Bumerangu 2 mld euro i koncesioneve, a rrezikojmë rritjen e taksave?!
sot.com.al
Putin frymëzim për Ilir Metën, presidenti udhëtime në male njësoj si homologu rus, ja faktet që tregojnë lidhjet tij me Moskën
sot.com.al
Zbardhet raporti i dekriminalizimit, 39 funksionarë të lartë rezultojnë të dënuar, 31 nën hetim për falsifikim të të dhënave
sot.com.al
Dekriminalizimi, Prokuroria nis verifikimet për Kajmakun, PD hetime paralele për katër kryebashkiakët e tjerë
sot.com.al
Ndërkombëtarët japin alarmin, mos hapja e negociatave në tetor rrit rrezikun rus në Shqipëri e Maqedoninë e Veriut, Moska me sytë nga Ballkani
Vrasja e Oliver Ivanoviçit, Kosova lëshon urdhërarrest ndërkombëtar për Milan Radoiçiç
Foto/ Meta përshëndet nga Lalëzi
sot.com.al
Afrimi i SPAK, mazhoranca premton rihapjen e dosjeve të bujshme, juristët tregojnë rrugët si do shkohet te “21 janari”, Gërdeci e afera “Durrës-Kukës”
sot.com.al
PD-LSI pendohen për djegien e mandateve, 11 ish-deputetë padisin Kuvendin, kërkojnë pagat për periudhën e bojkotit
Rusi, stacioni bërthamor nis lundrimin drejt Arktikut
Zeka- Krasniqit: As kundër Listës Serbe nuk ke folur fjalë më të rënda se sa kundër Pacollit
sot.com.al
De-Heroizmi ose Shqipëria përballë humbjes se Identitetit Kombëtar
sot.com.al
Irracionalizmi i lidershipit shkaktar i shkërmoqjes së formacionit opozitar
syri.net
Varja e Havzi Nelës, shqiptarët në Amerikë denoncojnë regjimin hipokrit të Ramiz Alisë Komentet
shqiptarja.com
Nga Moska në Gjermaninë Lindore si dështoi alternativa e socializmit totalitar
gazetablic.com
4 emrat që u futën në Kryesinë e LDK-së, e për të cilët vështirë se i njihni apo keni dëgjuar për ta (Lista)
Franca dhe Gjermania – raund përfundimtar negociatash për Brexitin
balkanweb.com
Itali, PD dhe 5-Yjet, përparime në bisedimet për qeverinë e re
gazetablic.com
Ministri i PDK-së e shkarkoi, reagon Këshillin Drejtues i Muzeut të Kosovës
Orari i arritjeve të haxhive në Kosovë
Pacolli thotë se u tradhtua nga PSD-ja: Kishim marrëveshje për koalicion
gazetablic.com
Pacolli flet për armatosjen e Serbisë dhe prezencën ruse në Ballkan
lajmifundit.al
Riaktivizohen zjarret në Lezhë, tymi arrin deri tek porti i qytetit - Lajmi i Fundit - Lajme
telegrafi.com
Pacolli: Ndjehem i tradhtuar nga PSD-ja
kohajone.com
Braimllari: Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje të lira
insajderi.com
Si lindën dinosaurët që na kanë pushtuar?
shqiptarja.com
Opozita e mbetur për vjeshtë
Policia procedon 75 shtetas në 24 orë
Tushemishti destinacioni i fundjavës, organizohet për herë të dytë Festa e Teto Ollgës
kosova-sot.info
Ushtaraku shqiptaro-amerikan zbulon skenarin për zgjedhjet: SHBA po shqyrton këto dy opsione
monitor.al
Brexit është momenti ideal për të bërë anglishten gjuhën e përbashkët të BE-së
Aida Doçi e Adelina Berisha aderuan në AAK
syri.net
Liderat e G-7-ës gati për përballjen me Presidentin Trump
“Zhvatja”, flet gazetari që paralajmëroi aferën
koha.mk
Zjarre në Shqipëri, Meta kërkon masa urgjente nga kompetentët
gazetablic.com
Halil Kastrati tregon se a ka pasur oferta nga partitë politike
koha.net
Edhe dy ditë në parashkrimin absolut të lëndës ndaj 27 aktivistëve të VV-së, kjo s’është e vetmja
cna.al
Ndikimi i Jeromartirit Shën Kozma për çlirimin dhe pavarësinë e vendit
FRANCË – Parisi: Lufta kundër ngrohjes kushton 1000 dollarë në vit për banor
gazetablic.com
Driton Hyseni kritikon qeveritë e deritanishme për neglizhencën e rajonit të Llapit: Tani është koha për vëmëndje të merituar
gazeta-shqip.com
E skualifikuar për pasuri të padeklaruara /Gjykata rikthen Zhaklina Peton në garën për Gjykatën Kushtetuese
Përurohet në Rusi xhamia më e madhe në Evropë, Putin: ja ç’përfaqëson “Krenaria e muslimanëve” (video)

Detajet “djallëzore” të ligjit që cenojnë garën dhe transparencën

Gazeta Telegraf 18.07. 09:50

Detajet “djallëzore” të ligjit që cenojnë garën dhe transparencën

Gara “e deformuar” për Gjykatën Kushtetuese Në Shkurt 2017, ambasadori amerikan i asaj kohe, Donald Lu, e më pas, kolegia e tij e preferuar e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin, u bënë thirrje “ndërgjegjes” së juristëve shqiptarë, sidomos atyre që jetonin e punonin jashtë, për të aplikuar për inst»»»

Koha Jone 17.07. 14:08

Gara për Kushtetuese/ Detajet ‘djallëzore’ të ligjit që cënojnë garën

Në Shkurt 2017, ambasadori amerikan i asaj kohe, Donald Lu, e më pas, kolegia e tij e preferuar e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, u bënë thirrje “ndërgjegjes” së juristëve shqiptarë, sidomos atyre që jetonin e punonin jashtë, për të aplikuar për institucionet e reja të Reformës në Drejtësi. Th»»»

kohajone.com
Syri 17.07. 13:36

Si do të jetë koha të enjten? Parashikimi i Shërbimit Meteorologjik UshtarakGara për Kushtetuese/ Detajet ‘djallëzore’ të ligjit që cënojnë garën Komentet

Në Shkurt 2017, ambasadori amerikan i asaj kohe, Donald Lu, e më pas, kolegia e tij e preferuar e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, u bënë thirrje “ndërgjegjes” së juristëve shqiptarë, sidomos atyre që jetonin e punonin jashtë, për të aplikuar për institucionet e reja të Reformës në Drejtësi. Th»»»

syri.net
Lajmi Fundit 17.07. 13:34

Gara për Kushtetuese/ Detajet ‘djallëzore’ të ligjit që cënojnë garën - Lajmi i Fundit - Lajme

Në Shkurt 2017, ambasadori amerikan i asaj kohe, Donald Lu, e më pas, kolegia e tij e preferuar e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, u bënë thirrje “ndërgjegjes” së juristëve shqiptarë, sidomos atyre që jetonin e punonin jashtë, për të aplikuar për institucionet e reja të Reformës në Drejtësi. Th»»»

lajmifundit.al
Gazeta 55 17.07. 13:17

Gara për Kushtetuese/ Detajet “djallëzore” të ligjit që cënojnë garën

Nga Boldnews.al Në Shkurt 2017, ambasadori amerikan i asaj kohe, Donald Lu, e më pas, kolegia e tij e preferuar e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, u bënë thirrje “ndërgjegjes” së juristëve shqiptarë, sidomos atyre që jetonin e punonin jashtë, për të aplikuar për institucionet e reja të Reformës»»»

Hashtag 17.07. 12:21

Detajet “djallëzore” të ligjit që cënojnë garën në Gjykatën Kushtetuese

Në Shkurt 2017, ambasadori amerikan i asaj kohe, Donald Lu, e më pas, kolegia e tij e preferuar e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, u bënë thirrje “ndërgjegjes” së juristëve shqiptarë, sidomos atyre që jetonin e punonin jashtë, për të aplikuar për institucionet e reja të Reformës në Drejtësi. Th»»»

hashtag.al
Bold News 17.07. 10:33

Gara për Kushtetuese/ Detajet “djallëzore” të ligjit që cënojnë garën

Nga Boldnews.al Në Shkurt 2017, ambasadori amerikan i asaj kohe, Donald Lu, e më pas, kolegia e tij e preferuar e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, u bënë thirrje “ndërgjegjes” së juristëve shqiptarë, sidomos atyre që jetonin e punonin jashtë, për të aplikuar për institucionet e reja të Reformës»»»

boldnews.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano