Brexit, Merkel: Ndoshta mund të gjejmë zgjidhje, pse jo
Kurthi i 13 marsit kundër UÇK-së në Strazhë të Likovës
periskopi.com
Pacolli: Agim Bahtiri nuk mund t’i bashkohet VV’së, kemi bërë shumë për të
gazetablic.com
Ekskluzive: Labinot Tahiri e Resul Sinani nesër aderojnë në këtë parti politike
koha.mk
Labinot Tahiri e Resul Sinani nesër aderojnë në AAK
MOSKË – Maas nxit Rusinë dhe Ukrainën të rifillojnë bisedimet për paqe
Trump: Vende të tjera duhet ta luftojnë ISIS
zeriamerikes.com
Vuçiç: Ëndrrat tona boshe nuk kanë lidhje me realitetin
kohajone.com
Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?
kohajone.com
Analisti kroat: Reforma në drejtësi zgjat me dekada
shqiptarja.com
Dosja '184' s'ka prokuror, Arta Marku çon dosjen në prokurorinë Dibër
boldnews.al
Koalicioni Për Shqipërinë do ndryshojë rregullat e lojës së përfitimit të shtetit nga burimet minerare dhe ato hidrokarbure!
lapsi.al
Historia/ Fundi i paralajmëruar i “Dosjes 184” për vjedhjen e votave të Dibrës
gazeta-shqip.com
Spanjollët quajnë Kokëdhimën ‘gladiator’, ja çfarë shkruajnë për shembjen e lokalit (Fotot)
Syla: Kosovës s`i duhet qeveri si e Haradinajt
syri.net
‘Shembet restoranti i gladiatorit’/ Ja si e përcjell media spanjolle prishjen e lokalit të Mihal Kokëdhimës
kohajone.com
Kjo verë e thatë politike për qeverinë dhe Ramën
koha.net
Komunat nuk përfillin obligimin ligjor për takime me qytetarë
PD opozitë me Martin Henze, reagon anëtari i CDU: Është askushi
lajmi.net
Haradinaj e tepron me 100 përqindëshin, thotë se Çarshia e Gjakovës po frymon si shtet
syri.net
Merkel sigurohet nga Johnson, do arrijë marrëveshjen e 'Brexit' në 30 ditët e ardhshme
gazeta-shqip.com
Shifrat/ Cakaj nxjerr paaftësitë e Ditmir Bushatit si Ministër i Jashtëm
gazetablic.com
Veton Surroi ironizon me zgjedhjen e ambasadorëve për Shqipëri, zbulon kriterin qesharak
insajderi.com
Urdhërohet arrestimi i Radojiçiqit në Kosovë, ai dyshohet se fshihet në Serbi
portalb.mk
“Vërtetmatësi”: Kërkesa e VMRO-DPMNE për zëvendësimin e Ruskoskës ka për qëllim vjetërsimin e lëndëve të PSP-së
gazetablic.com
Zhvillim i ri rreth koalicionit LDK- VV: Partia e Albin Kurtit nis të lëshoj “pe”
indeksonline.net
Daut Haradinaj i mahnitur me mobilizimin në kryeqytet: Kjo dëshmon që fitorja është e sigurtë në rrugëtimin tonë
periskopi.com
Millaku: Do të jetë ditë e shënuar shpërbërja e Kuvendit të Kosovës
lajmi.net
Shkeljet e ministrisë për bukën e ushtarëve të FSK-së
KKZ Gostivar: Janë parashtruar nëntë lista për anëtarë të këshillit dhe shtatë kandidatura për kryetarë të komunave
syri.net
Transferimi i '184'-ës në Dibër/ Çollaku kujton fjalët e Palmer: Rama, sfidë amerikanëve Komentet
kohajone.com
Cilët na u dhimbsën më shumë, turistët spanjollë apo punëtorët e skelës?
Ekskluzive: LDK-ja në këtë ditë cakton kandidatin për kryeministër, këta janë pretendetët
gazetaexpress.com
LDK reagon për emërimet e ambasadorëve, tregojnë pse refuzuan ta thërrasin mbledhjen për intervistimin e Nait HasanitTe fundit
BIK-ut i prishet mishi në depo, por e zbulon vetëm pasi shpërndan 4 mijë kg për skamnorët

Vdekja e ushtarakes shqiptare në Letoni, reagon Rama: Dhimbje e respekt

Java News 06.05. 12:30

Vdekja e ushtarakes shqiptare në Letoni, reagon Rama: Dhimbje e respekt

Albanian Prime Minister Edi Rama speaks during an interview in Tirana on June 28, 2016. When Albanian Prime Minister Edi Rama wrote to the London Times about the risk of Brexit, his message was clear -- and echoed other Balkan nations desperate to join the European Union. / AFP / DIMITAR DILKOFF (P»»»

Koha 18.05. 14:08

Maratonë në Korridorin 8: Tevdoski, Shilegov dhe atletë të Maqedonisë vrapuan për ta mbështetur Georigievin

Ministri i Financave Dragan Tevdoski, kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov dhe atletët nga Federata e Atletëve e mbështetën garuesin e maratonës Krasi Georgiev i cili sot vrapon në Shkup, ndërsa do të vazhdojë me vrapim përgjatë Korridorit 8. Rruga është e gjatë 1000 kilometra dhe përfshin »»»

koha.mk
Tetova Sot 18.05. 18:00

Maratonë në Korridorin 8: Tevdoski, Shilegov dhe atletë të Maqedonisë vrapuan për ta mbështetur Georigievin

Ministri i Financave Dragan Tevdoski, kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov dhe atletët nga Federata e Atletëve e mbështetën garuesin e maratonës Krasi Georgiev i cili sot vrapon në Shkup, ndërsa do të vazhdojë me vrapim përgjatë Korridorit 8. Rruga është e gjatë 1000 kilometra dhe përfshin »»»

tetovasot.com
MIA 18.05. 13:46

Maratonë në Korridorin 8: Tevdoski, Shilegov dhe atletë të Maqedonisë vrapuan për ta mbështetur Georigievin

Ministri i Financave Dragan Tevdoski, kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov dhe atletët nga Federata e Atletëve e mbështetën garuesin e maratonës Krasi Georgiev i cili sot vrapon në Shkup, ndërsa do të vazhdojë me vrapim përgjatë Korridorit 8. Rruga është e gjatë 1000 kilometra dhe përfshin »»»

mia.mk
Lajmpress 18.05. 18:18

Maratonë në Korridorin 8: Tevdoski, Shilegov dhe atletë të Maqedonisë vrapuan për ta mbështetur Georigievin

Ministri i Financave Dragan Tevdoski, kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov dhe atletët nga Federata e Atletëve e mbështetën garuesin e maratonës Krasi Georgiev i cili sot vrapon në Shkup, ndërsa do të vazhdojë me vrapim përgjatë Korridorit 8. Rruga është e gjatë 1000 kilometra dhe përfshin »»»

Gazeta Telegraf 18.04. 15:51

Të rinjtë shqiptarë i bëjnë thirrje BE-së: Vërini vizën Ramës, jo shqiptarëve!

Votimi i 108 deputetëve holandezë “pro” dhe 42 kundër për rikthimin e vizave Shqipërisë, për shkak të rritjes së kriminalitetit, në radhë të parë do penalizojë shqiptarët dhe, veçanërisht, të rinjtë shqiptarë, të cilët dëshirojnë të lëvizin lirshëm, si deri tani, në zonën ‘Shengen’. Shqiptarët nuk »»»

INA 31.05. 10:39

“S’e kam çuar në mend largimin”, Rama: Nuk i tradhtoj qytetarët

31/05/2019 0 Albanian Prime Minister Edi Rama speaks during a press conference announcing the candidate status for Albania to the European Union in Tirana on June 24, 2014. Albania cleared the first hurdle on its long path to European Union membership on June 24, with the EU granting candidate stat»»»

ina-online.net
Aktuale 16.08. 23:07

Ndarja nga jeta e Fatos Baxhakut, reagon kryeministri Rama: E pabesueshme

Albanian Prime Minister Edi Rama speaks during an interview in Tirana on June 28, 2016. When Albanian Prime Minister Edi Rama wrote to the London Times about the risk of Brexit, his message was clear -- and echoed other Balkan nations desperate to join the European Union. / AFP / DIMITAR DILKOFF (P»»»

aktuale.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano