shqiptarja.com
E reja u rrëmbye në 2010, 5 vite më pas lihet në spital nga të panjohur, por humbet sërish (Historia)
Shala: Kosova numëron qindra suksese te të rinjve të saj në vend dhe në botë
epokaere.com
Fazli Hoxha: Nisma në rajonin Dukagjinit po forcohet çdo ditë
koha.mk
Ish-ylli i Manchester Unitedit njofton tërheqjen nga futbolli
periskopi.com
Veseli: S’ka bodrum e myk të Prishtinës që nuk kam banuar sa isha student
balkanweb.com
Merret vendimi për Saimir Tahirin, Bezat: Ja pse ish-ministri nuk do të bëjë asnjë ditë burg
insajderi.com
Pacolli ia huq emrin partisë së tij, e quan AAK
periskopi.com
Pse e ’lëmoi’ sot Kadri Veseli Albin Kurtin? (Video)
Arrestohet Sali Berisha në Pejë
syri.net
Dialog ‘konstruktiv’ midis BE-së, Ukrainës dhe Rusis, mbi furnizimin me gaz
exit.al
Tahiri del i pafajshëm nga akuzat e drogës, dënohet për shpërdorim detyre
balkanweb.com
A kanë pavarësi gjyqtarët që po gjykojnë Tahirin? Gazetarja Lala: Asnjë nga ta nuk ka kaluar në sitën e vettingut…
Në pritje të vendimit për ish-ministrin Tahiri
periskopi.com
Shkodra: Nuk është i mjaftueshëm vetëm sigurimi i fondeve për ambient, duhet vetëdijesim i qytetarëve
FOTO/ OST përfundon rikonstruksionin e Nënstacionit të Laçit
koha.mk
Manastir, festë për veprën “Të ndryshme, megjithatë të njëjta”
TUNIZI – Vdes ish-presidenti Ben Ali
shqiptarja.com
Shkodër/ Mblidhet Këshilli i ri, mungon kryebashkiakja e vjetër
insajderi.com
"Duhet lëmuar Albini sepse..." - Nga fabrika e mobilieve, Veseli ironizon me liderin e VV-së
boldnews.al
Parazitët, banditët dhe grabitqarët seksualë që po shkatërrojnë Shqipërinë
Velekinca e Mulla Idriz Gjilanit konfirmon mobizilimin e madh në mbështetje të Vjosës dhe listës së LDK’së
Matoshi: Ne patëm rezultate konkrete në përmirësimin e ndotjes së mjedisit
klankosova.tv
Kurti dhe Kusari-Lila takojnë qytetarë në Prishtinë (VIDEO)
insajderi.com
Selimaj thotë se Prishtinës i duhet plan urbanistik për 50 vjetët e ardhshme
Azem Meshi, u përjetësove përgjithnjë në altarin e dëshmorëve të atdheut
gazeta-shqip.com
“Parajsa e taksave”, Rama fton investitorët italianë dhe një apel si Berlusconi (VIDEO)
balkanweb.com
Tragjeditë e kthyera në forcë/ Humbën baballarët, vajzat hapin fondacion për fëmijët e policëve të rënë në detyrë
boldnews.al
Kontrasti/ Para vendimit të Tahirit, Balla pranë Berishës… (FOTO)
telegrafi.com
Protestojnë banorët e Shtupeqit të Pejës, paralajmërojnë bllokim të rrugëve
Debat; Objektivat e partive politike për mbrojtjen e ambientit dhe mjedisit
"Ju flet Moska": Analizë e raportit të SHISH për djegien e selisë së Kuvendit
Opozita reagon ashpër lidhur me tenderët që po i marrin njerëzit e AAK-së në Komunën e Suharekës
javanews.al
Zv.ministri i Mbrojtjes reagon pas dorëheqjes së Sonila Qatos: Oligarkisë i duhet rezistuar
epokaere.com
Pacolli: Të luftosh korrupsionin duhet të jesh i pakorruptuar
Kryebashkiakja Valbona Sako në një takim me ambasadoren franceze Christina Vasak
vizionplus.tv
Tahiri në pritje të vendimit, Hoxha: Kjo ngjarje vendos një epokë të re për Shqipërinë
shqiptarja.com
Ajazi: Ata që i bënë lëmsh pronat, flasin për “zbatimin e ligjit”
zeriamerikes.com
Shkodër, zhvillohet pa tensione mbledhja e parë e Këshillit Bashkiak

Ironia e mediave austriake: Në Austri rrëzohet qeveria, në Shqipëri një video-përgjim të bën President

Almakos 22.05. 02:05

Ironia e mediave austriake: Në Austri rrëzohet qeveria, në Shqipëri një video-përgjim të bën President

Qeveria austriake ka rënë pas publikimit të një video-skandali, ku shihet zv.kancelari austriak Heinz-Christian Strache që i premtonte mbesës së një oligarku rus tenderë dhe favore nëse ajo do të blinte një gazetë austriake për t’i dhënë mbështetje në zgjedhje. Media austriake “Klaine Zeitung” me n»»»

almakos.com
Alsat M 21.05. 14:30

Gazeta austriake: Te ne video-skandali e rrëzon qeverinë, në Shqipëri të bën president

Qeveria austriake është rrëzuar pas publikimit të një video-skandali, ku shihet zv.kancelari austriak Heinz-Christian Strache se si i premtonte mbesës së një oligarku rus tenderë dhe favore në këmbim që ajo të blinte një gazetë austriake për t’i dhënë mbështetje në zgjedhje partisë së Strache-s . M»»»

alsat-m.tv
You can read more about this at Osservatorio Italiano