sot.com.al
Çfarë po ndodh?/ Bindja Demokratike fut në sherr KQZ, plas keq debati: S’ke të drejtë të...
insajderi.com
Fillon marshi në përkrahje të viktimave të dhunës seksuale
sot.com.al
Nuk jeni i zhgënjyer nga Sali Berisha? Patozi jep përgjigjen surprizë
ekonomiaonline.com
Hoti: Përveç VV-së dhe PSD-së, ftesë për mocionin edhe partive tjera
insajderi.com
7 persona të ndaluar në aksionin që lidhej me mafiozin Ismet Osmani - Currin
indeksonline.net
Kurti: A është e mundur që Veseli ende nuk po e kupton që s’i beson më kush?
boldnews.al
Rama dhe Haradinaj ‘zhduken’/Mbledhja e përbashkët e qeverive drejtohet nga zv.kryeministrat
gazetablic.com
Opozita po bashkohet për rrëzimin e Ramush Haradinajt: Vjen përgjigja nga AAK, po çfarë të rrëzumi bre…
A po i vjen fundi një aventure të dobishme për Haradinajn?
shekulli.com.al
Shkupi parakalon Tiranën, Hahn: Të hapen negociatat me Maqedoninë e Veriut para verës
epokaere.com
Masakra e Dubravës, një nga krimet e pandëshkuara
ekonomiaonline.com
Marshohet në mbështetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës
Si i befasoi gjermanët për vizat e kosovarëve Ministri Seehofer?
klankosova.tv
Katër aksidente me lëndime gjatë ditës së djeshme
periskopi.com
Krasniqi-Molliqajt: Veprimi i Brovinës e dëmtoi më së shumti PDK’në, s’mund të dalim çdo ditë me qëndrime
epokaere.com
PSD-ja i kërkon përgjegjësi PDK-së për publikimin e fotografisë nga Brovina
kohajone.com
Një qeveri me taksa të larta, të shumta dhe kontradiktore
Trump: Nëse Irani do të kërkojë luftën, ky do të ishte fundi për të
cna.al
Tendera të dyshimtë dhe nën hetim nga Prokuroria/ Isa Sakja kryebashkiaku i pallateve në rërë
Shqiptarja e vogël Aida jepte frymën e fundit në Zvicër, kurreshtarët bënin fotografi
Opozita: Takime në Londër dhe Itali për krizën politike
Tepsia financiare e vendoreve: PS merr 85% të fondit
koha.mk
Familja e Emiliano Sala e akuzon Cardiffin për mosmbështetje
Nga jugu në veri dhe nga lindja në perëndim, 1334 km rrugë në rehabilitim të plotë
boldnews.al
“Eltoni vdiq nga gabimet e …”/ Denoncimi i fortë, ja pse vdiq elektricisti në Durrës
aa.com.tr
Malcolm X, përkujtohet në 94 vjetorin e lindjes
Si funksionon mafia e landfillit të dherave Ahmetaj-Gjiknuri, si vendosen gjobat ndaj bizneseve
Zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut, reagojnë Beogradi e Prishtina
epokaere.com
Për katër muaj në Kosovë u regjistruan 3 294 biznese
insajderi.com
Veprimtaria e mafiozit Curri në Çeki në mesin e gjashtë banditëve të Ballkanit
kallxo.com
VV kërkon dorëheqjen e Kadri Veselit, pas fotografisë së Flora Brovinës
“Anija kozmike” Mogherini po kthehet e dështuar në Itali
Flet kushëriri i Ramës tregon vuajtjet: Si më hoqën tre organe… Edi më grabiti pronën, Berisha më kompensoi financiarisht…
Deputetët e LDK-së dhe VV-së lëshojnë seancën - RTV21
koha.net
Sonte për emisionin “Puls” Pal Lekaj, Ministër i Infrastrukturës
rtsh.al
Daçiç për zgjedhjet: Ishte një demonstrim force i serbëve në mbrojtje të veriut të Kosovës
UKRAINË – Zelensky merr zyrtarisht postin e presidentit
gazetablic.com
Nis seanca, Kadri Veseli thotë se Flora Brovina gaboi rëndë, me publikimin e fotos
monitor.al
Ligji për paga,  Kontrolli ajror sërish në grevë
gazetamapo.al
Mbappe: Dua të marr më shumë përgjegjësi, këtu ose diku tjetër
telegrafi.com
Hoti: Veseli endej skutave të Prishtinës e dënonte kriminelët serb
insajderi.com
LDK e VV lëshojnë sallën e Kuvendit
epokaere.com
Jo tentim gjenocidi, por gjenocid
kohajone.com
Trump: Lufta me Shtetet e Bashkuara do të ishte fundi i Iranit
tetovasot.com
Goran Trajkovski dorëhiqet nga posti i drejtorit

Promovohet libri “Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut në luftë për pavarësi kombëtare “1844-1914)”

Lajmpress 16.05. 22:17

Promovohet libri “Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut në luftë për pavarësi kombëtare “1844-1914)”

U PROMOVUA LIBRI “SHQIPTARËT E MAQEDONISË SË VERIUT NË LUFTË PËR PAVARËSI KOMBËTARE (1844-1914)”, E PROF.DR.VEBI XHEMAILIT, e botoi shtypshkronja e mirënjohur FOCUS PRINT nga Shkupi.Sot në praninë e studentëve të historisë në katedrën e historisë në fakultetin filozofik të Universitetit të Tetovës »»»

Tetova Sot 16.05. 21:29

Promovohet libri “Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut në luftë për pavarësi kombëtare “1844-1914)”

U PROMOVUA LIBRI “SHQIPTARËT E MAQEDONISË SË VERIUT NË LUFTË PËR PAVARËSI KOMBËTARE (1844-1914)”, E PROF.DR.VEBI XHEMAILIT, e botoi shtypshkronja e mirënjohur FOCUS PRINT nga Shkupi. Sot në praninë e studentëve të historisë në katedrën e historisë në fakultetin filozofik të Universitetit të Tetovës»»»

tetovasot.com
Bota Sot 16.05. 16:00

U promovua libri "shqiptarët e Maqedonisë së Veriut në luftë për pavarësi kombëtare (1844-1914)", e prof. dr. Vebi Xhemailit

Maqedonia Foto galeri Dje në praninë e studentëve të historisë në katedrën e historisë në fakultetin filozofik të Universitetit të Tetovës u përuarua vepra më e re e prof. dr. Vebi Xhemailit SHQIPTARËT E MAQEDONISË SË VERIUT NË LUFTË PËR PAVARËSI KOMBËTARE (1844-1914), kjo është vepra e gjashtë e p»»»

botasot.info
Koha 15.05. 19:19

U PROMOVUA LIBRI SHQIPTARËT E MAQEDONISË NË LUFTË PËR PAVARËSI KOMBËTARE 1844-1914, E AUTORIT PROF.DR.VEBI XHEMAILI

Sot në praninë e studentëve të historisë në katedrën e historisë në fakultetin filozofik të Universitetit të Tetovës u përurua vepra më e re e prof. dr. Vebi Xhemailit. Prof. dr. Halim Purellku në cilësinë e recenzentit, ndër të tjra tha se kjo vepër sjell risi ne rrafshin e historisë ngase autori »»»

koha.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano