Mane: Kauzën e keni personale; Liçaj: Po e kam, askush nuk mund të luaj me ekzistencën time
balkanweb.com
“Ka shpërndarë para në Dibër”, Xhaçka–Bashës: Gati padinë
kallxo.com
Komisioni për mbikëqyrjen e AKI-së ia përmend Thaçit hulumtimin e Gazetës Jeta në Kosovë
indeksonline.net
Ministri britanik kujton luftën dhe ndërhyjen e NATO-s në Kosovë: Duhet të ketë drejtësi për viktimat dhe të mbijetuarit!
Balla: Ndaj shpifjeve të PD do të fitojmë edhe me vendim gjykate në gjermanisht
lajmi.net
Rusia për dorëzimin e S-400: 99% është gati
klankosova.tv
NISMA-s i bashkohen edhe rreth 200 studentë
kallxo.com
ORCA: Studentët e Universitetit të Prishtinës përballen me shpenzime të mëdha
Burri iu kap në përgjime, Olta kapet duke ndarë para për vota
sot.com.al
Akuza 'bombë' e Lulzim Bashës për Olta Xhaçkën, zbulon skenarin 'tronditës', nxjerr në 'skenë' Edi Ramën
periskopi.com
Vjosa Osmani për takimin sekret në Berlin: Kush po i diskuton këto tema
shqiptarja.com
U fshi nga faqja, Basha 'krenohet' me vendimin e Këshillit të Europës që u zhduk: Pa larguar Ramën nuk do të ketë zgjedhje
balkanweb.com
Basha denoncon: Ministrja Xhaçka ka shpërndarë para në Peshkopi
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Do të
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Çdo gjë që aventura e Ramës më 30 Qershor të ndalet, që farsa t
indeksonline.net
Faqja që promovon turizmin në Evropë: Kosova vendi që bjen në dashuri, njerëzit më mikpritës!
lapsi.al
Denoncimi/ Në Dibër të përfshirë në fushatë policia, ushtria dhe ata që dolën në përgjime
Kushi: Më 30 qershor do të triumfojë demokracia, kushtetutshmëria
sot.com.al
Harrojeni “Dosjen 184”, PD-ja jep paralajmërimin e fortë 4 ditë para zgjedhjeve: Po bëhen gati...
rtsh.al
Zgjedhjet e 30 qershorit, Rama nga Elbasani: PD- LSI po heqin nga puna edhe Presidentin!
vizionplus.tv
Rama: PD e LSI po heqin nga puna presidentin Meta
shqiptarja.com
30 Qershori/ Vijon shpërndarja e materialeve zgjedhore në Berat, Devoll e Fier, s'ka incidente
kohajone.com
Netanyahu: Izraeli ka shpëtuar 85 vende nga atentatet terroriste
kohajone.com
Veliaj: Vëzhguesit e Këshillit të Europës do te jenë të dielën në Tiranë
Më 30 qershor, Këshilli i Europës do jetë në Shqipëri
kallxo.com
Nisin punimet për ndërtimin e një çerdheje dhe një shkolle në Istog
gazetamapo.al
Gjunkshi sfidon Lleshajn: Robert Aga nuk është larguar nga policia
portalb.mk
Intervistë me Petar Atanasovin: Desha të bëhem ministër sepse në arsim po bëhet pak
newsbomb.al
'PD drejt asgjësimit', Balla flet nga Elbasani: Basha e di shumë mirë, i thamë mos e hap atë derë o trim
boldnews.al
Trump dhe Putin takohen të premte në Osaka, ja tema mbi të cilën do diskutojnë
cna.al
“Nuk duhet të dilte në bregun e Lanës”/ Deputeti “kryqëzon” Bashën
lapsi.al
Denoncimi nga ish deputeti i PD: Policia ka shpërndarë armatime për 30 qershorin
Llesh kimiku vjedh aksionet e Europolit
RUSI – Takim Putin-May në kuadër të G20 në Japoni
RUSI – Kremlini: Takim Putin-Trump në Osaka
Leli: Vlora e turizmit me disa pole

Nis funksionimin sistemi i ri për sigurimin e mjeteve, shoferët e mirë paguajnë më pak

JavaNews 02.04. 20:23

Nis funksionimin sistemi i ri për sigurimin e mjeteve, shoferët e mirë paguajnë më pak

Nga prilli i këtij viti nis mbajtja e historikut të aksidenteve automobilistike në Autoritetin e Mbikëqyrjes Financiare dhe pas një viti çdo sigurim per autoveturat dhe mikrobusëve do të bëhet duke aplikuar sistemin “bonus malus”. Nga prilli i këtij viti nis mbajtja e historikut të aksidenteve auto»»»

Top Channel 02.04. 16:00

Shoferët e mirë paguajnë më pak; Nis funksionimin sistemi i ri për sigurimin e mjeteve

Nga prilli i këtij viti nis mbajtja e historikut të aksidenteve automobilistike në Autoritetin e Mbikëqyrjes Financiare dhe pas një viti çdo sigurim per autoveturat dhe mikrobusëve do të bëhet duke aplikuar sistemin “bonus malus”. Nga prilli i këtij viti nis mbajtja e historikut të aksidenteve auto»»»

Bold News 01.04. 12:53

Nga sot nis rregjistrimi i dëmeve për historikun e “Bonus-Malus”

Duke filluar nga ky muaj shoferët e makinave duhet të tregohen akoma edhe më të kujdesshëm në drejtimin e automjeteve dhe respektimin e ligjeve. Kjo nuk shërben më vetëm për sigurinë tuaj të jetës dhe shëndetit por edhe për xhepat e shoferëve. Në bazë të udhëzimit “Mbi zbatimin e sistemit Bonus-Mal»»»

boldnews.al
Balkanweb 03.04. 13:08

“Shoferët e mirë” do paguajnë më pak për siguracionin e makinave

Nga e hëna nisi mbajtja e historikut të aksidenteve automobilistike. Drejtuesit e automjeteve që në një vit kalendarik nuk përfshihen në asnjë aksident do të përfitojnë 5% ulje për tarifat e sigurimit të detyrueshëm të automjeteve, ndërsa ata që përfshihen në aksidente, do të paguajnë policën 15% m»»»

balkanweb.com
Lapsi Lajme 03.04. 13:41

Skema e re/ ‘Shoferët e mirë’ do paguajnë më pak për siguracionin e makinave

Nga e hëna nisi mbajtja e historikut të aksidenteve automobilistike. Drejtuesit e automjeteve që në një vit kalendarik nuk përfshihen në asnjë aksident do të përfitojnë 5% ulje për tarifat e sigurimit të detyrueshëm të automjeteve, ndërsa ata që përfshihen në aksidente, do të paguajnë policën 15% m»»»

lapsi.al
Scan - tv 11.01. 16:23

Drejtimi i Bordit të AMF – Kuvendi nis procedurat për zgjedhjen e Kryetarit

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur procedurat për zgjedhjen e kryetarit të ri të Bordit drejtues të Autoritetit të Mbikëqyrës Financiare. Mandati i kryetarit aktual, Pajtim Melani, përfundon më datë 12 mars të këtij viti. Kandidatët duhet të kenë përfunduar ciklin e plotë të studimeve universitare në ek»»»

Bota Sot 02.04. 16:04

Shoferët e mirë paguajnë më pak: Nis funksionimin sistemi i ri për sigurimin e mjeteve

Autoritetin e Mbikëqyrjes Financiare dhe pas një viti çdo sigurim per autoveturat dhe mikrobusëve do të bëhet duke aplikuar sistemin “bonus malus”. Nga prilli i këtij viti nis mbajtja e historikut të aksidenteve automobilistike në Autoritetin e Mbikëqyrjes Financiare dhe pas një viti çdo sigurim pe»»»

botasot.info
Lexo 02.04. 16:17

Shoferët e mirë paguajnë më pak/ Nis funksionimin sistemi i ri për sigurimin e mjeteve

Nga prilli i këtij viti nis mbajtja e historikut të aksidenteve automobilistike në Autoritetin e Mbikëqyrjes Financiare dhe pas një viti çdo sigurim per autoveturat dhe mikrobusëve do të bëhet duke aplikuar sistemin “bonus malus”. Nga prilli i këtij viti nis mbajtja e historikut të aksidenteve auto»»»

Monitor 13.05. 17:51

Si do të përllogaritet primi i sigurimit për çdo drejtues, efektet pozitive

Flet Klaidi Çitozi, Drejtor i Përgjithshëm i SIGMA Drejtuesit që kanë në pronësi një mjet do të blejnë primin e sigurimit sipas sistemit Bonus-Malus nga 1 prilli 2020. Kompanitë e sigurimit do të përllogarisin primin për çdo drejtues, duke pasur parasysh sjelljen në timon të këtij të fundit gjatë n»»»

monitor.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano