infoglobi.com
Partitë serbe të gatshme për bashkëpunim me qeverinë e re
infoglobi.com
Djemtë e vajzat me dy atdhe
monitor.al
8 mijë bizneseve u rishikohet me rritje kësti i tatim fitimit; Nëse nuk jep dy herë kupon do bllokohet aktiviteti
Franca e ka me Gjermaninë
Ngjarjet e datës 23 tetor
zeriamerikes.com
Dhoma e Përfaqësuesve miraton rezolutë për ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi
koha.mk
​​Braçe: Liderët e BE-së në asnjë rresht nuk folën për gabim të Shqipërisë
insajderi.com
ELKOScenter dhe IuteCredit fillojnë bashkëpunimin!
“Më pak të korruptuara se burrat”, Rama: 55 gra të organizuara zmbrapsin 55 mijë burra
kohajone.com
Pompeo takon kreun e OSBE diskutojnë për Ballkanin
syri.net
Racisti Peza: Është bërë Parisi si bluza e Juventusit, bardh e zi Komentet
gazetamapo.al
Pse Rama duhet ta shfrytëzojë këtë ‘dritare’ që i është hapur
insajderi.com
Kurdistani: Shteti që nuk është
balkanweb.com
Putini dhe teoritë mbi ndërhyrjet e Perëndimit në Rusi
shqiptarja.com
Artan Hoxha në Report Tv: Kacifas u bë kokë turku nga grekët! Ja kush është minoritari që do ngrinte memorialin
kohajone.com
“Dy marrëveshjet me Millosheviçin”, Berisha i kthehet ashpër Hashim Thaçit
alpenews.al
DEBATI NË "OPINION"/ Peza: JO e Francës, GABIM HISTORIK! Arsyet lidhen me problemet e brendshme të politikës franceze
portalb.mk
Kurti komentoi zgjedhjet e parakohshme në RMV dhe paralajmëroi se nuk do të mbështesë asnjë parti
portalb.mk
Kurdët po tërhiqen, Ankaraja: Europa mirënjohëse ushtarëve turq
koha.mk
Ahmeti i dërgon mesazh opozitës: Bëhuni bashkë që mos humbim mandate
Negociatat/ Balla: Në mungesë të vendimmarrjes së Këshillit Europian, vendimi i Bundestagut udhërrëfyes
kosova.info
PAPA SHËN GJON PALI II (1920-2005)
shqiptarja.com
EKSKLUZIVE/ Intervista e plotë e ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca në Report Tv
periskopi.com
Djali i Remzi Hoxhës rrëfen momente tmerri kur ishte sulmuar shtëpia e tyre
klankosova.tv
Ardian Hoxha 24 vjet nga zhdukja e të atit: Të gjithë e dinë veprimtarinë e Sali Berishës në dëm të kombit
Negociatat/ Cakaj për dorëheqjen e Zaev: Niveli i përgjegjësive në dy vendet i ndryshëm. Bundestagu nuk na “lejon” të lëmë qeverinë
gazeta-shqip.com
Top Story/ Si u arratis Ilir Kumbaro, personi kyç i çështjes së Remzi Hoxhës, dëshmitari: E kam parë në Londër!
gazeta-shqip.com
Top Story rindërton ngjarjen/ Si u rrëmbye Remzi Hoxha, personat që morën pjesë në ngjarje kriminale (VIDEO)
shqiptarja.com
Soreca në Report TV: Në fund të vitit do të jenë gati Kushtetuesja, e Larta dhe SPAK-uSoreca: Udhëheqësit evropianë 5 orë diskutime për Shqipërinë...I
balkanweb.com
“Opozita ka një plan për kushtet e Bundestagut”, Ndoka dhe Shehi: Nëse Rama nuk e pranon, reagimi do jetë i fortë
kosova.info
Cakaj e quan të palogjikshme deklaratën e Haradinajt se punoi kundër Kosovës
shqiptarja.com
Zgjedhorja kusht i Bundestagut/ Soreca: Miratoni urgjent rekomandimet e OSBE, sistemin nuk jua zgjedh GjermaniaSoreca: Udhëheqësit evropianë 5 orë dis
cna.al
“Largimi i Ramës, vetëm një dëshirë e Bashës”/ Balla: PS i fiton edhe zgjedhjet e parakohshme
cna.al
Braktisja e 11 vjeçarit në kampin e ISIS/ Berisha: Qëndrim çnjerëzor i një shteti gangster
shqiptarja.com
Siria, Putin nga Soçi: Zgjidhje vendimtare me Erdogan, dhe kurdët përfundojnë tërheqjen
shqiptarja.com
Soreca: Ka rrezik për 'rindezje' të tensionit politik, por duhet bashkim kombëtar për negociatatSoreca: Udhëheqësit evropianë 5 orë diskutime për Shqi
portalb.mk
PE-ja rezolutë kundër Francës: Refuzimi mund të sjellë destabilizim jo vetëm në Tiranë dhe Shkup
syri.net
'Në Shkup kishim Gruevskin, në Tiranë kemi Ramën' Komentet
kosova.info
Mesazhet e fundit që la Shqipdon Aliu para se të vdiste
cna.al
Astrit Patozi i shtrin Bashës ‘dorën’ e bashkëpunimit/ “Kam dy kushte”
tetovasot.com
Kasami e do Ziadinin, Sela e do Afrimin, Gashi se do Bilallin
balkanweb.com
Si do ta ketë emrin ylli dhe planeti i shqiptarëve? Ja 5 opsionet finale, si mund të votoni online
syri.net
Gazment Bardhi: Rama qeveris me 2 te shpallur non grata nga SHBA.Këlliçi: Rama erdhi në pushtet me banditët, qeveris me bandidët dhe do të rrëzohet ng
REAKSIONI/ “Jo”-ja e negociatave, Macron sulmohet ashpër në PE: ai, as i madh e as europian!

Olta Xhaçka gati padinë për Lulzim Bashën: Do sqarosh llumin!

Tetova Sot 27.06. 00:03

Olta Xhaçka gati padinë për Lulzim Bashën: Do sqarosh llumin!

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka reaguar ndaj deklaratave të Lulzim Bashës dhe Xhemal Gjunkshit, sipas të cilëvë ajo ka përdorur makinat shtetërore për fushatë elektorale. Sipas Xhaçkës të gjitha akuzat janë shpifje dhe do t’i padisë në gjykatë për të sqarur këtë llum, siç e quan ministrja. Re»»»

tetovasot.com
Bota Sot 26.06. 23:56

Olta Xhaçka gati padinë për Lulzim Bashën: Do sqarosh llumin!

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka reaguar ndaj deklaratave të Lulzim Bashës dhe Xhemal Gjunkshit, sipas të cilëvë ajo ka përdorur makinat shtetërore për fushatë elektorale. Sipas Xhaçkës të gjitha akuzat janë shpifje dhe do t'i padisë në gjykatë për të sqarur këtë llum, siç e quan ministrja. Re»»»

botasot.info
NOA 26.06. 23:42

Akuzat për blerje votash, ministrja e Mbrojtjes shprehet se do të padisë Lulzim Bashën

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i është përgjigjur akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha, i cili këtë mbrëmje u shpreh se ministrja ka shkuar në Dibër për të blerë vota për zgjedhjet që maxhoranca do mbajë e vetme në 30 qershor. Xhaçka la të kuptojë se do ta padisë Lulzim Bashën për shpifje, du»»»

noa.al
Albeu 26.06. 23:17

Olta Xhaçka gati të padisë Lulzim Bashën

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka reaguar ndaj deklaratave të Lulzim Bashës dhe Xhemal Gjunkshit, sipas të cilëvë ajo ka përdorur makinat shtetërore për fushatë elektorale. Sipas Xhaçkës të gjitha akuzat janë shpifje dhe do t'i padisë në gjykatë për të sqarur këtë llum, siç e quan ministrja. Re»»»

Oranews 26.06. 23:01

Olta Xhaçka gati padinë për Lulzim Bashën: Do sqarosh llumin!

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka reaguar ndaj deklaratave të Lulzim Bashës dhe Xhemal Gjunkshit, sipas të cilëvë ajo ka përdorur makinat shtetërore për fushatë elektorale. Sipas Xhaçkës të gjitha akuzat janë shpifje dhe do t'i padisë në gjykatë për të sqarur këtë llum, siç e quan ministrja. Re»»»

Newsbomb 26.06. 22:49

'Në Dibër kanë shpërndarë pistoleta', Olta Xhaçka i përgjigjet Gjunkshit: E gjithë bota se bëmat i dolën te Ëikileaks, sa për Lulin shihemi në gjykatë

Ministrja Olta Xhaçka ka reaguar pas akuzave nga PD se mjete të ministrisë që ajo drejton po qarkullojnë në Dibër pa targa ndërsa vet përdor helikopterin e Forcave të Armatosura për udhëtime private. Xhaçka i është përgjigjur demokratit Xhemal Gjunkshi, i cili i bëri fillimisht këto akuza, duke thë»»»

newsbomb.al
Balkanweb 26.06. 22:35

“Ka shpërndarë para në Dibër”, Xhaçka–Bashës: Gati padinë

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Basha nxjerr vetëm llum nga goja. Xhaçka shprehet se Basha do të japë llogari në gjykatë për shpifje në lidhje me ato që thotë, ndërsa shton se Xhemal Gjunkshin e njeh Dibra, Shqipëria e bota për bëmat që ka bërë, pasi»»»

balkanweb.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano