gazetaexpress.com
Tufës i hiqet e drejta për studimin e LANÇ, demokrati- Manjës: Edhe Jari 16 vjeç ishte po e njihnin si “Venusi”Te fundit
gazeta-shqip.com
‘Nuk gjeta kandidat më të mirë’, Meta propozon ish-këshilltarin e Berishës në krye të KLSH
kohajone.com
Presidenti Meta propozon Petraq Milon për postin e kreut të KLSH
cna.al
Meta propozon për kreun e KLSH-së ish-këshilltarin e Berishës
noa.al
Presidenti propozon Petraq Milon, për postin e kreut të KLSH
insajderi.com
Edicioni i 11-të i PRIFEST nisi me interesim shumë të madh
Njihini me prokurorët e SPAK që do të hetojnë politikanët e korruptuar (profilet)
telegrafi.com
800 milion euro shtesë për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme, pasi EIF dhe ProCredit Maqedoni dyfishojnë mbështetjen për kompanitë inovative
gazetamapo.al
Ironia e Manjanit: PS do emërojë Arben Keshin në vend të Malajt
telegrafi.com
PSD: E dënojmë ndërhyrjen brutale të kryeministrit ndaj Këshillit Shtetëror të Cilësisë
cna.al
Video-Vasili mesazh Metës/ Po flet kot, nuk të kanë informuar këshilltarët
telegrafi.com
Ministrat e Financave të G7-së pritet të diskutojnë për rreziqet e kriptovalutës Libra
kallxo.com
Skandali: I kërkuari i Interpolit merr letërnjoftim në Skenderaj
gazeta-shqip.com
‘Burri bërtiste o Moza, o Moza’, pamje të rënda nga shpërthimi që tronditi Vlorën (Fotot)
aa.com.tr
SHBA sërish mbështet ULS-në në jug të Sirisë
kosova-sot.info
Edhe Abazi i del kundër Veselit, ja si ironizon me të
shekulli.com.al
Ish-të përndjekurit, gati kësti i tretë për 520 trashëgimtarë
shekulli.com.al
Pronat shtetërore, shtyhet ligji i “oligarkëve”
gazetaexpress.com
Austriakët e PANEUROPA: Më lehtë e merr vizën një oligark jashtë Evropës, se një punëtor kosovarTe fundit
cna.al
Skandal tek Krimet e Rënda/ Humbasin fashikujt e dosjes "Tahiri"
Katica dhe vrasja e drejtësisë!
periskopi.com
Daçiq shkon në Amerikë: Do të mburret se sa shumë respektohet feja në Kosovë  
Pse Paundi po vijon të humbasë kuota këto ditë? Ndikimi i ngjitjes së Boris Johnson, Brexit dhe frika për rritjen ekonomike
Intervista/ Rrëfimi i ish-Drejtorit të Përgjithshëm i RTSH, shkrimtarit, publicistit, Marash Hajati: Enver Hoxha ka poseduar cilësi të spikatura në fu
lajmi.net
Ministria e Pal Lekajt bën dallavere me tenderë dhe ligji shkelet “për hir të interesit publik”
Meta uron Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen
shekulli.com.al
Konfirmohen 15 prokurorët për SPAK, KLP “ngel” krerët e Krimeve
koha.mk
Pacolli në Uashington në forum për liritë fetare
Policia e Kosovës kap disa lypëse rome, pritet depërtimi i tyre për Shqipëri - Arbresh.info
vizionplus.tv
Ilir Meta: Stop kapjes së institucioneve, tre palë zgjedhje në 13 tetor
kohajone.com
“Ushtarët fluturues mund të jenë e ardhmja e betejave”
rtsh.al
Floq, nis ndërtimi i 124 shtëpive të dëmtuara nga tërmeti
shekulli.com.al
Macron i mbyll dyert Ballkanit: S’do pranojmë asnjë anëtar të ri!
gazetamapo.al
Si t’i lexojmë votat për Erion Veliajn e Tiranës artificiale
shekulli.com.al
Malaj: Shkarkimi im nga BSH, akt politik i Partisë Socialiste
Myfit Guxholli: Epopeja e lavdishme e Pojkës, 16 korrik 1943
Titujt kryesor ekonomikë të shtypit të shkruar – E Mërkurë, 17 Korrik 2019

Musine Kokalari: Jetova me njerëz me fytyrë njeriu, po më keq se kafsha

Insajderi 26.06. 22:40

Musine Kokalari: Jetova me njerëz me fytyrë njeriu, po më keq se kafsha

Nga: Musine Kokalari Nxënësja e Sami Frasherit, në vetmi kanë kaluar afro 33 vjet revolucion. Në odën time të vogël, ballë meje kam vënë fotografinë e iluministit të shquar Sami, të poetit Naim, të patriotit Sotir Kolea, punonjësit të gjuhës shqipe dhe të lëvizjes kombëtare Jani Vreto, të arsimtari»»»

insajderi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano