kanal5.com.mk
Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ очигледно е против нашето зачленување во НАТО
netpress.com.mk
Тунберг вели дека светските лидери во Давос останале „глуви“ на повиците за промени
netpress.com.mk
Сорос ќе донира милијарда долари во универзитети за образование на прогонети заедници и јакнење на демократијата
mms.mk
Лозарите бараат договори за откуп на грозјето да се склучат до Свети Трифун
kurir.mk
Недела на падови и соочување со реалноста: Македонија со хибридем режим, најкорумпирана во Европа и со најмали плати
press24.mk
ФОТО: Ксенија има 43. години, мајка е на 4 деца, а вчера беше прогласена за најубава жена на светот
Договорот од Преспа завршена работа, најавите за ревизија политички маркетинг
kurir.mk
Новата американска амбасадорка Јури Ким допатува во Тирана
mms.mk
Првиот човек на Европскиот совет, Шарл Мишел во посета на земјава
alsat-m.tv
Груби: Ако има волја ќе има и време за усвојување на Законот за ЈО
mms.mk
Не ми е потребен суфлер како да работам оти не сум во театар, му одговори Џафери на Кирацовски
netpress.com.mk
И натаму нема договор меѓу НАТО и Турција за руските С-400
netpress.com.mk
Северна Кореја првпат на Минхенската безбедносна конференција
netpress.com.mk
Салех порача дека Ирак сака да биде неутрален во судирот на САД и Иран
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Макрон не му дозволи на израелски полицаец да влезе во црква во Ерусалим
kanal5.com.mk
Рохани : Никогаш нема да произведеме нуклеарно оружје
kanal5.com.mk
Саудискиот принц му го хакирал телефонот на Џеф Безос
mms.mk
Османи: Франција има поомекнат став за почеток на преговори, од нас се очекува да го усвоиме законот за ЈО
mms.mk
МВР Билтен
mms.mk
Дескоска: Забелешките на Венецијанската комисија за Законот за јазиците ќе се анализираат по изборите
Владата во Штип ја одржа четвртата седница
mms.mk
Пендаровски-Ривлин: Еврејската заедница во Македонија придонесува за одличната соработка со Израел
netpress.com.mk
Венецуелски специјални сили ја затворија канцеларијата на Гуаидо во Каракас
kanal5.com.mk
Русија доби нова влада
press24.mk
Заев: Поништувањето на Договорот од Преспа е ризик
netpress.com.mk
Борисов од Давос порача дека ги поддржуваат напорите на Западен Балкан на патот ко ЕУ
netpress.com.mk
Вучиќ во Давос побара сигнал од ЕУ
netpress.com.mk
Столтенберг тврди нови дронови на НАТО ќе можат да ја надгледуваат Русија
mms.mk
Програмскиот совет на МРТ со истечен мандат ќе си бира нови членови на Надзорниот одбор
mms.mk
Вработените во „Еурокомпозит” бараат конечно решение за нивниот проблем
mms.mk
Крајно време е за чекор напред, порача Димитров од панелoт за западен Балкан во Давос
kurir.mk
Го искара ли Тимоние Заев да не ја кочи техничката Влада и што бараше владиниот советник Маричиќ на партиска средба?
Ретро//„Дрисла“ стана ЈП на Град Скопје, Шилегов нема сознанија за опасен отпад во земјава, истрагата во Бургас продолжува
mms.mk
Се санираат најкритичните делници од Колекторскиот систем за заштита на Охридското Езеро
mms.mk
Врховниот суд ќе расправа за првите пресуди на СЈО
kurir.mk
На заминување: Заев средил тендер за од септември 2020-та личните документи да бидат со променето име на државата!
mms.mk
Деркоски за МИА: Граѓаните и сега преку вебот на ДИК можат да проверат дали се во Избирачкиот список
ЕМИСИЈАТА НА СТАКЛЕНИЧКИ ГАСОВИ НА ЗЕМЈАВА Е ЗА ТРЕТИНА ПОМАЛА ОД ЕВРОПСКИОТ ПРОСЕК
МПЦ Е ВО НОВА ПОЗИЦИЈА ПО ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР
ТЕТЕРАВЕЊЕ ПО КРВАВИОТ ПЕСОК
kurir.mk
Отворен 50. Светски економски форум во Давос
mms.mk
Температурите утрoво секаде под нулата, најстудено во Берово (- 13)
mms.mk
Денеска владина седница и активности на премиерот и министрите во Штип
netpress.com.mk
Помпео повика за соборување на Мадуро
kanal5.com.mk
Полскиот претседател нема да присуствува на 75. годишнината од Аушвиц во Ерусалим
kurir.mk
АНАЛИЗА: Зошто позитивата ќе победи – СДСМ vs. ВМРО-ДПМНЕ или црно-бел констраст на СУДЕЊА vs. ПРОЕКТИ
netpress.com.mk
Ердоган: Турција досега не испратила војници во Либија, туку само воени советници
kapital.mk
„Бикот“ владее со Македонската берза: одличен раст на индексот 4 години по ред
makfax.com.mk
Берлин: Постигнат договор да се почитува ембаргото за оружје во Либија
netpress.com.mk
Васил Стерјовски меѓу најактивните пратеници во албанското Собрание
kurir.mk
Учесници на самит за Либија се договорија да го почитуваат ембаргото на оружје
netpress.com.mk
Хафтар и Сараџ подгтовени да го решат нафтениот проблем во Либија
netpress.com.mk
Во Берлин средба Ердоган – Путин
netpress.com.mk
Путин: Не губиме надеж дека либискиот судир ќе биде решен
kanal5.com.mk
Бугарското обвинителство отвори истрага за фирмата од Македонија за сомнителен увоз на италијански отпад во Бугарија
alsat-m.tv
Меѓународната заедница во обид да издејствува примирје во Либија
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Британската полиција загрижена по сообраќајни инциденти на дипломати од САД во близина на база
makfax.com.mk
Германски историчар тврди: Тајните служби сѐ уште убиваат каде ќе стигнат
netpress.com.mk
Гибралтар може да влезе во Шенген по брегзитот

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ прво да побара расчистување на сите случаи за нивни функционери, па потоа да зборува за правда

Kanal5 13.08.2019. 15:10

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ прво да побара расчистување на сите случаи за нивни функционери, па потоа да зборува за правда

ВМРО-ДПМНЕ да ги повика институциите да ги расчистат сите отворени случаи за нивни функционери, вклучително и оние каде што Јанушев е осомничен, па потоа да зборува за правда. Прегледи:27713 август 2019, 14:56СподелиСподелиРеакција на прес конференција на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ да ги»»»

kanal5.com.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano