Anëtari i Këshillit Bashkiak të Shkodrës: Uroj e ka jetën e shkurtër
Ngjarjet e datës 21 gusht - RTV21
SHËNIM – Italia sërish pa qeveri, hipotezat për koalicionet e reja
insajderi.com
Olluri: Kjo kërkesë e Vetëvendosjes është e papërfillshme prej njerëzve të LDK-së
kohajone.com
Ballkanasit pushime në Turqi, prej politikës, serialeve TV dhe çmimeve të lira
periskopi.com
Olluri: LDK dhe VV kanë me i ndryshu veç emrat e ministrave, asgjë tjetër nuk mund të bëjnë
portalb.mk
Për 12 komuna do të ndahen 165 milionë denarë për infrastrukturë
gazetablic.com
E thotë Rexhep Selimi: Bukoshi i kërkoi bashkëpunim UÇK-së kundër Ibrahim Rugovës
gazetablic.com
Selimi rrefen se si i komunikuan Tahir Zemajt shkarkimin
tetovasot.com
Gani Geci i reagon VV-së dhe Albin Kurtit: “M’ka çu nana me la gojën”
Demaliaj i thotë Gani Kocit: I pate honger do këpuca gojes në Parlament
koha.mk
Padi për secilin që përdor flamurin shqiptar!
gazetablic.com
Përplasen keq në emision Arben Ahmeti e Albulena Haxhiu: “Mos e përmend Astrit Deharin për interesa dhe agjenda…” (Video)
Kimete Berisha: PDK duhet të shkoj në shpi, në burg… dhe shumë prej tyre në ‘rrs’
lexo.com.al
Dalin pamjet, “blindohen” b urgjet në Shqipëri, qindra kamera sigurie
portalb.mk
Manipulimet e “La Verita” për “Reket” shpërndahet edhe në Shqipëri
Selimi: Asnjëherë nuk kam qenë i ftuar nga Specialja, Haradinaj e di
Shpat Kasapi shfaqet nga plazhi i Shëngjinit
gazetablic.com
Albulena Haxhiu tregon pse insistojnë që Albin Kurti të jetë kryeministër
botasot.info
Kampet e Internimit - “Shkolla dhe Universiteti” ynë! Dinjiteti dhe Krenaria Jonë!
Ahmeti: VV nuk rrezikohet nëse qëndron në opozitë - Arbresh.info
Operatori i Sistemit të Transmetimit, garanton 100% rrjet të sigurt të furnizimit me energji elektrike
insajderi.com
Përveç PDK-së, a ka Vetëvendosje vija të kuqe me ndonjë parti tjetër?
shqiptarja.com
Pas lajmit në Report Tv, reagon zv.kryeministri Braçe/ Mesazh tregtarëve që duan të blejnë emrin e 'Arenës Kombëtare'
Izetbegoviç: E ardhmja e Kosovës nuk duhet të ndërlidhet me atë të Bosnjës
gazetamapo.al
Palushi: SPAK, anti-informaliteti dhe pyetja e thjeshtë për Ramën
insajderi.com
"Do të doja t’i shihja 12 deputetë e PSD të kandidonin të vetëm"
periskopi.com
Mustafa: LDK shkon vetë në zgjedhje
portalb.mk
Gjermania me ambasador të ri në Shqipëri, kjo është biografia e tijBIOGRAFIA
telegrafi.com
Historia treshekullore e Mullirit të Bërdynajve: Miell, konak dhe shumë zemërgjerësi – flet i emocionuar Qerim Bërdynaj, pasardhës i familjes
lexo.com.al
Conte jep ‘OK’ për shkëmbimin e bujshëm, Inter gjen sulmuesin që i mungonte
cna.al
“Dështimi dhe kapitullimi i Narko-Shtetit”/ Gjunkshi nxjerr zbuluar Lleshajn

Zyrtari i PDK-së: Në fund e bëjmë qeverinë me LDK-në, Veseli kryeministër e kryeparlamentar Haziri

Zeri 14.08. 11:47

Zyrtari i PDK-së: Në fund e bëjmë qeverinë me LDK-në, Veseli kryeministër e kryeparlamentar Haziri

Përmes një shkrimi në Facebook, Cakolli po thotë se LDK duke iu frikësuar një koalicioni të PDK-së me ndonjë parti tjetër, po e shantazhon skenën politike duke proklamuar një koalicion të mundshëm LDK-VV. I njëjti po tregon edhe një skenar që sipas tij do të ndodhë në këto zgjedhje të jashtëzakonsh»»»

Almakos 14.08. 11:34

Zyrtari i PDK’së e ndërton qeverinë me LDK’në, i ndanë edhe postet e mëdha

Zyrtari i PDK-së, Bujar Cakolli që është edhe zëvendësministër në qeverinë në detyrë, ka shkruar se partia e tij, LDK e Vetëvendosje, do të shkojnë të vetme në zgjedhje. I njëjti po pohon se pas zgjedhjeve, sipas parashikimit të tij, do të ketë një koalicion në mes të PDK-së e LDK-së me kryeministë»»»

almakos.com
Express 14.08. 11:24

Zyrtari i PDK’së e ndërton qeverinë me LDK’në, i ndanë edhe postet e mëdhaTe fundit

Zyrtari i PDK-së, Bujar Cakolli që është edhe zëvendësministër në qeverinë në detyrë, ka shkruar se partia e tij, LDK e Vetëvendosje, do të shkojnë të vetme në zgjedhje. I njëjti po pohon se pas zgjedhjeve, sipas parashikimit të tij, do të ketë një koalicion në mes të PDK-së e LDK-së me kryeministë»»»

gazetaexpress.com
Indeks 14.08. 10:06

Sekretari i PDK-së në Prishtinë: Veseli kryeministër, Haziri kryeparlamentar

Sekretari i Përgjithshëm i degës së PDK-së në Prishtinë Bujar Cakolli ka parashikuar rrjedhën e situatës politike në Kosovë. Duke folur për formimin e Qeverisë së ardhshme, Cakolli thotë se nën trysninë e faktorit ndërkombëtar koalicion i ardhshëm qeverisës do të jetë PDK-LDK. Sipas Cakollit në pos»»»

indeksonline.net
Kosova Press 14.08. 10:05

Cakolli: Veseli kryeministër, Haziri kryeparlamentar

Sekretari i Përgjithshëm i degës së PDK-së në Prishtinë Bujar Cakolli ka parashikuar rrjedhën e situatës politike në Kosovë. Duke folur për formimin e Qeverisë së ardhshme, Cakolli thotë se nën trysninë e faktorit ndërkombëtar koalicioni i ardhshëm qeverisës do të jetë PDK-LDK. Sipas Cakollit në po»»»

Arbresh 14.08. 08:50

Cakolli tregon për koalicionin paszgjedhor, emrin e kryeministrit e kryetarit të Kuvendit - Arbresh.info

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Bujar Cakolli ka dhënë mendimin e tij për zhvillimet pas zgjedhjeve në Kosovë. Cakolli përmes një postimi në facebook ka shkruar se fitues i zgjedhjeve do të del PDK, shkruan arbresh.info. E sipas tij koalicioni paszgjedhor do të bëhet mes »»»

Infokusi 14.08. 08:50

“PDK do të bëj koalicion me LDK-në, Kadri Veseli do të jetë kryeministër”

PDK do të bëj koalicion me LDK-në, ndërkaq që Kadri Veseli do të jetë kryeministër. Kështu ka parashikuar sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakolli, i cili njëherit është edhe zëvendësministër i Inovacionit, shkruan lajmi.net. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se posti i kry»»»

gazetainfokus.com
Periskopi 14.08. 08:43

Cakolli: Pas zgjedhjeve do të ketë koalicion PDK – LDK, Veseli kryeministër, Haziri kryeparlamentar

Sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë, njëherë edhe zëvendësministr i Inovacionit Bujar Cakolli, përmes një statusi një rrjetin social Facebook, ka komentuar takimet e djeshëm të Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, shkruan Periskopi. Cakolli ka shkruar se koalicion i ardhshëm pas zgjedhjve do të jetë»»»

periskopi.com
RTK 14.08. 08:38

“PDK do të bëj koalicion me LDK-në, Kadri Veseli do të jetë kryeministër”

PDK do të bëj koalicion me LDK-në, ndërkaq që Kadri Veseli do të jetë kryeministër. Kështu ka parashikuar sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakolli, i cili njëherit është edhe zëvendësministër i Inovacionit. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se posti i kryeparlamentarit do t»»»

Lajmi 14.08. 08:30

“PDK do të bëj koalicion me LDK-në, Kadri Veseli do të jetë kryeministër”

PDK do të bëj koalicion me LDK-në, ndërkaq që Kadri Veseli do të jetë kryeministër. Kështu ka parashikuar sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakolli, i cili njëherit është edhe zëvendësministër i Inovacionit, shkruan lajmi.net. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se posti i kry»»»

lajmi.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining