Heronjët nuk marrin plagë vetëm në luftë
Ngjarjet e datës 20 korrik - RTV21
Reforma, Xhafaj: Fatmir Xhafaj, Edi Rama, Ilir Meta mund të shohin ëndrra, por ky sistem nuk kapet më
A po destabilizon Ankaraja Ballkanin?
telegrafi.com
Vendimi që i zuri në befasi të gjithë: Dorëheqja e Haradinajt, fjalimi i tij dhe reagimet brenda dhe jashtë vendit
lajmi.net
Dorëheqja e Haradinajt ‘çon’ në këmbë Serbinë, Vuçiq nesër iu drejtohet qytetarëve
koha.net
Protestë qesharake kundër dënimit të prishtinases Aida Gashi
boldnews.al
Vendimi/ KPA lë në fuqi shkarkimin e Arben Brocit
ina-online.net
Reagimi i Albin Kurtit për dorëheqjen e Haradinajt
KLSH dhe sfida për mirëadministrimin e taksave dhe tarifave vendore
balkanweb.com
“Do festoja ditëlindjen, me thanë vdiq babi”, 3 jetimë sytë nga dera
boldnews.al
Analiza financiare e gjyqtarit Artur Malaj: KPK fshehu aktet nga Komisioneri Publik
kosova-sot.info
Ambasadori amerikan: E dërguam njeriun në Hënë, e rregullojmë edhe dialogun Kosovë-Serbi
telegrafi.com
Sejdiu: Jemi pro një blloku LDK-PSD-Vetëvendosje
kallxo.com
Edhe Shpend Ahmeti kërkon zgjedhje
periskopi.com
Si do të duket Haradinaj në fushatë zgjedhore? Pika që përplasi Mirenën dhe Mushkolajn (Video)
monitor.al
Bosnja, “fushëbeteja e re” midis NATO-s dhe Rusisë
monitor.al
Mali i Zi, qendra e energjisë për Ballkanin
Ronaldo mposht Messin në listën e njerëzve më të admiruar të botës (FOTO LAJM)
gazeta-shqip.com
Gramoz Ruçi, streha e fundit e konformistëve në Partinë Socialiste
kallxo.com
Labinot Tahiri: Ramush, Kosova po funksionoka vetëm në bazë të servilizmit
cna.al
Deklarata e fortë e Patozit/ Do shkoj deri në Hagë për të vërtetuar se zgjedhjet u vodhën
lapsi.al
Profil/ Historia e Haradinajt, “Rambo” në luftë dhe në politikë
Akti i dorëheqjes së Haradinajt, Bushati: Kosova ka nevojë për unitet e largpamësi

PE, Farage i reziston koalicionit me Salvinin dhe Le Pen

Koha Jone 30.05. 18:39

PE, Farage i reziston koalicionit me Salvinin dhe Le Pen

Pavarësisht rritjes në numër deputetësh, partitë euroskeptike janë të përçara. Lideri i Partisë Brexit, Nigel Farage, për momentin përjashton pjesëmarrjen në grupin e Matteo Salvinit dhe Marine Le Pen, duke preferuar të mbajë në jetë aleancën me lëvizjen 5 Yje. Megjithatë, për shkak të problemeve t»»»

kohajone.com
Lajmpress 11.01. 11:00

Salvini “shpall luftë”: Fundi i Gjermani-Francë! Itali-Poloni do ndërtojnë BE-në e re

Me pretendimin se “Italia është motor i Rilindjes europiane”, zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka sulmuar ashpër aleatët e tij nga Bashkimi Europian, duke kundërshtuar kushtet e tyre për pranimin e emigrantëve. “Vendos unë”, është shprehur Salvini, duke theksuar më tej se do të provoj»»»

lajmpress.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano