alsat-m.tv
Autostrada Shkup-Bllacë, tenderi anulohet vazhdimisht
shqiptarja.com
Ngjela: Dy ultimatumet e Gjermanisë për Ramën, Saliu e Basha likuidohen nga SPAK-u
klankosova.tv
Magazina Zgjedhore: “Shërimi” i shëndetësisë sipas partive politike
rtsh.al
Kretë, policia greke arreston 6 shtetas grekë, shpall në kërkim edhe 5 shtetas shqiptarë
lajmi.net
Kandidatura që solli “armëpushimin” në LDK, Osmani dikur akuzonte Mustafën, Hazirin e Veliun se po tentojnë ta largojnë nga partia
boldnews.al
Viti i ri shkollor, cilat rrugë mund të bllokohen nesër në Tiranë
rtsh.al
PD akuzon Lamen se nxori në punë stafin e ALUIZNI-t ditën e shtunë e të diel për fushatë
aa.com.tr
Rusia dhe talebanët mbajnë bisedime në Moskë
starplus-tv.com
PD SHKODËR ZGJEDH STRUKTURAT, BARDHI: DEBATET NORMALE
hashtag.al
Denoncimi te Berisha: Plantacione me drogë në malet e Krujës, nën mbrojtjen e Artur Bushit e Rrahman Rrajës
tvklan.al
Meta: Të mbrojmë demokracinë
cna.al
Të pangopurit e politikës/ Deputeti miliarder zhvat të pastrehët
gazeta-shqip.com
Të dënuarit e mitur, nis verifikimi i skedave personave për të përfituar nga amnistia
Nga Parisi për t’u njohur me të kaluarën komuniste të Shqipërisë në Muzeun Kombëtar “Shtëpia me Gjethe”
periskopi.com
Ndotja e sferës publike, Haki Abazi “i nëntokës”, krenaria që nxirret nga poshtërimi
Vreshtarët ankohen për ulje të çmimit të rrushit
vizionplus.tv
PD, letër kompanive e bankave
rtsh.al
Viti i ri shkollor, Policia Ushtarake pranë familjeve në nevojë
cna.al
Nga pasuria enigmatike tek “lista e zezë” e SHBA/ Dritëhijet e gjyqtarit të Apelit
infoglobi.com
Kurti u flet shkupjanëve për historinë shqiptare
infoglobi.com
Futbollistët e Milanit po bëhen gati për një fazë ngjeshur
boldnews.al
Opsionet se çdo të ndodhë me Metën dhe zgjedhjet
epokaere.com
SELAMI NEZIRI NJË SHKËNDIJË ÇLIRIMTARE
kosova-sot.info
‘Goditje’ e rëndë për Veselin në prag të zgjedhjeve: Ja kush e quan të dështuar dhe...
boldnews.al
Pakt mes Ramës dhe Bashës? Paloka: Ja kush i përhap lajmet për marrëveshje të fshehta
epokaere.com
Pas marrëveshjes me Serbinë, a do të na zbuten dhimbjet me barëra nga lista esenciale?!
epokaere.com
Më 6 tetor qytetarët do të vendosin për Kosovën 100 % shtet
rtsh.al
Fier, dhunuan hallën fizikisht, gjykata: “Arrest me burg” për dy vëllezërit
The message of President Ilir Meta on the International Day of Democracy: It's now or never!
Çfarë parashikon për Shqipërinë dhe Kosovën analisti që beson tek Iluminati: Dy parlamentet do të…
shqiptarja.com
Meta merr timonin e opozitës dhe ngre rininë në protestë?! 'Të përmbysim komplotin kundër demokracisë...siç bëmë në vitet '90!
vizionplus.tv
Plazh edhe në mes të shtatorit
shqiptarja.com
Zbulohet grupi kriminal prej 16 shqiptarësh në Greqi, trafikonin armë e vepronin të ndarë në dy vende
boldnews.al
Ish-ministri i Brendshëm i diktaturës flet për demokracinë liberale

Kosovë, urdhërohet inspektimi i të gjitha moteleve për mashtrime

Monitor 12.06. 10:09

Kosovë, urdhërohet inspektimi i të gjitha moteleve për mashtrime

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka lëshuar një urdhëresë që obligon Inspektoratin e Ministrisë dhe inspektoratet komunale, të bëjnë inspektime nëpër motele duke kontrolluar për mundësin e mashtrimit të konsumatorit. Shala ka thënë se kjo është duke u bërë në vazhdën e mbrojtjes së »»»

monitor.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano