gazetaexpress.com
Refuzim dhe indinjatë ndaj sulmit brutal të Qosjës dhe Ramës kundër medias në KosovëTe fundit
epokaere.com
Rrezikohet mbajtja e zgjedhjeve në Podujevë, shkaku i buxhetit
syri.net
Denoncimi i fortë/ Ja si ndikoi personalisht Obama te FBI, për llogari të Soros
Sonte "Tempora" për të mos u humbur, Sali Berisha dhe Ramush Haradinaj
ina-online.net
FALJET ÇLIRIMTARE
shqiptarja.com
Teora, qyteti italian që i ofron banorëve të rinj shtëpi me qira falas (FOTO)
Ligji për duhanin, PS rrëzon propozimin e Beqajt. Zbardhet debati në Kuvend
lajmifundit.al
Krahasoi Vuçiç me propagandistin e Hitlerit, Serbia note proteste Shqipërise per Cakajn
shqiptarja.com
1300 banorë në Blacë të Pogradecit pa ujë: Pimë nga puse, vijnë e rrahin gjoksin të gjitha partitë dhe s'bëjnë asgjë
tetovasot.com
Bekteshi nesër në nënshkrimin e marrëveshjes për ndriçim publik në komunat Makedonska Kamenica dhe Çeshinovo-Obleshevë
ina-online.net
A është koha për koalicione maqedonaso – shqiptare, flasin analistët?!
“Heqja e tarifës është interes shtetëror”, Rukiqi: Të sqarohen masat e reciprocitetit
gazeta-shqip.com
A e frekuenton Sali Berisha palestrën private të Abit (Jamarbër Malltezit)?! (VIDEO)
mia.mk
Kosovë: Heqja e taksës dhe vendosja e reciprocitetit ndaj Serbisë është çështje ditësh
hashtag.al
OFL-ja zbarkon në Berat, kujt iu kërkua deklarimi i pasurisë
Rrezikohet mbajtja e zgjedhjeve në Podujevë, shkak buxheti
gazetainfokus.com
Nisma tregon arsyen pse nuk ka kandidatë për kryetar të Podujevës
balkanweb.com
Azerbajxhani premton gjysmë milioni euro të tjera për rikuperimin e tërmetit në Shqipëri
shekulli.com.al
Rindërtimi/ Shtatë zona të reja për të prekurit nga tërmeti (Hartat)
boldnews.al
Rama i detyroi shqiptarët të emigrojnë, punëtorët do i sjellë nga bota
cna.al
Manjani krah Palmer për Akademinë e Transparencës/ “SHBA ka kapur demin nga brirët”
shqiptarja.com
'Miss Gjermania' zgjidhet një nënë 35-vjeçare (FOTO)
aa.com.tr
"Embargoja e armëve ndaj Libisë të përqendrohet në kontrollin tokësor"
shqiptarja.com
PD: Vlora ka ndryshuar në rrugë e sheshe në mandatin e dytë të Ramës...por pse s'deklarojnë të ardhurat?
newsbomb.al
'Urrejtje me pasoja të mëdha', Rama publikon artikullin ‘bombë’ të akademikut: Hallall! Në një pikë s’jam dakord me Rexhep Qosen (E PLOTË)
javanews.al
Rreth 105 milionë euro për turizmin, Klosi: Investime që të rrisin nivelin e shërbimeve -
koha.mk
BETEJA E 12 PRILLIT: Në anën e duhur të gjeopolitikës
Abuzuan me tokat, KLSH kallëzon 7 zyrtarë të hipotekës në Berat
vizionplus.tv
Objektivi i OFL/ Kush është vëllai i presidentit të ekipit i ekzekutuar në vitin 2000
periskopi.com
Tinka Kurti nga VV nis luftën në Supreme kundër deputetit nga partia e saj dhe grave tjera deputete
epokaere.com
Shala: Nisma vazhdon ta mbajë qëndrimin e njëjtë për taksën 100 për qind
gazetablic.com
Këtë javë vendoset për reciprocitetin
epokaere.com
Abrashi: Pozita dhe opozita duhet të jenë unike në procesin e dialogut me Serbinë
shqiptarja.com
Kriza në Siri, marrshalli Haftar godet me artileri anijen tregtare turke: Po transportonte armë
Rihapet pas 8 vitesh aeroporti ndërkombëtar i Aleppos
syri.net
Fazat e tij/ Zbardhet skema e ‘grushtit të shtetit’ që po realizon Edi Rama
shqiptarja.com
Ruçi në Arabinë Saudite: Bashkëpunimi politik mes dy vendeve do përkthehet edhe në ekonomi, tregti dhe investime
“Ngrin” Reforma Zgjedhore: Kalon gjysma e afatit, asnjë çështje e zgjidhur
telegraf.al
Shpend Topollaj: Shollohivi- ky mjeshtër i madh i prozës
koha.net
Një kthesë e papritur: Gjykata turke e shpall të pafajshëm filantropin Osman Kavalla
lapsi.al
Rexhep Qosja: Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi do i kishte dhënë fund konfliktit
Sasoli: PE mbështet fuqishëm hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut
Ekonomia 14.02. 14:00

Nënshkruhet marrëveshja për hekurudhat dhe rrugët mes Kosovës dhe Serbisë

Prishtinë, 14 shkurt - Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq. Në ceremoni»»»

Periskopi 14.02. 11:13

Këta janë personat që nënshkruan marrëveshjet Kosovë-Serbi

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej Xhemë Veselit, drejtor i Transportit Rrugor dhe Ramë Qupevës, drejtor i Infrastrukturës Rrugore. N»»»

periskopi.com
Shenja 14.02. 10:58

Thaçi pas nënshkrimit të marrëveshjes: Ky është mesazh për paqe me Serbinë

Dy presidentët, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq sot kanë nënshkruar në Mynih marrëveshjen për hekurudhën dhe autostradën Thaçi ka thënë se me këtë arritje të marrëveshjes rajoni do të ketë paqe dhe zhvillim ekonomik. “Është një hap tjetër i kësaj marrëveshjeje së sotme të të progresit pas linjave»»»

shenja.tv
Bota Press 14.02. 10:46

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq. Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Ph»»»

Klan Kosova 14.02. 10:40

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej Xhemë Veselit, drejtor i Transportit Rrugor dhe Ramë Qupevës, drejtor i Infrastrukturës Rrugore, n»»»

klankosova.tv
Kosova 14.02. 10:34

Nga kush u nënshkrua marrëveshja me Serbinë për linja hekurudhorë?

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej Xhemë Veselit, drejtor i Transportit Rrugor dhe Ramë Qupevës, drejtor i Infrastrukturës Rrugore. N»»»

kosova.info
EO - Ekonomia Online 14.02. 10:32

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej Xhemë Veselit, drejtor i Transportit Rrugor dhe Ramë Qupevës, drejtor i Infrastrukturës Rrugore, n»»»

ekonomiaonline.com
Zeri 14.02. 10:28

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej Xhemë Veselit, drejtor i Transportit Rrugor dhe Ramë Qupevës, drejtor i Infrastrukturës Rrugore. Ndërsa nga pala serbe, ka qenë drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ai i cili e»»»

Kosova Sot 14.02. 10:27

Thaçi pas nënshkrimit të marrëveshjes, është mesazh për paqe me Serbinë

Dy presidentët, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq sot kanë të pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit në Mynih të marrëveshjes për hekurudhën dhe autostradën. Me këtë rast, Thaçi ka thënë se me këtë arritje të marrëveshjes rajoni do të ketë paqe dhe zhvillim ekonomik. “Është një hap tjetër i kësaj ma»»»

kosova-sot.info
Albeu 14.02. 10:25

Më në fund u realizua, kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej Xhemë Veselit, drejtor i Transportit Rrugor dhe Ramë Qupevës, drejtor i Infrastrukturës Rrugore sh»»»

Express 14.02. 10:24

Thaçi pas nënshkrimit të marrëveshjes, është mesazh për paqe me SerbinëTe fundit

Dy presidentët, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq sot kanë të pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit në Mynih të marrëveshjes për hekurudhën dhe autostradën,raporton Gazeta Express. Me këtë rast, Thaçi ka thënë se me këtë arritje të marrëveshjes rajoni do të ketë paqe dhe zhvillim ekonomik. “Është n»»»

gazetaexpress.com
Top Channel 14.02. 10:23

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambasadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq. Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori P»»»

Gazeta Blic 14.02. 10:23

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

Kosovë-Serbilinja Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej Xhemë Veselit, drejtor i Transportit Rrugor dhe Ramë Qupevës, drejtor i Infrastr»»»

gazetablic.com
Indeks 14.02. 10:20

Indeksonline ua sjellë disa momente të nënshkrimit, Kosovë-Serbi, në Gjermani

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo marrëveshje është firmosur në Munich të Gjermanisë. Të pranishëm ishin ambasadorët amerikan, Richard Grenell dhe presidentët e dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq. Derisa në ceremoninë e »»»

indeksonline.net
Infokusi 14.02. 10:19

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën - inFokus

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq. Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Ph»»»

gazetainfokus.com
Insajderi 14.02. 10:16

Kush ishte personi që firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd?

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej Xhemë Veselit, drejtor i Transportit Rrugor dhe Ramë Qupevës, drejtor i Infrastrukturës Rrugore. N»»»

insajderi.com
Sot 14.02. 10:09

Vjen lajmi i mirë, nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë nën prezencën e ambasadorit amerikan dhe presidentëve të dy shteteve

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq. Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Ph»»»

sot.com.al
Syri 14.02. 10:09

Nënshkruhet edhe marrëveshja tjetër Kosovë - Serbi: Hekurudhë dhe autostradë për të lidhur dy shtetet

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambasadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq. Në ceremoninë e nënshkrimit, raporton Gazeta Express, ka mar»»»

syri.net
RTK 14.02. 09:58

Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi për autostradën dhe hekurudhën

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq. Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Ph»»»

Arbresh 14.02. 09:57

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhënTë ngjashme

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq. Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining