gazetaexpress.com
Tufës i hiqet e drejta për studimin e LANÇ, demokrati- Manjës: Edhe Jari 16 vjeç ishte po e njihnin si “Venusi”Te fundit
gazeta-shqip.com
‘Nuk gjeta kandidat më të mirë’, Meta propozon ish-këshilltarin e Berishës në krye të KLSH
kohajone.com
Presidenti Meta propozon Petraq Milon për postin e kreut të KLSH
cna.al
Meta propozon për kreun e KLSH-së ish-këshilltarin e Berishës
noa.al
Presidenti propozon Petraq Milon, për postin e kreut të KLSH
insajderi.com
Edicioni i 11-të i PRIFEST nisi me interesim shumë të madh
Njihini me prokurorët e SPAK që do të hetojnë politikanët e korruptuar (profilet)
telegrafi.com
800 milion euro shtesë për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme, pasi EIF dhe ProCredit Maqedoni dyfishojnë mbështetjen për kompanitë inovative
gazetamapo.al
Ironia e Manjanit: PS do emërojë Arben Keshin në vend të Malajt
telegrafi.com
PSD: E dënojmë ndërhyrjen brutale të kryeministrit ndaj Këshillit Shtetëror të Cilësisë
cna.al
Video-Vasili mesazh Metës/ Po flet kot, nuk të kanë informuar këshilltarët
telegrafi.com
Ministrat e Financave të G7-së pritet të diskutojnë për rreziqet e kriptovalutës Libra
kallxo.com
Skandali: I kërkuari i Interpolit merr letërnjoftim në Skenderaj
gazeta-shqip.com
‘Burri bërtiste o Moza, o Moza’, pamje të rënda nga shpërthimi që tronditi Vlorën (Fotot)
aa.com.tr
SHBA sërish mbështet ULS-në në jug të Sirisë
kosova-sot.info
Edhe Abazi i del kundër Veselit, ja si ironizon me të
shekulli.com.al
Ish-të përndjekurit, gati kësti i tretë për 520 trashëgimtarë
shekulli.com.al
Pronat shtetërore, shtyhet ligji i “oligarkëve”
gazetaexpress.com
Austriakët e PANEUROPA: Më lehtë e merr vizën një oligark jashtë Evropës, se një punëtor kosovarTe fundit
cna.al
Skandal tek Krimet e Rënda/ Humbasin fashikujt e dosjes "Tahiri"
Katica dhe vrasja e drejtësisë!
periskopi.com
Daçiq shkon në Amerikë: Do të mburret se sa shumë respektohet feja në Kosovë  
Pse Paundi po vijon të humbasë kuota këto ditë? Ndikimi i ngjitjes së Boris Johnson, Brexit dhe frika për rritjen ekonomike
Intervista/ Rrëfimi i ish-Drejtorit të Përgjithshëm i RTSH, shkrimtarit, publicistit, Marash Hajati: Enver Hoxha ka poseduar cilësi të spikatura në fu
lajmi.net
Ministria e Pal Lekajt bën dallavere me tenderë dhe ligji shkelet “për hir të interesit publik”
Meta uron Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen
shekulli.com.al
Konfirmohen 15 prokurorët për SPAK, KLP “ngel” krerët e Krimeve
koha.mk
Pacolli në Uashington në forum për liritë fetare
Policia e Kosovës kap disa lypëse rome, pritet depërtimi i tyre për Shqipëri - Arbresh.info
vizionplus.tv
Ilir Meta: Stop kapjes së institucioneve, tre palë zgjedhje në 13 tetor
kohajone.com
“Ushtarët fluturues mund të jenë e ardhmja e betejave”
rtsh.al
Floq, nis ndërtimi i 124 shtëpive të dëmtuara nga tërmeti
shekulli.com.al
Macron i mbyll dyert Ballkanit: S’do pranojmë asnjë anëtar të ri!
gazetamapo.al
Si t’i lexojmë votat për Erion Veliajn e Tiranës artificiale
shekulli.com.al
Malaj: Shkarkimi im nga BSH, akt politik i Partisë Socialiste
Myfit Guxholli: Epopeja e lavdishme e Pojkës, 16 korrik 1943
Titujt kryesor ekonomikë të shtypit të shkruar – E Mërkurë, 17 Korrik 2019

Erdogan: Zhvillimet aktuale nuk po sjellin rend, por parregullsi në botë

TRT 16.06. 12:46

Erdogan: Zhvillimet aktuale nuk po sjellin rend, por parregullsi në botë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, uroi të shtunën në mbrëmje që Konferenca mbi Ndërveprimin dhe Masat për Ndërtimin e Besimit në Azi (CICA) të jetë e dobishme për botën. Kreu i shtetit turk bëri vlerësime rreth konferencës në fjalë me anë të një serie postimesh në rrjetin social “Twitter.»»»

Shqiptarja 16.06. 03:30

Udhëheqësi rus takon Erdoganin, Xi Jinping dhe Emirin e Katarit, ndërsa përpiqet të vulosë autoritetin e tij në Azi dhe Lindjen e Mesme

Vladimir Putin fotografohet së bashku me Presidentin Erdogan, Xi Jinping dhe Emirin e Katarit ndërsa fluturoi në Taxhikistan për një samit. Presidenti rus mori pjesë në samitin me liderët e tjerë botërorë, ndërsa përpiqet të kultivojë lidhje të ngushta me Kinën dhe Lindjen e Mesme, në mes të tensio»»»

shqiptarja.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano