A do e kalojë Vettingut gjyqtari i Kushtetueses? Deklaron 15 300 euro fitime nga dasma e vajzës [etleboro.org]
SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe 3m - Portalb
Opozita letër Ruçit: Nesër të miratohet dekreti, jo drafti me ndryshimet e PS 9m - Kohajone
Lushtaku: Sylejman Selimi nuk është i burgosur, por i kidnapuar 4m - Ina-online
Basha pret kryediplomatin gjerman: Lidhjet e politikës me krimin pengesë për negociatat 8m - Panorama
Akuzoi mësuesin për ngacmim, qëllohet me armë shtëpia e 11-vjeçares 6m - Standard
Scott: Presidentët Vuçiç e Thaçi kanë ndihmën e Uashingtonit 8m - Top Albania Radio
Faturat për Rrugën e Kombit dhe Tiranë-Elbasan u "frynë" me 682 mln $ më shumë 10m - JavaNews
Ali Ahmeti me Eurodeputetët: Drejtimi jonë i duhur është Perendimi 11m - Lajmpress
Kuvendi mbledh keshillin e legjislacionit me 26 shtator 6m - Standard
Rukiqi apeloi të hiqen barrierat ndërkufitare me Shqipërinë 8m - Epoka e re
"Kërkoj djalin që bëra me shitësen e martuar", babai i 3 fëmijëve zbulon bisedën me burrin e të dashurës 5m - JavaNews
Fushata e Hashimit! 5m - Kohajone
Tre vjet pas krizës, evropianët mbeten të hapur ndaj migrantëve - Arbresh.info 14m - Arbresh
Dhuna në Kuvend, dëshmuan Muhiq dhe Dudush 18m - Alsat-M
Vlorë/ 28-vjeçari me dy mbiemra arratiset nga burgu 21m - Gazeta Telegraf
Ministrja gjermane e Mbrojtjes nesër për vizitë në Maqedoni 21m - Syri
Sherifi: “Propozimet për ndarje të Kosovës gjithmonë kanë ardhur nga Serbia” 25m - Kosova
Veseli: Projekti “Bashkimi i Qytetit” do t’i japë Ferizajt zhvillim, dimension dhe perspektivë 25m - Kallxo
Mes pensionistëve, cila ministre udhëtoi sot me "Air Albania" (FOTO) 22m - Hashtag
Turkish kërkon 30 milionë dollarë, Shqipëria ka vetëm 200 mijë 31m - Ina-online
Me sytë nga OKB-ja, beteja diplomatike Kosovë-Serbi zhvendoset në Nju Jork 31m - Ina-online
Universiteti “Kadri Zeka” mbyll konkursin plotësues për pranimin e studentëve të rinj 32m - Almakos
Vetingu në politikë, caktohet data kur do të shqyrtohet nga Kuvendi 34m - NOA
Ruçi vendos të mblidhet këshilli i legjislacionit, ja kur do zhvillohet 32m - Sot
Gjermania, “skeptike” ndaj idesë për ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi 36m - Portalb
Gjermania mbështetje maksimale Shqipërisë | Zeri Popullit 39m - Zeri I Popullit
Lufta kundër korrupsionit, sfidë e qeverisë shqiptare | Zeri Popullit 39m - Zeri I Popullit
Kosova dhe Shqipëria kanë shumë mundësi bashkëpunimi në kuadër të Agjendës Digjitale 39m - Klan Kosova
BE duhet ta kushtëzojë Serbinë, që ta ndalojë t’i bëjë dëm FSK-së 44m - Koha
Krasniqi për protestën e Vetëvendosjes: Nuk duhet të merret seriozisht as nga opozita 44m - Koha
Daçiç: Kosovën e njohim si shtet kur të fluturojnë derrat 44m - Koha
“Vettingu i politikanëve”, Këshilli i Legjislacionit mblidhet në 26 shtator 50m - Newsbomb
Basha takon ministrin gjerman Heiko Maas 50m - Vizionplus
"Marrëveshja Kosovë-Serbi varet nga gatishmëria e palëve për të marrë vendime të vështira" 51m - KosovaOnLine
Eurodeputetët, në Shkup për Komitetin e përzier parlamentar 52m - Alsat-M
Sami Lushtaku: Sylejman Selimi nuk është në burg, e kanë kidnapuar 56m - Gazeta NewBorn
Opozita kthehet në Kuvend, kërkon zgjedhje të reja 59m - Periskopi
Lekaj: “Bashkimi i Qytetit” projekt për Ferizajn që e duam të gjithë 57m - Gazeta Blic
Protestë për pronat; Ish-i përndjekuri lidhet me zinxhirë para zyrës së ATP - American Eye 58m - American Eye
Shpend Ahmeti e çon komunën në det këtë vikend 56m - Gazeta Express
Vetingun e politikanëve do e bëjnë SPAK dhe BKH 1h - 24-ore
“27 prilli”, Muhiq: Njëri tha se po vijnë shqiptarët, tjetri i tha jepu armatim njerëzve 1h - Portalb
Shqipëria vendi më i rrezikuar në Ballkan nga pasiguria ushqimore 1h - Gazeta 55
Hahn për “DW”: Nëse referendumi nuk ka sukses, vendimin e fundit e merr Parlamenti 1h - Aktuale
Salianji: Vizita e PD në qytete ndal aktivitetin e bandave kriminale 1h - Kohajone
Nën moton “Duam Drejtësi për Çlirimtarët” kërkohet lirimi i Sylejman Selimit 1h - Periskopi
Veseli: Opozita të protestojë për deklaratat e Vuçiqit, e jo për Hashim Thaçin e UÇK-së 1h - Gazeta NewBorn
Ministri gjerman: Qershori i 2019-s nuk hap negociatat automatikisht 1h - Gazeta - shqip
Dy ushtrues detyre në krye të ministrive, AKR dhe Nisma neglizhojnë dhënien e propozimeve 1h - Gazeta NewBorn
Shilegov u tha eko-aktivistëve për gazsjellësin: Është si shtatzëni e padëshiruar në fazë të vonshme 1h - Almakos
Shtet në shërbim të krimit/ Shullazi ngelet pa prokuror, krimet e rënda po dështojnë 1h - Gazeta 55
Dhunimi i biznesmenit, Berisha: Ngrihuni kundër qeverisë… 1h - Bota Sot
PD hodhi akuza të forta, por komisioneri publik mbyll debatin: Nuk ka ankesë për Ardian Dvoranin në KPA 1h - Bota Sot
Ermal Hoxha u punësua tek kompania e gruas. Nuk pi më drogë 1h - Kohajone
Gazmend Oketa rrëfen sot në “Top Talk” arsyet e largimit nga politika 1h - Top Channel
Haradinaj: Bashkimi i qytetit, projekti më i rëndësishëm në 20 vitet e fundit në Ferizaj  1h - Epoka e re
GJYKATA E STRASBURGUT MERR VENDIMIN PËR MARK FRROKUN 1h - Starplus-tv
Romë, Kurz:”Italia dhe Austria kërkojnë shmangien e një Brexit-i të vështirë” 1h - Top Albania Radio
Shkarkohen 9 punonjës të administratës, mes tyre 3 drejtorë të ALUIZNI-t 1h - Gazeta Express
Kuvend, diskutohet sot pr/ligji “Për regjistrimin e adresave të shqiptarëve jashtë vendit” 1h - Gazeta Telegraf
Task-Forca Antikorrupsion, Gjonaj nxjerr shifrat: 60 masa administrative, 3 drejtorë të larguar nga ALUIZNI 1h - Bold News
Kryediplomati gjerman, Ramës: ‘Lëri fjalët, duhen reforma, përmbushni kushtet’! 1h - Bold News
Aksidenti në Mallakastër/Kushëriri vdes, i plagosuri tregon ngjarjen pa e ditur lajmin e hidhur (Video) 2h - Shekulli
32 veteranët e rrejshëm nga fshati i Hashim Thaçit 2h - Periskopi
Kurti: Normalizimi i shteteve së brendshmi, më i rëndësishëm sesa ai i raporteve të liderëve autoritarë 2h - Periskopi
"Miratimi i dekretit të teatrit nga PS-ja, taktikë e Ramës për të mos vajtur sërish te Meta" - Salianji 2h - Hashtag
Daçiq: Dikujt mund të mos i pëlqejë, por të gjithë do ta mbështesin marrëveshjen 2h - Kosova Sot
Çfarë do të ndodhë? BE ‘rrethon’ Shqipërinë, Brukseli do dërgojë 10 mijë agjentë 2h - Sot
Menduh Thaçi dje pësoi aksident kur u kthye nga Tirana 2h - Aktuale
Kreu i socialistëve europainë pret Ballën: Shqipëria në BE, çështje kombëtare 2h - JavaNews
Raporti/ Basha, Meta e Rama, 1 mln dollarë për lobim në SHBA. Rusia, zero ndikim në Tiranë 2h - JavaNews
“Shuplakë” gjermane në Tiranë, Maas: Qershori nuk jep siguri për negociatat, kujdes kriteret 2h - Gazeta Express
Veliaj tregon si polici bashkiak ia “mblodhi” tre italianëve që hodhën plehrat në park 2h - Gazeta - shqip
Treni Tiranë-Durrës-Rinas – Financimi “peng” i Kuvendit,  Hekurudha hap tender për studim arkeologjik 2h - Scan - tv
Krasniqi për protestën e Vetëvendosjes: Nuk duhet të merret seriozisht as nga opozita 2h - Gazeta NewBorn
Rama-Fusha, çmenduri në vjedhje, 6400 euro për një pishë, 2.4 milionë euro për 400 pisha! Komentet 2h - Syri
LDK në përgatitje të mocionit për rrëzimin e qeverisë 2h - Politiko
Maas:”Vendimi i BE-së për negociatat me Shqipërinë, i rëndësishëm” 2h - Top Albania Radio
Krasniqi: VV proteston edhe për ngrohje globale 2h - Klan Kosova
Fillon edicioni i tretë i Festivalit të Gjelbër 2h - Insajderi
Arrestohet një i dyshuar për vrasjen e 4 gushtit në Lladrovc të Malishevës 2h - Insajderi
Kasami në Saraj: TË gjithë bashkarisht të angazhohemi për referendumin 2h - Lajmpress
Krasniqi për VV-në: S’kanë protestuar moti, mos i merrni seriozishtTemat: 2h - Indeksonline
Mediat serbe: Brnabiç në vend të Vuçiqit në Nju Jork 2h - Indeksonline
Balla dhe Basha përballen më 10 tetor në gjykatë për 3.4 milionë eurot 2h - JavaNews
“Abuzim me tenderat”, PD kallëzon në prokurori Erjon Veliajn 2h - Top Albania Radio
PD padit Veliajn në prokurori: Favorizoi miqtë për tenderat 2h - JavaNews
Me protestë kërkohet lirimi i Sylejman Selimit dhe të tjerëve 3h - Republika
Karteli i makinave gjermane ka parandaluar teknologjinë e pastër 3h - Energjia
Akuzat e PD për vizitën e Papës KM: Procedurat sipas ligjit, si Bashkia 3h - Gazeta Telegraf
Arrestohen 7 persona në Han të Elezit, vidhnin naftë nga Bechtel&Enka 3h - Periskopi
Qeveria disa oferta në tavolinë opozitës për vijimin e reformave drejt integrimit europian 3h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
I fali kompanisë Fusha 2.6 milionë euro, PD padit në prokurori Erion Veliajn 3h - Lajmifundit
Kosova po bënë hapa konkretë për zhvillimin e sektorit të inovacionit 3h - Gazeta Blic
Të enjten seanca e jashtëzakonshme për ratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare 3h - Telegrafi
Apelohet për kujdes më të madh në trafik - RTV21 3h - RTV 21
Vendoset data se kur do të përballen në gjykatë Basha dhe Balla 3h - Gazeta Express
Kosova është e pasur shumë me burime natyrore 3h - RTK Live
Porositë skizofrenike të Vuçiçit 3h - Panorama
PD padit Veliajn në Prokurori: I dha “Fusha sh.p.k” 2.6 milionë euro pa garë 3h - NOA
Vdekja e 24 vjeçarit, vihen në pranga 3persona 3h - Gazeta 55
Balla - Basha përballen në gjykatë për akuzat e eurove të sekuestruara në Toyota Yaris - 3h - Albpress
Rruga e re Tiranë-Elbasan do të bëhet me pagesë, pas përfundimit, Braçe: Hetoni kostot | 3h - Archivio
Kacafytjet në Kuvendin e Bujanocit, raportojn mediat në tërë rajonin 3h - Presheva
PD padit penalisht Veliajn: I dha pa garë 2,6 milionë euro “Fusha sh.p.k.” 4h - Abcnews
3.4 mln euro në ‘Toyota Yaris’, Balla dhe Basha në Gjykatë më 10 tetor 3h - Gazeta - shqip
PD në sulm: Rama blen 6500 euro një pishë! 2.6 milion euro për 400 pisha 4h - Kohajone
Vettingu në Politikë, PD Letër Rucit: Mblidh Komisionin e Ligjeve 4h - TV Klan
Tri ofertat e Ramës, për Lulzim Bashën 4h - Gazetatema
Zaev shkon në Uashington, takimi me zëvendëspresidentin Pens 4h - Ina-online
“Toyota Yaris”/ Balla dhe Basha përballë njëri-tjetrit në Gjykatë, zbulohet data e seancës së parë! 4h - Gazeta Telegraf
Turistët gjermanë për Beratin: Qytet impresionues 4h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Përveç ArtMotion, edhe Kujtesa kishte bashkëpunuar me Arena Sportin e Serbisë 4h - Gazeta NewBorn
Drejrori i Ramës, ja si i ndihmoi Fatmir Meta vrasësit e Azem Hajdarit 4h - Bold News
Energjia mbetet sfidë për shtetin - RTV21 4h - RTV 21
Rrëfehen gratë kosovare që po diskriminohen në paga 4h - Kosova Sot
‘U përpoq të më vriste me bar miu’, modelja e njohur akuzon Presidentin Putin - Shqiptarja.com 4h - Shqiptarja
PD kallëzim penal në prokurori për Veliajn: Po favorizon Fushën, i dha miliona euro - Shqiptarja.com 4h - Shqiptarja
Sipërmarrja inovative në Shqipëri, 300 kompani nga rajoni prezantojnë idetë e tyre 4h - TV Klan
Krasniqi: UÇK-ja e ka përfunduar misionin e saj fisnik, lëne rehat 4h - Zeri
Protesta të dhunshme në Greqi 4h - Abcnews
Partneriteti i Shqipërisë me Gjermaninë, i pazëvendësueshëm 4h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kurti ironizon me Haradinajn dhe Limajn 4h - KosovaOnLine
3.4 mln euro në “Toyta”/ Balla padit Bashën për shpifje, gjykata merr vendimin: Ja kur do të mbahet seanca e parë 4h - Sot
15 të vdekur nga rrëzimi i avionit rus në Siri 4h - Kallxo
Modelja akuzon Vladimir Putinin, thotë se u përpoq ta helmonte - Arbresh.info 4h - Arbresh
Petrit Vasili: Rama sklerotik, jepe me 3D dhunën në Jalë 4h - Gazeta Telegraf
Industria e lojërave të fatit lulëzoi pas ligjit të 2015-s 4h - Gazeta Telegraf
Peza: Edhe PS e do vettingun politik, por PD është jo serioze - American Eye 4h - American Eye
PARATË NË “TOYOTA AURIS”/ Balla dhe Basha do të përballen në gjykatë mëngjesin e 10 tetorit 4h - Alpenews
BASHA: AKSIONI I IKMT-SË NË JALË, GRABITJE E PRONËS 4h - Starplus-tv
"Negociatat", Ministri i Jashtëm gjerman: Presim rezultate kundër korrupsionit e krimit 5h - JavaNews
Vazhdon seanca për dëshmitë e ‘27 prillit’ 5h - Aktuale
Takimet private të zyrtarëve të akuzuar me krerët e sistemit të drejtësisë 5h - Bota Press
Kurti fton për protestë për datën 29 shtator 5h - Info Globi
Champions League, Liverpul mund Paris SG ndërsa Inter rikthehet me fitore pas 6 vjetësh 5h - Vizionplus
Fleckenstein provon një punë të re, grumbullon 650 euro për gjysmë ore 5h - JavaNews
Merken shkarkon shefin e Shërbimeve Sekrete Gjermane 5h - RTSH - Radio Televizioni Shqiptar
E fundit/ Rama takim urgjent me Ruçin dhe Veliajn, çfarë pritet të diskutojnë 5h - Gazeta Telegraf
Si e justifikoi Gjiknuri taksën e re për autostradat 5h - Lapsi Lajme
Kurti për Limajn e Haradinajn: I mori Thaçi pas vetes në Bruksel, kaq është roli i tyre 5h - Periskopi
“Monstra”, familjarët e të akuzuarve nuk e pranojnë si dëshmi “Opel Omegën” 5h - Portalb
Shpenzimet për arsimin më të ulëtat në Evropë, gati 1/3 financohet nga familjarët 5h - Gazeta Telegraf
Shtetit nuk i del viti për të rikonstruktuar një shkollë fshati! Fëmijët duhet të mësojë natën! 5h - Gazeta Express
Prizreni dhe Hungaria pajtohen për bashkëpunim në fushën e turizmit 5h - Koha
Deputeti: Vetting për 320 politikanë. Analisti: Jeni vetë të korruptuar 5h - Gazeta Dita
Petrit Vasili: Rama është me sklerozë, nxjerr ca video idiote HD, 3D dhe 4K 5h - Gazetatema
Kjo është harta e vjedhjes së rrymës 5h - RTK Live
MAQEDONIA E ALI AHMETIT NË NATO 5h - Tetova Sot
3.4 mln euro në “Toyta”/ Ja çfarë vendimi mori gjykata për kërkesën e Klevi Likës 5h - Sot
Në 31 qendra sot mund t`i kontrolloni frerët e veturave falas 5h - Kallxo
Ankesat e qytetarëve, ndihmë për përmirësimin e mekanizmit të ALUIZNI-t 5h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kurti: Thaçi i mori Haradinajn e Limajn pas vetes 5h - Kallxo
Degjeneron fjalori në studio pas përplasjes së fortë/ Spiropali i përmend mesazhet me ‘GD’, Salianji: Shikoni orgjitë.... 5h - Sot
Kurti: Thaçi i mori Haradinajn e Limajn pas vetes 5h - Bota Press
Idrizi ngre zërin: S'ka burrë nëne që ta përdorë njeri çështjen çame si tepsi 6h - JavaNews
Casillas po e zhvillon sezonin e 20-të në Ligën e Kampionëve, këta janë lojtarët me mbi 15 sezone në garën më të madhe për klube 6h - Almakos
Mot me diell në bregdetin e Shqipërisë 6h - Zeri
Pa besim të ndërsjellë nuk mund të ketë pajtim në Ballkan 6h - Koha
Ecuria e reformës në drejtësi, përfaqësues nga Komisioni i Venecias në Tiranë 6h - JavaNews
Kosova dhe Serbia me betejë diplomatike në Nju Jork 6h - Gazeta NewBorn
Bien nga pema dy burra, njëri ndërron jetë… 6h - Standard
Edhe autostradat e Kosovës me pagesë 6h - Monitor Albania
19 vjet nga themelimi i TMK-së, Kosova ende pa ushtri 6h - Zeri
Historia e trishtë e Telekomit, nga fitimprurës në krizë të thellë 6h - Monitor Albania
Teatri, Rama dhe Veliaj takim me Ruçin në Kryesinë e Kuvendit 6h - Gazeta - shqip
Çfarë është SPAK dhe pse po shpejtohet Vettingu për 16 prokurorë 6h - Gazeta Dita
Asgjë nuk ka ndryshuar, LDK-së jepini të drejtojë disa ministri dhe voton si të doni 6h - Albeu
Kukës, mbyllen degë të arsimit profesional 6h - RTSH - Radio Televizioni Shqiptar
Hakmarrja e Rikalos për bashkëshorten konfirmohet edhe nga gjykata 6h - Periskopi
Deputeti Osmani dhe të tjerët para gjykatës 6h - Gazeta NewBorn
PD kallzon penalisht Meten, ja per çfare e akuzon - 6h - Albpress
Reforma në drejtësi, maxhoranca takim me reporterë të ‘Venecias’ 6h - 24-ore
Prishtina dështon të marrë fitore në tavolinë, sot e kërkon në fushë 6h - Koha
LVV-ja pas 10 ditësh protesta ‘për ta korrigjuar’ Thaçin 6h - Gazeta KNN
SHBA mund të shtojë trupat amerikane në Poloni 7h - TV Klan
Pesë rastet kur janë pranuar dekretet e Presidentit dhe janë bërë ndryshime në ligj 7h - JavaNews
Aurel Plasari tallet me deputeten e PD Albana Vokshi: “Jeni opozitë e paguar, për këtë paguheni”! 7h - JavaNews
PD publikon videon kur kreu i IKMT kërcënon deputetin 7h - Gazeta - shqip
Ali Ahmeti nga Haraçina: BDI-ja kontribuese në marrjen e ftesës në NATO 7h - Ina-online
Manovrat e rrezikshme politike të Thaçit 7h - Bota Press
Shkëmbimi i territoreve/ ‘The Economist’: Dështon projekti Thaçi-Vuçiç për kufijtë 7h - Sot
Sot Prishtina- Gjilani, ndeshje e mbetur nga java e parë 7h - Almakos
Gjysmë milioni euro dëme nga shiu e nga breshëri 7h - Republika
​Murati: Ky manipulim mundet ta dëmtojë vetëm përkohësisht kujtimin për UÇK-në 7h - Periskopi
Haziri: Kam parë dokumentin e Serbisë që synon defunksionalizimin e Kosovës 7h - Periskopi
Donald Lu takon kryeprokuroren Arta Markun, jep porositë e fundit për goditjen e korrupsionit dhe zbatimin e reformës 7h - Sot
Kusari-Lila i bën thirrje Kurtit që të lë anash diskursin ndaj partive opozitare 8h - Periskopi
Brukseli mesazh pushtetarëve, ambasadori i ri i BE nis punën dhe zbardh objektivat, premton luftë të ashpër ndaj korrupsionit 8h - Sot
Tjetër tërmet në vend/ Vetëm dje 4 goditje, ja ku ishte epiqendra 8h - Sot
Parashikimi i motit, e mërkurë 19 shtator 2018 8h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Presidenti Meta: Shqipëria do të vijojë në rrugën e saj të evropianizimit, modernizimit dhe bashkëjetesës 8h - Gazeta Telegraf
Projekti i Thaçit për ndarje po vdes, kjo është arsyeja 8h - Gazeta NewBorn
A e njeh Serbia Kosovën pa bërë shelgu rrush? Përgjigjet presidenti Thaçi 8h - Ina-online
Shembjet në Jalë, Basha: Vepër e Ramës dhe e banditit Fatmir Meta! 8h - JavaNews
Ahmeti thotë se ka punuar me IOM-in dhe se në bazë të shifrave s’ka më shumë se 15 mijë veteranëTemat: 9h - Indeksonline
“Korrigjimi i kufijve, eufemizëm për spastrimin etnik” 9h - Infokusi
Zëri i Amerikës: Garë formale për Teatrin e Ri   9h - Gazeta 55
Parti të re nga Patozi? Ja komenti i Berishës 10h - Bold News
I dërguari i posaçëm i OKB-së, Staffan de Mistura: Rusia, Siria dhe Izraeli të përmbahen nga veprimi ushtarak - Shqiptarja.com 12h - Shqiptarja
Skandal: Ish-luftëtari më i vjetër i UÇK’së në listat e veteranëve mashtrues 14h - Ina-online
Klajda Gjosha: Përgjegjësi sociale dhe angazhim i të rinjve në shërbim të komunitetit 14h - Gazeta Telegraf
May: Ka vetëm një marrëveshje për Brexit 15h - Syri
Historia e pabesueshme e vajzës që ra rrotull botës, në më pak se 80 ditë 15h - Albeu
Shtatoret e Fehmiut dhe Xhevës u vendosën në Sheshin e Drenasit 16h - Almakos
Kadaj-Bujupi: Qeveria Haradinaj po merr vendime të mëdha 16h - Epoka e re
Ambasadori i ri rus në Maqedoni e nis misionin me mesazh kundër NATO-s 16h - Ina-online
Ahmeti shpreson që PSD dhe Alternativa të jenë një grup parlamentar (Video) 16h - Telegrafi
Izraeli fajëson Sirinë për rrëzimin e aeroplanit rus 16h - Kallxo
Quni: Djemtë që kanë luftuar jashtë Kosovës duhet të shpërblehen 16h - Tetova Sot
Shefi i kabinetit të Limajt pritet të bëhet ministër 16h - Gazeta Express
Lumezi: Kryetarja e Gjykatës në Prishtinë, nuk është në listën e veteranëve mashtrues 17h - Zeri
Largohet nga posti shefi i inteligjencës së Gjermanisë 17h - Info Globi
A do e kalojë Vettingut gjyqtari i Kushtetueses? Deklaron 15 300 euro fitime nga dasma e vajzës
sot.com.al
A do e kalojë Vettingut gjyqtari i Kushtetueses? Deklaron 15 300 euro fitime nga dasma e vajzës
69d - Sot

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë. Seanca dëgjimore me Dizdarin është planifikuar

gazeta55.al
Gjyqtari i Kushtetueses, Gani Dizdarit, sot në sitën e vettingut, ja pasuria e tij
69d - Gazeta 55

Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari do ti nënshtrohet sot procesit të vettingut. Seanca dëgjimore do të zhvillohet mesditën e së enjtes. Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit përbëhet nga nga Pamela Qirko, Roland Ilia dhe O

www.gazetaexpress.com
Del sot para vettingut, si ka ndryshuar pasuria e anëtarit të Kushtetueses, Gani Dizdari
69d - Gazeta Express

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë.Seanca dëgjimore me Dizdarin është planifikuar

alpenews.al
“SITA” E VETTINGUT/ Sot para KPK gjyqtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari
69d - Alpenews

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë. Seanca dëgjimore me Dizdarin është planifikuar

botasot.info
"I fundit i Mohikanëve!" Nesër para vettingut del gjyqtari i mbetur i Kushtetueses - Bota Sot
69d - Bota Sot

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë. Seanca dëgjimore me Dizdarin është planifikuar

www.javanews.al
VETTINGU/ Pasuria e gjyqtarit Gani Dizdarit, “flamujt e kuq” që mund ta djegin
69d - JavaNews

Gjyqtari Gani Dizdari është anëtari i fundit i Kushtetueses që përballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare në vlerën e 32.5 milionë lekëve-si dhe ka kursime të konsiderueshme në cash. Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjyka