shqiptarja.com
I dashur fëmijë, ja pse nuk duhet t’i druhesh koronavirusit
telegrafi.com
Vuçiq: Serbia para ultimatumit
shqiptarja.com
Masat ndaj Covid19/ Mblidhet sot në sallën e emergjenca në Rinas task-forca për koronavirusin
kosova-sot.info
Skandali me Xhamajkën, akuza e rëndë: Ja dy personat përgjegjës për mashtrimin...
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
kosova-sot.info
“Fshesa” në Ministrinë e Jashtme, Konjufcës i vjen kërkesa urgjente për Shkëlqim Devollin
periskopi.com
I hyn thellit Metro: Ofron edhe dokumente që dëshmojnë se vetura e Haxhiut ishte e parkuar në trotuar
koha.net
Rreth 25 mijë fëmijë më pak të lindur pas luftës krahasuar me 20 vjetët e fundit të paraluftës
IRAN – Rohani: Nuk po konsiderojmë të braktisim marrëveshjen bërthamore
Klosi: 6,7 milionë turistë të huaj hynë në Shqipëri këtë vit
ina-online.net
Dega e BDI-së në Gostivar propozoi kandidatët për deputetë, ja emrat
gazetablic.com
Albin Kurti për herë të parë përballë do ta ketë kryeministren serbe, Bërnabiq
FOTO/ Artistët spanjollë, koncert në Durrës dhe Vlorë
shqiptarja.com
Frikë nga koronavirusi, mbyllet për dy javë shkolla private
4 liritë themelore të BE-së/ Merkel mbështetje projektit rajonal
telegraf.al
Frank Shkreli: Të jetosh brenda gënjeshtrës apo brenda të vërtetës
insajderi.com
Si i kishte bërë presion Hashim Thaçi Policisë së Kosovës, për të dërguar gaz lotsjellës në Shqipëri (Dokument)
ina-online.net
Zekiri ja në cilën njësi dëshiron të sfidojë konkurrentët e tij në politikë?!
balkanweb.com
Tragjedia me tre viktima në Kumanovë, Pandarovski dhe Zaev shprehin ngushëllime
hashtag.al
Vuçiç: Serbia do përballet me ultimatum për Kosovën këtë vit
insajderi.com
Punësime me lidhje familjare në Policinë e Kosovës - Kjo është lista
lexo.com.al
Korça, potencial për të ofruar një paketë turistike edhe më të plotë
javanews.al
Kthejani universitetin studentit! -
tvklan.al
Bardhi: Karantina po ndërtohet në Kavajë
lexo.com.al
VOA: Mbi 50 mijë italianë në karantinë
Rama në Konferencën e Sigurisë në Mynih, takon kryeministrin e Kuvajtit
Çuçi: Dhimitër Tolis, garancia jonë për ta ndryshuar faqen e Dropullit
insajderi.com
Cilat janë lidhjet e Rashit Qalajt me njerëzit e SHIK-ut dhe çfarë favore ai kreu për ta?
kallxo.com
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
tvklan.al
Strukturat akomoduese me yje të rreme
periskopi.com
Edhe ministri i Kurtit vazhdon me avazin e Haradinajt: Vizat mund të liberalizohen këtë vit
kosova-sot.info
115 vrasje të pazbuluara pas luftës në Pejë
shqiptarja.com
Ky vend i bukur dhe qesharak
koha.net
Sulmi në shisha-bar në Shtutgart, lëkund sigurinë e gjermanëve
telegraf.al
Miranda Rira: Pushohet nga puna kordinatori për të drejtën e informimit, nuk ju bind kryetarit të komanduar
lexo.com.al
Ekonomitë më të mëdha botërore po shkojnë drejt recesionit, koronavirusi ka ndikimin e tij
lexo.com.al
Ky vend i bukur dhe qesharak
botasot.info
Sot në fshatin Llugë të Besianës iu dha lamtumira e fundit Nazmi A. Bulliqit, babait të deputetit të Kuvendit të Kosovës, prof. Shpejtim Bulliqit
shekulli.com.al
Sondazhet/ Social Demokratët drejt fitores në zgjedhjet e Hamburgut
kosova.info
In memoriam, Dr. Safet BEQIRI, gjeniu i shkencës, kirurgjisë dhe humanizmit
tetovasot.com
“Bota po përballet me një sprovë të vështirë”, Elvis Naçi mesazh shqiptarëve për koronavirusin
E pritshme: Basha vendos mbështetje për “2 marsin” e Metës
kosova.info
Blerja armëve të fuqishme nga Rusia, Vuçiq: Nuk pres sanksione nga ShBA-ja
tetovasot.com
Nxehet “lufta” për listat zgjedhore, Muki “lufton” për në zonën 6
balkanweb.com
Trump: Ambasadori Grenell do të vazhdojë angazhimin në bisedimet Kosovë-Serbi
koha.mk
Pse mëngjesi i kripur është më i mirë se ai i ëmbël Privacy Overview
gazetamapo.al
Spastrimi etnik në Itali nga Tito, kopje e manualit të Vaso Kubriloviç, kundër kosovarëve!
telegrafi.com
Në Bjelovar të Kroacisë, shqiptarët hapin Qendrën Kulturore
Balluku takon Gjeneralin James Jones: Mbështetje nismave të qeverisë shqiptare në fushën energjetike dhe të teknologjisë së komunikimit
shekulli.com.al
Studimi/ Punëtorët e huaj u “dyndën” në Shqipëri në vitin 2019

Plas në Fondacionin BESA, ja si janë zhvatur 3.7 milionë euro nën hundën e Gent Sejkos, 7 persona të arrestuar

Sot 22.08.2019. 08:20

Plas në Fondacionin BESA, ja si janë zhvatur 3.7 milionë euro nën hundën e Gent Sejkos, 7 persona të arrestuar

Plasin skandalet në Fondacionin BESA në Shqipëri. Ky fondacion jep kredi për qytetarët e thjeshtë, duke mos pasur procedura aq të komplikuara sa bankat. Për këtë arsye shumë qytetarë janë drejtuar aty, por së fundmi është zbuluar një skemë mashtrimi. Dje policia njoftoi se ka arrestuar 7 pjesëtarë »»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano