sitel.com.mk
Реакции во Србија од здравствената состојба на претседателот Вучиќ
Официјална посета на МНР на Кралство Шведска Ан Линде, на Република Северна Македонија
mms.mk
Од понеделник ќе се возобнови дрворедот на улицата „Максим Горки”
mms.mk
Буџетот главна тема во денешниот „Стадион“ на „Канал 77“: Предизборието и популизмот ја креираат и економијата
kurir.mk
Американците бараат Косово да се вклучи во „мини Шенген“
kurir.mk
Откриени тајните на озлогласениот бункер: Хитлер бил вегетаријанец и вакви градини имал насекаде
alsat-m.tv
Гернел: Косово да се вклучи во „Мини шенгенот“
Пендаровски резервиран кон политичките номинации за амбасадори
zurnal.mk
Американците се јасни: „Мал Шенген“ да, ама со Косово
zurnal.mk
Исламска држава тргнува по светските лидери – прва цел е Доналд Трамп
netpress.com.mk
Бајден е бесно куче кое треба да се претепа до смрт, порачаа од Северна Кореја
netpress.com.mk
Изборното законодовство на Србија не е усогласено барањата на ОБСЕ
sitel.com.mk
Гренел го поздрави „Мини Шенген“ и го повика Косово да се приклучи
kapital.mk
Универзитетот Американ колеџ – Скопје иноватор со Vox Organizationis
makfax.com.mk
Гренел: Нема „мини Шенген“ без Косово
kanal5.com.mk
Видео: Русите со хеликоптерски десант ја зазеле напуштената американска база во Сирија
makfax.com.mk
Во недела акција за пошумување на ридот над Баир
netpress.com.mk
Помпео тврди ИД претставува опасност и надвор од Ирак и Сирија
netpress.com.mk
Орбан: Унгарија да ја сочува антимигрантската политика
press24.mk
Пендаровски: Патоказите во Грција се со „Скопје“, тоа е непочитување на Договорот
alsat-m.tv
Џемаили: Рама да ги чита мемоарите на Енвер Хоџа
alsat-m.tv
Заев: Ја интензивираме соработката со Русија
netpress.com.mk
Обрадовиќ: Опозицијата е подготвена за разговор со делегацијата на ЕП само за поместување на изборниот термин
netpress.com.mk
Унгарскиот кандидат за ЕК ќе мора да одговара на дополнителни прашања
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ АЗЕСКИ, ПАНЕЛИСТ НА САМИТОТ МАКЕДОНИЈА 2025
Застој во истрагите на СЈО
Заев попладнево на средба со Мицотакис во Солун
zurnal.mk
Костадинов: ЕУ не ни дозволи реизбор на судиите, но ветинг ќе има веднаш по изборите (ВИДЕО)
press24.mk
Богоевски: Уставниот суд и иницијативата за застарување на кривичните дела се поопасни од Груевски и Рекет заедно
makfax.com.mk
(Видео) Вонредна состојба во Венеција
mms.mk
Повеќе од 400 учесници на 8. самит „Македонија 2025″
netpress.com.mk
Париз повикува на создавање европски „столб“ во НАТО
netpress.com.mk
На денешен ден се појави првиот Калашников- култната руска пушка која го промени светот
makfax.com.mk
Руската ФСБ затвори онлајн-продавница за трговија со дрога
netpress.com.mk
Во Париз одбележана четиригодишнината од нападите на ИД
makfax.com.mk
Рускиот хакер Бурков се соочува со затворска казна до 80 години
Самит на ИЦПД во Најроби – Време е да се заврши незавршената работа
kurir.mk
СДСМ пред избори повторно со ветувања кон Албанците за „Диво Насеље“
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Пендаровски и Макрон си кажаа што имаа, одлука во Загреб ќе има, ама каква е неизвесно
makfax.com.mk
Зелено светло за 13 нови одбранбени проекти на ЕУ

Реакции за датумот- разочарување, жалење, отворање врата за Москва и Пекинг

Radio Slobodna Evropa 18.10. 13:54

Реакции за датумот- разочарување, жалење, отворање врата за Москва и Пекинг

Откако стана јасно дека нема да има отворање на пристапни преговори со Скопје и Тирана не стивнуваат реакциите од странските политичари кои недвојбено изразуваат разочарување и предупредуваат на одговороност за можна дестабилизација. ... »»»

slobodnaevropa.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano