balkanweb.com
“Ka shpërndarë para në Dibër”, Xhaçka–Bashës: Gati padinë
kallxo.com
Komisioni për mbikëqyrjen e AKI-së ia përmend Thaçit hulumtimin e Gazetës Jeta në Kosovë
gazetamapo.al
Meta konfirmon takimin zyrtar me Bashën: Ramën do ta pres…
insajderi.com
Haradinaj kritikoi Ministrinë e NISMA-s për mosrespektim të orarit, nisin procedurat për masa
“BE nuk e ka të qartë se çfarë dëshiron të nxjerr nga dialogu"
Shpërthen” Xhaçka: Basha s’mendon dhe as kupton, por të mësojë se veprimet kanë kosto, shpifjet çmim para gjykatës. Gjunkshi njihet nga kabllogramet e
insajderi.com
Musine Kokalari: Jetova me njerëz me fytyrë njeriu, po më keq se kafsha
Basha: Në Dibër, para dhe kërcënime për 30 qershorin
shqiptarja.com
E akuzoi se shpërndau para në Dibër, Xhaçka i përgjigjet Bashës: Llumin do e sqarosh para Gjykatës
Mane: Kauzën e keni personale; Liçaj: Po e kam, askush nuk mund të luaj me ekzistencën time
indeksonline.net
Ministri britanik kujton luftën dhe ndërhyjen e NATO-s në Kosovë: Duhet të ketë drejtësi për viktimat dhe të mbijetuarit!
Balla: Ndaj shpifjeve të PD do të fitojmë edhe me vendim gjykate në gjermanisht
lajmi.net
Rusia për dorëzimin e S-400: 99% është gati
klankosova.tv
NISMA-s i bashkohen edhe rreth 200 studentë
kallxo.com
ORCA: Studentët e Universitetit të Prishtinës përballen me shpenzime të mëdha
Burri iu kap në përgjime, Olta kapet duke ndarë para për vota
sot.com.al
Akuza 'bombë' e Lulzim Bashës për Olta Xhaçkën, zbulon skenarin 'tronditës', nxjerr në 'skenë' Edi Ramën
periskopi.com
Vjosa Osmani për takimin sekret në Berlin: Kush po i diskuton këto tema
shqiptarja.com
U fshi nga faqja, Basha 'krenohet' me vendimin e Këshillit të Europës që u zhduk: Pa larguar Ramën nuk do të ketë zgjedhje
balkanweb.com
Basha denoncon: Ministrja Xhaçka ka shpërndarë para në Peshkopi
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Do të
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Çdo gjë që aventura e Ramës më 30 Qershor të ndalet, që farsa t
indeksonline.net
Faqja që promovon turizmin në Evropë: Kosova vendi që bjen në dashuri, njerëzit më mikpritës!
lapsi.al
Denoncimi/ Në Dibër të përfshirë në fushatë policia, ushtria dhe ata që dolën në përgjime
Kushi: Më 30 qershor do të triumfojë demokracia, kushtetutshmëria
sot.com.al
Harrojeni “Dosjen 184”, PD-ja jep paralajmërimin e fortë 4 ditë para zgjedhjeve: Po bëhen gati...
rtsh.al
Zgjedhjet e 30 qershorit, Rama nga Elbasani: PD- LSI po heqin nga puna edhe Presidentin!
vizionplus.tv
Rama: PD e LSI po heqin nga puna presidentin Meta
shqiptarja.com
30 Qershori/ Vijon shpërndarja e materialeve zgjedhore në Berat, Devoll e Fier, s'ka incidente
kohajone.com
Netanyahu: Izraeli ka shpëtuar 85 vende nga atentatet terroriste
kohajone.com
Veliaj: Vëzhguesit e Këshillit të Europës do te jenë të dielën në Tiranë
Më 30 qershor, Këshilli i Europës do jetë në Shqipëri
kallxo.com
Nisin punimet për ndërtimin e një çerdheje dhe një shkolle në Istog
gazetamapo.al
Gjunkshi sfidon Lleshajn: Robert Aga nuk është larguar nga policia
portalb.mk
Intervistë me Petar Atanasovin: Desha të bëhem ministër sepse në arsim po bëhet pak
newsbomb.al
'PD drejt asgjësimit', Balla flet nga Elbasani: Basha e di shumë mirë, i thamë mos e hap atë derë o trim
boldnews.al
Trump dhe Putin takohen të premte në Osaka, ja tema mbi të cilën do diskutojnë
cna.al
“Nuk duhet të dilte në bregun e Lanës”/ Deputeti “kryqëzon” Bashën

Zbulohet qyteti ku Rama do t'i mbledhë nesër ministrat

Albeu 12.03. 13:52

Zbulohet qyteti ku Rama do t'i mbledhë nesër ministrat

Teksa në Tiranë u vendos që festimet për ditën e Verës të shtyhen për në datë 17 mars për shkak të motit të keq, Rama duket se nuk ka ndërmend të t’i ndahet Elbasanit. Nesër në darkë pritet që ai të mbledhë në një darkë në Elbasan ministrat, deputetët dhe kryesinë e Partisë Socialiste. Kjo darkë pu»»»

ATA - Albanian Telegraphic Agency 24.06. 10:32

Llatja në njësinë 4 në Elbasan: Vëmendje të shtuar investimeve në infrastrukturë

TIRANË, 19 qershor /ATSH/ Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Elbasanit, Gledian Llatja takoi sot banorë të lagjes “Vullnetari” në njësinë numër 4, me të cilët diskutoi problematikat dhe zgjidhjet që do të jepen pas 30 qershorit. “Në 30 qershor do t’i japim një vëmendje të shtuar investim»»»

Scan - tv 05.06. 09:12

Titujt kryesor ekonomikë të shtypit të shkruar – E Mërkurë, 05 Qershor 2019

MAPO Shqipëria, në vendnumëro me negociatat, hap pas me vizat LIBERALE Hapet Elbasan-Tiranë, 31 km me dy korsi në të dy krahët Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat miratohen më 20 Qershor GAZETA SHQIPTARE Emrat, 530 pronarët që marrin kompensimin Bonus strehimi, lista e familjeve që e përfitojnë në Bash»»»

ATA- Albanian Telegraphic Agency 27.04. 13:02

Gledian Llatja, kandidat i PS-së për bashkinë e Elbasanit

TIRANË, 27 prill/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama konfirmoi sot kandidaturën e Gledjan Llatjes, aktualisht prefekt i qarkut të Elbasanit, për kryebashkiak të Elbasanit në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Në një takim me banorë të Elbasanit, Kryeministri siguroi se zgjedhjet nuk shtyhen po»»»

Alpenews 12.03. 14:09

“DARKË NË ELBASAN”/ Rama do mbledhë ministrat, deputetët dhe Kryesinë e PS. Ku do bëhet takimi dhe për çfarë!

Ndërkohë që nesër paradite do të zhvillohet seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, në orët e pasdites, Kryeministri Edi Rama do të mbledhë në një takim informal të gjithë ministrat e Kabinetit qeveritar, deputetë e Grupit Parlamentar dhe Kryesinë e Partisë Socialiste. Kryeministri Rama mësohet se»»»

alpenews.al
Lajmifundit 12.03. 14:08

Rama do mbledhë ministrat dhe Kryesinë, ku do bëhet takimi

Teksa në Tiranë u vendos që festimet për ditën e Verës të shtyhen për në datë 17 mars për shkak të motit të keq, Rama duket se nuk ka ndërmend të t’i ndahet Elbasanit. Nesër në darkë pritet që ai të mbledhë në një darkë në Elbasan ministrat, deputetët dhe kryesinë e Partisë Socialiste. Kjo darkë pu»»»

Gazeta Express 12.03. 14:23

Dita e Verës, Rama ia “shtron” me ministrat në Elbasan

Teksa në Tiranë u vendos që festimet për ditën e Verës të shtyhen për në datë 17 mars për shkak të motit të keq, Rama duket se nuk ka ndërmend të t’i ndahet Elbasanit.Nesër në darkë pritet që ai të mbledhë në një darkë në Elbasan ministrat, deputetët dhe kryesinë e Partisë Socialiste. Kjo darkë pun»»»

gazetaexpress.com
Koha Jone 11.01. 16:08

“E panegociueshme”, studentët: Kërkesa jonë e 10-të, të shkarkohet Administratori militant

Studentët e Fakultetit Juridik në Tiranë në një deklaratë të bërë për mediat shprehen se ata nuk do të tërhiqen nga ngujimi në ambientet universitare. Ata kanë dënuar ashpër futjen e policisë në shkolla, duke akuzuar drejtpërdrejtë kryeministrin Rama për këtë veprim. Studentët bashkërisht kanë vend»»»

Shqiptarja 12.03. 14:43

Situata politike në vend, Rama mbledh socialistët në Elbasan

Pas seancës së parashikuar për ditën e nesërme, kryeministri Edi Rama do të mbledhë kabinetin e tij qeveritar, kryesinë e PS-së dhe deputetët në një darkë pune në Elbasan. Mësohet se darka do të nisë ditën e nesërme në orën 18:30. Gjatë takimit mësohet se do të diskutohet për situatën politike në v»»»

shqiptarja.com
Standard 22.01. 11:16

Studentët në Elbasan këngë për Ramën: “O Edi t’u shkurtoftë fama, të raft damllaja”

Një grup i vogël studentësh protestues të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” kanë kërkuar solidaritetin e kolegëve për të vijuar protestën. Ata u kanë kërkuar të gjithë studentëve të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” të grumbullohet te godina qendrore por këtë të martë në auditore ka pasur më shum»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano