cna.al
"Luajnë vallen e hajdutëve"/ LSI sulmon Qeverinë
insajderi.com
Kompania britanike me të hyra milionëshe, ndalon punën në Malishevë
mia.mk
Qeveri: Anulohet takimi i liderëve, refuzojmë ultimatume partiake dhe bllokim të progresit të vendit
gazetaexpress.com
Basha: Edi Rama një hajdut psikik. U dha miqve, nip e dajë mbi 500 milionë në vit me 2 koncesioneTe fundit
kallxo.com
‘KRU Prishtina’ kritikohet ashpër nga Komisioni Parlamentar për shkeljet që janë evidentuar nga Auditori, ‘Posta e Kosovës’ nuk paraqitet për raportim
boldnews.al
“Tahiri”, “Shullazi”, “Xhafaj”/ Donika Prela, si Edi Rama, ndihet e sulmuar nga Opozita (Video)
shqiptarja.com
Kabul, shpërthim në universitet, gjashtë të vdekur dhe 27 të plagosur
gazetainfokus.com
Ditë më parë u përmend rrëzimi i qeverisë, Haradinaj “nis” fushatën
aa.com.tr
Japonia kritikon Seulin për mospranim të arbitrazhit
ekonomiaonline.com
MAShT-i ndan mbi 1 milion euro për ndërtimin e Shkollës Fillore “Ali Asllani”, në Doganaj të Kaçanikut
mia.mk
Të njohura të gjitha dyshet për xhiron e dytë kualifikuese në Ligën e Evropës
lapsi.al
Rilindja nuk ndalet , kosto 15 milionë euro kilometri i rrugës që miratoi në Kuvend
Italia drejt zgjedhjeve? – Salvini dhe Di Maio nuk e pranojnë krizën në koalicion
kohajone.com
”Task-Forca” u rikthen qytetarëve mbi 14 plazhe publike
mia.mk
“Blic”: Putin, i përjetshëm? Kremlini ndërmori hap me të cilin lideri rus mund ta mbajë pushtetin
indeksonline.net
Qyteti i dy kontinenteve që bënë diferencën
vizionplus.tv
Huawei “sulmon” me rrjetin 5G, lidh 50 kontrata në Europë e Azi
Heronjtë nuk mjaftojnë
rtsh.al
Kriza politike në Itali, koalicionit i ka ardhur fundi
tetovasot.com
Bekteshi: Hapja e parkut Point Retail është dëshmi për trajtim të barabartë të investitorëve ndërsa do të rrisë atraktivitetin e vendit edhe si destin
Zyrtari i lartë amerikan: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve
botasot.info
Ndryshimet në Kodin Penal/ “Kush prish zgjedhjet, s’hyn në BE e SHBA”, tërhiqet PS
Kosova dhe Serbia duhet ta vazhdojnë dialogun - RTV21
Rrëfimi i ikonës së “Radio Tiranës/ Elsa Xhai: Emisionet që bënë historinë, vlerësimi për kolegët dhe lufta e Kosovës. Me Agron Çobanin kemi transmetu
Shoqëria civile në Shqipëri: “Populli shqiptar është i lidhur si vëllai me vëllanë me popullin turk”
cna.al
I varur nga familja e bashkëjetueses/ Hije dyshime mbi pasurinë e gjyqtarit të Velierës
Këshilltari i Trump takon Daçiç: Kosova dhe Serbia të vazhdojnë dialogun
aa.com.tr
Trump me mesazhe kontradiktore mbi sanksionet e sistemit S-400
rtsh.al
Tensioni në Hormuz, Trump e konfirmon: Anija amerikane rrëzoi dronin iranian
telegrafi.com
E rrënojnë urën mbi lumin Llap në fshatin Stanovc i Ultë, ankohen banorët
shekulli.com.al
SHBA përgënjeshtron Vuçiç për linjën e emergjencës
shekulli.com.al
Qeveritë e Ballkanit s’po i rezistojnë krimit për të ndalur reformat në Drejtësi
kallxo.com
Pasuria e inspektorit të AKI-së që u bë këshilltar i Haradinajt
Është apo jo opozita, për zgjedhje të reja më 13 tetor dhe largimin e Ramës: Mesazhet kontradiktore të Meta-Basha-Kryemadhi
shekulli.com.al
Miratohen rrugët e floririt, bien ofertat e pakërkuara
Ahmeti nis debatin për krimet gjenocidale ndaj shqiptarëve
Bizneset VIP çojnë në gjykata tatimet, për fryrje taksash

Rama për Spahinë: U nis për në emision dhe përfundoi në komisariat

Koha Jone 20.06. 19:01

Rama për Spahinë: U nis për në emision dhe përfundoi në komisariat

Kryeministri Edi Rama ka komentuar në Vaun e Dejës arrestimin e ish-deputetit të PD-së, Bardh Spahia, teksa ishte nisur për në emisionin ”Open”. Duke bërë një ndarje midis drejtuesve të opozitës dhe qytetarëve që i mbështesin në kundërshtinë e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale, Rama tha: “A»»»

kohajone.com
Gazeta 55 20.06. 09:18

Shiti Spahiun tek Blushi/ Gazetari zbulon neverinë që e ka emrin Taulant Balla

Ish deputeti i PD-së, Bardh Spahia u arrestua mbrëmjen edjeshme teksa ishte në lidhje direkte për emisionin “Open” në Top-Channel. Por, gazetari Dritan Laci, i cili ka punuar disa vite për emisionin “Opinion”, duke bërë që të ketë shumë njohuri për mënyrën se si funksionojnë emisionet televizive, s»»»

Top Channel 20.06. 03:07

Arrestohet Bardh Spahia tek po vinte në Top Channel

Bardh Spahia ish-deputeti i Partisë Demokratike u ndalua nga policia e Tiranës gjatë kohës që ishte duke udhetuar për të marrë pjesë në emisionin Open në Top channel. Moderatorja e emisionit Eni Vasili, e kishte në lidhje direkte zotin Spahia nga selia e Partisë Demokratike ku ai u shpreh se nuk ki»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano