Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
A2 CNN Albania 18.03. 22:43

Përfundon takimi Kurti-Vuçiç në Ohër

Ka përfunduar takimi trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, por edhe me praninë e të dërguarit të SHBA, Escobar, në cilësinë e vëzhguesit. Takimi kishte në agjendë planin e zbatimit të propozimit evrop»»»

a2news.com
Syri Albania 18.03. 10:56

Kurti flet para takimit: Kam ardhur për bisedime për të arritur marrëveshje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi para fillimit të takimeve të nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi, se ka ardhur në Ohër për bisedime për të arritur marrëveshje. Para takimit me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarin për dialogun Miroslav Lajçak, Ku»»»

syri.net
Alsat M Macedonia del Nord 18.03. 08:47

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër

Sot në Ohër do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimet do të nisin në ora 10:00, ndërsa temë diskutimi do të jetë aneksi i zbatimit të Propozimit evropian për normalizimin e raporteve, për të cilin propozim Kurti dhe Vuçiq u pajtuan parimis»»»

alsat.mk
Express Kosovo 18.03. 08:40

Fillimisht takime veç e veç me ndërmjetësuesit, pastaj mbahet takimi i përbashkët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen fillimisht veç e veç me ndërmjetësuesit e bisedimeve: shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe të dërguarin e posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. Pas këtyre bis»»»

gazetaexpress.com
Infokusi Kosovo 18.03. 08:34

Fillimisht takime veç e veç me ndërmjetësuesit, pastaj mbahet takimi i përbashkët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen fillimisht veç e veç me ndërmjetësuesit e bisedimeve: shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe të dërguarin e posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. Pas këtyre bis»»»

gazetainfokus.com
Top Channel Albania 18.03. 08:30

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Ohër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takohen sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në kuadër të procesit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve. Ndërmjetësues të takimit janë shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe i dë»»»

top-channel.tv
Gazeta Blic Kosovo 18.03. 07:45

Borrell për takimet e nesërme: Patjetër që do të jenë pozitive

Ka përfunduar darka në mes të përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe të dërguarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Gazetari i Klan Kosovës, Hekuran Sokoli, i cili po përcjell nga afër zhvillimet në Ohër, ka arritur ta pyes Borrellin për pritshmëritë e t»»»

gazetablic.com
Kosova Sot Kosovo 17.03. 22:59

Chollet jep detaje për bisedën me Kurtin dhe Vuçiqin

Me dy protagonistët, kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin Aleksandar Vuçiq, këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka bërë të ditur se ka zhvilluar biseda telefonike, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”. Chollet ka bërë të ditur se me Kurtin ka diskutuar lidhur bisedi»»»

kosova-sot.info
Albeu Albania 17.03. 22:55

BE-ja do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve mes dy shteteve. “Ne do të flasim nesër [18 mars] dhe do të bëjmë një version të konsolidua»»»

albeu.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.