cna.al
"Rama në Manastir"/ Qytetarët:"Mirëmëngjes Niçe, plas brenda Salianjin
Veliaj fushatë në Kashar: Më 30 qershor ua heqim vizën, vazhdojmë me PS    
Incidente në Devoll, reagon Basha: 30 qershori, varreza politike e Ramës. Kryemadhi: mos përçaj shqiptarët
boldnews.al
Skllevërit modernë të Edi Ramës…
indeksonline.net
Provokon Daçiq: 10 vende do ta tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës vitin e ardhshëm
insajderi.com
Vendet më të rrezikshme në Evropë për turistët sipas Departamenti Amerikan i Shtetit
kosova.info
Na ishte njëherë një lëvizje opozitare! - Kosova Info
sot.com.al
Agron Tufa pa certifikatë sigurie, gati ligji për ta larguar nga ISKK, ja si do të shkëputet periudha komuniste nga LANÇ
sot.com.al
Spartak Ngjela: Ndryshimi i 30 qershorit thirrje për anarki, nëse Meta shpërndan Parlamentin e pret burgu i përjetshëm
sot.com.al
Muharrem Xhafa: Qeveria të ndëshkojë Agron Tufën, ISKK të fshihet nga faqja e dheut
sot.com.al
Prokuroria në pritje të ngritjes së SPAK për t’i dorëzuar dosjen e Adriatik Llallës, shtyhen me 3 muaj hetimet ndaj ish kryeprokurorit
sot.com.al
Bashkitë e opozitës shtojnë presionet ndaj KQZ, Policia e Shtetit merr në ruajtje KZAZ-të në të gjithë vendin
Mulaku pranon se “pa presione” ka dërguar njerëz për punësim në Telekom - Arbresh.info
kohajone.com
Edi Rama sulmon dhe Presidentin e Maqedonisë. Pritet ta shkarkojë me Spiropali-Gjuzi-Balla!
sot.com.al
Kreshnik Spahiu: Ja 11 faktet pse Berisha nuk e lejon Metën të dekretojë datë të re për zgjedhjet, s’duan zgjedhje por pushtet në tavolinë
sot.com.al
Petro Koçi: Berisha ëndërron gjak sepse është zëdhënës i gjakderdhjes, një Shqipëri në tym dhe flakë i intereson Rusisë
sot.com.al
Spiropali: Opozita ka dalë në rrugë nga frika e reformës në drejtësi, mazhorancën nuk e pengojnë dot 50 veta
sot.com.al
SHBA-BE ultimatum Edi Ramës: Mbyllni reformën në drejtësi dhe arrestoni pushtetarët që kanë bërë korrupsion gjatë 30 viteve
sot.com.al
Fundi i të "djathtës enveriste" në post komunizmin tragjik shqiptar!
sot.com.al
Familja Zherdi me katër dëshmorë
sot.com.al
Simboli i unitetit të kombit, apo menaxher i protestave të opozitës?
kosova.info
Ngjarjet e datës 16 qershor 2019 - Kosova Info
shqiptarja.com
Udhëheqësi rus takon Erdoganin, Xi Jinping dhe Emirin e Katarit, ndërsa përpiqet të vulosë autoritetin e tij në Azi dhe Lindjen e Mesme
Fatmir Bajraj: Mjerim i Gjeneral Çekut dhe pasojat !
ina-online.net
Agim Çeku tregon detaje nga Marrëveshja e Kumanovës
Opozita mbjell çdo ditë frikë, por do të treten nga frika e tyre
koha.net
E diela me “Koha Ditore” i kushtohet miliardave të shpenzuara për ndërtimin e autostradave
cna.al
“Do të treten nga frika”/ Paralajmërimi i fortë i Ramës
ALFRED PEZA/ Për “revolucionin popullor” dhe “çunat e Presidencës”! – AlpeNews
noa.al
Basha-Kryemadhi
botasot.info
Djathë, çokollata, llokume jashtë standardit
portalb.mk
Shkupi i bashkohet fushatës #WeAreTheLove për ndalimin e sulmeve në Siri (VIDEO)
‘Goditen’ Çapjat/ Ç’ndodhi në aksionin e RENEA dhe FNSH në Elbasan. 3 ngjarjet e vjetra që u zbardhën
Kontrabanda, kapen doganierët, njëri punonte si shofer i deputetit të PS. Denoncimi: Nesër i nxjerrin me urdhër nga lart

SHBA-BE nisin fushatën për prokurorë e gjyqtarë të SPAK, frikë për skenarë si me KLGJ e KLP, ja roli i ndërkombëtarëve në luftën antikorrupsion

Sot 11.01. 08:07

SHBA-BE nisin fushatën për prokurorë e gjyqtarë të SPAK, frikë për skenarë si me KLGJ e KLP, ja roli i ndërkombëtarëve në luftën antikorrupsion

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian kanë ndezur motorët për të ngritur sa më shpejt Strukturën e Posaçme Antikorrupsion dhe më pas Byronë Kombëtare të Hetimit. KLGJ dhe KLP kanë hapur tashmë garën për prokurorë e gjyqtarë, ndërsa ky proces po ndiqet me shumë vëmendje si nga ONM, a»»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano