portalb.mk
DREJTPËRSËDREJTI, Zaev mban konferencë për shtyp (VIDEO)
mia.mk
Nikollovski: Udhëheqim me dy mandate, koalicioni “Mundemi” është fitues
evropaelire.org
Maqedoni e Veriut: LSDM dhe BDI në epërsi bazuar në 70% të votave të numëruara
rtv21.tv
LSDM shpalli fitoren “me mundësi rritjeje në numrin e deputetëve”
koha.net
Krasniqi: Qytetarët s’mund të thërrasin numrat emergjent nëse ndalen shërbimet
evropaelire.org
LSDM në epërsi bazuar në 70 përqind të votave të numëruara
ata.gov.al
Elementi i ri që solli Reforma në Drejtësi/ Balla: Çelësi zhbllokues i rasteve kur kandidatët nuk arrijnë të sigurojnë 84 vota
gazetaexpress.com
Rezultatet e para nga KSHZ, të publikuara në selinë e tyre
Vuçiq dhe Thaçi i besuan marrëveshjes për korrigjimTë ngjashme
gazetablic.com
Mësoni sa është përqindja e votave që i mori Ziadin Sela
shqiptarja.com
Hapja e listave/ Topollaj-Sako: Hap pozitiv por minimalist! Mundësi për partitë e reja
tvklan.al
Gjermania abandonon Shqipërinë
klankosova.tv
Kadrijaj: Brukseli mori mësim si të sillet ndaj Kosovës, përfshirja e SHBA-së në dialog ishte kërkesë e Haradinajt
kosova.info
Beqaj: Gjykata Speciale do ketë pasoja në pastrimin e spektrit politik
syri.net
Kur Majko e Xhafaj kërkonin referendum në emër të Ramës
botasot.info
Murrizi: Me listat e hapura të pamundura koalicionet, Rama e Basha i hoqën në vitin 2017, tani na thonë bëhet qameti
insajderi.com
Zëdhënësi i BDI-së: E arritëm qëllimin për të kërkuar kryeministër shqiptar
Kuvendi do të mblidhet në seancë plenare të enjten e ardhshme
Posta solidarizohet me Telekomin
kallxo.com
Tubimi i Ramush Haradinajt me vetëm një qytetar me maskë
gazetainfokus.com
VV i kthehet kritikave për Devollët: Pas rishikimit të buxhetit, 25 milionëshi i parë shkon për Devollin
boldnews.al
Përfundon procesi i votimit në Maqedoninë e Veriut
sot.com.al
Murrizi tregon kthesën e madhe që do të marrë politika shqiptare: Do e shohim sa vota do marrë...
top-channel.tv
“Koha për trajner shqiptar”/ Olsi Rama: Projekti italian dështoi, Sormani la anijen që të mbytej. Nuk ia fal
javanews.al
O burra të shpëtojmë “kryetarin e mirë” Lulzim Basha -
insajderi.com
Tërmkolli: Ne jemi njerëz të yrysheve – por në këtë vend janë vrarë njerëz
alpenews.al
ALFRED PEZA/ E prite që e prite Lulin si Kryeministër, ti kishe futur edhe një të dekretuar!
kallxo.com
Qeveria e Kosovës hap konkurs për 11 Borde Publike, që ishin shkarkuar nga Kurti
kallxo.com
Qeveria hap konkurs për Bordin Mbikëqyrës të Trepçës
sot.com.al
Erion Braçe shpërthen ndaj Sali Berishës: Qenke gjallë! Ti do fitosh Lulin në...
sot.com.al
A ka frikë PD-ja të hyjë në zgjedhje pa koalicione? Ja si përgjigjet sekretari për çështjet ligjore i selisë blu

Bashkim Qeli: Mendimet e Sami Frashërit për ushtrinë

Gazeta Telegraf 02.06. 13:20

Bashkim Qeli: Mendimet e Sami Frashërit për ushtrinë

Në mars të vitit 1899, në Bukuresht botohet në gjuhën shqipe, vepra “ Shqipëria ç’ka qënë, ç’është dhe ç’do të bëhet” e filozofit Sami Frashëri. Idetë, që ai parashtron në këtë vepër, shënojnë shhkallën më të lartë të zhvillimit të mendimit politik dhe shoqëror të Rilindjes Kombëtare. Në veprën e t»»»

telegraf.al
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining