kanal5.com.mk
Бајден го избра дипломатскиот тим, повеќето се луѓе на Обама
sitel.com.mk
Србија почнува масовна вакцинација со кинеската вакцина, како тече процесот во останатите земји во светот?
sitel.com.mk
Пендаровски се надева на помош од новата американска администрација
netpress.com.mk
Кој е Армин Лашет и што се очекува од него
mia.mk
Опозициските ССП, ДС и ПСГ бараат формирање на специјално министерство за избори, Вучиќ ги исмеа
Еден милион кинески вакцини во Србија, новинарите со приоритет во вакцинацијата
press24.mk
Тој ќе ја наследи Меркел: Кој е Армин Лашет кој ЦДУ го избра за нов претседател на партијата
Пендаровски: Комисијата излезе од мандатот, СЕ Е ИЗЛЕЗЕНО ОД ПАРАМЕТРИТЕ НА ДОГОВОРОТ со Бугарија
mms.mk
Интервју на Пендаровски за МИА: И од Софија кон нас доаѓа класичен говор на омраза, а и јасни дисквалификации
press24.mk
Пендаровски: Не можеме да мислиме само на профит, нам ни требаат и политичкото искуство и демократските вредности
kurir.mk
Дејвид Кеслер ќе ја предводи рограмата за вакцинација во САД
kanal5.com.mk
Шефицата на ММФ до владите во светот : Трошете повеќе
kanal5.com.mk
СДСМ: Големи се фрустрациите во ВМРО-ДПМНЕ, преку три механизми ќе се обезбедат вакцини
netpress.com.mk
По недобивањето гаранции од западните партнери, Русија ќе се повлече од догoворот Отворено небо
kapital.mk
Македонската економија на среден и долг рок (2)
alsat.mk
(ВИДЕО) Делови од Србија под вода, во тек евакуација на населението
alsat.mk
Албанскиот премиер Еди Рама ја прими првата доза од вакцината против корона
kanal5.com.mk
Столтенберг повика на одговорност по минатонеделниот упад во Конгресот
mms.mk
Сo средба со Мицотакис, Османи ја заврши еднодневната посета на Атина
kanal5.com.mk
Тасевска: Законот за попис овозможува независна статистичка операција
makfax.com.mk
Лавров: Планот на САД да ги означи Хутите како терористи негативно ќе влијае во Јемен
mia.mk
Имплементација на процесот на Зашитено подрачје на Малешевските Планини
kanal5.com.mk
Епископ Партениј : Eдинствено од кое треба да се плашиме се егоизмот, страстите во самите нас..
netpress.com.mk
Израел ги откри тајните за својот успех при вакцинацијата против Ковид-19
netpress.com.mk
Оштетени штедачи: Ангеловска си ги спаси своите пари, ги остави тие на министерството
kurir.mk
Трамп повторно силно го осуди насилството во Капитол
kurir.mk
Саманта Пауер ќе ја раководи Американската агенција за меѓународен развој (УСАИД)
kanal5.com.mk
Салах на своето село во Египет му подари опрема за болните од корона
sitel.com.mk
Опозицијата бара да се објават бугарските барања
mms.mk
Нереални се очекувањата дека Софија ќе попушти за членството на Македонија во ЕУ
kanal5.com.mk
Вонредна состојба во Кина поради 28 нови случаи на корона
makfax.com.mk
Пенс нема да се повика на 25. амандман за отстранување на Трамп
kurir.mk
„Вијести“: Србија купи дополнителен дел од црногорскиот систем за пренос на енергија
kurir.mk
Вучиќ до Транспортната заедница: Помош за воспоставување Зелени коридори на Западен Балкан со ЕУ
kanal5.com.mk
Фајзер произвел над 70 милиони вакцини во 2020
netpress.com.mk
Даштевски е нов претседател на ДИК
makfax.com.mk
ОН користеа санкционирана сириска авиокомпанија за транспорт на помош до Либија
makfax.com.mk
Нетанјаху ја отстрани заедничката фотографија со Трамп од „Твитер“
netpress.com.mk
Извлечена „црна кутија“ од урнатиот индонезиски авион
kanal5.com.mk
„М Кар“ одбележува 5 години успешна приказна увозник и диструбутер на брендовите BMW и MINI
kanal5.com.mk
Талески:Со„Акција 21” следува зајакнување на сите капацитети кои се борат со високата корупција
makfax.com.mk
Поплави на југот на Србија, евакуирани 34 лица
kanal5.com.mk
БиоНТех годинава ќе испорача две милијарди вакцини против коронавирус
makfax.com.mk
Член на Ал каеда ослободен од затвор 20 години порано
netpress.com.mk
И Берлин стравува од безбредија како во Вашингтон
kanal5.com.mk
Бројот на заразени со ковид во светот надмина 90 милиони, се води битка против новите соеви
kanal5.com.mk
Јанкуловска: На телевизија видов што се случува во собранието
makfax.com.mk
Помпео најави дека Хутите ќе ги прогласи за терористи пред истекот на мандатот на Трамп
Македонските чувари на мирот активни и во помош на чуварите на здравјето
makfax.com.mk
Австриска министерка поднесе оставка по обвинувањатa за плагијат

Почина поранешниот француски претседател Валери Жискар Д’Естен

Zurnal 03.12.2020. 09:29

Почина поранешниот француски претседател Валери Жискар Д’Естен

оранешниот француски претседател почина на 94-годишна возраст, како жртва на Ковид-19. Избран во 1974 година, поразен во 1981 година од Франсоа Митеран, тој никогаш не ја напушти политиката. Поранешниот претседател Валери Жискар Д’Естен почина вчеравечер на 94-годишна возраст, објави неговото семеј»»»

zurnal.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.