Vetëvendosje huazon fjalorin e PD-së: Haradinaj mbushi kabinetin me kriminelë, të gëzuar që iku
VIDEO/ Mbresat e turistëve të huaj: Shqipëria një surprizë e mrekullueshme, ua rekomandojmë të gjithëve
insajderi.com
Djali i deputetës së AAK-së e ofendon rëndë Albin Kurtin
zeriamerikes.com
Serwer: Kosova duhet të shmangë çdo marrëveshje që rrezikon shtetësinë e saj
gazetamapo.al
Nishani: Vendimet e gjykatave rigjykohen sa i herë i teket balbokut
insajderi.com
Pas dorëheqjes së Haradinajt, KQZ deklarohet rreth zgjedhjeve të reja
Gaxherri: Vendi duhet të shkojë në zgjedhje
Tani që dëgjova Besën në Parlament, besoj plotësisht se arsimi ka marrë fund…
epokaere.com
Hoxha: Jemi me ju, baca Jakup, dhe me shumë çlirimtarë që luftën e UÇK-së ta mbrojmë deri në fund
koha.net
Reagimet pas ftesës së Speciales për Jakup Krasniqin
Kurti i bën thirrje Thaçit: Mos të zvarrisë procesin drejt zgjedhjeve
kohajone.com
LSI publikon videon: Kush po luan me fatin e shqiptarëve?
koha.net
Dy rrethana për zgjedhje të reja në Kosovë
ekonomiaonline.com
Ish-kryediplomati kosovar: Politika e jashtme është shndërruar në “karikaturë”
indeksonline.net
Kastrati: Dallimet tona politike nuk duhet të na ndajnë apo gëzojnë për veprimet e Gjykatës Speciale
indeksonline.net
KQZ e gatshme për zgjedhje të jashtëzakonshme
boldnews.al
Nuk është rastësi/ Haradinaj në gjykatë, Rama me Erdogan, Macron me Vuçiç
cna.al
Sezoni turistik/ Mitat Tola ‘zbulon’ akset me trafik të rënduar
lajmifundit.al
Bujar Nishani: Rama po asgjëson shtetin, gjykatat lodër në dorën e tij - Lajmi i Fundit - Lajme
koha.net
KQZ-ja e gatshme për zgjedhje, kurdo që të mbahen ato
ekonomiaonline.com
Bashkimi Evropian s’ka koment për dorëheqjen e Ramush Haradinajt
syri.net
Albin Kurti: Haradinajn e paralajmëruam, sa më afër ‘gjarprit’ aq më i rrezikuar je Komentet
rtsh.al
Jakup Krasniqi thirret në Hagë
kallxo.com
Vuçiq: Haradinaj shkon në Hagë që të kthehet si hero
BM – Londra: Irani i është futur një rruge të rrezikshme
Drejtuesit e prokurorisë, Mat, Përmet dhe Shkodër në “sitën” e vetingut
noa.al
Xhelal Mziu i vendos një rruge në Kamëz emrin “Ramush Haradinaj”: Shtetar i vërtetë
balkanweb.com
Bashkia Kamëz i vendos një rruge emrin “Ramush Haradinaj”
rtsh.al
Çuçi: Në gjashtë muajt e fundit, sektori bujqësor ka njohur me rritje 24%
Albin Kurti: Haradinajn e paralajmëruam, sa më afër gjarprit aq më i rrezikuar je
boldnews.al
Olsi Bylyku në një lidhje serioze, zbulon detaje për të dashurën
Tensione në Gjirin Persik, dërgohen ushtarë amerikanë në Arabinë Saudite
Von der Leyen: ‘Nuk duam një Brexit të vështirë’
boldnews.al
Paaftësia për të tërhequr projektet e BE-së dhe “hiletë” me PPP-të
boldnews.al
Denoncimi/ Berisha publikon mesazhin tronditës: Si u punësua në administratë, pedofili…
gazetaexpress.com
Qeveria angazhon kompani ligjore për “Kosovën e Re”, 800 mijë euro vlera e kontratësTe fundit

Vetingu trondit gjyqtarët dhe prokurorët që u është bllokuar viza nga SHBA, ngelin në veting edhe Luan Hasneziri me Eugen Beçin

Sot 27.06. 07:40

Vetingu trondit gjyqtarët dhe prokurorët që u është bllokuar viza nga SHBA, ngelin në veting edhe Luan Hasneziri me Eugen Beçin

Gjyqtarët dhe prokurorët që u është revokuar viza nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë kursyer as nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Ata magjistratë që kanë dalë para trupës gjykuese të KPK në kuadër të procesit të vetingut dhe të cilëve SHBA iu ka bllokuar vizën, janë shkarkuar nga de»»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano