mia.mk
Вестагер: Нокиа и Ериксон да одговорат дали се за продажба
press24.mk
„Катимерини“: Тоа што Заев го стави знамето на НАТО пред Собранието нема да му донесе победа на избори
mms.mk
Средба на претседателот Пендаровски со делегација на вооружените сили Италија
mia.mk
Францускиот Алстом ќе го купи делот за транспорт на својот канадски ривал Бомбрдие
mms.mk
Шкријељ: На лицата без лични документи законски им обезбедуваме права како на сите други граѓани, ќе добијат прв извод
ВАСИЛ БОЖКОВ: „ИСЦЕДОКОТ“ НА „МУЛТИГРУП“ СТАНА НАЈБОГАТ БУГАРИН
ВЕСНА ПЕШИЌ: ВО СРБИЈА ИМАМЕ СЕРИОЗНО ВЛАДЕЕЊЕ НА САМО ЕДЕН ЧОВЕК
ЃАВОЛСКАТА БОЖИЦА МАРИЈА ОРШИЌ, МИСТЕРИОЗНА ХИТЛЕРОВА „ЌЕРКА“ ШТО ЈА ОКРИВААТ СЕНКИТЕ НАД БЕЛГРАД
САД СЕ ДВИЖАТ КОН АВТОКРАТИЈА ПО СУДЕЊЕТО НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП
АСТЕРОДИ ШТО НЕ ГИ ПОДИГНА НИТУ ВЕЃИТЕ НА НАУЧНИЦИТЕ ВО НАСА, ПОВОД ЗА ШИРЕЊЕ НА ПАНИКА КАЈ СПУТЊИК И ДРУГИ „ИНФОРМАТОРИ“
ПРИНЦОТ ХАРИ КАКО ПРОДОЛЖУВАЧ НА ТРАДИЦИЈАТА (3)
ВМРО-ДПМНЕ: ПАРТИЈА ИЛИ ЗДРУЖЕНИЕ НА МЕНТАЛНИ ЗАТВОРЕНИЦИ?
makfax.com.mk
Лавров: Францускиот претседател Макрон покажа мудрост и желба за дијалог
mms.mk
Извештајот на ЕК за Македонија и за Албанија од 2 до 4 март
kanal5.com.mk
Коронавирусот им создава сериозни проблеми на БМВ, Мерцедес и на Фолксваген
kanal5.com.mk
На изборот за Мис , за најубава е прогласена 35. годишна Германка (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
ЕУ донира 100 милиони евра помош за Албанија
sitel.com.mk
Меѓународната заедница задоволна од новите законски решенија
mia.mk
ЕУ се согласи да ја заврши „операцијата Софија“
kanal5.com.mk
ЕУ се поблиску до консензус за Македонија, сега проблем е пакетот со Албанија!?
puls24.mk
Фотелјата најдобра заштита од решетки
Албанија се надева на 350 милиони евра од донаторската конференција
netpress.com.mk
Италија ја надмина Турција како најголем купувач од руски „Газрпом“
press24.mk
Како гласаа пратениците за кои беа отворени предмети?
Катимерини: Знамето на НАТО нема да му донесе победа на Заев
mia.mk
Соперниците на Блумберг го обвинуваат дека сака да го купи гласањето на изборите
makfax.com.mk
Чавушоглу повика на прекин на огнот во Идлиб
kurir.mk
Ексклузивно – Стратегијата на Заев за враќање на иселените: Во Германија е досадно
ТИЕ ГИ ОТВОРИЈА НАЈТЕШКИТЕ ВРАТИ: Влегоа во срцата на СДСМ
mia.mk
Борел: ЕУ мора да развие апетит за моќ
УЧК е хендикеп за власт на Косово: Кој е посилен Курти или Тачи?
netpress.com.mk
Харадинај: Курти го посрами Косово
makfax.com.mk
Зариф: Трамп има лоши советници
makfax.com.mk
Помпео одговори на критиките на Германија: Западот победува
mia.mk
Наставникот на Мохамед бин Салман: Моето необично искуство во подучувањето на саудискиот принц
netpress.com.mk
Зариф не исклучува нови одмазнички удари против САД и смета дека Трамп има лоши советници
mia.mk
Шекеринска во Минхен на неформални средби со министри за одбрана
makfax.com.mk
Чавушоглу: Сирија нема да влијае на нашето купување руски С-400
netpress.com.mk
Ердоган тврди дека Русија стои зад војната во Либија
mia.mk
Албанската Влада го доби личниот авион на Ердоган
kurir.mk
Илиоски: Важни закони од правосудството ги носите на сила
alsat-m.tv
Амбасадорите останаа заглавени во Комисијата за надворешни работи
mia.mk
Борисов-Курти: Постои неискористен потенцијал за проширување на соработката
mia.mk
САД ќе ги зголеми царините за авионите „Ербас“

Арсовска: Губиме големи странски инвестиции, неопходна е посветеност на структурните реформи

Sitel 14.02. 15:18

Арсовска: Губиме големи странски инвестиции, неопходна е посветеност на структурните реформи

Во наредните две години сериозни инвеститори ќе вложуваат во регионот на Западен Балкан, но за да не ја избегнуваат Македонија потребно е итно спроведување на структурните реформи, истакна претседателот на Сојуз на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска по средбите со лидерите на водечките»»»

sitel.com.mk
Makfax 14.02. 13:41

Арсовска: Губиме големи странски инвестиции, неопходна е посветеност на структурните реформи

Во наредните две години сериозни инвеститори ќе вложуваат во регионот на Западен Балкан, но за да не ја избегнуваат Македонија потребно е итно спроведување на структурните реформи, истакна претседателот на Сојуз на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска, по средбите со лидерите на водечкит»»»

makfax.com.mk
MIA 14.02. 11:05

Арсовска: Губиме големи странски инвестиции, неопходна е посветеност на структурните реформи

Во наредните две години сериозни инвеститори ќе вложуваат во регионот на Западен Балкан, но за да не ја избегнуваат Македонија потребно е итно спроведување на структурните реформи, истакна претседателот на Сојуз на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска по средбите со лидерите на водечките»»»

mia.mk
Kurir 14.02. 10:39

Арсовска: Губиме големи странски инвестиции, потребни се итни реформи

„Во наредните две години сериозни инвеститори ќе вложуваат во регионот на Западен Балкан, но за да не ја избегнуваат Македонија потребно е итно спроведување на структурните реформи“, истакна претседателот на Сојуз на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска по средбите со лидерите на водечки»»»

kurir.mk
Kanal5 14.02. 10:12

Арсовска: Губиме големи странски инвестиции, неопходна е посветеност на структурните реформи

Сериозни инвеститори планираат да го насочат својот капитал и да ги реализираат предвидените проекти за следните две години во земјите од Западен Балкан. Прегледи:2814 февруари 2020, 10:04СподелиСподелиВо наредните две години сериозни инвеститори ќе вложуваат во регионот на Западен Балкан, но за да»»»

kanal5.com.mk
Net Press 14.02. 10:10

Арсовска: Губиме големи странски инвестиции, потребни се итни реформи

„Во наредните две години сериозни инвеститори ќе вложуваат во регионот на Западен Балкан, но за да не ја избегнуваат Македонија потребно е итно спроведување на структурните реформи“, истакна претседателот на Сојуз на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска по средбите со лидерите на водечки»»»

netpress.com.mk
VECER 14.02. 09:45

Арсовска: Губиме големи странски инвестиции, неопходна е посветеност на структурните реформи

Во наредните две години сериозни инвеститори ќе вложуваат во регионот на Западен Балкан, но за да не ја избегнуваат Македонија потребно е итно спроведување на структурните реформи, истакна претседателот на Сојуз на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска по средбите со лидерите на водечките»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano