sitel.com.mk
Дебата во францускиот Сенат, Македонија треба што поскоро да ги почне преговорите со ЕУ
mia.mk
Ахмети и Бајрами ќе сведочат за „Монструм”, Османи уште не потврдил
mia.mk
Сераџ: Мировните преговори ги „надминаа“ случувањата на терен
mia.mk
Јуратовиќ: Србија може во ЕУ во 2025, но не со вакви медиуми и институции
alsat-m.tv
Милошоски достави диктофон со снимен материјал од Заев до Русковска
mms.mk
Росоманец ќе патентира машина за собирање и искористување на отпадот од лозјата
zurnal.mk
Касами не го сака Тачи во предизборно трио со Заев!
mms.mk
Стопанската комора на Македонија одбележа 98 години од работењето
kurir.mk
Спасовски призна: „Ова ќе биде највалканата изборна кампања во историјата на земјата!“
mms.mk
Милошоски ѝ ја предаде на Русковска аудио снимката што ја пушти на собраниска комисија
kurir.mk
Бомба на Зекири: Потврди дека Вицето се сретнал со Кичеец и со адвокат близок до Заев
mia.mk
Вестагер: Нокиа и Ериксон да одговорат дали се за продажба
press24.mk
„Катимерини“: Тоа што Заев го стави знамето на НАТО пред Собранието нема да му донесе победа на избори
mia.mk
Францускиот Алстом ќе го купи делот за транспорт на својот канадски ривал Бомбрдие
mms.mk
Шкријељ: На лицата без лични документи законски им обезбедуваме права како на сите други граѓани, ќе добијат прв извод
ВАСИЛ БОЖКОВ: „ИСЦЕДОКОТ“ НА „МУЛТИГРУП“ СТАНА НАЈБОГАТ БУГАРИН
ВЕСНА ПЕШИЌ: ВО СРБИЈА ИМАМЕ СЕРИОЗНО ВЛАДЕЕЊЕ НА САМО ЕДЕН ЧОВЕК
ЃАВОЛСКАТА БОЖИЦА МАРИЈА ОРШИЌ, МИСТЕРИОЗНА ХИТЛЕРОВА „ЌЕРКА“ ШТО ЈА ОКРИВААТ СЕНКИТЕ НАД БЕЛГРАД
САД СЕ ДВИЖАТ КОН АВТОКРАТИЈА ПО СУДЕЊЕТО НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП
АСТЕРОДИ ШТО НЕ ГИ ПОДИГНА НИТУ ВЕЃИТЕ НА НАУЧНИЦИТЕ ВО НАСА, ПОВОД ЗА ШИРЕЊЕ НА ПАНИКА КАЈ СПУТЊИК И ДРУГИ „ИНФОРМАТОРИ“
ПРИНЦОТ ХАРИ КАКО ПРОДОЛЖУВАЧ НА ТРАДИЦИЈАТА (3)
ВМРО-ДПМНЕ: ПАРТИЈА ИЛИ ЗДРУЖЕНИЕ НА МЕНТАЛНИ ЗАТВОРЕНИЦИ?
makfax.com.mk
Лавров: Францускиот претседател Макрон покажа мудрост и желба за дијалог
mms.mk
Извештајот на ЕК за Македонија и за Албанија од 2 до 4 март
kanal5.com.mk
Коронавирусот им создава сериозни проблеми на БМВ, Мерцедес и на Фолксваген
kanal5.com.mk
На изборот за Мис , за најубава е прогласена 35. годишна Германка (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
ЕУ донира 100 милиони евра помош за Албанија
sitel.com.mk
Меѓународната заедница задоволна од новите законски решенија
mia.mk
ЕУ се согласи да ја заврши „операцијата Софија“
kanal5.com.mk
ЕУ се поблиску до консензус за Македонија, сега проблем е пакетот со Албанија!?
puls24.mk
Фотелјата најдобра заштита од решетки
Албанија се надева на 350 милиони евра од донаторската конференција
netpress.com.mk
Италија ја надмина Турција како најголем купувач од руски „Газрпом“
press24.mk
Како гласаа пратениците за кои беа отворени предмети?
Катимерини: Знамето на НАТО нема да му донесе победа на Заев
mia.mk
Соперниците на Блумберг го обвинуваат дека сака да го купи гласањето на изборите
makfax.com.mk
Чавушоглу повика на прекин на огнот во Идлиб
kurir.mk
Ексклузивно – Стратегијата на Заев за враќање на иселените: Во Германија е досадно
ТИЕ ГИ ОТВОРИЈА НАЈТЕШКИТЕ ВРАТИ: Влегоа во срцата на СДСМ
mia.mk
Борел: ЕУ мора да развие апетит за моќ

Грција го советува Хафтар да биде конструктивен во Берлин

Alsat M 17.01. 12:54

Грција го советува Хафтар да биде конструктивен во Берлин

Грција го охрабрила либискиот генерал Калифа Хафтар да биде конструктивен на престојната конференција во Берлин на која треба да се направи обид за завршувањето на војната во Либија, рече грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендиас. Хафтар во Атина пристигна вчера, а покрај со Дендиас денес»»»

alsat-m.tv
You can read more about this at Osservatorio Italiano