Serbia ‘presion’ BE-së: Duam datë konkrete për anëtarësim
John Kerry kërkon fundin e luftës civile në Siri
Dëbimi i diplomatëve rusë nga 21 shtete, Kremlini kërcënon me hakmarrje
Nuk duam politikë… Pse jemi dashuruar me politikanin-menaxher?
Ngjarjet e datës 10 dhjetor 2018 - RTV21
BE-Turqi, nis një kapitull të ri për negociatat e anëtarësimit
Kristo MËRTIRI / Pse nuk harrohet trishtimi i profesor Ahmet Kamberit?
preshevajone.com
Merre me mend BIA lejon deputeten e Kosoves Vlora Citakun te hyjne ne Serbi, kurse deputetin kosovar (serb) nuk e lejon?!
Obama-Hollande takohen nesër në Uashington
Rama, me politikën e tij , heq dorë nga 21 janari dhe Gërdeci
Imamët në gjyq: Tahiri nëse nuk u ka bërë gjë muslimanëve, të mos ketë frikë
Merre me mend BIA lejon deputete e Kosoves Vlora Citakun te hyjne ne Serbi, kurse deputatin kosovar (serb) nuk e lejon?!
sot.com.al
Ka bërë dy operacione në Ankara, ja si është gjendja e efektives Ina Nuku (Foto)
insajderi.com
Ekskluzive: Grupet kriminale serbe që rrezikojnë veriun pas themelimit të Ushtrisë së Kosovës
ekonomiaonline.com
10 thënie motivuese nga udhëheqës biznesi
Hetimet për lotin e parë të Unazës së Madhe
Flet deputeti i PD Luçiano Boçi: Në Elbasan, Rilindja inkurajon krimin për të grabitur vota për pushtetin
portalb.mk
Ministri francez Le Maire: Protestat janë katastrofë për ekonominë e Francës
koha.mk
Anëtarët e Kongresit të Manastiri i vranë dhe ua zhdukën varret
shekulli.com.al
CNN: Mafia italiane “Ndragheta” ka qarkullim vjetor sa buxheti vjetor i Kroacisë
koha.mk
Erdogan: Nuk kaluan pa u vërejtur përpjekjet për eksploatimin e gazit në Detin Mesdhe
insajderi.com
Olluri tregon si ndodhi që t’i falen tinëz katër hidrocentralë KEDS-it
Prof. Dr. Lush SUSAJ/ Bujqësia përballë falimentimit dhe dekadencës
Shtypi gjerman për negociatat: Përmbajtja para shpejtësisë
Panairi i Librit në Lajpcig, Kumbaro: Letërsia, urë lidhëse përtej kufijve
insajderi.com
“KEDS na mashtroi, vazhdon të jetë monopol në distribuimin dhe shpërndatjen e energjisë”
koha.mk
Hong Kongu, qyteti më i vizituar në botë
Udhëheqësi i protestës është pasiguria!
insajderi.com
Si e kujton Dardan Sejdiu protestën e VV-së ndaj privatizimit të KEDS?
tetovasot.com
Shqiptarë apo 20%?
kallxo.com
Dy tifozë të arrestuar pas ndeshjes Ballkani - Gjilani
insajderi.com
Olluri: Duhen protesta dhe ngritje qytetare ndaj KEDS-it
Nuk ndalet Z Mobile Prishtina, mposht Golden Eagle Yllin për fitoren e 11-të radhazi
insajderi.com
Sejdiu: KEDS është duke na rrjepur, po na sheh si donerin e tyre
Viti 2018, vit i dështimit evropian të Kosovës për shkak të korrupsionit
koha.net
Pas ankesave, OSHP-ja kthen në rivlerësim tenderin e Komunës për treg në Gjilan
Preshevë, Rama: Atë që i japim tjetrit asnjë s’mund t’na mohojë
koha.net
“Messi i vogël” detyrohet të largohet sërish nga shtëpia
Nafta, e shtrenjtë në Kosovë
periskopi.com
Masa për policin grek të arrestuar, Prokuroria kërkon “detyrim me paraqitje”
ina-online.net
Kosova po planifikon viza për serbët dhe boshnjakët?!
Vendorët e Lezhës: Referendum për Shëngjinin, të jetë Bashki!
Ish-agjenti i CIA-s: Publikimi i “sekreteve” të SHISH-it një çmenduri!
ina-online.net
Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë nesër për vizitë në Shkup
exit.al
Shqipëria e fjetur – Plaçkitja e thesareve nënujore
PD kërkon të përdorë protestën e studentëve, ja thirrja në rrjetet sociale që i nxjerr zbuluar (FOTO) - Shqiptarja.com
boldnews.al
Rama dhe Toni Blair bisedime për t’u shitur ujin shqiptar italianëve
koha.mk
Maqedonia temë kryesore në shtypin grek
BE “përzgjedh” bashkitë që do të monitorojë, Vora në listë. Vlahutin në Durrës e Kavajë
I vjedhin mushkën, por hajduti e hedh në gjyq
tesheshi.com
Nis samiti i Bashkëpunimit të Gjirit në Riad, emiri i Katarit “nuk shkel” aty
Genc MELONASHI/ Mbesa, Santa Claus-i dhe Palma
boldnews.al
Presione dhe favore, Arta Marku kërkon në KLP tre “besnikët” e saj (Emrat)
"Dimri i vetmisë së madhe doktor, studentët s'të lanë të afrohesh as te gardhi i protestës e jo më t'i flisje me gishtat përpjetë"
Edi Rama po imiton Gruevskin, protesta-anti-protesta
kallxo.com
Vetëvendosjes i shtohen 30 anëtarë në Lipjan
Kush është Driton Sulejmani, drejtori i Muzeut Natyroro-Shkencorë të Republikës së Maqedonisë në Shkup, nga radhët e Lëvizjes Besa?
koha.mk
Rehabilitimi i vonuar i pishtarëve të persekutuar
Zhduket 56-vjeçarja në Fier, familjarët apelojnë për ndihmë
Unaza e Madhe, Basha: Këtu ka vjedhje, nuk ka projekt zhvillimi
insajderi.com
Pushteti i pamundur i burokracisë evropiane
​Një ish-ushtar i UÇK-së është intervistuar nga hetuesit e Speciales
syri.net
FOTO/ Me gomerë, si transportohet droga në bregun e Vlorës Komentet
Mesi shënon dy gola në një ndeshje me goditje dënimi
Liberalizimi - në shpinë të breshkës...
gazetablic.com
Haradinaj bashkë me zyrtarët e lartë të AAK-së, po qëndrojnë në bjeshkët e veriut të Kosovës
syri.net
LIVE/ Nis protesta e banorëve të Unazës së re, dita e 36Afera e Unazës së re/ Përse gjurmët e Gjiknurit dhe Qendros, të çojnë direkt te Edi Rama Komen
koha.mk
Alarm për fluks të ri emigrantësh
Elona Shahini/ Albtelecom me tarifat e reja do të fitojë afërsisht 42.500.000 lekë/muaj
Rama kërkon dialog me studentët nga Facebook-u
koha.mk
Me para publike nisi Kisha e Gruevskit në shesh
Rama: Të tentojmë një strategji të përbashkët student-qeveri
aa.com.tr
Fillon Samiti i Këshillit të Bashkëpunimit të Gjirit
Kosova e zhytur në korrupsion!
Dubai, prezantohet avioni më i madh në botë
Projekti i “Unazës së Re”, Basha: Të nisë hetimi, të arrestohet Gjiknuri!
Kryesia e PD për statutin, Imami: Të përcaktohet, kur jep dorëheqjen kryetari
Veseli nderon vëllezërit Bytyçi: Të çojmë përpara amanetin e dëshmorëve
Grupi i njohur amerikan, koncert në Tiranë
aa.com.tr
“Netanyahu po përpiqet të normalizojë marrëdhëniet me Arabinë Saudite”
Qeveria me ditë të numëruara, Majko: Do rishikojmë raportet me LSI
Vendparkimet nëntokësore e vetmja zgjidhje për Fierin
Të përndjekurit: Dje në errësirë, sot në hijen e pushtetit që i dhanë votat
cna.al
Protesta si shans i fundit!
Kurti: Qeveria dështoi në agjendën evropiane duke mohuar lëvizjen e lirë të qytetarëve
alpenews.al
“POLICËT E KËQINJ GREK”/ Trazirat që krijuan në SHQIPËRI. Nga i dyshuari për VRASJE tek…
cna.al
Vasili “shuplakë’ Ramës/ Është bërë si qentë e rrugës
boldnews.al
Skandali “1.7 ton” që fali Donika Prela, si u eleminuan fizikisht dy nga tre skafistët
Vasili: Qytetarët treguan sot se janë më të fortë se Edi Rama
rtsh.al
"Kina, nje gravitet i epokes se re", promovohet në Kukës libri i ish ambasadorit Gëzim Podgorica
rtsh.al
Beograd, rrihet politikani i opozitës, në protestë mijëra persona
Viti i Kulturës Austri- Shqipëri, Zamir Kabo koncert në piano
FOKUS – Shkrirja e akullit të Groenlandës në nivele të paprecedenta
portalb.mk
Fotografia e vjetër një vit servohet sikur në të është Gruevski në kufirin shqiptar
Fotot/ Manipulatori votave i bashkohet protestës së studentëve (njihuni me militantin e PD-së)
boldnews.al
Rusia paralajmëron SHBA-në që të mos sulmojë trupat siriane
Hipoteka me shërbim të ri, Gjonaj: Shkurtohen afatet
Ditari i panjohur i Qerim Panaritit për Fan Nolin
Meta: Forca e LSI-së, kujdesi i saj ndaj qytetarëve çdo ditë, jo vetëm në fushatë
Partia Socialiste Europiane konfirmon Timmermans kandidat për komisionin e BE
Cilët janë? Profilet e dy studentëve në protestën që gjunjëzoi qeverinë
Nga aksidenti në trafik mbeti e palëvizshme, Irena fajëson ngjarjet e 27 Prillit (Video)
Liria po vjen nga Kryengritja e Tarifave
Alekseyeva vlerësohet “gjigante” e lëvizjes për të drejtat e njeriut
indeksonline.net
Albin Kurti krerët e shtetit i quan gënjeshtare mashtrues, thotë se janë zullmuqar
Rusia kërkon nga Lista Serbe të bllokojë demarkacionin me Malin e Zi
Rouhani: Vullneti absolut i Iranit është të zhvillojë marrëdhëniet e sinqerta me Turqinë
portalb.mk
Regjistrimi i popullsisë pa grafë etnike lë hapësirë për shkeljen e Marrëveshjes së Ohrit dhe Kushtetutës
aa.com.tr
Turqia dhuron 16 tonë ndihma ushqimore në Libi
epokaere.com
Pas mbështetjes së ShBA-së nuk duhet të kemi hamendje për ushtrinë
Presidentët Trump, Putin dakord për bashkëpunim kundër ISIS-it
ekonomiaonline.com
As pas dy vjet e gjysmë nuk zgjidhet rasti i dy fëmijëve të mbytur në Kolovicë, familja kërkon drejtësi
koha.mk
Paradokset e historisë(2): Relativizimi i anës tjetër të medaljes
Kosova pret lirimin e Haradinajt
Maksim TUFA: Hashashi mësyn në shkolla
Monika Kryemadhi ishte në SHBA kur u regjistrua kompania e tenderit të unazës?!
“Santiago Bernabeu” hap dyert për “Superklasiken” latine
Flet pedagogu: PD të tërheqë eksponentët e saj nga protesta
Kroaci, kritika për planin e dhënies me qira të vendpushimeve ish-jugosllave
insajderi.com
Këshilltari i Haradinajt pret nga Mogherini t’i reagojë Vuçiqit
telegrafi.com
OPEC vendos të shkurtojnë prodhimin ditor të naftës
Zgjedhjet e 18 qershorit – Balla në Elbasan: PD të lërë mënjanë interesat e ngushta
Bosnjë, sipërmarrësit përballen me pengesa burokratike
Pamje nga kryevepra e Lionel Messit ndaj Espanyolit
boldnews.al
HARTA/ Këto rrugë do të bllokohen nesër në Tiranë, shkak derbi kryeqytetas
portalb.mk
Nëse thoni se ekonomia po fundoset, duhet të tregoni pse
Gjiknuri në Fier: Dixhitalizim fondit të të dhënave teknike të hidrokarbureve
314 të punësuar nga Zyrat e Punës vetëm në katër ditë
KANADA – Scholz: Tarifat amerikane të gabuara dhe të jashtëligjshme
Ende e pazgjidhur çështja e ngrohjes për banesat e reja në Prishtinë
periskopi.com
Protesta të mëdha në Beograd, mbi 40 mijë njerëz kërkojnë rrëzimin e Vuçiqit
BELGJIKË – Qeveria në prag të kolapsit për paktin e migracionit
boldnews.al
Rrëzimi i helikopterit, Nishani takim me Llallën për të nisur hetim
botasot.info
Kush e kundërshtoi prishjen e xhamisë në Shkodër?
cna.al
Udhëtimi i Ramës në Turqi/ Tritan Shehu: Trego arsyet pse ike nga Shqipëria
syri.net
Terreni është krijuar, PD vetëm duhet të japë goditjen finale ... Komentet
Yildirim: Jemi të vendosur që të vazhdojmë bashkëpunimin rajonal Iran-Rusi-Turqi
Kosovë/ Rrethohet godina qeveritare dhe Kuvendi, policia në gadishmëri
syri.net
Nis marshimi i studentëve drejt Ministrisë së Arsimit Komentet
ina-online.net
Shqiptarët bëjnë mrekullinë për Musain!
Saranda Hasani vjen me klipin e ri në bashkëpunim me reperin suedez
aa.com.tr
Armenia në zgjedhje të parakohshme parlamentare
koha.mk
Thaçi: Nuk ka autonomi për serbët, nuk ka ndarje të Kosovës e as shkëmbim të territorit
Përplasja tregtare Kosovë-Serbi
gazeta55.al
Rama nis fushatën e mbylljes së mediave që nuk bleu dot
aa.com.tr
Emiri i Katarit nuk merr pjesë në Samitin e Gjirit
ANALIZA: Lufta tregtare Kosovë-Serbi
ekonomiaonline.com
Uzurpimi artistik
Rama: Rekomandimi, rezultat i modernizimit të Policisë së Shtetit dhe luftës kundër kanabisit, PD dështoi
Përdhosi bustin e Skënderbeut, i thyhet hunda autorit
Tillerson: Trump i padisiplinuar dhe nuk e do leximin
Ish-agjenti jep detaje të tmerrshme për Baton Haxhiun
Qesharake, kush janë deputetët e VV-së që merren me xhindet e Burdushit
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09.12.2018
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 9 dhjetor 2018
insajderi.com
Rita Ora mahnit publikun e veshur kuq e zi në Berlin [FOTO]
indeksonline.net
Ngjarjet që do ta shoqërojnë ditën e sotme në KosovëTemat:
Milionat që blenë votat e 23 Qershorit
boldnews.al
Daçiç i këndoi për ditëlindjen Ramës “O sole mio”
sot.com.al
Britanikët vënë alarmin: Strukturat shtetërore në Shqipëri po dekonspirojnë agjentët e SHISH, po publikohen informacione sekrete
sot.com.al
Studentët vijojnë protestën, i lënë afat qeverisë deri të martën të plotësojë kërkesat, refuzojnë dialogun me Nikollën
Meta: Rama donte ta merrte timonin i vetëm që në 2009, por…
sot.com.al
Plasin akuzat, mediat nxjerrin fakte për përfshirje të Veliajt dhe Kryemadhit në protestën e studentëve, ja dyshimet ndaj Arlind Qorit dhe LRI
sot.com.al
Kryepeshkopi Janullatos: Kam marrë kërcënime nga grupe ekstremiste të dy vendeve, më rrezikohet jeta
sot.com.al
Grekët shkaktojnë sërish tensione, dhjetra persona mblidhen në Bularat për Katsifas dhe përplasen me policinë, shoqërohet kreu i OMONIA
Nishani pret mbretin e Jordanisë: Terrorizmi sfidë ndërkombëtare
sot.com.al
Kur liderët tanë kërkojnë privatizimin e Dhjetorëve
sot.com.al
Patetizmi i politikës para fillimit të konceptit "jashtë politikanë nga interesat e mia"!
KLSH kallëzon në prokurori ish-drejtorin dhe 2 ish-përgjegjës të ALUIZNI-t Rural (Jug) TIRANË
boldnews.al
Dogana e Shqipërisë dhe e Kosovës bashkohen në prill
boldnews.al
“Besa”, seriali dramatik për mafian shqiptare
Luan Rama: LSI qëndron në anën e qytetarëve, synimi ynë të ruajmë solidaritetin dhe humanizmin
Bode: Skandali CEZ, çdo shqiptar do të paguajë nga xhepi 1.1 milion lekë
Përgatitet qelia për Damian Gjiknurin
Kosovë-Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për demarkacionin, pas tre shtyrjeve
Kreu i PS Përrenjas jep dorëheqjen, kalon tek LSI
A do ndodhë me SPAK-un shqiptar si me DNA-në rumune?
zeriamerikes.com
Protesta në Serbi pas sulmit mbi një politikan të opozitës
boldnews.al
A eshte Eni Vasili e Shqiperise si Virginia Vajello e Kolumbise, ish-e dashura Pablo Escobar?
Serri Tushi/ Vërmikaset, gra heroina, gra të sacrificës
Xhindi: Ditët e energjisë së gjelbërt Sensibilizim për uljen e ndotjes
gazetablic.com
Lutfi Haziri vazhdon “betejën” me Ramush Haradinajn
Diplomatët serb: Prishtina mbetët partneri strategjik i SHBA-sëTemat:
Rama në 15-vjetorin e FIA: Shqipëria, vend konkurrues në rajon
koha.mk
Aktivitetet për jetësimin e Autonomisë shqiptare (3)
periskopi.com
Lutfi Haziri tregon listën me dhurata për Krishtlindje që PAN ia solli Kosovës
Zamira Çavo:“Fushata elektorale shndërrohet në tregun më të madh të dinjiteteve njerëzore”
insajderi.com
Shteti i Vuçiqit që përkrahë mercenaret e rrezikshëm, maltreton deputetin e moderuar serb
Mafia, historia e origjinës dhe nga e mori emrin në Itali!
Lezhë, Tushaj në lagjen e Spitalit: Brenda mandatit zgjidhim problemin e infrastrukturës
Prof. Dr. Shefqet Muçi: “Venecia” i tha “JO” draftit të Komisionit Parlamentar për reformën në drejtësi
Trump largon shefin e stafit të Shtëpisë së Bardhë
Shënime nga festat…
indeksonline.net
Përdorimi i dinarit serb po i shkakton humbje buxhetit të KosovësTemat:
americaneye.al
“Studentët duhen dëgjuar”. Këshilla e deputetit francez për qeverinë shqiptare - American Eye
Blushi: Socialistët e vrarë në 21 janar i nxori në pritë Edi Rama
Bashkim Koçi/ Udha e Zotkajve…
ina-online.net
Haradinaj paralajmëron masa edhe më të rrepta kundër Serbisë
Reagon Shefi i NATO-s: Aleanca do ti përgjigjet Rusisë kundrejt çdo kërcënimi
Itali, rritet mbështetja për ligën e veriut
koha.mk
Në Shqipëri janë zbuluar mbi 50 tonë mish pule nga Brazili me salmonelë
koha.mk
“Difernjuz”: Maqedonia më 11-12 qershor 2018 hyn në NATO, gjithçka është në duart e Koxias dhe SYRIZA-s
Fund vjeshtë në Dardhën Korçare
Gara në PD, Myslym Murrizi humbet besimin e Bashës
epokaere.com
TEZAK, ENDE ZEMRAT I KEMI TË ÇARA
Serbia merr veprim të papritur
boldnews.al
Berisha: Çfare fshihet prapa fushatës së fundit të sulmeve të ulta të llum-kazani
koha.net
Veseli vazhdon vizitën në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë, Pentagon dhe Kongres
Gjykata Kushtetuese letër Nishanit e Metës: Ambasada e SHBA po na bën presion me revokim të vizave
Edi Rama kërkon 71 vota për mocion besimi ? Petrit Vasili: LSI jo pjesë e marrëveshjeve parapolitike
kallxo.com
Mijëra protestues kundër dhunës politike në Beograd
Ferizaj, nis fushata e edukatës seksuale (VIDEO)
rtsh.al
Tubim patriotik në Gjirokastër: Greqia të parandalojë vrasjen e shqiptarëve
Drejtori i INFOCIP, Shella: Kryeministri duhet të kishte folur në fushatë
boldnews.al
VIDEO/ Parisi në flakë, Trump tallet sërish me Macron
koha.mk
Shtetësia dhe etnia
botasot.info
Çelja e negociatave, deputeti francez vlerëson progresin e Shqipërisë
Nora Malaj: Zëri i grave shqiptare, si zëri i forcës dhe i ëndrrës për fëmijët tanë
Besnik Kelmendi përfaqëson në mënyrē dinjetoze jo vetem CDU e qytetit te tij por edhe Kosovën
Kryeministri Rama pritet nga Erdogan! Presidenca e Turqisë publikon fotot e takimit
Skandali me publikimin e sekreteve të SHISH, mediat e huaja publikojnë pagesat e parave
Pse u zgjodh Kosova për betejën e vitit 1389
Sa mirë që ne nuk jemi vend i botës së tretë!
Lind Delija, artisti i zemrës
Shqiptaro-amerikanët: Asnjë regjim nuk është sjellë kështu me Frashëllinjtë
Mbyllet protesta, studentët refuzojnë dialogun: Më parë të plotësohen kushtet!
insajderi.com
Deputetët e PDK-së që fajësuan Evropën dhe BE-në për mos liberalizim vizash
Nëna e Kacifas:“Do të vras Edi Ramën”. Garda e policia shtojnë rojet dhe sigurinë rreth Ramës
epokaere.com
Kur mësuesin e varrosin bashkëluftëtarët
Blogerët: Vetëm Putin është prej… sheqeri!
boldnews.al
Skandali i Unazës/ I “përzgjedhuri” i Gjiknurit me 15 kompani fiktive, njëra quhet “Bukë e Djath”
FOTOT+ EMRI/ Protesta, njihuni me pedagogen militante, që shkon sa te PD, sa te LSI
boldnews.al
Rama bën kokë turku Nikollën, Lali Eri bëhet gati për kryeministër
Dekriminalizimi, Balla: Jepini fund bojkotit. PD: Të iki Meta njëherë
gazeta55.al
Kasneci i Veliajt, qemalstafasi, djali i komitetaxhiut të 1997-s zjarrfikësi i studentëve
"The Independent" - Shqipëria publikon në internet të dhënat e agjentëve sekretë të SHISH-it
boldnews.al
“Habilaj”/ Prokuroria kërkon 3 ish-zyrtarë, Berisha nxori emrin e një zyrtari tjetër, ja sa persona po hetohen
koha.mk
PUSHTIMI I AFGANISTANIT. 38 vjetori i gabimit vdekjeprurës
Ceca befason, thotë se në koncert ishin 10 mijë persona - RTV21
Mossad: Terroristët do sulmojnë Papa Françeskun për Krishtlindje
‘Bomba’ e ditës: PSG detyrohet të shes Mbappen ose Neymarin
Çmimi i Energjisë elektrike rritet. PD: Gjiknuri gënjeu qytetarët
Pajtim Bello / Qeveria transparente me CEZ. Po me shqiptarët?!
Nis protesta e banorëve. Basha dhe deputetë e LSI të Unaza e Re (VIDEO)
cna.al
Protesta te Bregu i Lumit/ Tabaku i bën thirrje Veliajt
Në Doku Kino në Prizren u mbajt premiera e filmit “KOPE” nga regjisori Baris Karamuco, projekt i dalë nga Heritage Space
syri.net
Emra dhe FOTO/ Qeveria zbulon sa paguhen spiunët shqiptarë Komentet
Kosovë/ Bytyqi: Stadiumi një mundësi e mirë për të rinjtë e Malishevës
koha.mk
Zaev: Socialdemokratët dhe socialistët evropianë nga anëtaret e BE-së janë krenarë që ishin me Republikën e Maqedonisë në luftën për demokraci
Politika në ABC News/ Studentët përballë qeverisë
Muharrem XHAFA*/ Një datë e shquar historike, që i dha fund monarkisë në Shqipëri!
Nëna e Kostandinos Kacifas: Do të vras Edi Ramën!
Rudina Hajdari: Duhet ti bashkohemi studentëve. Ministri Majko: Përgëzoj studentët e protestës
balkanweb.com
Ledina Çelo zbulon shtëpinë e saj të dekoruar për festa (Foto)
zeriamerikes.com
Ceremoni në Bularat për Kacifas, protestë në Gjirokastër për vrasjen e shqiptarëve në Greqi
Lindita Nikolla: Pse dola tek protestuesit, dua dialog jo ultimatume
Vëllaznimi fiton derbin e Rrafshit të Dukagjinit, eliminon Besën nga Kupa pas ekzekutimit të penalltive
Limaj kërkon mbështetje më të madhe për prodhuesit vendor - RTV21
Basha e Berisha: Dita e Rinisë gjen sot dhjetorin e dytë
insajderi.com
Mac Miller pas vdekjes nominohet në "Grammy Awards"
Nuk ka veting për politikanët, PS rrëzon nismën e PD-së
epokaere.com
Nuk jam nga ata që pranojnë të nënshtrohen e ta shtrembëroj të vërtetën
vizionplus.tv
Topalli akuzon: Basha ka shitur PD-në, studentët jane opozita e vërtete
gazetaexpress.com
Shpend Ahmeti frikësohet bashkëpunimit VV-LDK, kujton kohën kur Kurti s'lejonte të nderohej Rugova
koha.mk
ORIENT EKSPRES, mbreti i trenave dhe treni i mbretërve
gazetaexpress.com
Shkonte në Bularat, shoqërohet në polici kreu i OMONIA-s për Himarën
Thaçi thotë se ka mbështetjen e Tony Blair për marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi
boldnews.al
Protesta e studentëve/ Dikur ish-ministre e Ramës, sot ajo e godet hapur: Renditemi në fund për investimet në Arsim!
Paralajmërimi i Haradinajt për Serbinë: Taksa 100% nuk do të jetë e vetmja - RTV21
sot.com.al
I përfshirë në vrasje, anti-terrori arreston në Gjirokastër kreun e OMONIA-s dhe 5 persona të tjerë (EMRI+FOTO)
Thaçi: Tony Blair mbështet dialogun për një marrëveshje përfundimtare - RTV21
Drita pa problem ndaj Minatorit, kualifikohet edhe Ferizaj
rtsh.al
Basha: Vetting në politikë ose parlamenti do të rrëzohet
rtsh.al
Nikolla në Java: Po punojmë për plotësimin e kërkesave të studentëve!
rtsh.al
Shkarje në trupin e rrugës Kukës-Peshkopi
rtsh.al
Formimi profesional rrit mundësinë e punësimit
Prishtina deklason Lirinë, kalon në çerekfinale të Kupës
24-ore.com
Kush është Landi i Zarës, vendi nga vjen Annegret Kramp-Karrenbauer, kryetarja e re e CDU-s
Gjosha: Gratë e Shqipërisë, i bashkohen LSI për një familje më të fortë
Kërkohen hetime për hyrjen e mallrave serbe me mbishkrimin "Kosova Metohiju" - RTV21
24-ore.com
Annegret Kramp-Karrenbauer u zgjodh kryetare e re e CDU-së
24-ore.com
Merkel: “Koha për një kapitull të ri”
aa.com.tr
Gjermani, kryetarja e re e CDU-së përpiqet të ndërtojë ura mes rivalëve
aa.com.tr
Putin dhe Netanyahu zhvillojnë bisedë telefonike
kallxo.com
Pas ankesave të studentëve kryetari i Kamenicës pezullon vendimin për ndarjen e bursave
balkanweb.com
Kush është inxhinieri që braktisi Londrën për Eni Vasilin (Foto)
gazeta55.al
Xhixho: Nuk do lejojmë që Edi Rama të na largojë nga Shqipëria
Apeli: Të bëhet vetting edhe në Arsim. E vetmja negociatë, plotësimi i kërkeaave
Fotot/ Eni Vasili zbulon partnerin misterioz
cna.al
Përkujtimi i 8 Dhjetorit
Cipras takohet me Putinin në Moskë, kërkon përfshirjen e Greqisë në “Rrymën Turke”
shekulli.com.al
NATO: Ushtria e BE do të ishte e tepërt, ushtria e Kosovës, sipas Kushtetutës
Ceca vjen në Mitrovicë, MPJ dhe Policia e Kosovës thonë se ka të drejtë hyrje në Kosovë si qytetare e thjeshtë
shekulli.com.al
“Unaza e Re”, prokuroria hap dosjen, edhe SHBA po heton për falsifikimin
Gjiknuri i përgjigjet opozitës: Iku koha e qeverisjes suaj kur shisnit Shqipërinë me letra fallco
Hoxha kërkon mbështetjen e Bundestagut gjerman për liberalizimin e vizave
portalb.mk
Maqedoni, duhen masa radikale për një mjedis më të pastër
“Dhjetori i dytë”/Demokratët përkujtojnë lëvizjen studentore të 28 viteve më parë!
Çlirimi i gazeve arrin nivelin më të lartë
gazeta55.al
Valvulat e shkarkimit, Kali i Trojës në protestën e studentëve
TURQI – Mozaikë antikë të kontrabanduar kthehen nga SHBA
balkanweb.com
Të rinjtë opozitarë bashkohen në Sarandë, thirrje për protesta
gazeta55.al
Forumet rinore të Sarandës krah studentëve protestues: bashkohuni me ta! 
Bajram Lamaj/ Taksat Vendore dhe sfidat menaxheriale në zbatimin e reformës administrative
boldnews.al
Iu ndalua hyrja në SHBA, ja çfarë shkruan “Washington Post” për Tom Doshin
gazetaexpress.com
“Dhjetori i Dytë” i Berishës….
portalb.mk
SHBA: Prokurorët akuzojnë ish-bashkëpunëtorët e Trumpit se kanë gënjyer për kontaktet ruse
Mitro Çela/ Rrota e ekonomisë dhe “Idhujt pa Krena” të FMN-së
Studentët ultimatum Nikollës: Plotëso kërkesat ose do futemi në grevë urie (FOTO/VIDEO)
aa.com.tr
Marrëveshja për armët bërthamore me rreze të mesme është arritur para 31 vitesh
Kush është Annegret Kramp-Karrenbauer, pasuesja e Merkel në krye të CDU-së
Ndahen postet, Kryeministrin e merr LDK, PDK më tepër ministri
Milazim Maraj: Kosova do të ketë ushtrinë e vet
tesheshi.com
Kriza ruso – ukrainase, Lavrov: Gjermania nuk pse të jetë ndërmjetëse
Lëvizja studentore dhe futja e ushtarakëve në radhët e Policisë
gazetaexpress.com
Liria dhe keqpërdorimi i saj
Deutsche Bank shkrihet me Commerzbank? – Mediat gjermane: Ministria e Financave është duke “orkestruar” planin
Ekspozitë fotografike në 175-vjetorin e lindjes së Mehmet Pashë Dërrallës
gazeta55.al
SKËNDERBEU, HEROI SEMANTIK I SHQIPTARËVE TË ÇDO KOHE
Meta, në Konferencën Kombëtare të Urdhrit të Mjekut Veterinar me temë “Mjeku veterinar shqiptar dhe sfidat për të ardhmen”
Zyrtarë të sigurisë në Kosovë vizitojnë Letoninë
periskopi.com
Në prag të formimit të Ushtrisë, intensifikohen takimet me delegacione të huaja
Ahmetaj në Gjirokastër, nismë për promovimin e bizneseve të reja
Lubonja: Shqipëria që do Edi Rama, një mashtrim i popullit
ina-online.net
A do të ketë 80 deputetë për finalen e ndryshimeve kushtetuese?
portalb.mk
Gurët e fundit prej “Kalasë” po bien në oborrin e Ivanovit
gazeta55.al
Aleksandri i Madh, njeriu legjendë, prejardhja e tij epirore, dëshmitë dhe faktet!
Prof. Dr. Agron F. Fico: Miqësia ime me Kadarenë dhe Agollin
ina-online.net
Komandant Malisheva: Na tradhëtuan në Kumanovë, janë edhe njerëz të përfshirë në politikë dhe shërbime inteligjente
Xi, partia, shteti: Vertikalja e re e pushtetit kinez
Sot luhen katër ndeshje të Kupës së Kosovës, spikat derbi mes Lirisë dhe Prishtinës
ina-online.net
Ky është amerikani që i dha bekimin formimit të Ushtrisë së Kosovës
ina-online.net
Kërcënohet një drejtor i një ndërmarrje të fuqishme
ina-online.net
Komandant Malisheva për Interaktiv: Ja pse shkuam në Kosovë dhe si na tradhëtuan? (VIDEO)
gazetablic.com
Mosmiratimi i buxhetit nuk mund të çojë vendin në zgjedhje
Prof. Asc. Sazan GURI/Relativiteti i kohës në Shqipëri
Shqiptarët bëjnë mrekullinë për Musain!
Këto shenja të Horoskopit “qeverisin botën”
Kuvend/ Berisha i përgjigjet Ramës: O injorant Bypass i Shkodrës nuk ishte digë, por autostradë
Prishtina në Prizren, për ta kompletuar misionin
Ja çfarë pritet të ndodhë sot në Kosovë
boldnews.al
Dy aksidente në Fier, një i vdekur dhe një i plagosur
Kastriot ISLAMI/ Kryeministrat në takimin me Merkel, janë në krye të regjimeve oligarkike
sot.com.al
Skandali me tenderin e Unazës së Re, ARRSH pezullon punimet, SHBA dhe prokuroria nisin hetimet ndaj kompanisë
sot.com.al
Ndryshimet e reja në ligjin për Policinë e Shtetit, efektivët duhet të pajisen me certifikatë sigurie, ja detajet
sot.com.al
Fleckenstein: Shqipëria i ka përmbushur detyrat për hapjen e negociatave, e mirëpresim në BE
Greqia në bisedime me BE-në për lidhjen me gazsjellësin “Rrjedha Turke”
Presidenti Nishani mikpritet nga Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović
Shuplaka gjermane stopon Ballkanin
sot.com.al
Studentët vijojnë masivisht protestat, vendosin 8 kushte ndaj Ministrisë së Arsimit, nuk lejojnë ndërhyrjen e PD-LSI
sot.com.al
KLSH kontroll në Entin Kombëtar të Banesave, zbulohet shpërdorimi i fondeve për ndërtimin e banesave sociale
sot.com.al
Varrezat e ushtarëve grek në Shqipëri, si vija e kuqe e Vorio-Epirit ?
syri.net
Siri/ SHBA dhe Britania e Madhe thonë se sulmi i rebelëve është histori e fabrikuar
Presidenti i Afganistanit: Emigrantët nuk kanë të ardhme në Europë, do të varrosim ISIS
Momenti i larjes së hesapeve për Afrin në Siri po afrohet. Në Ghouta 194 civilë të vrarë
Zgjidhet kreu i FRPD, Këlliçi: Jo garë por leksion demokracie
Erisa Xhixho: Shkarkimi i Manjanit, iniciativë e Ramës
Tirana e Shkodra me numrin më të madh të punëkërkuesve
Meta në Danimarkë: Evropa nuk do të jetë e plotë, dhe pa zgjerimin e BE-së, Ballkani nuk mund të jetë një rajon i sigurt dhe i q
Ligji për Arsimin, Blushi: Nuk e zgjidh xhunglën e teksteve. Mësuesit emërohen nga deputetët
Poeti Arben Duka: Dëgjojeni Blushin!
FITORJA E ‘KAZANIT’
Gjermania kufizon të drejtën e dyshtetësisë, si funksionon në vendet e tjera
Dritan Gina, ironi të fortë ndaj kryeprokurores: Po nëpërkëmbemi nga ‘shokët e partisë’, Shqipëri hesapi
KQZ nuk ndërpret mandatin e Prengës, kërkon materiale shtesë nga Prokuroria
BE i siguron Greqisë financimin, Varoufakis: Programi i reformave do dështojë
Protesta e studentëve mund të transformohet edhe si lëvizje politike? Arlind Qorri: Mund ta pësojë i gjithë sistemi politik!
boldnews.al
“Vdekja e 17-vjeçarit, rast i pastër i korrupsionit dhe krimit shtetëror. Kreu i PS dhe OSHEE, pronar i firmës”
Vladimir Bizhga/ Shpërbërja e Irakut, militantët islamikë zotohen për të kapur kryeqytetin
epokaere.com
Java e CEFTA-s në Kosovë mbahet edhe pa Serbinë e Bosnjën
koha.mk
Niveli arsimor i estradës shqiptare, njihu se kush ka diplomuar..
Referendumi në Katalonjë, kryeministri spanjoll fajëson qeverinë rajonale për trazirat
indeksonline.net
Komentuesit kosovarë kërkojnë që Ceca të vjen në Prishtinë e Gjakovë, jo në Veri të MitrovicësTemat:
kallxo.com
VIDEO - Në çfarë parregullsish hasi ATK në punishtet e ndërtimit?
gazetablic.com
Hajredin Kuçi ‘godet’ Kadri Veselin: PDK duhet të sillet si partia e parë
gazetablic.com
“Presidenti po e mashtron Luginën e Preshevës”
koha.mk
Shqipëria mungon në festën e SHBA-së
Kolonjë, Basha: Të ndërtojmë modelin e aleancës qytetare për t’ia kundërvënë koalicionit të krimit
gazetablic.com
Kuçi: Ata të cilët e kanë kundërshtuar kushtetutën në vitin 2008, sot po paraqiten si mbrojtës të saj
Kuvend – Rama: Vettingu, çelja e një kapitulli të ri
Bahri Omari, “Nderi i Kombit Shqiptar’’
Shqipëria, raport në Bruksel për integrim
Vërtet prisni që Arta Marku të hetojë skandalin korruptiv të tenderit të Unazës së Madhe?!
Dita e 4-t e protestës, nga kërkesat e shtuara tek refuzimi i Nikollës
indeksonline.net
Kurti e quan pozitive taksën, thotë se LVV është duke përgatitur diçka që do t’i ndihmojë shtetit!Temat:
kallxo.com
Albin Kurti: Kadri Veseli nuk është kryetar i të gjithë deputetëve të PDK-së
koha.mk
Lubomir Jovevski zgjidhet prokuror shtetëror publik
koha.mk
Lista e Belgjikës, thirret Januzaj, Nainggolan jashtë Botërorit
​Sulejman Krasniqi, shkrimtari i shqiptarisë që ngriti në mit figurat historike
Reagim i qytetarëve: Nuk jemi Arabi Saudite, nuk lejojmë të na bëhet gjaku ujë
Protesta e studentëve/ Ish-ministrja që u largua nga Rama: Na paska marrë….
ina-online.net
Lavrov: NATO dhe BE duan t’na nxjerrin telashe në Ballkan
Kolec TRABOINI/ Lazarati në tym – shteti në delir
Trump emëron kryeprokurorin e ri
Në përvjetorin e 74, Kosova jashtë mekanizmave ndërkombëtarë të rregullimit të Aviacioni Civil
Ushtria, nis më 14 dhjetor, bëhet për një dekadë (VIDEO)
Rrahim Pacolli: NATO të mbështesë krijimin e Ushtrisë - Arbresh.info
insajderi.com
Mijëra eurot e qejfit që do të shpenzohen për 15 ditët e fundit të vitit
U kap me patentat prej kapiteni të Tahirit, gjykata vendos për fatin e biznesmenit
koha.net
Hoti flet për dialogun Kosovë-Serbi, buxhetin 2019 dhe bashkëpunimin opozitar
ina-online.net
Lajm i madh: Presidenti amerikan nënshkruan dhënien e ndihmës ushtarake të SHBA-ve për Kosovën
Nënkryetari i LSI: Arta Marku të bllokojë pasaportat e Edi Ramës dhe Damian Gjiknurit, pret që të ikin si Gruevski?!
PARIS – Franca kërkon më shumë këmbime tregtare me Kinën
Kongresi i PES, Fleckenstein: Shqipëria ka kryer detyrat për hapjen e negociatave me BE
T’i bllokohet pasaporta Edi Ramës!
indeksonline.net
Protestë për shqiptarët e vrarë në Greqi: Vishuni me simbole kombëtare dhe ejani në GjirokastërTemat:
indeksonline.net
Maloku për udhëheqësen e re të CDU-së: Kosova fitoi një mike mbështetëse të madhe
Lista e plotë e nominimeve për “Grammy Awards 2019”
boldnews.al
Zbulohen emrat, ja politikanët që kanë marrë para nga George Soros
Abaz Hoxha, flet për pranverën e hidhur të vitit 1956/ Kur më provokuan : Enveri e hëngri në konferencën e Tiranës
Bektash Çela, përkthyesi i misionit anglez, që shfaqi filmin e parë në Tepelenë
KINË – Steinmeier: Të drejtat e njeriut janë baza e rendit ndërkombëtar
Gjirokastër/ BB takim sensibilizues kundër dhunës me bazë gjinore
koha.net
Dy ditë diskutime mes akuzash, për buxhetin që s’ka votat për miratim
Zenka: Askush nuk do mund të ndalojë shfaqjen e flamurit të një shtetit tjetër
gazetaexpress.com
Nasim Haradinaj - Hykmete Bajramit: Asaj t’i vie marre të dal në qytet ose të shkojë në Beograd
KF Këlcyra dhuron për familjen Rrapo, rikthehet buzeqeshja e fëmijëve
Analizë mbi tregtinë SHBA-Kinë - Arbresh.info
cna.al
Futbollisti brazilian që luajti në Berat rrëfen tmerrin e përjetuar/ Ai ka vetëm një lutje...
koha.mk
Annegret Kramp-Karrenbauer zgjidhet si udhëheqëse e re e CDU-së
insajderi.com
Fotoja që dëshmon afërsinë e Vuçiqit me luftëtarët mercenarë serb
Me 6 dhjetor 1689 ndërroi jetë, në Prishtinë, ipeshkviimzot Pjetër Bogdani
koha.net
Paralajmërimi i shefit të NATO-s për FSK-në, nuk shihet me shqetësim
POP 5Bashkë me tarifat, tani luftë mediokritetit në UniversiteteKomenteLajme të tjeraTË FUNDIT
exit.al
Shorti i KED në shkelje ligjore
cna.al
Basha kërcënon Ramën/ Beteja nuk ka mbaruar
Nesër këngëtarja serbe Ceca në Mitrovicë: Vetëm bashkimi e shpëton Serbinë
Askush nuk është i pazëvendësueshëm në PS
gazeta55.al
Klima: Ekstremet e motit shkaktuan humbje rekorde në vitin 2017
balkanweb.com
Unaza/ Vasili: Prokuroria e vdekur, t’i bllokohet pasaporta Ramës
insajderi.com
Gratë dominojnë në Grammy 2019
Zyrtari rus Lavrov: Situata në Kosovë, shqetësuese!
noa.al
Aeroporti, turizmi dhe mendësia e biznesit
Kryemadhi: Prokuroria e ka veprën penale tashmë dhe nuk ka më se çfarë pret, për të filluar hetimin e kësaj vepre korruptive
gazetablic.com
Edhe pas debatit dy ditor, shtyhet votimi i projektbuxhetit për vitin 2019
kosovalive360.com
Buxhet për “zhvillim ekonomik” apo “blerje të qetësisë sociale”
VestiSa plenarne sednice Skupštine
Deputeti i VV-së kërkon vendosjen e trupave amerikan në Jarinjë e Bërnjak
Forumi Ekonomik i Tiranës, kompani vendase dhe të huaja shprehin interes
kallxo.com
Isa Mustafa uron lideren e partisë së Merkelit
periskopi.com
Kush është Angela Merkel, fizikanja e heshtur që ndryshoi Gjermaninë?
Njazi Braçaj kërkon shokët
gazetaexpress.com
Njihet për reklamat e bukura, por “Coca-Cola” bën gafë në Prishtinë
kallxo.com
Deputeti i LDK akuzon ministrin Lekaj për tërheqje të mjeteve për rrugën Prishtinë- Podujevë
aa.com.tr
Annegret Kramp-Karrenbauer zgjidhet pasardhëse e Merkelit
Hetime në SHBA për firmën që fitoi tenderin 18 milionë euro te Unaza e Re
Ndotja, së shpejti vepër penale – Klosi: Ndalimi i makinave të vjetra, i diskutueshëm, por i nevojshëm
balkanweb.com
Protesta vazhdon, “Jelekët e verdhë” shtojnë kërkesat ndaj qeverisë
indeksonline.net
E VOGLA, NUK ËSHTË BAAASH E VOGËL!
Temat:
Zoti Gramoz kthehu tek shoku Gramoz
gazetablic.com
Listat e veteranëve dorëzohen në Gjykatë
aa.com.tr
Trump shpalos nominimet për ambasador në OKB dhe Prokurorin e Përgjithshëm
LDSHM përpjekje për të bashkuar opozitën shqiptare (FOTO)
insajderi.com
Surroi dhe Shllaku vazhdojnë turneun në PSD
insajderi.com
Kosova 2020: Harrojeni Evropën, mbyllni dritaret dhe merrni heroinë
boldnews.al
Skandali tenderit të Unazës ë re, arratiset miku i Damian Gjiknuri, përfaqësuesi i firmës falsifikuese
indeksonline.net
Trump zgjedh Prokurorin e Përgjithshëm të Amerikës dhe Ambasadorin e ri të OKB-së
Abazi: Imitimi i Fadil Hoxhës
insajderi.com
Vuçiqi i reagon intervistës së Haradinajt për Insajderin ku i qon mesazh Serbisë dhe idesë për luftën
ekonomiaonline.com
Deda thotë se ka pak buxhet për Kuvendin, reagon Hamza: Financojmë  sipas kërkesës
Maxhoranca rrëzon nismën PD për vetingun në politikë
Ambasada amerikane: Javën e ardhshme presim zgjedhjen e anëtarëve të KLGJ dhe KLP
Pengesa për OPEC – Vështirësohet ulja e prodhimit. Irani kërkon përjashtim
Parku Kombëtar i Shebenikut dhe potencialet e tij ekoturistike
gazetaexpress.com
Pas lajmit se do të shkojë në Hagë, lajmërohet Remi
insajderi.com
AKI e gjen Radojiçiqin, ai po bën qejf në Kopaonik
aa.com.tr
Turqia dhe SHBA zotohen për progres në marrëveshjen rreth Munbixhit
alpenews.al
TË DY NË GJYQ/ Lulzim Berisha përballet për herë të parë me ATENTATORIN e tij. Çfarë ndodhi
Fabregasi refuzon Marseillen, e do vetëm Milanin
Ministri Ekrem Mustafa prit në takim ambasadorin e Francës
Rama fton protestuesit në zyrë që të protestojnë - RTV21
Vetëm prangat në qeveri për vjedhjen e 18 milionë eurove qetësojnë publikun
epokaere.com
Më 17 dhjetor nis procesi i legalizimit të armëve

Përurohet Qendra për Pajisje me Dokumente në Obiliq

Ekonomia-ks 13.08. 15:30

Përurohet Qendra për Pajisje me Dokumente në Obiliq

Prishtinë, 13 gusht - Në komunën e Obiliqit është bërë përurimi i ndërtesës së re të Qendrës për Pajisje me Dokumente ku qytetarët mund të kryejnë shërbimet për aplikim dhe pajisje me letërnjoftim, patentë-shofer dhe regjistrim të veturave. Po ashtu, në këtë Qendër do të vendoset edhe shërbimi i gj»»»

Ministria e Puneve te Brendshme Republika e Kosoves 13.08. 15:23

Në Obiliq përurohet Qendra për Pajisje me Dokumente

13.08.2018 Në Obiliq përurohet Qendra për Pajisje me Dokumente Në Obiliq përurohet Qendra për Pajisje me Dokumente Prishtinë, 13 gusht Në komunën e Obiliqit është bërë përurimi i ndërtesës së re të Qendrës për Pajisje me Dokumente ku qytetarët mund të kryejnë shërbimet për aplikim dhe pajisje me le»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining