makfax.com.mk
Путин: Грузиецот убиен во Берлин е еден од организаторите на нападите во московското метро
alsat-m.tv
ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе амандани за измена и дополнување на Законот за јазиците
Руте: С. Македонија е блиску до старт на преговорите, Албанија не е подготвена
kurir.mk
Има ли врска помеѓу затворската казна на Тачи и повикот до Албанците да гласаат „или за ДПА или за СДСМ“?
zurnal.mk
Од 1 јануари транзитна испорака на природен гас од „Турски поток“ кон Грција и Македонија
kapital.mk
Бајрам Реџепи, директор на Национални енергетски ресурси: Годинава ќе ја завршиме со 100 километри изграден гасовод
press24.mk
ВИДЕО: Зеленски се занесе - сакаше да седне на местото на Путин, па се посрамоти
ИМА ЛИ АПАТИЧНОСТ ПОД ВУЛКАНОТ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ?
НАМЕСТО АМНЕСТИЈА: ПРОЧИСТУВАЊЕТО НА СУДИИТЕ И ОБВИНИТЕЛИТЕ МОЖЕ ДА СЕ ВРШИ И ПРЕКУ МОНИТОРИНГ
НИЕ И НАТО: ПРОБЛЕМАТИЗИРАЊЕ НА КИНЕСКИОТ УДЕЛ ВО РАЗВОЈОТ НА 5Г МРЕЖАТА
ЕВРОПА СИ ПОСАКУВА БЕБИЊА
ПРОСВЕТЕНО СОБИРАЊЕ НА ИНФОРМАЦИИ (3)
ПОТСЕТНИК ЗА Г. ЗАЕВ – ПРВО ПИСМО
mms.mk
„Не го давам, од татко ми е” – консолидацијата на земјиште полека, но сигурно фаќа чекор
netpress.com.mk
Путин задоволен од првата средба со Зеленски
makfax.com.mk
(Видео) Затворска и парична казна за лидерот на левицата во Франција поради заплашување полицаец
netpress.com.mk
Компаниите од САД доминираат на листата 100 водечки произведувачи на оружје во светот
ВМРО ДПМНЕ поднесува амандмани на Закон за употреба на јазиците
netpress.com.mk
Бугарија е подготвена за испораки на гас од Турскиот тек
netpress.com.mk
Потреси ја погодија Италија, железничкиот сообраќај сопрен
netpress.com.mk
Утре средба Помпео-Лавров во Вашингтон
sitel.com.mk
Захариева: Преговорите со ЕУ на Македонија и Албанија не треба да се одложуваат
netpress.com.mk
Британските служби го истражуваат истекувањето на трговските документи
kanal5.com.mk
Бугарија не е задоволна од спроведувањето на договорот, но се залага за отворање на преговорите
mms.mk
Димитров во работна посета на Брисел
kurir.mk
Анкета пред изборите во Хрватска: Милановиќ и Шкоро и се приближија на Колинда
kurir.mk
ИН МЕМОРИАМ: Почина Крсте Богоески
kanal5.com.mk
Ѓорчев на Форумот на Интернационалната демократска унија во Вашингтон
makfax.com.mk
Чавушоглу: Анкара не направи никакви отстапувања на самитот на НАТО
mms.mk
Репортажа од судницата: Орце Камчев – сиромавиот милионер
kurir.mk
Косовско–српски судир околу вистината за масакрот во селото Рачак во 1999 година
kapital.mk
Анета Антова – Пешева: ИКТ секторот е ‘рбетот на економскиот развој на земјава, а не само услужна дејност на другите гранки
makfax.com.mk
Нападната американска воена база во Сирија, напаѓачите непознати
zurnal.mk
Аболицијата носи политичка штета за сите
zurnal.mk
Рама повика да се вратат луѓето кои по земјотресот се засолниле во Косово
press24.mk
Пицула: Ако нема проширување, ќе ја нема ни ЕУ
netpress.com.mk
Француската централна банка лансира своја дигитална валута
press24.mk
Повторно хаос на улиците во Париз: Еден милион Французи излегоа на протест
makfax.com.mk
Вучиќ до Меркел: Важно е Германија да остане на ставот за укинување на таксите од Приштина
kanal5.com.mk
Пендаровски и Димитров во Берлин на конфернцијата „Берлински дијалози“
netpress.com.mk
Западниот Балкан меѓу Брисел и Париз
kanal5.com.mk
Жерновски-Жбогар: Чекориме заедно со младите Европјани
Работна посета на МНР Никола Димитров на Берлин
netpress.com.mk
Киев и Москва не можат да се договорат за транзитот на руски гас низ Украина
press24.mk
Заев: Македонските граѓани заслужија убава иднина

Од понеделник ќе се возобнови дрворедот на улицата „Максим Горки”

MMS 16.11. 13:21

Од понеделник ќе се возобнови дрворедот на улицата „Максим Горки”

Подигаме нов дрворед во срцето на Скопје. Нови 26 високо квалитетни јавори ќе го красат нашиот град – објави градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук, најавувајќи воедно дека в понеделник се возобновува и дрворедот со јапонски цреши на ул.„Максим Горки”.»»»

mms.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano