e Milosheviqit, mbahen të blinduar nga
gazetablic.com
‘Nuk është faji i Haradinajt, që ministrat ndërrohen kaq shpesh’
americaneye.al
Perëndimi i biznesit të lojërave të fatit, ja kompanitë që punësojnë mbi 7,000 persona - American Eye
cna.al
Nga këshilltarët e Metës, te ish-drejtori i LSI/ Dalin emrat shtesë për KLSH-në
Ankara - Pompeo u prit në takim nga Presidenti Erdogan
presheva.com
PD dega në Medvegjë fton medvegjasit të bëjnë verifikimin e listave zgjedhore
Rrëfimi i yllit francez të futbollit, Mamadou Sakho – Nga fëmijëria pa baba, bukë e shtëpi, te një bamirës i madh në Afrikë, Francë e Angli
preshevajone.com
Kush e sundon fushegropen e Lugines se Preshevës dhe Vardarit e mbizotëron Ballkanin
preshevajone.com
Ish-komandanti i UÇPMB-së Thaçit: Ke rrejtë sa ke rrejtë, kësaj radhe mos me Preshevën
preshevajone.com
Musliu: Pas deklaratave për bashkim, mbushet Lugina e Preshevës me forca serbe. Të rinje po largohen. Lugina po zbrazet
Mos hapja e hetimeve nga prokuroria për Ramën, Vasili: Akti është i paligjshëm, militant dhe i lajthitur - Shqiptarja.com
syri.net
Denoncimet/ Ja si vëllezërit Rama po krijojnë monopolin online të bixhozit, 1 milion pika të reja do të ... Mrekullia e Rilindjes së Ramës: Nga Xhisel
preshevajone.com
Franca dihet me Serbine. Macron e mbështet idene e Vucicit dhe Thacit
preshevajone.com
Xhemaledin Salihu, zgjidhet kryetar i Shoqatës për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore
Tirana, aty ku propagandohet gjelbërimi… por lulëzojnë kullat
koha.net
PDK: Buxheti i Podujevës për vitin 2019 harxhohet për gypa të kanalizimit
Deputetët kundër Projektligjit që mundëson blerjen e veturave më të vjetra se 10 vjet
ina-online.net
Talat Xhaferi, kryeparlamentari në karrigen e nxehtë të parlamentit
shekulli.com.al
PD: Përgjime të reja, si u fabrikua nga policia dëshmitari i rremë
Drejtorët që urdhërojnë me celularë nga zyrat
Një shkëmbim territoresh mes Kosovës e Serbisë është spastrim etnik i thënë ndryshe. Mos e bëni!
Eksportet rriten me 15.3%, kryesojnë nafta dhe metalet
shekulli.com.al
Dhjetë vite në arrati, arrestohet trafikanti i tragjedisë së Butrintit
Lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm/ Kuko: Agjencitë modernizojnë sistemet e teknologjisë, ndërsa shoqëria civile është aleat në ndërgjegjësimin e k
aa.com.tr
Turkish Airlines rifillon fluturimet Ankara-Romë
Rama: Skuadër kombëtare bashkë me opozitën për integrimin
insajderi.com
Brexit, divorc pa marrëveshje
syri.net
Dalin FOTOT/ Zbulohet i dyshuari i vrasjes së gazetarit në Turqi dhe lidhja e tij me Princin Saudit
Prokuroria, vegël në duart e Kryeministrit
Lluka: Prodhuesit të punojnë sipas standardeve të BE-së, të bëhen konkurrentë në treg
Publikohen për herë të parë fotot/ Xhisiela dhe Rexhepi duke u puthur pasi dalin nga hoteli në Fushë Krujë
Citynews 15.10. 22:42

Trazoi politikën shqiptare/ Veliu tregon pse ndihet i tradhëtuar nga Partia Demokratike

Share Tweet Albert Veliu, njeriu kryesor në audiopërgjimin Babale, ka dhënë mbrëmjen e sotme një intervistë për emisionin “Open”. Ai është shprehur se iniciativa ishte e tija, pasi Agron Xhafaj, vëllai i Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e ka lënë shumë vite në burg. Veliu ka shtuar më tej se »»»

cna.al
American Eye 12.10. 23:58

Sajoi audio-përgjimin për 200 mijë euro, nisin procedurat për ekstradimin e “Babales” - American Eye

Albert Veliu, i njohur ndryshe me nofkën “Babalja”, pritet të ekstradohet nga Kosova drejt vendit tonë për llogari të Krimeve të Rënda. Ministria e Drejtësisë është njoftuar nga pala kosovare për arrestimin e Veliut dhe ka nisur procedurat pa vonesë. Pala shqiptare do i drejtohet Ministrisë së Drej»»»

americaneye.al
Sot 12.10. 19:08

E lanë të lirë, Albert Veliu ‘përshëndet’ nga Prishtina (Foto)

Albert Veliu, i njohur si “Babalja” tashmë është i lirë, vetëm 24 orë pas arrestimit në qendrën e azilantëve në Prishtinë. Ai shfaqet i buzëqeshur në fotografi me avokatin e tij mbrojtës Tomë Gashi. Gjykata në Shqipëri ka dhënë masën “arrest me burg” për Veliun, i njohur edhe si “Dëshmitari X” i Pa»»»

sot.com.al
Lexo 12.10. 17:18

Nisin procedurat për ekstradimin e “Babales”

Albert Veliu, i njohur ndryshe me nofkën “Babalja”, pritet të ekstradohet nga Kosova drejt vendit tonë për llogari të Krimeve të Rënda. Ministria e Drejtësisë është njoftuar nga pala kosovare për arrestimin e Veliut dhe ka nisur procedurat pa vonesë. Pala shqiptare do i drejtohet Ministrisë së Drej»»»

Alpenews 12.10. 09:37

MONTIMI I “BABALES”/ Mbërrin për të dëshmuar tek Krimet e Rënda deputeti Salianji

Deputeti i Partinë Demokratike Ervin Salinaji ka mbërritur për të dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në lidhje me hetimet për dosjen “Babale”. Salianji është në hetim për akuzën e kallëzimit të rremë së bashku me Albert Veliun, i arrestuar dje në Kosovë, Fredi Alizotin i prangosur pak ditë »»»

alpenews.al
Archivio 11.10. 18:23

Audiopërgjimi, arrestohet në Kosovë ‘dëshmitari X’ Albert Veliu

Audiopërgjimi, arrestohet në Kosovë ‘dëshmitari X’ Albert Veliu 11 Tetor, 2018 17:38 | 5 233 shfletime Madhësia e tekstit: Albert Veliu apo i njohur ndryshe  si “Babalja” është arrestuar sot nga Policia e Kosovës. Pas akuzave të ngritura nga autoritetet shqiptare, policia kosovare ka arrestuar pë»»»

Balkanweb 11.10. 17:47

LAJM I FUNDIT/ Audiopërgjimi, arrestohet në Kosovë ‘dëshmitari X’ Albert Veliu

Albert Veliu apo i njohur ndryshe si “Babalja” është arrestuar sot nga Policia e Kosovës. Pas akuzave të ngritura nga autoritetet shqiptare, policia kosovare ka arrestuar për llogari të drejtësisë shqiptare Veliun, e njohur ndryshe si “babalja”, protagonist i audio-përgjimit me Agron Xhafaj. Lajmi »»»

balkanweb.com
Newsbomb 11.10. 14:09

Audio-përgjimi, PD publikon DOKUMENTIN: Prokuroria i ka kërkuar Fatmir Xhafajt të hetojë vëllain

Deputetët e Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj dhe Gazmend Bardhi janë duke dhënë një deklaratë për shtyp në lidhje me çështjen e shumëpërfolur të audiopërgjimit të Agron Xhafajt. Sipas deputetit Bardhi hetimin për çështjen e ka bërë ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj. Deputeti publikon dokumenti»»»

Panorama 10.10. 21:51

“Babalja”/ Gazetari tregon si u krye përgjimi

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi që të lërë në burg Fredi Alizotin ditën e djeshme dhe në detyrim paraqitjeje gazetarin Jetmir Olldashi, të cilët janë nën hetim për kallëzim të rremë për audio-përgjimin e supozuar ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Seanca u zhvillua me praninë»»»

TV Klan 08.10. 23:14

Gazetari Jetmir Olldashi paraqitet ne Prokurori

Një ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për gazetarin Jetmir Olldashi, avokati i tij Çlirim Gjata kërkoi publikisht nga Prokuroria t’i vërë në dispozicion dosjen si dhe procedurat sipas të cilave është bërë ekspertiza e audiopërgjimit të realizuar nga Ol»»»

tvklan.al
Bold News 07.10. 21:32

Avokati i Jetmir Olldashit: Të vihen në dispozicion procedurat e ekspertizës së zërit të Agron Xhafajt

Një ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për gazetarin Jetmir Olldashi, avokati i tij Çlirim Gjata kërkoi publikisht nga prokuroria t’i vërë në dispozicion dosjen si dhe procedurat sipas të cilave është bërë ekspertiza e audiopërgjimit të zërit të Agron X»»»

boldnews.al
Abcnews 07.10. 19:16

 “Babalja”, avokati i Olldashit: Të vihen në dispozicion procedurat e ekspertizës

Një ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për gazetarin Jetmir Olldashi, avokati i tij Çlirim Gjata kërkoi publikisht nga prokuroria t’i vërë në dispozicion dosjen si dhe procedurat sipas të cilave është bërë ekspertiza e audiopërgjimit të realizuar nga Ol»»»

Gazeta 55 07.10. 13:13

Audiopërgjimi i montuar?! Paloka zbulon skandalin

Pak ditë më parë ishte ekspertiza e kryer në Angli ajo që vërtetoi se në videon e paraqitur nga PD kishte ndërhyrje. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar arrest me burg për Albert Veliun. Veliu është personi që denoncoi publikisht në një intervistë për gazetarin Jetmir Olldashi dhe e publikuar »»»

gazeta55.al
Gazeta - shqip 07.10. 11:01

Audio-përgjimi rezulton i montuar. Prokuroria kërkon arrestimin e “Babales”

Audio-përgjimi i “Babales”, apo siç u bë i njohur ndryshe, “dëshmitari x” nga Partia Demokratike, është i montuar. Ka qenë ky përfundimi i laboratorit anglez ku është kryer ekspertiza, ndërsa rezultatet kanë vënë në lëvizje edhe Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Në video përgjimin që rezultoi i rremë»»»

Top Channel 06.10. 15:26

Analiza laboratorike: Audio-përgjimi i “Babales”, montazh. Ja kush imitoi Geron Xhafajn

Audio-përgjimi i “Babales”, apo siç u bë i njohur ndryshe, “dëshmitari x” nga Partia Demokratike, është i montuar. Ka qenë ky përfundimi i laboratorit anglez ku është kryer ekspertiza, ndërsa rezultatet kanë vënë në lëvizje edhe Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Në video përgjimin që rezultoi i rremë»»»

Shqiptarja 06.10. 14:16

Babalja/ Prokuroria kërkon arrest me burg për Albert Veliun dhe kunatin e tij - Shqiptarja.com

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon arrest me burg për Albert Veliun, njeriu që denoncoi publikisht në një intervistë për gazetarin Jetmir Olldashi dhe e publikuar nga Partia Demokratike se vëllai i Fatmir Xhafajt ishte i përfshirë në trafik droge. Ata akuzohen për kallëzim të rremë ma.nd. ... »»»

Vizionplus 02.07. 13:28

“Babalja” shkon në Angli

Akti i ekspertimit të audio-përgjimit të publikuar nga partia demokratike nuk do të kryhet në Itali por në Britaninë e madhe. Mësohet se pas vonesave në kthimin e përgjigjes së letërporosisë prokuroria shqiptare ka vendosur që ekspertiza të bëhet në Angli por edhe për shkak të disa procedurave të c»»»

vizionplus.tv
RTV Oranews 19.06. 09:00

Audiopërgjimi për Agron Xhafajn, prokurorët për të dytën herë në Itali

Njëri nga prokurorët që po heton përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike ku pretendohet të jetë protagonist, vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka qëndruar në Itali ditët e fundit. Shkak për këtë vizitë në vendin fqinj, është bërë procedura mbi bazën e të cilës do të realizohet eks»»»

Gazeta Express 18.06. 21:53

“Xhafaj”, prokurorët shqiptarë shkojnë sërish në Itali

Njëri nga prokurorët që po heton përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike ku pretendohet të jetë protagonist, vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka qëndruar në Itali ditët e fundit.Shkak për këtë vizitë në vendin fqinj, është bërë procedura mbi bazën e të cilës do të realizohet eksp»»»

Lapsi Lajme 18.06. 19:44

Audiopërgjimi për Agron Xhafajn, prokurorët për të dytën herë në Itali

Për të dyten herë brenda pak javësh prokurorët që po hetojnë audio-përgjimin e denoncuar nga Partia Demokratike, ku pretendohet se është përfshirë vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, kanë shkuar në Itali për të marrë kontakt me institucionet homologe që po kryejnë ekspertizën e zërit. Nj»»»

lapsi.al
Standard 18.06. 19:40

Çfarë po ndodh me Skandalin Xhafaj? Audiopërgjimi për Agron Xhafajn, prokurorët për të dytën herë në Itali

Për të dyten herë brenda pak javësh prokurorët që po hetojnë audio-përgjimin e denoncuar nga Partia Demokratike, ku pretendohet se është përfshirë vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, kanë shkuar në Itali për të marrë kontakt me institucionet homologe që po kryejnë ekspertizën e zërit. Nj»»»