Fatkeqësia e jetës e Arjetës apo “ushtarja e Rugovës” që kërkon një vend pune!
mia.mk
Konferencë në Selanik për perspektivat e Ballkanit Perëndimor në BE
Bashkësi Islame e Kosovës dhuron libra për tri bibliotekat e Ulqinit
gazetablic.com
Kurti ballafaqohet për herë të parë me Brnabiqin
Protesta e thirrur më 2 mars, Koçi: Presidenti lufton të mbrojë interesat personale
cna.al
Sulmi turk në Siri, po ndihmon rikthimin e ISIS-it
cna.al
Pse duhet një BE me disa nivele anëtarësimi
Dëshmia e djalit të ish-ministrit të Zogut: Si e pushkatuan vëllain tim me 8 të tjerë të grupit "Bashkimi Demokrat"
shqiptarja.com
I dashur fëmijë, ja pse nuk duhet t’i druhesh koronavirusit
shqiptarja.com
Masat ndaj Covid19/ Mblidhet sot në sallën e emergjenca në Rinas task-forca për koronavirusin
kosova-sot.info
Skandali me Xhamajkën, akuza e rëndë: Ja dy personat përgjegjës për mashtrimin...
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
kosova-sot.info
“Fshesa” në Ministrinë e Jashtme, Konjufcës i vjen kërkesa urgjente për Shkëlqim Devollin
periskopi.com
I hyn thellit Metro: Ofron edhe dokumente që dëshmojnë se vetura e Haxhiut ishte e parkuar në trotuar
koha.net
Rreth 25 mijë fëmijë më pak të lindur pas luftës krahasuar me 20 vjetët e fundit të paraluftës
IRAN – Rohani: Nuk po konsiderojmë të braktisim marrëveshjen bërthamore
Klosi: 6,7 milionë turistë të huaj hynë në Shqipëri këtë vit
ina-online.net
Dega e BDI-së në Gostivar propozoi kandidatët për deputetë, ja emrat
gazetablic.com
Albin Kurti për herë të parë përballë do ta ketë kryeministren serbe, Bërnabiq
FOTO/ Artistët spanjollë, koncert në Durrës dhe Vlorë
shqiptarja.com
Frikë nga koronavirusi, mbyllet për dy javë shkolla private
4 liritë themelore të BE-së/ Merkel mbështetje projektit rajonal
telegraf.al
Frank Shkreli: Të jetosh brenda gënjeshtrës apo brenda të vërtetës
insajderi.com
Si i kishte bërë presion Hashim Thaçi Policisë së Kosovës, për të dërguar gaz lotsjellës në Shqipëri (Dokument)
ina-online.net
Zekiri ja në cilën njësi dëshiron të sfidojë konkurrentët e tij në politikë?!
balkanweb.com
Tragjedia me tre viktima në Kumanovë, Pandarovski dhe Zaev shprehin ngushëllime
hashtag.al
Vuçiç: Serbia do përballet me ultimatum për Kosovën këtë vit
insajderi.com
Punësime me lidhje familjare në Policinë e Kosovës - Kjo është lista
lexo.com.al
Korça, potencial për të ofruar një paketë turistike edhe më të plotë
javanews.al
Kthejani universitetin studentit! -
tvklan.al
Bardhi: Karantina po ndërtohet në Kavajë
lexo.com.al
VOA: Mbi 50 mijë italianë në karantinë
Rama në Konferencën e Sigurisë në Mynih, takon kryeministrin e Kuvajtit
Çuçi: Dhimitër Tolis, garancia jonë për ta ndryshuar faqen e Dropullit
insajderi.com
Cilat janë lidhjet e Rashit Qalajt me njerëzit e SHIK-ut dhe çfarë favore ai kreu për ta?
kallxo.com
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
tvklan.al
Strukturat akomoduese me yje të rreme
periskopi.com
Edhe ministri i Kurtit vazhdon me avazin e Haradinajt: Vizat mund të liberalizohen këtë vit
kosova-sot.info
115 vrasje të pazbuluara pas luftës në Pejë
shqiptarja.com
Ky vend i bukur dhe qesharak
koha.net
Sulmi në shisha-bar në Shtutgart, lëkund sigurinë e gjermanëve
telegraf.al
Miranda Rira: Pushohet nga puna kordinatori për të drejtën e informimit, nuk ju bind kryetarit të komanduar
lexo.com.al
Ekonomitë më të mëdha botërore po shkojnë drejt recesionit, koronavirusi ka ndikimin e tij
lexo.com.al
Ky vend i bukur dhe qesharak
botasot.info
Sot në fshatin Llugë të Besianës iu dha lamtumira e fundit Nazmi A. Bulliqit, babait të deputetit të Kuvendit të Kosovës, prof. Shpejtim Bulliqit
shekulli.com.al
Sondazhet/ Social Demokratët drejt fitores në zgjedhjet e Hamburgut
kosova.info
In memoriam, Dr. Safet BEQIRI, gjeniu i shkencës, kirurgjisë dhe humanizmit
tetovasot.com
“Bota po përballet me një sprovë të vështirë”, Elvis Naçi mesazh shqiptarëve për koronavirusin
E pritshme: Basha vendos mbështetje për “2 marsin” e Metës
kosova.info
Blerja armëve të fuqishme nga Rusia, Vuçiq: Nuk pres sanksione nga ShBA-ja

Çavusoglu: Turqia do të mbrojë deri në fund kauzën e drejtë palestineze

TRT 16.09.2019. 15:24

Çavusoglu: Turqia do të mbrojë deri në fund kauzën e drejtë palestineze

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu kritikoi deklaratat e Kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu në lidhje me aneksimin e vendbanimeve të paligjshme çifute në Bregun Perëndimor. Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu bëri të ditur se Turqia do të mbrojë »»»

Anadolu 11.09.2019. 11:46

OBI do të zhvillojë takim urgjent mbi Palestinën

Xheda Organizata për Bashkëpunim Islam (OBI) ka njoftuar se së shpejti do të thërrasë një takim urgjent në nivelin e kryediplomatëve për të rishqyrtuar deklaratën e fundit të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, i cili në një premtim zgjedhor paralajmëroi aneksimin e tokave të pushtuara pale»»»

aa.com.tr
You can read more about this at Osservatorio Italiano