koha.net
Kastrati optimist se Gjilani do të ngadhënjejë në San Marino
rtsh.al
COVID-19/ MSH: Gjatë 24 orëve të fundit 6 viktima dhe 136 raste të reja
newsbomb.al
“Nuk ka fjalë për të përshkruar dhimbjen”, Bushati me fjalë prekëse për humbjen e të atit: U shua drita udhëheqëse
rtsh.al
Covid 19, si sfidë dhe vështirësi për njerzimin, por bota ka shpresë, kjo është mundësia që të reflektojë
rtsh.al
Lajme
Ylli Ndroqi është më pak fajtorë se secili prej shokëve të tij politikan, në këtë histori.
kohajone.com
Turizmi në pikiatë, ekspertja: Biznesi ka nevojë të mos paguajë, qeveria duhet të ngrijë për 1 vit detyrimet
shqiptarja.com
Ndahet nga jeta babai i Ditmir Bushatit, vuante nga një sëmundje e rëndë
boldnews.al
Shpërthimi në Bejrut/ SHBA dërgon ndihma në Liban
top-channel.tv
Privatizimi i ARMO-s në Gjykatë/ Prokuroria kërkon pushim të hetimeve: Faktet nuk parashikohen si vepër penale
cna.al
“Vdekja” e qytetit/ Puna nga shtëpia po e nxjerr “jashtë mode” jetesën urbane
rtv21.tv
Arben Llalla: LSDM, BDI, BESA dhe PDSH, punë e kryer
alpenews.al
URON PËR DITËLINDJE VIOLINISTIN SHKËLZEN DOLI/ Rama: Me violinë në krah çau detin dhe përçoi tingujt shqiptarë
koha.net
Kryeministri Hoti kritikohet nga opozita pas hyrjes së xhandarmërisë serbe në Karaqevë
ata.gov.al
Rritja e kapaciteteve të Forcave të Armatosura/ Turqia, 16 milionë dollarë grant Shqipërisë
abcnews.al
E FUNDIT/ Aksident me pasojë vdekjen në Vlorë, humb jetën 25-vjeçari
top-channel.tv
​Izetbegovic: Nëse Serbia e njeh Kosovën, do të hapet oreksi për Bosnjën
shqiptarja.com
Çifti i kthyer nga Gjermania pozitiv me Covid-19Sot 6 viktima, 136 raste të reja me COVID-19! 9 të infektuar nga dasmat në Patos e Roskovec, 4 nga cer
abcnews.al
Udhëtim në “Ishull Lezhë”, në çdo shtëpi ka një peshkatar dhe një kuzhiniere
newsbomb.al
'Bujqësia në ditët e saj më të vështira', Teliti i PD: Fermerët shqiptarë të braktisur dhe të harruar nga qeveria, zero mbështetje në kohë pandemie
ina-online.net
Xhandarmëria serbe në Kosovë, ​Jashari: E papranueshme që nuk kemi veprim institucional
gazetablic.com
Pasi deputetja Deliu bërii thirrje që të bëhet zgjidhja për nisjen e vitit shkollor, qeveria fillon të merr masa
gazetablic.com
Patrullimet ndër vite në mes të KFOR-it dhe forcave serbe
ina-online.net
Zemaj premton përkrahje në menaxhimin e pandemisë në komunat e Luginës së Preshevës
ina-online.net
Meta kujton eksodin e ’91: Koha që shqiptarët të marrin në zotërim vendin dhe fatet e tyre
shqiptarja.com
Nagasaki shënon 75-vjetorin e sulmit me bombë atomike
abcnews.al
Në perlën e jugut, Butrint! Parku Kombëtar nuk braktiset nga turistët në kohë pandemie
insajderi.com
Mustafa për përfshirjen e PDK’së në koalicion: S'duhet të jemi përjashtues, rrethanat kanë ndryshuar
shqiptarja.com
Shpërthimi në Bejrut, Ministrja e Informacionit jep dorëheqjen: Ndjesë për dështimin tonë
periskopi.com
Nis konferenca e donatorëve në mbështetje të Libanit pas shpërthimit në Bejrut - Periskopi
cna.al
Mëshira e Nikoll Lesit/ Shembja e Rilindjes vjen bashkë me Ben Blushin
exit.al
Kosovë, opozita akuzon qeverinë për shkelje të sovranitetit të vendit
insajderi.com
Përshpejtohen bisedimet për Qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut
vizionplus.tv
Kriza godet bizneset e eventeve/ Pronarët: Po falimentojmë, kërkojmë mbështetje

Kllokoqi: Sektori i gastronomisë është duke e vuajtur këtë pandemi, kërkojmë mbështetjen e shtetit

Telegrafi 20.07. 16:16

Kllokoqi: Sektori i gastronomisë është duke e vuajtur këtë pandemi, kërkojmë mbështetjen e shtetit

Subvencionimi i pagave, i qirave dhe riprogramimi i kredive janë disa nga kërkesat që gastronomet e Kosovës kërkojnë nga Qeveria për mbështetjen e tyre gjatë pandemisë COVID-19. Petrit Kllokoqi nga Shoqata e Gastronomeve të Kosovë në një konferencë për medie tha se, reflektimi i shtetit ndaj këtij »»»

telegrafi.com
Kosova Sot 27.07. 14:09

Tërmkolli kritikon Hotin dhe Zemajn për menaxhimin e pandemisë

Melihate Tërmkolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka pasur disa kritika për bashkëpartiakët e saj, kryeministrin Avdullah Hoti dhe Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj. Përmes një reagimi, Tërmkolli ka komentuar sot paraqitjen e kryeministrit Hoti me një maskë me logon e Kosovës. “Kryeministri »»»

kosova-sot.info
Kosova 29.07. 10:41

Shqipëria mund t’ia kthej nderin Kosovës

Mediat i kanë bërë shumë jehonë paraqitjes së trupës kosovare së emergjencave që erdhi në ndihmë të Shqipërisë pas tërmetit shkatërrimtar. Shkruan: Ben Andoni Në një formacion mirëfilli ushtarak, e gjithë kjo trupë me imazhin e kuruar pastër, shpërndau besim po edhe një sens të funksionimit të shte»»»

kosova.info
RTK 27.07. 14:11

Tërmkolli kritikon Hotin dhe Zemajn për menaxhimin e pandemisë

Melihate Tërmkolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka pasur disa kritika për bashkëpartiakët e saj, kryeministrin Avdullah Hoti dhe Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj Përmes një reagimi, Tërmkolli ka komentuar sot paraqitjen e kryeministrit Hoti me një maskë me logon e Kosovës. “Kryeministri H»»»

Java News 29.07. 18:52

Covid-19/Shqipëria ka mundësi t’i kthejë nderin Kosovës! -

Nga Ben Andoni Mediat i kanë bërë shumë jehonë paraqitjes së trupës kosovare së Emergjencave që erdhi në ndihmë të Shqipërisë pas tërmetit shkatërrimtar. Në një formacion mirëfilli ushtarak, e gjithë kjo trupë me imazhin e kuruar pastër, shpërndau besim por edhe një sens të funksionimit të shtetit »»»

javanews.al
Bold News 25.07. 17:10

Hoti: Sistemi shëndetësor në Kosovë në prag kolapsi

Nga gjithsej shtatëqind shtretër në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale, vetëm edhe 130 shtretër kanë mbetur në dispozicion për personat e infektuar me koronavirus. Kështu ka deklaruar të shtunën kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit të Komitetit për koordi»»»

boldnews.al
Lajmi Fundit 25.07. 17:35

Sistemi shëndetësor në Kosovë në prag kolapsi, Hoti: Vetëm 130 shtretër të lirë për pacientët me COVID-19

Nga gjithsej shtatëqind shtretër në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale, vetëm edhe 130 shtretër kanë mbetur në dispozicion për personat e infektuar me koronavirus. Kështu ka deklaruar të shtunën kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit të Komitetit për koordi»»»

lajmifundit.al
CNA 25.07. 17:32

Kosova në prag kolapsi/ Vetëm 130 shtretër të lirë për pacientët me Covid-19

Nga gjithsej shtatëqind shtretër në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale, vetëm edhe 130 shtretër kanë mbetur në dispozicion për personat e infektuar me koronavirus. Kështu ka deklaruar të shtunën kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit të Komitetit për koordi»»»

cna.al
Klan Kosova 11.07. 17:43

Çfarë thuhet në Kushtetuën e Kosovës për gjendjen e jashtëzakonshme?

Në Kosovë ditëve të fundit është shtuar numri i të prekurve me Covid-19, ku 2,259 raste janë aktive. Që nga data 13 mars kur janë shfaqur rastet e para me këtë virus dhe deri dje në vend janë shfaqur 4.512 raste pozitive. Pas kësaj situate, kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se Kosova mund të jet»»»

klankosova.tv
Epoka e Re 20.07. 16:57

Kllokoqi: Sektori i gastronomisë është duke e vuajtur këtë pandemi, kërkojmë mbështetjen e shtetit

Subvencionimi i pagave, i qirave dhe riprogramimi i kredive janë disa nga kërkesat që gastronomet e Kosovës kërkojnë nga Qeveria për mbështetjen e tyre gjatë pandemisë Covid-19. Petrit Kllokoqi nga Shoqata e Gastronomeve të Kosovë në një konferencë për medie, ka deklaruar se reflektimi i shtetit nd»»»

epokaere.com
Balkanweb 25.07. 17:14

Sistemi shëndetësor në Kosovë në prag kolapsi, Hoti: Vetëm 130 shtretër të lirë për pacientët me COVID-19

Nga gjithsej shtatëqind shtretër në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale, vetëm edhe 130 shtretër kanë mbetur në dispozicion për personat e infektuar me koronavirus. Kështu ka deklaruar të shtunën kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit të Komitetit për koordi»»»

balkanweb.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.