netpress.com.mk
Кривата на Филипче скршна во политиканството на Заев – стана негов послушник
mia.mk
Мустафа најави собраниска седница за избор на новата влада на Косово, не очекува отпор од Самоопределување
netpress.com.mk
Конечно и институционална потврда: се прислушува опозицијата, параполицијата владее со државата
kanal5.com.mk
Пакистанскиот авион три пати удрил во пистата при првото слетување – се појавија детали од истрагата
press24.mk
Гутереш: Простување на долговите и на земјите во развој
makfax.com.mk
Унгарската министерка за правда бара извинување од ЕУ
mia.mk
Светски лидери повикаа за поголема соработка во светот по пандемијата
makfax.com.mk
Работниците на „Нисан“ во Барселона на протест поради плановите за затворање на фабриката
netpress.com.mk
Русија планира да го заврши „Северен тек 2“ без оглед на санкциите од САД
mia.mk
Јапонија загрижена поради усвоениот спорен закон за Хонг Конг
mia.mk
Италијанците за бојкот на холандските производи поради судирот околу планот за закрепнување на ЕУ
puls24.mk
Три месеци верно во болница го чекал сопственикот кој починал од коронавирус
netpress.com.mk
Палмер: Црна Гора и Србија треба да разговараат
sitel.com.mk
Граѓаните кои се во државен карантин се чувствуваат дискриминирано од одлуките на Владата
makfax.com.mk
„Ди велт“: Вашингтон најмногу ќе изгуби од напуштањето на договорот за отворено небо
mia.mk
Мнозинството европратеници ги поздравија предлозите на Комисијата за планот за закрепнување – Иднината на ЕУ е во прашање
netpress.com.mk
Латинска Америка – новото жариште на коронавирусот, Европа со 750 милијарди евра за спас на економиите
mia.mk
Прилеп постави фотоволтаични системи за заштита на животната средина
ТУРИЗМОТ И УГОСТИТЕЛСТВОТО ВЛЕГУВААТ ВО КРИТИЧЕН ПЕРИОД, НЕОПХОДНА Е ПОДОЛГОРОЧНА СИСТЕМСКА ПОДРШКА
КОВИД-19 сериозно влијае врз деловните субјекти низ целиот регион на Западен Балкан
makfax.com.mk
Москва ги негира тврдењата на американскиот генерал за руски платенички авиони во Либија
Не може да се предвиди ситуацијата, важно е почитувањето на мерките за заштита
kanal5.com.mk
Климатски промени: Сибир денеска ,,се вари” на 35 степени
mia.mk
„Спејс Икс“ подготвена за „историски“ лет до Меѓународната вселенска станица
kanal5.com.mk
Европските земји почнуваат да ги отвораат границите
netpress.com.mk
Русија воената парада за Денот на победата ќе ја одржи на 24-ти јуни
ВИКТАТОРOT НА АГЕНДА
УБИСТВОТО НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО ФРАНЦУСКИОТ И ИТАЛИЈАНСКИОТ ПЕЧАТ ОД МАЈ-ЈУНИ 1903 (4)
НЕ МОЖЕ СЕ’ НА СИЛА
ЗАЕВ СЕ ЧЕШКА. МИЦКОВСКИ СЕ СЛОВАЧКА
netpress.com.mk
Курти гледа излез од несогласувањата во избори
На повидок се избори во јули
netpress.com.mk
СЗО контра Заев и СДСМ
netpress.com.mk
Трамп може да го промени местото на одржување на републиканската конвенција
kurir.mk
Мицкоски: За уништувањето на здравствениот систем виновни сме сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални т
ПАТУВАЊЕ ВО ДОБА НА КОРОНАВИРУС: Се што треба да знаат Македонците за омилените дестинации
mia.mk
На првиот работен ден во Брисел, Лајчак се сретна со амбасадорите од Западен Балкан
kanal5.com.mk
Регионот ги отвора границите, Македонија ја „крчка“ одлуката
kanal5.com.mk
СБ: Пандемијата ги загрозува позитивните трендови на македонската економија
alfa.mk
Унгарија ги отвара границите за Србите
ИЛИЈА ЗА ОДЛУКАТА НА РАМА: Лудило од 19-ти век! ДА ОДЛУЧИМЕ ОД АЛБАНИЈА ДА ВЛЕГУВААТ САМО МАКЕДОНЦИ ИЛИ...?
kurir.mk
Колумна на Д.П. Латас: Набутинавле охохо
mia.mk
ЕК: Изјавите на Борел и Лајчак за Косово се конзистентни, различните толкувања не се точни

91 глас „за“ формирање агенција за национална безбедност

Makfax 22.05.2019. 15:30

91 глас „за“ формирање агенција за национална безбедност

Со 91 глас „за“ и без воздржани и „против“ пратениците го изгласаа законот за агенција за национална безбедност. За законот, со кој практично се става клуч на вратата на УБК, се согласија и власта и опозицијата. Од ВМРО-ДПМНЕ потенцираат дека издејствувале да им бидат прифатени 60-ина амандмани кои»»»

makfax.com.mk
Zurnal 22.04.2019. 12:06

ВМРО-ДПМНЕ: Во вториот круг сплотени да го нанесеме фаталниот удар за пад на власта

Народот вчера ги победи сите остатоци од транзицијата – aнтидржавните политики и криминалот вчера беа поразени, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Како што истакнуваат од оваа партија, граѓаните сплотени и без страв рекле дека сакаат право и правдина. „Гордана Силјановска-Давкова ја доби мнозинската»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.