oranews.tv
Spaho caktohet drejtues politik i PD në Korçë, Mziu në Dibër
Presion ndërkombëtar mbi Rusinë / Kryeopozitari Navalny arrestohet menjëherë pasi lë Gjermaninë
gazetamapo.al
LAJMI I FUNDIT/ Basha cakton Edmond Spahon drejtues politik në Korçë
portalb.mk
S’ka vullnet për vënien në funksion të teleferikut “Tetovë-Kodra e Diellit”, autoritetet fajësojnë pandeminë
shqiptarja.com
Pas Markut në Lezhë, PD vendos Edmond Spahon dhe Xhelal Mziun si drejtues politik në Korçë dhe Dibër
noa.al
PD cakton edhe drejtuesin politik në Korçë, ja cili është
tvklan.al
PD ende pa marrëveshje me PR, LSI dhe PDIU
gazeta-shqip.com
LSI kandidon pa PD në zgjedhje, lista kandidatëve për deputetë në Tiranë (emrat)
cna.al
Basha emëron drejtuesin politik të qarkut Korçë
cna.al
Gjermania gati për masat e reja kufizuese/ Nesër mblidhet samiti
epokaere.com
Faton Mehmetaj, Ramabajës: Jeni hileqar dhe mashtrues. Të njëjtën lojë e keni bërë edhe gjatë luftës në Kosovë
epokaere.com
MBI TË GJITHA ÇLIRIMI I ATDHEUT NGA OKUPATORI SERB
ata.gov.al
BSH projekt binjakëzimit me BE-së/ Sejko: Praktikat e bankingut shqiptar sipas standardeve më të mira europiane
cna.al
Ben Blushi i “paprekshëm”/Lokali i tij mbjell covid 19 dhe dhunë në qytetin e Korçës
hashtag.al
Rrugët, shpallen fituesit për mbikëqyrjen e mbikalimit tek TEG dhe  studimin për Elbasan-Qafë Thanë
vizionplus.tv
Bilanc i zi aksidentesh në janar, 12 viktima në 70 përplasje
aa.com.tr
Dalin në pah shkrimet skandaloze në të cilat "OKB-ja ia spiunoi Kinës disidentët"
tetovasot.com
Mickoski në Budapest, takohet me Orbanin
boldnews.al
Merkato e Superiores/ 22 afrime dhe shumë largime, Tirana dhe Bylis forcojnë sulmin
gazetablic.com
Haradinaj: Puna e palodhshme e stafit mjekësor po mban gjallë guximin qytetar për të kaluar sfidën globale
bislame.net
U vizituan xhamitë e përmbytura nga vërshimet
balkanweb.com
“Qytetarët të jenë të përgatitur”, Haki Çako: Situata është nën kontroll, ja kur pritet të rinisin reshjet e shiut (VIDEO)
balkanweb.com
Programi politik i LSI, Kryemadhi: Kthen Shqipërinë në shtëpi me punë, kosto të ulët jetese dhe arsim cilësor
exit.al
Dëmtohet rruga Vlorë-Orikum, kompania Salillari përgjegjëse për mirëmbajtjen
cna.al
Prokurori i “mbytur” në kredi
abcnews.al
A mund të sjellin rezultate pozitive bisedimet Turqi-Greqi?
ina-online.net
Pollozhani: I gjithë kapitali im fuqishëm pro Kurtit
shqiptarja.com
Meta takim me banorët e Selenicës: Të ndërtohet menjëherë rruga Vlorë-Orikum! Heqja e fondeve u bë në mënyrë jotransparente
gazetainfokus.com
“Engjujt” e politikës në garë për deputet
shqiptarja.com
Mark Marku rrëzon vettingun në PD
Deklarata Preliminare e Gjyqtarit Simmons shpërndarë Parlamentit të Kosovës
tvklan.al
Mark Marku, drejtuesi politik i PD-së për Lezhën
exit.al
Kosovë, KQZ nis verifikimin e kandidatëve për deputetë
cna.al
Prokurori i Korçës, nën ”darën” e Vettingut
kosova.info
Listat zgjedhore për Shën Valentinin, përparësitë, prapësitë dhe mangësitë!
balkanweb.com
“PD po punon në dy drejtime…”, gazetari jep detajet për zhvillimet në kampin blu: Në Tiranë pritet të ketë disa drejtues politikë
shqiptarja.com
Silva Caka drejt PS-së? Bushati: Të gjithë janë të mirëpritur! LSI është parti shtëpiake, nuk na merr dot asnjë socialist

“Motrat” në dramën e dashurisë së pamundur edhe si homazh e sfidë kohësh

Koha 03.12.2020. 23:57

“Motrat” në dramën e dashurisë së pamundur edhe si homazh e sfidë kohësh

Shkëputja disamujore nuk ka mpakur energjitë e balerinëve. Për më shumë se një muaj, nën kufizimet e vështira të pandemisë, ata kanë punuar për të vënë në skenë shfaqjen “Motrat” – që në origjinal vjen me titull në anglisht “Sisters” – nën koreografinë e Mehmet Balkan. Pasditen e së enjtes vetëm nj»»»

koha.net
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.