alsat-m.tv
ДУИ се фали за нереализирани проекти?
sitel.com.mk
Има ли услови штипската болница да биде карантин за коронавирус?
sitel.com.mk
Утре почнува увид во избирачкиот список и рокот за собирање потписи за независни листи
sitel.com.mk
Новата методологија на маса пред министрите за надворешни на ЕУ
alfa.mk
И покрај „Коронавирусот“, 250 Македонци ќе патуваат за Милано, Венеција и Тоскана
mia.mk
Албанската влада донесе одлука за отворање генерален конзулат во Струга
kurir.mk
Експертите едногласни: Диригентот Заев три години го „траскал“ судството и обвинителството, одговорност мора да има!
makfax.com.mk
Кои се најпопуларни меѓу светските лидери?
Словенечка Нова24ТВ: КОРУПЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА, Заев протестира против себе, државни пари во блиски луѓе до владата
КОКАИН ОД ПОЛЕТО НА ФУНКЦИОНЕРСКАТА НАРЦИСОИДНОСТ
МЕМОРАНДУМОТ НА САНУ ВОСКРЕСНУВА ВО БАЊА ЛУКА
ЕУ ИЛИ ЕЕУ?
МАКРОН ИМ ДАДЕ „ХРАНА“ НА МАКЕДОНСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ
КАКО Е ДА СЕ БИДЕ ЃУБРИШТЕ НА ЕВРОПА?
mia.mk
Рама и во Лондон го бранеше балканскиот мини Шенген
sitel.com.mk
Продолжуваат партиските преговори за предизборни коалиции
mia.mk
Лавров: Москва и Анкара планираат серија разговори за Идлиб
mia.mk
Васев: Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е партија симбол на криминалот и корупцијата
mia.mk
Марш за почит на деветмината жртви на екстремист во германскиот град Ханау
netpress.com.mk
Трамп ја поздрави победата на Сандерс во Невада и се мајтапи со демократите
makfax.com.mk
Русија негира дека шири дезинформации за вмешаност на САД во ширењето на коронавирусот
mia.mk
Луиџи ди Мајо: Мора да се запре војната во Либија, во спротивно нова мигратска криза во Европа
kanal5.com.mk
Невидена забава на Гвинет Палтроу во Холивуд – сите гости без грам шминка
mia.mk
САД: Русија шири дезинформации за новиот коронавирус
mms.mk
МВР билтен
kurir.mk
Златев: Јас немам ниту една вест која е антизападна, а СДСМ ме прогласува за антизападен медиум, бидејќи ги откривам нивните скандали
press24.mk
Гваидо повика на протести против властите во Венецуела
mia.mk
Гутереш бара крај на кошмарот во Идлиб, реагираат и други државници
Жбогар за Еурофокус: Одлуката за отварањето на преговорите треба да биде донесена пред самитот во Загреб
mia.mk
Борел оствари телефонски разговор со Вучиќ, Тачи и Курти
alsat-m.tv
„Монструм“, сведочења на Ахмети, Османи и Бајрами
netpress.com.mk
Дувлото на лажни вести во Македонија има име: СДСМ!
kapital.mk
Нина Ангеловска: Дигитализацијата може да го стави економскиот раст во петта брзина
КАКО ДО ПАРИ ЗА ТВОЈАТА ИДЕЈА: Прва стартап конференција ‘’Pitch. Match. Grow.’’
kanal5.com.mk
Денеска во „Само интервју“ гостин ќе биде Стево Пендаровски

Тунберг вели дека светските лидери во Давос останале „глуви“ на повиците за промени

Net Press 24.01. 13:36

Тунберг вели дека светските лидери во Давос останале „глуви“ на повиците за промени

Шведската активистка Грета Тунберг, која присуствуваше и зборуваше на настаните на Светскиот економски форум во швајцарското одморалиште Давос, рече дека нејзините повици за намалување на зависноста на светот од фосилни горива се игнорирани. – Имавме неколку барања. Се разбира, овие барања беа цело»»»

netpress.com.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano