Ahmetaj në Kuvend për buxhetin 2022: Rindërtimi dhe rritja e ndihmës ekonomike disa nga aspektet pozitive

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Newsbomb Albania 25.11. 12:02

Ahmetaj në Kuvend për buxhetin 2022: Rindërtimi dhe rritja e ndihmës ekonomike disa nga aspektet pozitive

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj në Kuvend ka folur në lidhje me projekt-buxhetin e 2022. Ai tha se në buxhet, një nga aspektet më pozitive është dyfishimi i ndihmës ekonomike, por nuk la pa përmendur edhe rindertimin dhe dixhitalizimin. “Përgjegjshmëria fiskale është e konsoliduar sidomos vitet e fun»»»

newsbomb.al
Shqip Albania 30.09. 11:43

Ahmetaj: Rritja e ekonomisë me 17.9% në tremujorin e dytë! Rifituam të gjitha vendet e punës që humbëm nga pandemia

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj, doli sot në një konferencë për mediat, bashkë me ministren e Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, ku bënë një panoramë të situatës ekonomike në vend. Ahmetaj për rritjen e ekonomisë gjatë tremujorit të dytë me 17.9% duke thënë se është një trend që tregon se Shqipëria po shër»»»

gazeta-shqip.com
RTSH Albania 17.12.2020. 15:56

1 miliardë dollarë shkuan në shtëpitë e shqiptarëve përmes zbatimit të taksës progresive

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj deklaroi sot se qeveria e drejtuar nga Partia Socialiste në këto 7 vite ka patur në fokus qytetarin dhe biznesin e vogël. “Ne thamë që do të vinim në detyrë për shumicën e shqiptarëve. Çdo kush nga opozita mund të dalë në rrugë dhe tu thotë qytetarë»»»

lajme.rtsh.al
Alpe News Albania 08.07.2020. 13:08

NDJEK NGA AFËR PUNIMET/ Ahmetaj: Rindërtimi pas tërmetit vijon, shkolla në Vorë gati për nxënësit më 25 nëntor

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ndodhej sot në Vorë, bë fshatin Ahmetaq, aty ku ka nisur rindërtimi i shkollës 9-vjeçare e prishur nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas tij shkolla do të jetë gati në fund të nëntorit dhe do të presë më shumë nxnës. Projekti me vlerë 145 milionë lekë të reja, fin»»»

alpenews.al
Balkanweb Albania 08.07.2020. 12:49

Ahmetaj ndjek nga afër punimet: Rindërtimi pas tërmetit vijon, shkolla në Vorë gati për nxënësit më 25 nëntor

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ndodhej sot në Vorë, bë fshatin Ahmetaq, aty ku ka nisur rindërtimi i shkollës 9-vjeçare e prishur nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas tij shkolla do të jetë gati në fund të nëntorit dhe do të presë më shumë nxnës. Projekti me vlerë 145 milionë lekë të reja, fin»»»

balkanweb.com
NOA 17.10.2019. 14:25

Negociatat/ Rudina Hajdari: Dëshmtuam t'i japim shpresë shqiptarëve

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari, gjatë fjalës së saj në Kuvend deklaroi se 2018-a nuk ishte një vit i suksesshëm për qeverinë Rama. Duke iu kthyer ish-ministrit Arben Ahmetaj, i cili e cilësoi të suksesshëm 2018-ën, Hajdari tha se ai dhe shtatë ministra të tjerë u shkarkuan nga detyra pikërisht»»»

noa.al
Abcnews 18.10.2018. 12:20

Ahmetaj për buxhetin faktik 2017: Viti i parë elektoral me ulje borxhi

Ministri i Ekonomisë dhe Financave Arben Ahmetaj gjatë seancës ku votohet buxheti faktik 2017 deklaroi se ai ishte i pari vit elektroral parlamentar që ka parë ulje të borxhit si dhe vijim të rritjes me trend përshpejtues të prodhimit të brendshëm bruto. Arben Ahmetaj: “2017 ishte viti i parë elekt»»»

Java News 05.09.2018. 12:45

Shifrat e qeverisë: Mbi 240 mijë persona të punësuar në katër vjet

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj tha sot në Komisionin e Ekonomisë se në 4-vite kemi punësuar mbi 240 mijë persona, që është gati 35% më shumë se numri i të punësuarve në 30 vitet e fundit. “Në korrik të vitit 2018 bazuar nga të dhënat zyrtare në Shqipëri, rezulton janë 724 mijë ven»»»

24-ore 05.09.2018. 08:53

Mbi 240 mijë persona të punësuar në katër vjet

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj tha në Komisionin e Ekonomisë se në 4 vite kemi punësuar mbi 240 mijë persona, që është gati 35% më shumë se numri i të punësuarve në 30 vitet e fundit. “Në korrik të vitit 2018 bazuar nga të dhënat zyrtare në Shqipëri, rezulton janë 724 mijë vende p»»»

ATA 04.09.2018. 12:59

Mbi 240 mijë persona të punësuar në katër vjet

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj tha sot në Komisionin e Ekonomisë se në 4-vite kemi punësuar mbi 240 mijë persona, që është gati 35% më shumë se numri i të punësuarve në 30 vitet e fundit. “Në korrik të vitit 2018 bazuar nga të dhënat zyrtare në Shqipëri, rezulton janë 724 mijë ven»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.