mia.mk
Турскиот брод „Оруч Рејс“ го промени правецот, Грција бара да го напушти грчкиот континентален гребен
makfax.com.mk
Руската вакцина веќе ја бараат 20 земји
netpress.com.mk
Трета ноќ протести и судири во Белорусија, уапсени координаторите
mia.mk
Американските политичари ги осудија „безумните“ насилствата извршени од власта во Белорусија
mia.mk
Азар за руската вакцина против Ковид-19: Важна е ефективноста а не да се биде прв
kanal5.com.mk
ООН праќа 50 илјади тони брашно во Либан
mia.mk
Трамп планира да го покани Путин на самитот на Г7
makfax.com.mk
(Видео) Разорна експлозија погоди американски конвој, шиитите ја презедоа одговорноста за нападот
И СКРЖАВЦИТЕ ЗАДОВОЛНИ И ЧЛЕНКИТЕ НА БРОЈ
БИТКАТА ЗА ХОНГ КОНГ: НОВА ЕПИЗОДА ВО ЛАДНАТА ВОЈНА (2)
ЗА РУШАЧКИТЕ РАБОТИ
КОИ СЕ СУДИКИТЕ МИХАЈЛОВА И ПЕТРОВСКА НА КОИ ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ ИМ ДАВАЛ ПРЕДМЕТИ НА РАКА
ДРЖАВНИ ПАРИ ЗА ИЗБОРНИ ИНФОРМАЦИСКИ ВОЈНИ (2)
НИКИЦА КОРУБИН: НОВИТЕ ПРАТЕНИЦИ ДА ЗНААТ ДА ЗНААТ ДЕКА ИМ СЛУЖАТ НА ГРАЃАНИТЕ
ЛУКАШЕНКО ИЗЈАВИ ДЕИКА СВОЈАТА ВЛАСТ ЌЕ ЈА БРАНИ СО СИТЕ СРЕДСТВА И ТОА ВЕТУВАЊЕ ГО ИСПОЛНИ
ЕДНОУМИЕ И БЕЗУМИЕ
Трамп бара КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕ ЗА КОСОВО кое нема да ја понижи Србија
netpress.com.mk
Белоруската опозиција не ја признава победата на Лукашенко, тој обвини три европски земји за организирање на протестите
makfax.com.mk
Макрон го потврди убиството на шест Французи во Нигер
makfax.com.mk
Советникoт на Трамп: Кинески хакери ги напаѓаат САД пред изборите
makfax.com.mk
Советник од Белата куќа: Кинески хакери ја таргетираат изборната инфраструктура во САД
netpress.com.mk
Белата куќа обвини дека кинески хакери ја напаѓаат изборната инфраструктура на САД
mia.mk
ТикТок американскиот „државен непријател“ број еден
kanal5.com.mk
Шефот на американската дипломатија на европска турнеја , ќе бара отфрлање на Хуавеи
netpress.com.mk
Втор ден од насилните протести во Бејрут, армијата негира дека пукала врз демонстрантите
kurir.mk
ВМРО-ДПМНЕ: Скопје повторно станува како Бејрут, запалени автомобили на секој чекор, СДСМ не реагира
“Убивавме Срби на Косово за да направиме мафијашка муслиманска држава“
kurir.mk
Последиците се уште покатастрофални: По експлозијата во Бејрут остана кратер длабок 43 метри (ВИДЕО)
netpress.com.mk
Видео конференција за помош на Либан
ОВК се закани и побара Хоти ДА СТАВИ КРАЈ НА ДИЈАЛОГОТ СО СРБИЈА
netpress.com.mk
Филипче наместо да се крие зад штури соопштенија, да се извини за случајот Геријатрија и да преземе одговорност
ПОДДРШКА ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ: Луѓе се сликаат со транспаренти, а на нив името на Вучиќ (ФОТО)
netpress.com.mk
Бродот кој го донел опасниот товар во Бејрут потонал во 2018-та
netpress.com.mk
Болтон: Белград и Приштина можеби се далеку од решавање на меѓусебниот спор
mia.mk
Концерт на руската пијанистка Наталија Трул на „Охридско лето“
netpress.com.mk
Разузнавање на САД: Русија работи против Бајден, Кина сака да го спречи реизборот на Трамп
mia.mk
Американско разузнавање: Русија насочена да му наштети на Бајден, Кина сака Трамп да загуби
netpress.com.mk
Германскиот бизнис бара заштита од американските санкции
puls24.mk
СДСМ и ДУИ веќе договориле нова Влада
kanal5.com.mk
Французин загина во тешка сообраќајка во Истра (ФОТО)
kanal5.com.mk
Лидерот на Хезболах негира поврзаност со експлозијата во Бејрут
makfax.com.mk
Либанскиот претседател не исклучува надворешна вмешаност во експлозијата во Бејрут со ракета или бомба
kanal5.com.mk
Странците бараат стабилна влада која ќе се посвети на владеење на правото и борба со корупцијата
alsat-m.tv
Претседателот на Либан не исклучува експлозијата да е предизвикана од ракета или бомба
mia.mk
Мицотакис: Договорот со Египет е национален успех
ОВА СЕ БАРАЊАТА НА ВУЧИЌ за продолжување на разговорите со Косово
netpress.com.mk
Германија остро ги критикува американските закани за компаниите вклучени во Северен тек 2
alsat-m.tv
Пронајден сопственикот на бродот со амонум нитрат од Бејрут
netpress.com.mk
Договор со Белград за една година или целиот процес ќе пропадне, порача Хисени
Шпан: Германскиот здравствен систем сè уште може да се справи со бројот на нови случаи од Ковид-19

Дендиас: Германија направи грешка што не нѐ покани на конференцијата во Берлин

Alsat M 18.01. 13:37

Дендиас: Германија направи грешка што не нѐ покани на конференцијата во Берлин

Министерот за надворешни работи на Грција ги повтори европските ставови за либиското прашање односно прекин на огнот и признавање на невалидноста на двата меморандуми меѓу Турција и Владата во Триполи. Дендиас, коментирајќи го фактот што Грција не доби покана за учество на конференцијата за Либија »»»

alsat-m.tv
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.