lexo.com.al
Lista/ Ja emrat e shqiptarëve që janë riatdhesuar deri tani
tetovasot.com
MPJ: Deri më tani kthim i organizuar i 1842 shtetasve të RMV-së, aktivitetet vazhdojnë
Serbia planifikon të “injektojë” 5 miliardë euro në ekonomi. 100 dollarë pagesë për çdo person mbi 18 vjeç dhe garanci për bizneset
Mjekët shqiptarë shkojnë në Brescia/ Do shërbejnë në spitalin e një prej zonave më të goditura
shqiptarja.com
Këta janë numrat ku pensionistët në Tiranë dhe rrethe mund të kërkojnë ndihmë
ina-online.net
A bën, moj Nanë e dashur, që Kosova coptohet…
alsat-m.tv
Qytetarët e Maqedonisë të ngelur në Itali duan të kthehen në vend
lajmpress.org
Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngritët para selisë së NATO-s
kohajone.com
Në luftë të dyfishtë! Infermierja Valbona: Kurrë nuk dorëzohem
balkanweb.com
Eneda Tarifa feston ditëlindjen në izolim: Pranvera do më gjentë me dy videoklipe, po e kaloj mirë se kam gjithë jetën pa gjumë, ja dhuratat që mora
gazeta-shqip.com
“Jam në zonën më të prekur nga korona”, rrëfehet anestezistja shqiptare që u nis në Itali
lexo.com.al
Paloka “hidhërohet” nga vlerësimet për Ramën: Mos bëj si “lider botëror” po jepu llogari shqiptarëve
shekulli.com.al
Franca hyn në lojë/ Koronavirusi po lëkund themelet e Bashkimit Europian! Macron: Kështu do vdesim!
COVID 19/ Prefekti Nasto për ATSH: Sot shpërndamë 200 pako ushqimore në Durrës
alsat-m.tv
Virusi korona ka prekur rreth 740 mijë persona në të gjithë botën
sot.com.al
Projekti i auditimeve me SECO-n dhe IDI-n: Dobi e shumëfishtë për ne
gazeta-shqip.com
Hetime në kohën e koronavirusit, SPAK çon në gjyq bandën e drogës “Bistrica 2019”
Kërkon falje Agim Bahtiri: Deklarata më është nxjerrë nga kontekstiTë ngjashme
shqiptarja.com
Koronavirusi, Kryeministri izraelit Netanyahu do të hyjë në karantinëKoronavirusi-Në Itali ngadalësohet rritja progresive e infeksionit. Donald Trump:
kallxo.com
Thirrje Kosovës e Serbisë për bashkëpunim në kohën e pandemisë
Presidenti Thaçi nis konsultimet për qeveri të re, Kurti kërkon zgjedhje të reja
Mali i Zi ndalon priftin për shkelje të masave për COVID-19
Kriza në Itali si pasojë e COVID-19, Conte dhe Papa takim “top secret”
Ministri i jashtëm italian zbulon telefonatën me Ramën: Ky gjest i kryeministrit dhe popullit shqiptar është një mësim për të gjithë
lexo.com.al
Lasgushi i AIR ALBANIA dhe Tritani (Shehu, jo Kalo)
gazetainfokus.com
Avdullah Hoti kritikon Albin Kurtin për menaxhim të situatës me Koronavirusin – reagon edhe për deklaratën e Bahtirit
PDK i reagon Bahtirit: Po nxisni një konflikt shoqërorTë ngjashme
gazetablic.com
Avdullah Hoti: Kosova i ka dy rrugë para vetes, qeveri e re, ose duhet të dakordohemi për zgjedhje
exit.al
Rruga pa krye e Vetëvendosjes
tvklan.al
Shtypi italian vlerëson Tiranën: Europa tirane përballë Shqipërisë krenare dhe bujare
shqiptarja.com
Koronavirusi-Itali, në Lombardi situatë e përmirësuar në kujdesin intensiv, Guvernatori: Masa të rrepta të paktën deri në mes të prillitKoronavirusi-D
COVID-19/Meta: Duhet të jemi bashkëpunues dhe reflektues për të shpëtuar jetën e qytetarëve
gazetablic.com
Zv/ministri i MPB-së, Bashkim Ramosajt: COVID-19 nuk njeh rivalitet politik!
vizionplus.tv
Viktima e të infektuar në rajon/ Vendet e Ballkanit paralajmërojnë masa drastike
VIDEO/ Gjergji për ATSH: Vijon pastrimi dhe dezinfektimi në Shijak
cna.al
Përplasjet mes Ben Blushit dhe Klodian Allajbeut/ “Urrejtja dhe dashuria” e Top Channel me Spitalin Amerikan
“La Repubblica”: Shqipëria, përralla befasuese e Kryeministrit Rama
aa.com.tr
Çadi me operacion të ri kundër Boko Haram
shqiptarja.com
Il Messaggero: Zemërgjerësia e Vendit të ShqiponjaveMediat italiane jehonë për ndihmën me mjekë, citojnë fjalët e Ramës: Shqipëria nuk e harron që na
vizionplus.tv
Thaçi konsultime për qeverinë/ Kurti: Presidenti të mos shkelë Kushtetutën, të shpallë zgjedhjet

BE ndihmon Kosovën me 68 milionë euro

RTV 21 27.03. 01:45

BE ndihmon Kosovën me 68 milionë euro

BE-ndihmë Kosovës për të sanuar dëmet nga koronavirusi BE-ndihmë Kosovës për të sanuar dëmet nga koronavirusi 68 milionë euro pritet të jetë ndihma ekonomike që Bashkimi Evropian do t’i ofroj Kosovës, për të sanuar dëmet nga koronavirusi. Kështu thotë ambasadorja evropiane në Prishtinë Natalya Apos»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining